Ako zmeniť veľkosť ikon na pracovnej ploche v systéme Windows 10

Systémové ikony a ikony aplikácií umiestnené na pracovnej ploche majú predvolenú veľkosť, ktorá vyhovuje väčšine používateľov. Pomocou nástrojov na škálovanie dodaných s distribúciou systému Windows ich možno zmeniť na väčšie alebo menšie. Naši odborníci nám poradia, ako na to.

Kontextové menu

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť veľkosť ikon, je použiť kontextovú ponuku na ploche. Vyvolajte ho kliknutím pravým tlačidlom myši na voľné miesto. Rozšíriť pohľad. V hornej časti podponuky vyberte jednu z troch možností zobrazenia označených šípkou.

Škálovanie posúvaním

Druhá možnosť zmeny veľkosti využíva myš a fyzickú klávesnicu počítača. Podržte stlačené tlačidlo „Ctrl“ a otáčajte kolieskom myši alebo pohybujte dvoma prstami vertikálne na trackpade. Ikony na pracovnej ploche majú stupnicu od „veľmi veľkej“ po „malú“, pričom majú nielen pevné hodnoty, ale aj prechodné hodnoty.

skratky

Tretia možnosť umožňuje škálovať ikony pomocou klávesovej skratky. Stlačte súčasne klávesy Shift a Ctrl a pridajte číslo z riadku nad blokom písmen. Používateľ má k dispozícii štyri kombinácie škálovania ikon:

  1. 1 – extrémne veľký;

  2. 2 – veľké;

  3. 3 -plochý; -malý; -malý; -malý; -malý;

  4. 4 – malé.

Editor registra

Ak vám vyššie uvedené možnosti nevyhovujú, môžete zmeniť veľkosť ikon na ploche priamo v Editore registra.

Stlačením klávesovej skratky Win+R spustite dialógové okno Spustiť. Do textového poľa zadajte „regedit“. Stlačením tlačidla OK alebo klávesu Enter otvorte editor registra systému Windows.

Rozbaľte HKCU a postupujte podľa cesty zvýraznenej v adresnom riadku. Vyberte priečinok „Pracovná plocha“. V pravej časti okna editora nájdeme riadok označený trojkou. Dvojitým kliknutím na názov parametra otvoríte dialógové okno úprav.

Úprava číselnej hodnoty v poli označenom jednou. K dispozícii sú štyri pevné veľkosti ikon:

  1. 100 – veľmi veľký;

  2. 60 – veľký; ✅ veľký; ✅ malý; ✅ malý; ★ veľký;

  3. 30 -bežné;

  4. 20 – malé.

Uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „OK“ a zatvorte editor.

Stlačením klávesovej skratky Ctrl+Shift+Esc spustíte Správcu úloh. Nájdite proces označený jednotkou vo všeobecnom zozname. Reštartujte ho pomocou položky kontextového menu alebo klávesu „3“. Zmeny vykonané v registri sa prejavia bez reštartovania počítača.

Zhrnutie

Naši odborníci vysvetľujú štyri spôsoby zmeny veľkosti ikon na pracovnej ploche v systéme Windows. Vyberte si vhodnú a prispôsobte vzhľad ikon podľa svojich preferencií.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: