Ako zmeniť vyhľadávač v prehliadači Edge

V januári 2020 spoločnosť Microsoft predstavila aktualizovanú verziu prehliadača Edge založenú na bezplatnom engine B

 • nk. V prvom prípade mali používatelia možnosť nastaviť ho podľa vlastného uváženia. Po vydaní zostavy aktualizácie May 2020 Update sa objavila vo všetkých počítačoch so systémom Windows 10. Naši odborníci vám ukážu, ako zmeniť predvolený vyhľadávač prehliadača Edge na pohodlnejší.

  Spustite prehliadač kliknutím na symbol bodky v pravom rohu panela nástrojov. Rozbalením ovládacieho menu prejdite do časti „Nastavenia“ označenej rámčekom.

  Kliknutím na ikonu šípky zobrazíte ďalší panel nástrojov.

  Vyberte časť znázornenú na snímke obrazovky s rámčekom, ktorý obsahuje nastavenia ochrany osobných údajov a vyhľadávača.

  Prejdite na koniec stránky. Kliknite na oblasť v rámčeku.

  Na ďalšej stránke môžete vidieť možnosti správy vyhľadávania. Šípka zobrazuje aktuálne nainštalovaný vyhľadávač. Kliknutím na oblasť s rámčekom prejdite do sekcie ovládania.

  Otvorte novú kartu s požadovaným vyhľadávačom. Naši odborníci použili na príklad spoločnosť Google. Zadajte akýkoľvek typ požiadavky a stlačte kláves enter, aby ju prehliadač spracoval. V zozname predinštalovaných vyhľadávačov prehliadača sa objaví nový riadok. Kliknite na symbol trojitej bodky. V rozbalenej kontextovej ponuke vyberte označenú položku, čím zmeníte vyhľadávač.

  V prípade potreby môže používateľ prechádzať nastaveniami. Do adresného riadka zadajte „edge://settings/searchEngines“. Počas písania prehliadač zobrazí vo vyskakovacom menu nápovedu. Stlačením riadku označeného dvojitou šípkou otvorte časť, o ktorej sa hovorí v predchádzajúcom kroku.

  Na záver

  Naši odborníci vám krok za krokom ukážu, ako zmeniť vyhľadávač v novom prehliadači Microsoft Edge. Môžete ho použiť na prispôsobenie prehliadača pre lepší zážitok.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: