Ako zmeniť výmenný súbor v systéme Windows 7

Počas inštalácie systém Windows automaticky vytvorí stránkovací súbor na pevnom disku a použije ho na kompenzáciu nedostatku pamäte RAM. V predvolenom nastavení systém nastaví množstvo potrebnej virtuálnej pamäte a podľa potreby ho zvýši. Naši odborníci vám ukážu, ako môžete sami zmeniť výmenný súbor v systéme Windows 7.

Manuálny režim

Prepnutie na manuálnu správu virtuálnej pamäte zabraňuje fragmentácii a je odôvodnené nastavením stránkovacieho súboru na pevnú veľkosť.

Skratka „Win+R“ na otvorenie dialógového okna „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „sysdm.cpl“. Potom stlačte tlačidlo OK alebo Enter na fyzickej klávesnici.

V paneli „Vlastnosti systému“, ktorý sa otvorí, prejdite na kartu označenú zvýraznenou značkou. Kliknite na „Nastavenia“ v bloku „Výkon“.

Kliknite na kartu s rovnakým názvom. Kliknite na tlačidlo „Zmeniť“ (na snímke obrazovky označené dvojbodkou).

Pri prvom prístupe do tejto časti nie je možné upravovať nastavenia virtuálnej pamäte. Zrušením začiarknutia políčka označeného šípkou aktivujete manuálny režim.

V oblasti označenej „1“ na snímke obrazovky môžete skontrolovať veľkosť súboru swap, ktorú odporúča systém Windows. Je to 1,5-násobok nainštalovanej pamäte RAM. Presuňte prepínač na možnosť „Zadajte veľkosť. Do políčok zvýraznených zelenou farbou zadajte hodnoty v MB. Ak máte menej ako 4 GB pamäte RAM, nastavte veľkosť súboru swap na dvojnásobok jeho veľkosti. Ak je v počítači nainštalovaná pamäť RAM s kapacitou 4 až 8 GB, použite systémovo odporúčaný koeficient 1,5.

Kliknite na „Set“ a uistite sa, že manuálne zadané hodnoty sú zobrazené na mieste označenom šípkou. Dokončite konfiguráciu kliknutím na tlačidlo „OK“.

Zatvorenie upozornenia o reštarte a okna vlastností systému.

Akceptujte výzvu systému Windows kliknutím na tlačidlo s rámčekom. Nové nastavenia pamäte sa prejavia po reštartovaní počítača.

Presun na rýchly disk

Ak máte v systéme viac ako jeden pevný disk, najlepšie je presunúť výmenný súbor na rýchlejší disk. To môže zvýšiť celkovú schopnosť systému reagovať na vstupy používateľa.

Na paneli správy virtuálnej pamäte prideľte jednotku obsahujúcu výmenný súbor. Presuňte prepínač na pozíciu označenú „2“. Kliknite na tlačidlo označené na snímke „3“.

Akceptujte dôsledky dočasného vypnutia súboru swap.

Na výberovej obrazovke prepnite na druhý pevný disk. Nastavte preň pevnú hodnotu virtuálnej pamäte zopakovaním krokov opísaných v predchádzajúcej časti. Reštartujte počítač, aby sa zmeny použili.

Zhrnutie

Podľa pokynov našich odborníkov môžete upraviť výmenný súbor v systéme Windows 7 nastavením pevnej veľkosti alebo jeho presunutím na iný pevný disk.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: