Ako zobraziť históriu v Safari na Macu a iPhone

Prehliadač Safari je súčasťou mobilných a počítačových operačných systémov spoločnosti Apple. Je pohodlný, funkčný a dobre optimalizovaný. Vďaka týmto funkciám ho majitelia zariadení Apple nenahrádzajú a používajú ho ako primárny. Naši odborníci na zobrazenie histórie prehliadania v rôznych verziách prehliadača Safari.

Počítače Mac

Existuje niekoľko spôsobov, ako získať prístup k histórii prehliadača v počítači. Horná lišta ponuky a skratky sú používateľovi neustále k dispozícii. Na paneli nástrojov sa zobrazí tlačidlo skratky, ak chcete.

Keď je aktívne okno Safari, v hornom riadku napravo od loga Apple sa zobrazujú časti ovládacieho menu. Kliknite na položku „História“. V rozšírenom zozname sa po dvoch zobrazujú webové stránky, ktoré používateľ navštívil v aktuálnom dni. Nižšie sú v zbalenom stave záznamy predchádzajúcich relácií zoskupené podľa dátumu.

Kliknutím pravým tlačidlom myši na panel nástrojov prehliadača sa zobrazí ponuka znázornená na obrázku. Zaveste do nej zarámované tlačidlo a presuňte ho na vhodné miesto. Nastavenie dokončíte kliknutím na tlačidlo „Dokončiť“.

História sa otvára v hornej časti aktívnej karty kliknutím na tlačidlo vyhradené pre túto kartu. Všetky záznamy sú rozdelené do kategórií podľa dátumu. Fanúšikovia klávesových skratiek môžu túto sekciu otvoriť pomocou „Command+Y“. Opätovným ťuknutím na kombináciu sa vrátite na predtým zobrazenú webovú stránku.

iPhone

V mobilnom prehliadači používanom na iPhone je história prehliadania rovnako jednoduchá.

Otvorte Safari v smartfóne a ťuknite na ikonu otvorenej knihy v dolnej časti obrazovky.

Predvolene sa otvorí zoznam záložiek. V hornej časti sú tri ikony. Úplne vpravo, označené šípkou na snímke obrazovky, sa otvorí karta s históriou prehliadania.

Na záver

Zoznam stránok, ktoré ste navštívili v Safari, je tak jednoduchý a ľahko prístupný, ako sme našli.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: