Ako zobraziť schránku v systéme Windows 10

Počnúc zostavením 1809, ktoré bolo vydané v októbri 2019, má systém Windows 10 univerzálnu schránku. Umiestňujú sa tam úryvky textu skopírované používateľom v textových editoroch alebo v prehliadači. Naši odborníci vám ukážu, ako túto funkciu operačného systému povoliť a používať.

Aktivácia stránky

V predvolenom nastavení je schránka systému Windows vypnutá a musí ju aktivovať používateľ.

Vyvolajte panel Možnosti pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite do časti označenej rámčekom na snímke obrazovky.

Posuňte navigačnú oblasť nadol. Zvýraznite riadok jedným. V pravej polovici okna sa otvoria možnosti ovládania. Posuňte posuvník do polohy „Zapnuté“, ako je znázornené na tomto obrázku. Ak používate viacero zariadení prepojených s rovnakým kontom Microsoft, môžete pre ne nastaviť zdieľanú vyrovnávaciu pamäť v oblasti zvýraznenej značkou.

Správa

Po aktivácii použite klávesovú skratku „Win+V“ na aktiváciu vyrovnávacej ponuky a presun do oblasti systémovej lišty. Presun na inú časť obrazovky nie je k dispozícii.

Zobrazí sa zoznam skopírovaných fragmentov textu. V pravom rohu má každá položka ikonu s tromi bodkami, označenú šípkou. Kliknutím naň otvoríte kontextovú ponuku. Vybraný objekt je možné vymazať alebo zafixovať na trvalé použitie. Spodný riadok je určený na úplné vyjasnenie obsahu. Všetky položky okrem tých, ktoré priradil používateľ, sa odstránia.

Ak textový úryvok už nie je potrebný, môžete ho oddeliť pomocou rovnakej kontextovej ponuky. V tomto prípade sa odstráni počas prvého čistenia.

Na záver

Naši odborníci vám poradia, ako nájsť, povoliť a používať schránku systému Windows 10. Použite túto praktickú funkciu na bezproblémové používanie počítača.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: