Aktualizácia systému Windows 10 sa zasekla

Používatelia systému Windows 10 sa pravidelne stretávajú s rôznymi problémami pri prijímaní aktualizácií. Jedným z najčastejších prípadov je zamrznutie pri spúšťaní systému. Proces sťahovania aktualizácií zamrzne po dosiahnutí určitej percentuálnej hodnoty a zostane zmrazený niekoľko hodín. Naši odborníci navrhujú metódy na vyriešenie takýchto problémov a obnovenie normálnej prevádzky systému.

Riešenie problémov

Príčinu možno diagnostikovať a vyriešiť automaticky pomocou nástrojov, ktoré sú súčasťou systému Windows. Otvorte panel predvolieb pomocou kombinácie klávesov „Win+i“. Prístup k časti orámovanej na snímke obrazovky.

Zvýraznite riadok označený ako jeden v bočnej ponuke. Na pravej strane panela prejdite na spodnú časť a kliknite na šípku.

Nájdite položku „Aktualizačné centrum“ v časti Ďalšie nástroje. Kliknite myšou na oblasť popisu. Stlačte tlačidlo označené pomlčkou a spustite diagnostického sprievodcu.

Počkajte, kým sa dokončí kontrola systému. Ak je opravár schopný diagnostikovať problém, postupujte podľa pokynov na opravu. V opačnom prípade okno zatvorte a prejdite na ďalšie možnosti.

Kontrola chýb

Zamrznutie aktualizácie môže byť spôsobené poškodením chránených súborov. Spustenie skenovania a automatického obnovenia pomocou diagnostických nástrojov konzoly. Stlačením klávesovej skratky „Win+X“ vyberte rozšírené menu „Štart“. Kliknite na uvedené políčko a spustite PowerShell s oprávneniami správcu.

Na výzvu zadajte príkaz „sfc /scannow“. Stlačte enter na klávesnici počítača a spustite kontrolu integrity systémových súborov. Ak sa zistí akékoľvek poškodenie, nástroj automaticky obnoví z chráneného úložiska.

Druhá možnosť je potrebná, ak spoločnosť SFC nedokázala diagnostikovať alebo opraviť problém. Zadajte „dism /on

 • ne /cleanup-image /restorehealth“ a stlačte Enter. Nástroj DISM obnoví poškodené súbory pomocou pôvodného obrazu na vzdialenom serveri.

  Vyčistenie systému

  Pomocou integrovaných mechanizmov čistenia systému Windows sa môžete zbaviť uložených kópií predtým nainštalovaných aktualizácií, čím sa vyrieši problém so zmrazením ich sťahovania.

  Automaticky

  Otvorte panel parametrov a prejdite do časti označenej rámčekom.

  V bočnej ponuke vyberte položku „Pamäť“. V pravej časti okna kliknite na oblasť označenú šípkou.

  V otvorenom applete označte možnosť označenú šípkou. jeho použitie, ak nebol začiarknutý bod čistenia aktualizácií. Kliknutím na tlačidlo „Odstrániť“ sa zbavíte kópií aktualizácií, ktoré ste už nainštalovali.

  Prípadne použite klasickú aplikáciu „Čistenie disku“. Vyvolajte systémové menu vyhľadávania a začnite písať jeho názov do poľa označeného jedným. V oblasti označenej pomlčkou vám systém Windows ponúkne najvhodnejšiu požiadavku. Na pravej strane panela vyhľadávania vyberte zo zoznamu možných akcií možnosť Spustenie ako správca.

  Začiarknite políčko označené šípkou na snímke obrazovky. Spustením tlačidla „OK“ odstráňte nepotrebné údaje z jednotky.

  Manuálne

  Ručné čistenie nie je len príležitosťou zbaviť sa kópií starých aktualizácií. Tým sa obnoví vyrovnávacia pamäť systému Windows Update a reštartujú sa služby zodpovedné za zavádzanie. Spustenie prostredia PowerShell ako správca. Na výzvu zadajte postupne „net stop wuauserv“ a „net stop bits“. Tým sa zastavia služby Windows Update a Smart Transfer.

  Ukončite aktuálne internetové pripojenie a otvorte Prieskumníka súborov. Nasledujte cestu označenú značkou v adresnom riadku správcu súborov. Zvýraznite obsah cieľového adresára pomocou klávesovej skratky „Ctrl+A“. Kliknite pravým tlačidlom myši na kontextovú ponuku a odstráňte súbory. Vyprázdnite kôš a obnovte sieťové pripojenie.

  Návrat do prostredia PowerShell. Obrátiť poradie predtým zastavených služieb. Postupne zadajte príkazy „net start bits“ a „net start wuauserv“. Prejdite na panel nastavení a skontrolujte Centrum aktualizácií.

  Na záver

  Metódy opísané našimi odborníkmi vám umožnia obnoviť správne fungovanie Centra aktualizácií systému Windows 10 a zbaviť sa závesov pri ich sťahovaní do počítača.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: