Index výkonu systému Windows 7

Index výkonnosti sa určuje pomocou zabudovanej služby hodnotenia systému na základe piatich hlavných parametrov. Spustenie testu nie je plnohodnotným benchmarkom, ale poskytne vám predstavu o schopnostiach vášho počítača. Naši odborníci vám poradia, ako skontrolovať index výkonu systému Windows 7 a získať dekódovanie jeho čítania.

Zobraziť index

Výsledky získané počítačom si môžete pozrieť na dvoch miestach. Všeobecne o vlastnostiach systému a hodnotení výkonu appletu.

Otvorte Prieskumníka výberom položky označenej jednotkou v bočnej ponuke. Na paneli nástrojov stlačte položku „Vlastnosti“.

Aktuálny index výkonu je v otvorenom applete Ovládací panel označený šípkou.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „control“. Stlačením tlačidla „OK“ spustíte Ovládací panel systému.

V zozname všeobecných možností nájdite časť označenú na snímke obrazovky rámčekom. Otvorte ho jediným kliknutím.

V okne appletu, v oblasti označenej jednotkou, môžete vidieť informácie o piatich kritériách hodnotenia počítača. Celkový index zodpovedá položke s najnižším počtom bodov. Nachádza sa napravo od zoznamu kritérií a na snímke obrazovky je označená šípkou.

Meranie

Výkonnostný index sa určuje len vtedy, keď je počítač pripojený. Pre stolný počítač je to normálny stav, zatiaľ čo notebook napájaný z batérie by mal byť nabitý.

Ak sa zmení konfigurácia hardvéru, predtým definovaný index je sivý a nad tabuľkou sa zobrazí upozornenie, že je potrebné znovu posúdiť výkon. V takom prípade stlačte tlačidlo označené dvoma. Ak ste nezmenili konfiguráciu, ale potrebujete aktualizovať údaje, kliknite na odkaz označený „3“ v bočnom menu.

Horná položka v otvorenom okne je zodpovedná za prehodnotenie počítača. Kliknutím na hypertextový odkaz v označenej oblasti spustíte test.

Vypnutím funkcie Aero sa zobrazí informačné okno. V jeho hornej časti sa nachádza opis vykonávaných testov. Celkový výkon sa sleduje podľa zeleného ukazovateľa priebehu. Testovanie trvá niekoľko minút.

Po dokončení postupu sa indikátor hodnotenia opäť sfarbí. Kliknutím na odkaz zvýraznený na snímke obrazovky získate podrobnosti.

Naproti každému skóre sa nachádza opis testovanej zložky. Celkové skóre 4,5 pre testovaný počítač je spôsobené minimálnym množstvom pamäte RAM potrebnej na spustenie operačného systému.

Na záver

Naše odborné hodnotenia vám umožnia vyhodnotiť výkon vášho počítača a nájsť slabé miesta hardvérovej konfigurácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: