Inštalácia systému Astra Linux

Distribučná súprava Astra

 • nux je založený na Debiane a certifikovaný pre vládne použitie. Spoločné vydanie je určené pre podniky a vzdelávacie inštitúcie. Môžu si ho stiahnuť aj bežní používatelia. Naši odborníci vám ukážu, ako nainštalovať Astra
 • nux na vašom domácom počítači.

  Zavedenie systému

  Prejsť na

  Obraz operačného systému má veľkosť viac ako 4 GB. Na vytvorenie spúšťacieho záchranného média použite disk DVD alebo flash disk s kapacitou aspoň 8 GB.

  Inštalácia stránky

  Spustite počítač pomocou inštalačného disku Astra. Vyberte položku označenú šípkou, čím spustíte grafický režim inštalácie.

  Súhlasiť s čiastočne slobodnou licenciou, pod ktorou distribúciu distribuuje vývojár.

  Vyberte klávesovú skratku zo zoznamu. Predvolené nastavenie je „Alt+Shift“, ako je znázornené na obrázku.

  Nastavenie názvu počítača v miestnej sieti. Automatické priradenie distribučného názvu počítaču.

  Nastavenie používateľského mena s administrátorskými právami, pod ktorým budeme pracovať.

  Zadajte heslo do zeleného zvýrazneného poľa. Inštalačný program vyžaduje znakovú sadu s dĺžkou najmenej osem znakov vrátane písmen, číslic a interpunkčných znamienok. Zopakujte heslo v žlto zvýraznenom poli.

  Vyberte časové pásmo, v ktorom sa nachádzate, z poskytnutého zoznamu.

  Pokračovanie v rozdeľovaní disku. Použite automatickú možnosť, ako je označené šípkou.

  Skontrolujte, či inštalačný program správne identifikoval disk, ktorý sa má nainštalovať.

  Zvoľte predvolené umiestnenie systémových a používateľských súborov na tom istom oddiele.

  Vo zvýraznenej zelenej značke inštalačný program zobrazí vygenerovanú schému rozdelenia. Pridelí sa výmenný oddiel zodpovedajúci množstvu pamäte RAM nainštalovanej v počítači. Zvyšok priestoru je vyhradený pre súbory operačného systému a používateľa. V tomto okamihu sa môžete vrátiť späť a rozdeliť disk ručne.

  Vyberte prepínač v polohe označenej šípkou, aby ste akceptovali navrhované rozloženie jednotky s oddielmi. Stlačením tlačidla „Pokračovať“ spustíte postup ukladania zmien.

  Hneď po naformátovaní sa nainštalujú základné komponenty operačného systému. Počkajte, kým sa vyplní ukazovateľ priebehu, a prejdite na ďalší krok.

  Vyberte si z ponúkaného zoznamu softvér, ktorý potrebujete pre svoju každodennú prácu.

  Definujte pokročilé funkcie systému zaškrtnutím políčok.

  Umiestnite prepínač do polohy označenej šípkou, čím súhlasíte s inštaláciou zavádzača.

  Zadajte disk, na ktorý chcete nainštalovať operačný systém, ako umiestnenie pre GRUB.

  Počkajte na dokončenie inštalácie zavádzača, odinštalujte inštalačné médium a reštartujte počítač.

  Nastavenie a vzhľad

  Pri spúšťaní operačného systému v okne GRUB má používateľ na výber, či chce spustiť normálne jadro, ktoré je na obrázku označené jednotkou, alebo chránené jadro označené dvojkou.

  V prihlasovacom okne číslo „1“ zobrazuje zoznam používateľov. Kliknite na požadovanú schému rozdelenia. Jeho používateľské meno sa automaticky vloží do poľa „Meno“. Do poľa označeného pomlčkou zadajte heslo a prihláste sa.

  V predvolenom nastavení systému Astra

 • nux používa monochromatický dizajn pracovnej plochy. Nasledujúci obrázok zobrazuje ponuku Štart a okno vlastností systému. Aby vývojári uľahčili používateľom prechod, snažili sa rozhranie čo najviac priblížiť systému Windows.

  Pomocou čísla „1“ označené položky na paneli dizajnu pracovnej plochy Fly obsahujú farebné ikony. Rozbaľovacie ponuky označené „2“ a „3“ umožňujú ďalšie prispôsobenie rozhrania systému Windows zmenou štýlu kurzora a dizajnu ovládacích prvkov okien.

  Na záver

  Na základe pokynov krok za krokom od našich odborníkov si môžete stiahnuť, nainštalovať a vyskúšať lokalizovanú verziu na svojom počítači

 • nux.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: