Nemožnosť otvoriť Nastavenia vo Windows 10

Recenzovaný operačný systém Windows 10 je dobrý v tom, že v prípade potreby umožňuje okamžite vyriešiť množstvo problémov. Ak sa nastavenia nedajú otvoriť, napr. v systéme Windows 10, existuje niekoľko spôsobov, ako situáciu napraviť, a to zabudovaných aj od tretích strán. Naši odborníci vybrali tie najjednoduchšie a najúčinnejšie.

Nemôžete otvoriť Nastavenia vo Windows 10? Rýchle riešenie problému

Metódy riešenia problémov

Ako otvoriť neotvorené nastavenia v systéme Windows 10? Je to jednoduché – používajte osvedčené metódy. Viac informácií o nich nájdete nižšie.

Skenovanie SFC

Ak chcete správne otvoriť nastavenia v systéme Windows 10, skúste skontrolovať a obnoviť systémové súbory v automatickom režime. Najprv zavolajte príkazový riadok. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť ponuku (zavedenú v posledných verziách systému 10) – vyvolanú kliknutím pravým tlačidlom myši na tlačidlo „Štart“. Prípadne to môžete urobiť ručne pomocou kombinácie klávesov Win+X. K dispozícii je aj možnosť pre lenivých: do vyhľadávacieho poľa zadajte „cmd“, kliknite pravým tlačidlom myši na vyskakovacie okno a vyberte „Spustiť ako správca“.

V otvorenom okne zadajte nasledujúci príkaz: „sfc/scannow“ a počkajte na dokončenie procesu. Po skončení skenovania vám systém ponúkne jednu z troch možných odpovedí:

 1. Žiadne chyby;

 2. Zisťovanie chýb v systémových súboroch (systém Windows ich opraví automaticky);

 3. Zisťovanie chýb, z ktorých niektoré systém nedokáže opraviť.

 4. V prípade, že sa na obrazovke zobrazí posledná možnosť, skúste zariadenie reštartovať a postup zopakujte.

Používajte oficiálny nástroj

Od verzie 1703 je teraz riešenie problémov so systémovými nastaveniami dostupné vo vlastnom rozhraní. Na vyriešenie tohto problému je potrebné prijať niekoľko opatrení:

 1. Prejdite na úvodnú obrazovku, vyberte kartu Nastavenia (označená ikonou ozubeného kolesa). Alebo to môžete urobiť rýchlym spôsobom stlačením klávesovej skratky Win+I.

 2. Nájdite časť Aktualizácia a zabezpečenie, z otvoreného zoznamu vyberte možnosť Riešenie problémov.

 3. V pravej časti okna sa zobrazí zoznam možných problémov s konfiguráciou systému. Vyberte príslušný a bezpečne kliknite na tlačidlo na riešenie problémov v dolnej časti.

 4. Postupujte podľa systémových pokynov (tieto kroky sa môžu líšiť v závislosti od aktualizácií systému Windows 10).

Upozorňujeme, že spustenie automatického odstraňovania problémov s parametrami je k dispozícii len v určitých prípadoch:

 1. Prehrávanie zvuku/videa;

 2. Žiadne internetové pripojenie;

 3. Centrum aktualizácie systému Windows;

 4. Tlačiareň funguje;

 5. Napájanie atď.

Vytvorenie nového používateľa

Na ľavej strane okna sa zobrazí priečinok

Vyskúšal vyššie uvedené metódy a všetky bezvýsledne? Takže je čas prejsť na drastickejšie opatrenie, ktorým je vytvorenie nového (administrátorského) účtu. Ak máte problémy s otvorením nastavení, použite dokument Common Console (pre používateľov systému Windows 10 Pro).

Najprv otvorte ponuku Štart a do vyhľadávacieho poľa zadajte nasledujúci príkaz – „lusrmgr.msc“ alebo ešte lepšie, stlačte Win+R a zadajte vyššie uvedený príkaz. Zobrazí sa okno miestneho používateľa/skupiny. Na ľavej strane uvidíte priečinok s názvom „Používatelia“. Kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť „Nový používateľ“.

Pre tých, ktorí používajú verziu 10 – Home Edition, je trochu odlišný spôsob práce s príkazovým riadkom. Opäť prejdite na tlačidlo Štart a do vyhľadávacieho poľa zadajte „príkazový riadok“. Potom naň kliknite pravým tlačidlom myši a spustite ho ako správca. Do príkazového riadku zadajte nasledujúci príkaz – „net user name password /add. Meno a heslo, ktoré je potrebné vybrať pre nového používateľa.

Preinštalovanie systémových aplikácií

Nastavenia – vstavaný (systémový) nástroj systému Windows 10. To znamená, že po jeho opätovnej inštalácii by mali zmiznúť všetky problémy s otváraním/používaním pravej karty.

 1. Ak chcete preinštalovať, stačí „povoliť“ nástroj Powershell prostredníctvom vyhľadávania v ponuke Štart. V novom okne kliknite na názov nástroja a spustite ho ako správca.

 2. V okne, ktoré sa zobrazí na obrazovke, zadajte príkaz: „Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml“}“. A je to tu: problém vyriešený.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: