Nevypnutie režimu lietadla v systéme Windows 10

Spoločnosť Microsoft navrhla systém Windows 10 ako univerzálny operačný systém vhodný na inštaláciu do smartfónov aj do osobných počítačov. Dôsledkom tohto konštrukčného prístupu je napríklad režim Air, ktorý dočasne odpojí napájanie bezdrôtových adaptérov. Táto funkcia je vhodná pre mobilné zariadenia, ale na počítači je takmer nepoužiteľná. Okrem toho to v niektorých prípadoch vedie k nemožnosti pripojiť počítač k bezdrôtovej sieti. Naši odborníci radia, čo robiť, ak sa režim lietadla aktivovaný v systéme Windows 10 nedá deaktivovať.

Fyzické činnosti

Niektorí výrobcovia majú možnosť aktivovať letový režim na klávesnici priradením samostatného tlačidla vedľa funkčných klávesov. Okrem toho môžu byť na kryte notebooku prepínače, ktoré riadia prevádzku bezdrôtových adaptérov. Najskôr sa uistite, že nemožnosť pripojenia k sieti Wi-Fi nie je spôsobená ich náhodnou aktiváciou.

Na nasledujúcom obrázku je zobrazené fyzické tlačidlo pre „Režim lietadla“ v kombinácii s klávesom F7.

Ďalšou funkciou operačného systému je reakcia na kombináciu kláves „Fn+PrintScreen“. Kliknutím na ňu sa zakáže napájanie bezdrôtových adaptérov a systém Windows ju považuje za prioritnú pred správou softvéru. Skúste ho použiť a pre istotu reštartujte počítač.

Softvérové metódy

Ak nepomohli metódy fyzického riešenia problému opísané v prvej časti, pristúpime k softvérovému riešeniu.

Nastavenia siete

Vyvolanie panela nastavení systému Windows pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite do poľa nastavení zvýrazneného na snímke obrazovky.

V bočnej ponuke kliknite na riadok označený jedným. V pravej časti okna sa nachádzajú tri začiarkavacie políčka. Horná je určená na aktiváciu režimu „V lietadle“. V spodnej časti, v oblasti označenej „3“, sa ovláda prevádzka adaptérov Bluetooth a Wi-Fi. Presuňte hornú do vypnutej polohy a povoľte dolné.

Bez zatvorenia panela nastavení vyberte v tej istej časti riadok Wi-Fi. Posuňte sa po pravej strane okna nadol. Kliknite na hypertextový odkaz označený „2.

Otvorí sa okno Sieťové pripojenia z klasického ovládacieho panela systému Windows. Zvýraznenie bezdrôtového pripojenia pomocou myši. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ňu otvoríte kontextovú ponuku. Prejdite do vlastností modulu pripojenia.

Kliknite na ohraničené tlačidlo v zobrazenom ovládacom applete.

Vyberte kartu označenú jednotkou. Zrušte začiarknutie políčka označeného šípkou, ktoré umožňuje vypnúť adaptér, aby sa šetrila energia batérie. Skontrolujte, či je možné deaktivovať režim lietadla.

Reštartovanie služby

Vyvolanie okna „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „services“.msc“. Stlačením fyzického tlačidla OK alebo Enter spustíte applet Správa systémových služieb.

Nájdite zvýraznený riadok na snímke obrazovky. Dvakrát na ňu kliknite, aby ste otvorili dialógové okno s nastaveniami.

Pomocou rozbaľovacieho menu označeného šípkou nastavte položku „Startup Type“ na možnosť „Automatic. Spustite službu a použite vykonané zmeny. Tlačidlo na vypnutie „režimu lietadla“ by malo byť aktívne hneď, ale možno bude potrebné reštartovať počítač.

Ovládač adaptéra

Vyvolanie rozšírenej ponuky Štart stlačením klávesovej skratky Win+X. Kliknutím na oblasť v rámčeku otvorte Správcu zariadení.

V otvorenom okne nájdite a rozbaľte položku Sieťové adaptéry. Zvýraznite riadok s názvom bezdrôtového modulu v zozname. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ňu otvoríte kontextovú ponuku. Vyberte položku označenú dvojitou značkou na snímke obrazovky.

Kliknutím na políčko spustíte automatické vyhľadávanie aktualizácie ovládača.

Ak bola nájdená a nainštalovaná nová verzia softvéru, skontrolujeme, či je k dispozícii funkcia Air Mode.

Na záver

Tipy našich odborníkov, ktoré vám pomôžu vyriešiť problém s režimom lietadla. Vyberte si vhodný pre danú situáciu alebo ich použite postupne, kým sa problém nevyrieši.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: