Odmietnutie spustenia systému Fixboot v systéme Windows 10

Problémy so zavádzaním operačného systému možno odstrániť pomocou príkazového riadka, počnúc prostredím na obnovenie. V systéme Windows 10 môže používateľ pri vykonávaní tejto operácie naraziť na chybu prístupu na disk. Ak sa vyskytne táto chyba, príkaz fixboot, ktorý obnovuje zavádzač, nemožno vykonať. Naši odborníci vám ukážu, ako opraviť chybu a dokončiť operáciu obnovy.

Prepísanie zavádzacieho sektora

Zavedenie počítača z inštalačného média systému Windows. Kliknutím na odkaz v ľavom dolnom rohu úvodného okna aktivujete prostredie na obnovu.

Na úvodnej obrazovke prejdite do časti Riešenie problémov.

Príkazový riadok spustíte kliknutím na zvýraznenú oblasť.

Pozícia označená jednotkou ukazuje, ako vyzerá chyba „access denied“ pri použití príkazu fixboot. Ak to chcete opraviť, prepíšeme štartovací sektor na systémovej jednotke. Zadajte „bootsect/nt60 sys“ a stlačte kláves Enter. Počkajte, kým sa nezobrazí potvrdzujúca správa o úspešnej aktualizácii zavádzacieho kódu. Znovu zadajte príkaz „bootrec /fixboot“. Na mieste označenom „3“ je vidieť, že operácia bola tentoraz vykonaná správne.

Obnovenie konfigurácie zavádzania

Naštartujte počítač z inštalačného média a spustite príkazový riadok v prostredí obnovy. Aktualizujte konfiguračné údaje zavádzania pomocou príkazu „bootrec /rebuildbcd“. Stlačením tlačidla Enter spustite skenovanie pevného disku. Nástroj rozpozná nainštalovaný systém Windows a požiada o potvrdenie, aby ho mohol pridať do zoznamu zavádzacích systémov. Do priestoru označeného dvojitým „Y“ zadajte latinku „Y“ a potom stlačte kláves Enter.

Po aktualizácii konfigurácie zadajte postupne príkazy „bootrec /fixm“
“ a „bootrec /fixboot“. Prvá z nich vytvorí nový zavádzací záznam, druhá obnoví zavádzač.

Úprava spúšťacieho oddielu

Posledná uvažovaná metóda umožňuje prepísať zavádzač bez použitia príkazu fixboot. V prostredí obnovy spustite konzolový nástroj na správu diskov s príkazom „diskpart. Na výzvu zadajte „

 • st disk“. Ak máte viac ako jednu jednotku, nájdite tú, na ktorej je nainštalovaný systém Windows. Vo vyššie uvedenom príklade je to „jednotka 0“. Vyberte ho pomocou „select disk N“ s použitím číslice namiesto „N“. Teraz zobrazte zoznam oddielov zadaním „
 • st objem“. Nájdite zväzok označený ako „skrytý“. Na snímke obrazovky je označená šípkou.

  Výber zväzku pomocou príkazu „select volume N“. Nahraďte „N“ číslom, ktoré je uvedené v zozname oddielov. V tomto príklade ide o trojicu. Formátovanie vybraného oddielu pomocou rovnakého systému súborov, aký už obsahuje. V tomto príklade je to FAT32, takže príkaz vyzerá takto: v oblasti označenej „2“. Pre NTFS použite „format fs=ntfs“. Po oznámení o ukončení operácie priraďte oddielu alfa-číslo. Ak chcete mať istotu, vyberte písmeno, ktoré je najbližšie ku koncu abecedy. Naši odborníci sa rozhodli pre latinské „U“. Zadajte „priradiť písmeno=U“. Prijatie oznámenia o dokončení operácie a ukončenie konzolového nástroja.

  Zadáme príkaz na prepísanie štartovacieho sektora „bdboot C:\Windows /s U: /f all“. Nahraďte „U“ písmenom, ktoré ste priradili skrytému oddielu na systémovom disku. Prijatie oznámenia o úspechu.

  Opätovné spustenie nástroja Diskpart, aby sa počas každodenného používania operačného systému nezobrazoval štartovací sektor v Prieskumníkovi systému Windows. Opakujte postupnosť príkazov znázornenú na obrázku, kým sa nedostanete do zoznamu oddielov. Na výzvu zadajte „remove letter=U“, aby ste odstránili písmeno predtým priradené skrytému zväzku.

  Nakoniec

  Metódy uvedené našimi odborníkmi umožňujú spoľahlivo obnoviť poškodený zavádzač operačného systému, čím sa zabráni jeho preinštalovaniu a strate údajov.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: