Povolenie a zakázanie komponentov v systéme Windows 10

Niektoré funkcie systému Windows 10, ktoré väčšina používateľov nepotrebuje, sa počas inštalácie neaktivujú. Tento zoznam zahŕňa napríklad nástroje na virtualizáciu a správu siete. Naši odborníci vysvetľujú, ako v prípade potreby povoliť alebo zakázať ďalšie komponenty operačného systému.

Panel nastavení

Vyvolanie panela nastavení systému Windows pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite do časti označenej rámčekom na snímke obrazovky.

V oblasti behu vyberte pole nastavenia označené jednotkou. Kliknite na hypertextový odkaz zvýraznený na pravej strane okna.

Na úvodnej stránke bloku Advanced Option sa zobrazujú už nainštalované komponenty. Kliknutím na oblasť s názvom zobrazíte popis a ovládacie prvky. Ak chcete pridať novú, použite oblasť označenú symbolom „plus“.

Podobne sa kliknutím na riadok s názvom komponentu otvorí jeho opis a tlačidlo inštalácie.

Ovládací panel

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením kombinácie klávesov „Win+R“. Do textového poľa zadajte „appwiz.cpl“. Stlačením tlačidla OK alebo klávesu enter na klávesnici spustíte klasický applet Ovládací panel pre nainštalovaný softvér.

Kliknutím na odkaz v navigačnej oblasti otvorte okno ovládania komponentov.

Začiarknite políčka vedľa požadovaných prvkov pre inštaláciu. Čierny rámček vo výberovom poli ukazuje, že súbor dostupných komponentov je čiastočne nainštalovaný. Položky zvýraznené v zozname sivou farbou sú súčasťou distribúcie systému Windows, ale nie je možné ich nainštalovať do počítača, pretože hardvérová konfigurácia nespĺňa minimálne požiadavky. Po dokončení výberu stlačte tlačidlo „OK“, čím spustíte postup inštalácie.

Ak to zhrnieme

Naši odborníci opísali dve doplnkové metódy inštalácie komponentov v operačnom systéme Windows 10. Použite ich na zlepšenie funkčnosti operačného systému.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: