Skryté nastavenia v prehliadači Mozilla Firefox

Okrem nastavení, ktoré poznajú všetci používatelia, sú v prehliadači Firefox k dispozícii aj konfiguračné panely. Tieto sa neotvárajú z hlavnej ponuky, ale zadaním príkazu do adresného riadka. Naši odborníci o tom, ako získať prístup k skrytým nastaveniam prehliadača.

o:o

Priame adresy všetkých konfiguračných panelov dostupných v prehliadači Firefox sú zhromaždené v časti „O prehliadači:“. Do adresného riadka zadajte „about:about“ a stlačte kláves Enter. Každý z 38 hypertextových odkazov v zozname vedie na iný blok nastavení. Väčšina z nich sú diagnostické nástroje určené pre vývojárov, ale niektoré sú užitočné aj pre bežných používateľov.

o:config

Rozšírené nastavenia prehliadača sa nachádzajú v časti „about:config“. Prechodom na stránku správy konfigurácie preberáte plnú zodpovednosť za to, čo urobíte ďalej, pretože zmeny, ktoré tu vykonáte, môžu ovplyvniť plynulý chod prehliadača Firefox. Ak sa chcete vyhnúť zobrazeniu upozornenia zakaždým, keď chcete vykonať úpravu, zrušte začiarknutie políčka v oblasti označenej jednotkou.

V predvolenom nastavení je obsah oddielu skrytý. Konkrétne nastavenie môžete nájsť vo vyhľadávacom poli. Úplný zoznam sa zobrazí po kliknutí na tlačidlo s číslom „2“.

Parametre konfiguračnej časti sú troch druhov: logické, reťazcové alebo číselné. Toto je poradie, v akom sú identifikované na snímke obrazovky. Kliknutím na ikonu na konci riadku sa otvorí pole na úpravu číselných a reťazcových parametrov. hodnota logickej jednotky sa mení tak, že nadobúda hodnotu „true“ alebo „false“.

o:profily

Pri riešení problémov a diagnostike môže byť užitočná časť Správa profilov prehliadača. Vytvorením nového získate vyčistený prehliadač so základnými nastaveniami. Na prístup k aktuálnym údajom vášho profilu slúžia priame odkazy na súvisiace adresáre v Prieskumníkovi. Ak máte podozrenie na problém s jedným alebo viacerými doplnkami, môžete reštartovať Firefox ich vypnutím v oblasti označenej trojbodkou.

o:ochrana

V časti Ochrana súkromia môžete vidieť štatistiky blokovania reklám a sledovacích zariadení podľa režimu ochrany. Podrobnosti sa zobrazujú ako stĺpcový graf v oblasti označenej jednotkou. Tlačidlo označené číslicou 2 vedie k ovládacím prvkom nastavenia súkromia v tradičnom paneli nastavení prehliadača.

o:roboty

Posledná časť recenzie je vtipom vývojárov. Jeho zadaním sa používateľ môže na niekoľko minút rozptýliť a rozveseliť.

Ak to zhrnieme

V tomto článku vám naši odborníci ukážu, ako získať prístup k skrytým nastaveniam prehliadača Firefox. Ak chcete spoznať možnosti svojho prehliadača a vybrať si najlepšiu konfiguráciu, použite tieto informácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: