Vynútenie vypnutia aplikácie v počítači Mac

Dokonca aj v stabilnom systéme, ako je macOS, je normálne, že občas dôjde k zamrznutiu, pretože programy prestanú reagovať na požiadavky používateľa. V tejto časti naši odborníci vysvetľujú, ako funguje nútené vypnutie aplikácií na vašom Macu.

Klávesové skratky

V systéme macOS je ekvivalentom „kombinácie troch prstov“, ktorú pozná každý používateľ systému Windows, kombinácia „Command+Option+Esc“.

Stlačením uvedenej kombinácie sa zobrazí ponuka núteného ukončenia. Hlavná oblasť otvoreného okna obsahuje zoznam všetkých aplikácií spustených v počítači Mac. Zvýraznite požadovanú položku zo spoločného zoznamu a kliknite na tlačidlo „Dokončiť“.

Vyskočí okno, ktoré vás požiada o potvrdenie, že chcete zatvoriť nereagujúcu aplikáciu.

Klávesové skratky, najmä ak sa nepoužívajú pravidelne, sa časom zabudnú. V takom prípade systém macOS poskytuje grafické rozhranie na vyvolanie ponuky na vynútené zatvorenie. Kliknutím na logo Apple v hornom paneli otvorte rozbaľovací zoznam akcií. Vyberte riadok označený dvojbodkou na snímke obrazovky. Potom zopakujte kroky opísané v prvom a druhom bode.

Okrem farebných ovládacích tlačidiel sa aktívne okno v systéme macOS rozpozná podľa názvu vytlačeného v blízkosti loga v hornej lište. Aplikáciu môžete zavrieť bez potvrdenia, keď použijete kombináciu klávesov Option+Command+Esc+Shift.

Monitorovanie systému

Ponuka Vynútené vypnutie je skrátená verzia nástroja Monitorovanie systému, ktorý možno použiť aj na vypnutie nereagujúcich aplikácií.

Otvorte časť „Programy“ v programe Finder a prejdite do adresára „Nástroje“. Spustite nástroj „Monitorovanie systému“.

Do vyhľadávacieho poľa zadajte názov pozastavenej aplikácie. Vyberte ho myšou a stlačte tlačidlo „T“.

Potvrdenie želania ukončiť vybraný proces.

Na záver

Metódy opísané našimi odborníkmi umožňujú zatvoriť akúkoľvek aplikáciu zamrznutú na vašom Macu bez toho, aby ste museli reštartovať systém.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: