Web of Trust (WOT) pre Firefox

WOT, vytvorená v roku 2006, je služba určená na hodnotenie reputácie webových stránok na základe názorov používateľov. Klientská časť je bezplatné rozšírenie prehliadača. Každý môže ohodnotiť navštívenú webovú lokalitu aj bez registrácie v sieti Web of Web of

ust. Naši odborníci vám ukážu, ako nainštalovať a používať WOT v prehliadači Firefox.

Inštalácia zásuvného modulu

Web of

ust nájdete priamo na webovej stránke služby alebo v obchode s rozšíreniami vášho prehliadača.

Otvorte oficiálnu stránku WOT. Služba automaticky rozpozná prehliadač, do ktorého ste prihlásení, a ponúkne vám inštaláciu doplnku. Kliknite na tlačidlo v rámčeku.

Odkaz vedie do obchodu s rozšíreniami Firefoxu na stránku WOT. Stlačte tlačidlo „Pridať“.

V adresnom riadku sa zobrazí výzva na potvrdenie. Kliknite na ohraničené tlačidlo „Pridať“.

Ďalšie vyskakovacie okno sa zobrazí po nainštalovaní doplnku. V prípade potreby je možné používanie doplnku v súkromných oknách okamžite povoliť. Zatvorte ju kliknutím na oblasť označenú dvojkou a prejdite na aktuálnu stránku.

V predvolenom nastavení sa im ponúka použitie bežnej úrovne upozornenia. Odporúčanú hodnotu ponechajte nezmenenú a kliknite na tlačidlo „Súhlasím“ označené číslom „2“ na snímke obrazovky. Predkonfigurácia je dokončená a zásuvný modul je pripravený na používanie.

Predĺženie obchodu

Používanie obchodu vám umožní nainštalovať potrebné rozšírenie bez toho, aby ste museli navštíviť web

ust

Otvorte ponuku prehliadača Firefox kliknutím na oblasť na paneli nástrojov označenú šípkou. Prejdite do časti označenej rámčekom.

Do poľa označeného šípkou zadajte skratku služby. Ako prvé sa v zozname zhody zobrazí prepojenie na rozšírenie WOT. Kliknite na oblasť popisu a zopakujte kroky dva až päť, ako je opísané vyššie.

Nastavenie rozšírenia

Keď je nainštalovaný doplnok WOT, vedľa každého odkazu sa zobrazí ikona s reputáciou. Farba indikátora sa mení v závislosti od skóre používateľa od červenej po zelenú.

Ihneď po inštalácii vám rozšírenie poskytne interaktívne rady, ako ho používať. Na nasledujúcom obrázku je zobrazené oznámenie, ktoré sa zobrazí po prejdení kurzorom nad indikátorom reputácie. Kliknutím na ikonu s dvojitým znakom sa otvoria ďalšie nastavenia.

Na novej karte môže používateľ vybrať štýl upozornenia pre stránky s nízkym hodnotením alebo ich úplne vypnúť. Vlastný filter je možné nastaviť v poli označenom dvojitým znakom. Zadaním konkrétnych adries URL sa používateľ selektívne zbaví zobrazovania upozornení WOT. Preddefinované predvoľby pre najobľúbenejšie služby a sociálne siete sú skryté v oblasti označenej symbolom „4“.

V stĺpci označenom jednotkou nájdete adresy URL. Pred každou z nich sa zobrazí ponuka s tromi možnosťami. Presunutím prepínača používateľ zmení stav prijímania informačných upozornení.

Skóre reputácie

Skóre reputácie udeľuje používateľ po návšteve zdroja a zaznamenáva ho Web of

len pre poradie.

Ako príklad uvádzame, že naši odborníci zadali do vyhľadávača Google požiadavku. Vo výsledkoch zobrazených na snímke obrazovky môžete vidieť ukazovatele. Jednotka je stránka, ktorá zatiaľ nemá žiadnu povesť v službe WOT.

Po skontrolovaní obsahu zdroja kliknite na ikonu rozšírenia označenú šípkou na paneli nástrojov. Kliknite na tlačidlo označené „2“ vo vyskakovacom menu.

V prvom kroku udeľujeme celkové skóre na päťbodovej stupnici. Presunutím kurzora na hviezdičky označte požadovanú sumu a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

V druhom kroku vás WOT vyzve, aby ste zhodnotili bezpečnosť obsahu zverejneného na stránke pre deti. Začiarknite jednu alebo viacero z daných značiek. Ak na stránke nie je nič, čo by mohlo ovplyvniť psychiku dieťaťa, kliknite na dvakrát označené tlačidlo „Preskočiť“.

Posledný krok je určený na zadanie komentárov. Táto funkcia je k dispozícii len pre registrovaných Web of

ust. Ak chcete, nie je ťažké vytvoriť si účet. Vyžaduje sa zadanie e-mailovej adresy alebo použitie platného konta Google.

Ak to zhrnieme

Podľa pokynov našich odborníkov uvedených v tomto materiáli budete môcť nainštalovať a začať používať rozšírenie WOT v prehliadači Firefox.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: