Zobrazenie protokolu aktualizácií v systéme Windows 10

Spoločnosť Microsoft pravidelne vydáva aktualizácie a opravy, ktoré systém Windows 10 preberá na pozadí. Mnohé z aktualizácií si pri inštalácii nevyžadujú reštart a používatelia často nevedia, že ich dostali. Na kontrolu aktualizácií v operačnom systéme slúži protokol, ktorý zaznamenáva všetky akcie služby Windows Update. Naši odborníci vám poradia, ako si ho prezerať používateľsky prívetivým spôsobom.

GRAFICKÉ ROZHRANIE

Otvorte panel Možnosti stlačením kombinácie klávesov „Win+i“. Prístup k časti zvýraznenej v rámčeku na snímke obrazovky.

V navigačnej oblasti vyberte riadok „Update Center“. Pod tlačidlom manuálnej kontroly sa nachádzajú odkazy na ďalšie konfiguračné bloky. Kliknutím na riadok označený dvojitým začiarknutím zobrazíte protokol.

Všetky aktualizácie prijaté operačným systémom sú pre pohodlie usporiadané do štyroch skupín. Tu je snímka obrazovky prvého a posledného odkazu. V hornej časti je zobrazené, kedy bola nainštalovaná posledná polročná aktualizácia komponentov. Odkaz označený jednotkou otvorí online pomocníka pre operačný systém. Pre všetky ostatné aktualizácie vedie odkaz s číslom a popisom na stránku podpory spoločnosti Microsoft. Po otvorení sa používateľovi zobrazí prehľad zmien, ktoré aktualizácia prináša do systému Windows.

Ovládací panel Applet

Skratka „Win+R“ na zobrazenie dialógového okna „Spustiť“. Do zvýrazneného poľa zadajte „appwiz“.cpl“. Stlačte virtuálne tlačidlo „OK“ alebo stlačte fyzické tlačidlo „enter“ priamo do sekcie klasického ovládacieho panela na správu softvéru nainštalovaného v počítači.

V otvorenom okne kliknite na odkaz v navigačnej oblasti označený šípkou.

V informačnom poli sa zobrazí zoznam kritických aktualizácií nainštalovaných v počítači. Úplné informácie o vlastnostiach aktualizácie môžete získať na stránke podpory spoločnosti Microsoft pomocou jej sériového čísla. Stĺpec označený dvojbodkou umožňuje triediť podľa dátumu inštalácie.

Príkazový riadok

Rovnaké informácie môžete získať pomocou príkazového riadku. Vyvolanie podponuky Štart pomocou klávesovej skratky „Win+X“. Kliknutím na riadok v rámčeku spustíte PowerShell v režime zvýšených oprávnení.

Na výzvu zadajte „wmic qfe“

 • st /formát:
  “ a stlačte tlačidlo Enter. V okne konzoly sa zobrazí zoznam najdôležitejších aktualizácií vo formáte tabuľky. Začína odkazmi na stránku podpory spoločnosti Microsoft, ktoré môžete skopírovať a použiť na získanie ďalších informácií.

  Zobraziť udalosti

  Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a zadajte „eventvwr.msc“. Stlačením tlačidla „OK“ alebo klávesu enter na fyzickej klávesnici otvorte applet konzoly MMC na zobrazenie systémových udalostí.

  Rozbaľte zeleno označené adresáre v adresárovom strome na ľavej strane konzoly. Vyberte súbor „Operational“ zobrazený na snímke obrazovky s jedným. V hlavnom poli konzoly sa zobrazí zoznam udalostí Centra aktualizácií. Vyberte riadok s kódom „41“ zo zoznamu. Dvojitým kliknutím otvoríte okno s ďalšími informáciami.

  Prepnite na kartu „Podrobnosti“. V bloku „updateTitle“ označenom dvojbodkou nájdete popis nainštalovanej aktualizácie.

  Konečne

  Naši odborníci opísali niekoľko spôsobov, ako preskúmať protokol aktualizácií v systéme Windows 10. Vyberte najvhodnejšiu a zobrazte informácie o opravách prijatých systémom.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: