10 tipov, ako sa zbaviť smútku

Smútok je emócia a je dobré naučiť sa ho prijať. Každý je z času na čas smutný a nie je to spôsobené negatívnymi životnými udalosťami. Mnohí ľudia ho považujú za prirodzený stav, z ktorého niet úniku. Smútok sa oplatí zahnať, keď spôsobuje vnútornú nepohodu, vedie k pocitom prázdnoty, vyvoláva vo vás pocit, že ste nechcení. Ak sa cítite osamelí a stratení, je čas prehodnotiť svoj postoj k životu. Nikdy nie je neskoro niečo na sebe zmeniť.

84302482301.jpg

Koníček

Ak si nájdete činnosť, ktorá vás nielen osloví, ale vám aj pomôže využiť vaše vnútorné zdroje, nebudete sa cítiť smutní. Láska k niečomu vás inšpiruje k novým veciam, dodáva vám odvahu a sebestačnosť. Ak radi kreslíte, maľujete. Ak rád píšeš poéziu, neskrývaj svoje malé diela. Možno nie sú dokonalé, ale zaslúžia si pozornosť. Nemusíte sa báť, že vás ostatní odsúdia, ani premýšľať o tom, čo z toho bude. Keď vás cvičenie skutočne uspokojuje, dodáva vám silu robiť viac.

Maľovanie mandaly

Maľovanie mandál je jedným z najúčinnejších psychoterapeutických postupov. Myseľ je v tomto čase v meditatívnom stave. Mandala vám môže pomôcť vyriešiť existujúce problémy a získať konštruktívny pohľad na každodenný život. Naučte sa vnímať to, čo sa deje, ako potrebnú životnú lekciu. Potom sa vám bude ľahšie prijímať akékoľvek protivenstvá alebo výzvy. Široký pohľad na svet povedie k ďalším pozitívnym zmenám.

Rozhovory s ľuďmi

Nikdy nezabúdajte na ľudí okolo seba. V časoch smútku sa chcete schúliť, ľahnúť si na pohovku a prehodiť si cez hlavu deku. Je však v poriadku, ak si dáte na chvíľu pauzu. Ale neuzatvárajte sa pred vonkajším svetom. Rozhovory s ľuďmi sú katalyzátorom úľavy od depresie. Stačí mať niekoľko kamarátov, aby ste sa necítili osamelo. Interakcia odhaľuje potenciál a dodáva vám energiu, ktorú ste predtým možno nemali. Buďte vždy v kontakte s okolitým svetom. Koniec koncov, ak ho uzavriete, nebudete môcť cítiť radosť.

Vydajte sa na cestu

Choďte na výlet

Je lepšie cestovať s milovanou osobou, priateľom alebo priateľkou. Ale nemusí to tak byť. Ak nemáte s kým objavovať nové obzory, môžete to robiť aj sami. Vyberte si destináciu a neľutujte vynaložené peniaze. Najdôležitejšie je získať nové pozitívne dojmy. Každodenná atmosféra ich môže pripomínať. Vydať sa na cestu je jednoduchšie, ako sa zdá. Stačí počkať na zľavy na lístky. Ak ani to nie je možné, jednoducho stopujte. Nové známosti a skúsenosti nenechávajú smútku žiadnu šancu. Nezostávajte preto stále doma. Dovoľte si pocítiť radosť a inšpiráciu.

Interakcia s deťmi

Deti prinášajú veľa radosti, aj keď to tak zvonku nevyzerá. Častejšie sa s nimi rozprávajte a hrajte. Zistíte, že sú pozornými poslucháčmi. Ak nemáte vlastné deti, môžete navštíviť priateľa, ktorý má deti. Nebojte sa nadviazať nové známosti. Priateľský prístup naozaj dokáže zázraky. V určitom okamihu zistíte, že sa na svet pozeráte oveľa pozitívnejšie ako predtým.

Obľúbený rodinný produkt

Domáce zvieratá sa nestávajú plnohodnotnými členmi rodiny náhodne. Sú milovaní, starajú sa o nich, kupujú darčeky a dobroty. Na rozdiel od všeobecnej mýlky si domáce zviera nepořizujú len tí, ktorí trpia osamelosťou. Mačky sú skvelým prostriedkom proti stresu – nie nadarmo sa nazývajú vrčiace antidepresíva. Radi sa držia v náručí a ich nálada sa vyrovnáva. Za pekného počasia je príjemné ísť so psom na prechádzku. Okrem toho takéto domáce zviera disciplinuje, učí poriadok a vytvára pocit zodpovednosti. Nie nadarmo sa hovorí, že mať domáceho miláčika je spôsob, ako si získať priateľa, ktorý je verný a láskavý zároveň.

Obchod

Čo môže priniesť väčšiu radosť ako nákupy?? Hlavnou vecou je nemyslieť stále na šetrenie peňazí. Naopak, rozmaznávajte sa tým, že si zaobstaráte veci, ktoré ste vždy chceli. Naplánujte si pekné nákupy a život bude veselý. Väčšina ľudí si nikdy nedovolí robiť to, čo chce. Uvádza ich do stavu skľúčenosti a depresie. Neodopierajte si potešenie z nakupovania svojich obľúbených produktov. Nakupovanie je pre ženy nevyhnutné. Nielenže pomáha odbúravať stres, ale tiež vám prináša dobrý pocit. Emócie ovplyvňujú naše vnímanie reality. Ak prevládajú pozitívne dojmy, zvyšuje sa životná energia. A s takýmto prístupom môžete naozaj pohnúť horami.

Strhujúci film

Čo môže byť úžasnejšie ako večerné schúlenie sa na pohovke?? Mnohí ľudia si radi pripravujú dobré jedlo vopred a trávia čas sledovaním filmov so svojimi taniermi. Dobrý film vás nielen rozveselí, ale pomôže vám aj získať chuť do života. Možno si budete môcť urobiť veľkolepé plány pre svoju novú realitu. Často je však spúšťačom takejto zmeny veľký emocionálny výbuch. A to je možné len vtedy, ak sa do niečoho zahĺbite. Sledovanie filmu je tiež veľmi uvoľňujúce a často vám pomôže vyčistiť si hlavu.

Pomôžte ostatným

Len si uvedomte, koľko ľudí na svete naozaj potrebuje vašu účasť. Ak sa nad tým vážne zamyslíte, určite nájdete niečo, čím zamestnáte svoju myseľ. Chce to veľa trpezlivosti a pozerať sa na veci zvonku. Ak ste naozaj smutní, nájdite si niekoho, kto je na tom ešte horšie. Týmto spôsobom môžete vyrovnať svoj emocionálny profil. Porovnanie ukáže, že vaše problémy nie sú také globálne, ako sa na prvý pohľad zdá. Je pravdepodobnejšie, že sa zotavíte. Ak môžete, začnite pomáhať iným. Nemusíte robiť nič veľkolepé. Stačí malá pomoc, ktorá vám nezaberie veľa času, a dodá vám energiu.

Prejdite sa

Ako často sa ľudia zatvárajú do svojich štyroch stien a potom sa sťažujú, že sa im jednoducho nemôže stýskať po domove?. Nezabudnite chodiť častejšie von na čerstvý vzduch. Dobré pre tých, ktorí majú psa: každodenné prechádzky sú motivujúce, nedovolia vám vstúpiť do stavu skľúčenosti. Pravidelný beh je skvelý spôsob, ako si dodať energiu, naučiť sa ľahšie prijímať veci a zbaviť sa problémov. Snažte sa chodiť častejšie von, nenechajte sa odradiť, ak sa vám nedarí. Aj keď sa chcete uzavrieť a skryť pred svetom, nerobte to. Nie je nič horšie ako odvrátiť sa od akejkoľvek zmeny v živote.

Takto možno smútok celkom ľahko rozptýliť. Ani nebudete musieť vynaložiť extra tvrdú prácu. Najdôležitejšie je nestratiť v sebe svetlo nádeje a napriek obmedzujúcim okolnostiam stále veriť v lepšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: