11 vecí, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze

V dnešnej dobe vyspelej ekonomiky sú ľudia zvyknutí myslieť v zmysle materiálnych hodnôt. Myslia si, že čím viac peňazí majú na účte, tým lepšie. Takto vzniká jedna z najrozšírenejších vieier na svete. Mnohí však zistili, že ich to nerobí šťastnejšími. Naopak, dobre situovaní ľudia si často uvedomujú, že sú nepreniknuteľne osamelí. Ak v duši nie je harmónia, vonkajšie atribúty strácajú zmysel a sú bez jasných farieb. Preto niektoré úspešné a vplyvné osoby v najlepších rokoch života končia samovraždou. Uvedomujú si, že sa naháňajú za zdanlivými cieľmi a že im uniká to hlavné v živote. Zamerajme sa na veci, ktoré sa za peniaze naozaj nedajú kúpiť.

8409328420931.jpg

Láska

Pocit, o ktorom každý sníva, ale málokto ho nájde a ešte menej ľudí je pripravených ho prijať. Sex si môžete kúpiť za peniaze, ale nie lásku. Nedosiahli by ste ho, ani keby ste začali rozhadzovať veľké peniaze. Láska prichádza len k tým, ktorí sú otvorení, ktorí sú ochotní konať úprimne, aby druhej polovici poskytli radosť a šťastie. A to nie je možné bez veľkorysosti, veľkého nasadenia. Aby ste mohli prijať skutočnú lásku v jeho živote, budete musieť tvrdo pracovať: doslova sa musíte stať iným človekom.

Priateľstvo

V priateľstve a láske nemôže byť pokrytectvo. Inak to už nie je priateľstvo. Za peniaze si nekúpite dobrú vôľu, skutočne šťastného a sebestačného človeka. Skutočný priateľ si vás necení pre vaše materiálne hodnoty, ale pre vaše vnútorné vlastnosti: láskavosť, súcit, ochotu pomôcť a úprimnosť. Hovorí sa, že priateľstvo je nepretržitý pojem. S týmto tvrdením je ťažké nesúhlasiť. Keď je niekto nešťastný, môžete potrebovať pomoc a podporu kedykoľvek počas dňa alebo noci. V priateľstve sa ľahko rozpozná faloš a klamstvo. Ľudia sa o seba prestávajú zaujímať, keď chýba komunikácia, zranené city.

Čas

Čas je nenahraditeľný zdroj. Je veľmi ľahké to prehliadnuť a počas života niečo ľutovať. Ale peniaze nemôžu napraviť chyby z minulosti, vrátiť človeka, ktorý tam kedysi bol. Ak je čas premárnený, nezostáva nič iné, len ľutovať.

Pravda

Pravda sa nedá kúpiť za peniaze. Často sa dosahuje prostredníctvom intenzívnych zážitkov spojených s vnútorným intuitívnym hľadaním. Peniaze nemôžu ovplyvniť pravdu: nemožno ju skryť, urobiť menej atraktívnou a prenikavou. Ak existuje pocit viny, potom bez ohľadu na to, koľko peňazí majú, ľudia okolo nich budú odsudzovať takúto osobu za ich chrbtom. Pravdu nemožno pred sebou skrývať.

Talent

Prirodzený talent sa od priemernosti líši tým, že si vyžaduje osobitný čas, ktorý treba venovať jeho rozvoju. Talent je kategória, ktorá sa vymyká pragmatickej analýze. To sa nedá kúpiť za peniaze. Ak začne na javisku vystupovať umelec bez talentu, ostatní ho nebudú milovať. Nikto nebude z celého srdca obdivovať jeho činnosť. Talent si v skutočnosti vyžaduje včasnú pozornosť a neustále investície. Niekedy si to vyžaduje materiálne zdroje, ktoré však nie sú dostatočné.

Harmony

Pokoj v duši je prvok, ktorý sa nemôže objaviť z ničoho nič. Harmónia je možná len prostredníctvom neustáleho sebazdokonaľovania. Ak sa človek neustále niečoho bojí, má z niečoho strach, niekoho podozrieva a nikomu nedôveruje, je nepravdepodobné, že by ho veľa peňazí zachránilo pred tým, aby niečo zažil. Niekedy ľudia čakajú na vonkajšiu pozoruhodnú udalosť, ktorá by ich mohla vyviesť z omylu. Pravdou však je, že musíte pracovať s mysľou. Pochopenie vlastného nenapodobiteľného ja si vyžaduje čas a trpezlivosť.

Pocit pokoja

Keď máme vo vnútri pocit úplnej a neochvejnej pohody, duša sa raduje. Tento pocit sa však nedá kúpiť za peniaze. Pokoj, schopnosť odpočívať s pokojom a ničím sa netrápiť, sa nedá dosiahnuť len pomocou peňazí. Musí existovať nejaká vnútorná vízia. Pokoj v duši sa nedá nahradiť. Keď je človek skutočne slobodný, pôsobí ohromujúcim dojmom. Dôvera vo vlastné schopnosti, túžba dosiahnuť viac, než si človek dokáže predstaviť.

Zdravie

Zdravie

Za peniaze si zdravie nekúpite. Samozrejme, že spoplatnená medicína prekvitá, ale je to vďaka poskytovaným diagnostickým a terapeutickým službám. Zdravie je v tomto svete skutočnou hodnotou. Ak je prítomná, človek sa cíti svieži, oddýchnutý a plný vitality. Človek má teda možnosť tvoriť, vyjadrovať emócie, konať zo srdca. Zdravý človek sa rýchlejšie a efektívnejšie realizuje vo zvolenej profesii a prináša mu to skutočné uspokojenie.

Zmysel pre štýl

Ide o dobré správanie, schopnosť správať sa. Ak človeku chýba, nedá sa ničím nahradiť. Môžete sa ľubovoľne vyhovárať na to, že máte peniaze, ale ak vám chýba zmysel pre štýl, neurobí vás to príťažlivými ani krásnymi. Dôvodom je, že nepriťahuje vonkajšia krása, ale vnútorná krása. Dobré mravy spoznáte na míle ďaleko. Jednotlivec bude v spoločnosti vždy pôsobiť priaznivým dojmom. Bude úprimne obdivovaný, určite mu začnú venovať pozornosť.

Znalosti

Všetky informácie, ktoré získavame na svojej životnej ceste, môžeme nazvať nehmotnými znalosťami. Vedomosti nás odlišujú od ostatných a prispievajú k sebadôvere. Nedá sa kúpiť za peniaze. Áno, môžete si kúpiť diplom, ale nie vedomosti. Práve vedomosti odlišujú človeka od ostatných. Dobrý odborník je vždy a všade cenený. Je to preto, že môžu svetu ponúknuť niečo, čo nikto iný nemá, svoju vlastnú jedinečnú podstatu. Osobnosť človeka sa odhaľuje prostredníctvom poznania.

Skutočné prijatie

Keď úprimne prijmeme druhú osobu, prestaneme na ňu klásť smiešne požiadavky. Skutočné prijatie sa nedá kúpiť za peniaze: buď existuje, alebo neexistuje. Niektorí ľudia sa snažia vyhovieť iným, aby získali nejaký prospech. V tomto prípade však ide o dvojaký význam, ktorý nemá nič spoločné s pravdou. Iba skutočné vzťahy môžu priniesť radosť, urobiť vnútorný svet človeka jasným a plným.

Rešpektujte

Uznanie od kolegov a priateľov si nemožno zaslúžiť neúprimným spôsobom. Ak sa človek podvedome snaží oklamať druhého a nechce mu prejaviť úctu, nemal by za to očakávať úctu. Získajú ich len tí, ktorí sú pripravení dať do toho srdce a dušu, konať v záujme svojich protivníkov a nie sa donekonečna starať o vlastný zisk. Vždy pamätajte, že úcta nie je samozrejmosť, ale dar, a že si ju zaslúži každý – bohatý aj chudobný.

Niektoré veci sa preto nedajú kúpiť za peniaze. A to je skutočne nehmotné, spojené s rozvojom duchovnosti človeka. Aby ste ich získali, musíte sa snažiť, stanoviť si ciele, neustále čistiť svoju myseľ od nahromadených negatívnych.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: