15 kníh o harmonických rodinných vzťahoch

„Všetky šťastné rodiny sú si podobné, každá nešťastná rodina je svojím spôsobom nešťastná.“ – Lev Tolstoj má v knihe Anna Karenina absolútnu pravdu. Ale práve konfliktné, problematické vzťahy sú predmetom najväčšieho záujmu, preto sa toľko psychológov, psychológov, psychoterapeutov zaoberajúcich sa výskumom v oblasti rodinného života.

Prehľad najlepších kníh o harmonických rodinných vzťahoch

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Prehľad najlepších kníh o harmonických rodinných vzťahoch1Virginia Satir, Ty a tvoja rodina. Sprievodca osobným rastom“.5.0
2John Gottman, Mapa lásky4.9
3Robert Johnson „My. Hlbšie aspekty romantickej lásky4.8
4John Gray „Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“4.7
5Melody Beatty, „Deň za dňom od spoluzávislosti“4.7
6Rodinné vojny Vladimíra Levyho. Skutočná traumatológia lásky4.7
7Amir Levin „Vhodné pre každého“4.7
8Jacques Solomé „Odkiaľ pochádzajú problémy vo vzťahoch“4.6
9Claude Townsend, Ako zachrániť rodinnú loď4.5
10Robin Norwood „Žena, ktorá miluje príliš veľa“.4.5
11Steve Harvey: „Správaj sa ako žena, mysli ako muž4.5
12Tatsunari Iota „Ona nevysvetľuje, on neuhádne“4.5
13Andrej Kurpatov „Konflikty v rodine4.5
14Artem Tolokonin „Tajomstvo úspešných rodín. Pohľad rodinného poradcu4.4
15Irina Rakhimova „Chyby v rodinnom živote. Pochopiť a odpustiť4.3

Virginia Satyr’s You and Your Family. Sprievodca osobným rastom“.

Hodnotenie: 5.0

Kniha Virginie Satirovej

Virginia Satir, Ty a tvoja rodina. Sprievodca osobným rastom. Autor vo svojej knihe o rodinných vzťahoch ukazuje, ako prvé očarujúce zážitky vystriedajú monotónne všedné dni a beznádej. Ako veľmi sú manželia ochotní zmeniť sa individuálne a spoločne, aby dosiahli spoločné ciele? Čo je potrebné na dosiahnutie manželského konsenzu? Ako vyjednávať a obnovovať svoje pocity, aby ste si mohli užívať každý okamih svojho života?

Manželstvo a rodinný život sú o plnení dlhodobej zmluvy na paritnom základe, bez víkendov a sviatkov. Ak sa len jeden z manželov stará o vytvorenie manželského šťastia, nebude schopný niesť bremeno.

Mapa lásky Johna Gottmana

Hodnotenie: 4.9

John Gottman

John Gottman Mapa lásky. Autor, významný odborník na rodinu a vzťahy, pozoroval manželské páry 20 rokov, kým svoje výsledky odhalil verejnosti. Teraz presne vie, čo odlišuje šťastné rodiny od všetkých ostatných. Táto kniha ukazuje 7 zásad, ktoré môže dodržiavať každá rodina, aby bola šťastnejšia a harmonickejšia.

Kniha je plná cenných, hlbokých rád, fascinujúcich testov a cvičení a uvidíte v nej fascinujúce príbehy a úprimné spovede manželov. Gottmanova kniha je skutočným „laboratóriom lásky“, kde sa môžete naučiť tajomstvám skutočného šťastia.

Robert Johnson „My. Hlbšie aspekty romantickej lásky“

Hodnotenie: 4.8

Robert Johnson,

Robert Johnson’s We Are. Hlbšie aspekty romantickej lásky. Autor sa domnieva, že romantika a zamilovanosť sú základom dlhodobých rodinných vzťahov, zvláštneho psychologického fenoménu. Je to obdobie, ktoré „oživuje“ rodinné vyhliadky, pomáha partnerom pocítiť vzájomnú potrebu a pochopiť hranice trpezlivosti.

Po bezpodmienečnej dôvere však často prichádza ochladenie, „vytriezvenie“ búrlivých emócií. Ako upraviť, transformovať vzájomnú náklonnosť, premeniť ju na pevný základ rodinného života, hovorí kniha Roberta Johnsona. Kniha o šťastných rodinných vzťahoch opisuje, ako sa z romantických kvetov zamilovanosti stávajú zrelé plody skutočnej lásky.

John Gray „Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“

Hodnotenie: 4.7

John Gray

John Gray „Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“. Po prečítaní tejto knihy budete oveľa lepšie rozumieť svojmu partnerovi. Autor nám ukazuje rozdiel medzi spôsobom myslenia mužov a žien. Skutočne pomáha mužom a ženám pochopiť, ako odlišne myslia, cítia a správajú sa. A prijať tieto rozdiely ako súčasť každodennej stratégie prežitia rodiny. Kniha Johna Graya môže zmeniť život, namiesto škandálov a obviňovania môžete vybudovať múdre, zmysluplné spolužitie.

Melody Beatty „Deň za dňom od spoluzávislosti“

Hodnotenie: 4.7

Melody Beatty

Melody Beattie „Deň za dňom od spoluzávislosti“. Sprievodca krok za krokom pre tých, ktorí sa chystajú ukončiť bolestivý vzťah a znovu sa naučiť žiť pre seba, pre svoj rozvoj. Kniha pripomína adventný kalendár, ktorý každý deň približuje sviatky a dáva radostnú predtuchu. Kniha obsahuje 360 cvičení na každý deň, ktoré vám pomôžu malými krokmi sa priblížiť k veľkému cieľu.

Vladimir Levy „Rodinné vojny“. Skutočná „traumatológia lásky“

Hodnotenie: 4.7

Rodinné vojny Vladimíra Levyho. Skutočná traumatológia lásky

Vladimir Levy „Rodinné vojny“. Skutočná „traumatológia lásky“ o traume a konflikte v rodine, psychická, behaviorálna terapia na záchranu vzťahu. Ukazuje ťažké etapy na ceste k rodinnému šťastiu. Láska môže byť náhodná a neočakávaná, ale manželský život je vedomá, zámerná voľba, plná nástrah a neustálej zodpovednosti.

Amir Levin, Getting along

Hodnotenie: 4.7

Jacques Solomé

Amir Levin „Vzájomné porovnávanie“. Autor aplikuje teóriu pripútanosti na rodinné a romantické vzťahy. Dozviete sa, aké typy pripútanosti existujú, ako ich identifikovať a ako sa menia a ovplyvňujú vzťahy. Teória pripútania vám pomôže prehodnotiť rodinný život, pochopiť jeho hodnotu a zmysel, naučiť sa lepšie porozumieť sebe a svojmu partnerovi, robiť správne rozhodnutia a prevziať zodpovednosť.

Jacques Solomé „Odkiaľ pochádzajú problémy vo vzťahoch“

Hodnotenie: 4.6

Odkiaľ pochádzajú problémy vo vzťahoch,

Jacques Solomé „Odkiaľ pochádzajú problémy vo vzťahoch“. Psychológ je presvedčený, že rodiny, ktoré o svojich problémoch nehovoria, sú odsúdené na rozvod. Hovorí o dôležitosti spoločných rozhovorov, diskusií a rokovaní. Pomôže vám naučiť sa úprimne hovoriť o svojich emóciách a starostiach bez toho, aby ste ovplyvnili pocity druhej osoby alebo ju nútili k výhovorkám či pocitu viny.

Ako zachrániť svoju rodinnú loď Claud Townsend

Hodnotenie: 4.5

Cloud Townsend

Cloud Townsend „Ako zachrániť svoju rodinnú loď“. Pravdepodobne každý z nás urobil niečo, čo v emóciách oľutoval a čoho ľutoval. Claude Townsend navrhuje vrátiť harmóniu do rodinného života pomocou jednoduchých psychologických trikov a techník. Toto je dôležité použiť, keď sú ľudia ponorení do problémov, zmätení situáciou a nechcú si priznať realitu.

Robin Norwoodová „Žena, ktorá miluje príliš veľa.

Hodnotenie: 4.5

Kniha Robin Norwoodovej Žena, ktorá miluje príliš veľa

Robin Norwood „Žena, ktorá miluje príliš veľa“. Kniha o ženách, ktoré vydržia, trpia vo vzťahoch, obetujú sa, boja sa straty muža, šialene žiarlia, ale napriek tomu sa nemôžu usadiť a dosiahnuť rodinnú pohodu. Možno takáto žena príliš nemiluje svojho manžela, ale seba a svoje pocity, ktoré démonizuje až do krajnosti, aby pocítila vlastnú dôležitosť a bohatstvo vzťahu. Tento scenár je vhodný pre melodrámu, ale nevhodný pre rodinný život.

Steve Harvey: „Správaj sa ako žena, mysli ako muž

Hodnotenie: 4.5

Steve Harvey's Act Like a Woman, Think Like a Man

Steve Harvey „Správaj sa ako žena, mysli ako muž. „Prečo muži milujú, ale neženia sa a iné tajomstvá silnejšieho pohlavia.“. Ženy opakujú rovnaké chyby vo vzťahoch s mužmi a pravidelne sa radia so svojimi priateľkami, ktoré majú podobné problémy. Ale len muž môže dešifrovať správanie iných mužov a povedať vám, ako sa správať v rôznych situáciách. Vtipná, ale veľmi pravdivá kniha nám hovorí, čo si muži skutočne myslia o vzťahoch so ženami.

Tatsunari Iota „Ona nevysvetľuje, on neuhádne“

Hodnotenie: 4.5

Tatsunari Iota

Tatsunari Iota „Ona nevysvetľuje, on neuhádne“. Zaujímavá kniha japonského autora, majstra dialógov bez hádok a hašterenia. Japonský minimalizmus a filozofia každodennej harmónie vám pomôžu nájsť pokoj v duši a skutočné manželské šťastie založené na vzájomnej príťažlivosti. Mužom vládne logika a ženám impulzívne emócie. On sa uvoľní, ona sa nahnevá. Nemôže sa ospravedlniť, ona nie je schopná zabudnúť. Pre neho je vzťah o dôvere a slobode, pre ňu o kontrole a manželskej zmluve. On rád mlčí, ona rada rozpráva, nech sa deje čokoľvek. On chce improvizáciu a ona chce záruky do konca života. Japonský rodinný expert identifikoval 36 hlavných zdrojov rodových konfliktov, vysvetlil ich pozadie a sformuloval kontrolné frázy, ktoré by mohli pomôcť kontrolovať a regulovať vzťahy.

Andrej Kurpatov „Konflikty v rodine“

Hodnotenie: 4.5

Andrej Kurpatov

Andrej Kurpatov „Konflikty v rodine. Domáca autorka, známa psychologička, ktorá prístupným spôsobom predstavuje zložité pojmy a javy rodinného života. „Rodinné šťastie“ povyšuje na filozofickú kategóriu, najvyššiu morálnu hodnotu, ktorá je dostupná takmer každému. Treba si ho vážiť a ceniť si každý okamih spoločného života. Je to dlhodobá investícia, ktorá sa určite vráti v podobe vzájomnej starostlivosti, dôvery a bezhraničnej radosti z prítomnosti toho druhého.

Artem Tolokonin „Tajomstvo úspešných rodín. Pohľad rodinného poradcu“

Hodnotenie: 4.4

Artem Tolokonin

Artem Tolokonin „Tajomstvo úspešných rodín. Ako to vidí rodinný psychológ“. Všetci pochádzame z rodiny, z rodinnej jednotky ako súčasti spoločnosti, ktorá môže byť prosperujúca alebo problematická. A priori chápeme, čo je a čo by mala byť rodina. Čo však toto poznanie skutočne ukazuje: naše sny alebo scenár rodičovstva, k čomu povedie neuvážené manželstvo? Každý problematický vzťah sa dá „napraviť“, ak sú manželia ochotní spolupracovať a urobiť ústupky.

Irina Rakhimova, „Chyby v rodinnom živote. Pochopte a odpustite“

Hodnotenie: 4.3

IRINA RAKHIMOVA

Irina Rakhimova „Chyby rodinného života. Pochopte a odpustite“. Mnohí ľudia si myslia, že šťastná rodina je žrebom do lotérie, náhodou. Pravdou však je, že za fasádou rodinnej pohody sa skrývajú nárazy a trhliny, ktoré treba včas odstrániť. Každý robí chyby, ale nie každý je pripravený ich napraviť. Autor podrobne a do hĺbky ukazuje, ako sa navzájom skutočne počúvať, ako prekonávať konflikty a nezhody, ako nájsť spoločné zásady a pravidlá spolužitia. Ako sa vyrovnať s urážkami, nedorozumeniami a len „zlou náladou“, ktoré majú vždy skutočné dôvody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: