21 otázok na prvé rande, ktoré vám pomôžu pochopiť potenciál vášho vzťahu

Mnohí ľudia sa na prvom rande pýtajú otázky len preto, aby udržali konverzáciu, ale správnymi otázkami sa môžete o svojom partnerovi dozvedieť veľa. Možno sa dokonca budete musieť rozhodnúť, či je táto osoba pre vás vhodná alebo nie.

Tu je zoznam otázok, ktoré vám v tom pomôžu najlepšie.

13 hlavných príčin rozchodov

Aké sú vaše plány na nasledujúci týždeň?

Je to delikátny spôsob, ako zistiť nielen to, či sa k vám plánujú čoskoro vrátiť. To vám umožní nahliadnuť do jeho záujmov, do jeho bežného života a do vecí, na ktorých mu záleží.

O čom snívate, ale nedokážete to dať dokopy??

Je to záludná otázka, ktorá môže odhaliť nečakanú stránku vášho partnera. Môže odpovedať, že vždy sníval o potápaní alebo o pobyte v skutočnej púšti. Môže sa ukázať, že osoba nemá žiadne túžby a želania alebo sa začne deliť o intímne fantázie.

V každom prípade, keď poznáte sny svojho partnera, môžete ich porovnať so svojimi a zistiť, či sú pre vás rovnaké.

Čo ste v poslednom čase urobili, čím sa môžete pochváliť??

Táto otázka pomáha určiť životné hodnoty človeka, čo je pre neho dôležité a čo je druhoradé. Ak sa odpoveď zmení na celú chválospev na vašu osobu, mohlo by to byť považované za narcizmus. Je to vlastnosť, ktorá sa vo vzťahu určite prejaví a ktorú sa oplatí zvážiť hneď na začiatku.

Povedali ste niekomu, že idete na rande??

Ďalšia záludná otázka, ktorej odpoveď vás možno prekvapí, znie. Vaše rande sa možno práve teraz vysiela naživo a diskutujú o ňom všetci jeho nasledovníci. Alebo o stretnutí napísal svojej bývalej priateľke, aby ju naštval.

Možno je to súkromná osoba a nikto nevie o vašej známosti a stretnutí s ním. V každom prípade vám táto otázka pomôže dozvedieť sa niečo nové o vašom partnerovi.

Čo by ste si poradili, keď ste boli v školskom veku??

Ak má muž veľa skúseností s opačným pohlavím, môže sám odporučiť, aby sa stretával s viacerými ženami. Alebo vám môžu poradiť, aby ste sa kvôli vzťahu nerozptyľovali od štúdia.

Podľa toho, čo vaše rande povie, môžete pochopiť jeho postoj k opačnému pohlaviu, čo ovplyvní vašu komunikáciu.

Čo sa vám na randení páči a čo nie?

Táto otázka sa môže zdať príliš všeobecná. Pomáha však pochopiť, do akej miery je človek otvorený a otvorený. Ak napríklad hovorí, že rád chodí na rande a navštevuje moderné miesta v meste, určite sa s ním v budúcnosti nebudete nudiť, ak aj vy radi trávite čas mimo domova.

Alebo možno budete počuť, že mladý človek nemá rád randenie, pretože je to strata drahocenného času pre cudzinca, alebo že nie je nič lepšie ako noc strávená doma.

Tak či onak, môžete odhadnúť spoločenskosť svojho partnera a predpovedať, ako budú vaše budúce stretnutia prebiehať.

Ktorý deň svojho života by ste si chceli zopakovať?

To vám umožní posúdiť priority a hodnoty vášho partnera a dozvedieť sa viac o jeho záujmoch. Všetko závisí od toho, čo by si chcel zopakovať, či extrémny výlet na kajaku alebo poslednú noc so spolužiakmi.

Alebo sa dozviete, že každý deň považuje za krásny a neohliada sa späť, čo svedčí o tom, že nie je sentimentálny človek.

Čím ste známy medzi svojimi priateľmi??

Mohli by ste byť terčom vtipov o tom, že dokážete vypiť liter piva za pol minúty alebo že radi chodíte každý deň s novým dievčaťom. Alebo má tento mladý muž povesť priateľa, ktorý vám vždy príde na pomoc a neopustí vás v núdzi.

Možno budete chcieť venovať pozornosť aj tomu, ako ochotne muž hovorí o sebe a svojich silných stránkach. Ak to robí príliš inšpiratívne, je to ďalší skrytý signál nadmernej sebalásky.

Stereotyp o mladých mužoch alebo dievčatách, ktorý vás najviac štve

Táto otázka vám pomôže pochopiť, čo daná osoba vo všeobecnosti cíti k opačnému pohlaviu, ako aj identifikovať približné scenáre, ktoré má tendenciu uplatňovať vo vzťahoch. Môžete si to porovnať s vlastnými názormi a zistiť, či je pre vás ten pravý.

Ak napríklad povie, že muž nemusí zabezpečiť rodinu, ale musia to urobiť obaja, môžete počítať s pokojným partnerstvom. Ak však tvrdí, že úlohou ženy je zostať doma a poskytovať pohodlie, možno budete musieť bojovať za svoje práva, ak váš vzťah povedie k manželstvu.

V každom prípade môžete na základe jeho odpovede na túto otázku urobiť určité predpovede a rozhodnúť sa o ďalšej komunikácii.

Ak by ste mali možnosť nepracovať, ako by ste trávili svoje dni?

Táto otázka pomôže určiť hodnoty a ambície danej osoby. Koniec koncov, nie každý sa môže pochváliť, že práca je jeho koníčkom. Preto, oslobodený od povinnosti zarábať peniaze, možno sa človek bude venovať sebarozvoju alebo bude neustále na rybárskom výlete. Najdôležitejšie je mať nejaké záujmy a túžby.

Ak vám však povie, že by celý deň strávil spaním alebo pozeraním televízie, mali by ste byť opatrní, pretože je zrejmé, že táto osoba nie je motivovaná a nemá vážne ciele. Ale na druhej strane, ak je to aj váš dokonalý deň, možno ste sa našli.

Čo vás môže znervózniť??

13 hlavných príčin rozchodov

Nájdite ich zraniteľné miesta a celkovo ich lepšie spoznajte. Možno sa bojí výšok alebo verejných vystúpení, pavúkov alebo klaunov. Dôležité je aj to, ako vám odpovie. Ak ide o vážny príbeh o tom, ako ho v detstve vystrašil klaun v cirkuse, dotyčná osoba má naozaj psychickú traumu, ktorú treba spracovať. A ak o svojich obavách hovorí s humorom a spomína na zábavné momenty s nimi spojené, ukazuje to, že sa dokáže udržať aj v ťažkých chvíľach.

Čo by vás mohlo okamžite sklamať v osobe?

Ide o otázku, ktorá sa dá použiť na posúdenie miery tolerancie a schopnosti pokojne reagovať na nevýhody iných. Ak napríklad povie, že neznáša, keď ľudia klamú, a že nemôže byť vo vzťahu s dievčaťom, ktoré mu klamalo, je to adekvátna odpoveď.

Ale ak neakceptuje, že vybraný človek mal v minulosti vzťah, je už niečo, čo by malo premýšľať o tom, prečo je taký netolerantný a či bude možné s ním vybudovať silný vzťah.

Najsmiešnejšia vec, ktorú ste kedy vygooglili

Otázka, ktorá má otestovať zmysel pre humor, čo na druhej strane pomáha lepšie spoznať človeka. Dialóg sa môže zmeniť na zábavné rozprávanie o tom, čo zaujímavé ste našli na internete. Musíte sa však pripraviť na to, že odpoveď môže byť príliš náhla a možno aj nepríjemná.

A je dobré upozorniť na tieto úvodné body, aby ste predišli akýmkoľvek ilúziám a mohli sa informovane rozhodnúť, či ste pripravení pokračovať.

Majte jazvy, ktoré majú zaujímavé príbehy?

Toto je dosť osobná otázka, ktorá pravdepodobne nie je vhodná na prvom rande. Správne položená otázka vám však môže priniesť veľa užitočných informácií. Mladý muž vám napríklad porozpráva zaujímavý príbeh z detstva, o ktorom môžete diskutovať, a konverzácia bude bez námahy pokračovať.

Ale keď spomenie jazvy po bodných ranách, ktoré utrpel pri pouličných bitkách, možno vás to prinúti zamyslieť sa, prečo sa tak často dostáva do problémov a prečo je na to taký hrdý.

Najlepšia rada, akú ste kedy dali

Tým, že mu položíte túto otázku, dávate mužovi príležitosť pochváliť sa a zistiť, ako to využije. Možno si myslí, že hovorí o niečom dôležitom a múdrom, ale v skutočnosti hovorí o svojich vlastných súčasných alebo minulých problémoch.

Je možné priateľstvo medzi mužom a ženou??

Záludná otázka, ktorá pravdepodobne povedie k vášnivej diskusii o vzťahu medzi pohlaviami. Odpoveď tiež ukáže, ako dobre si dokáže udržať vzťah po rozchode, a pomôže vám určiť mieru rizika bývalých priateliek v jeho živote, s ktorými naďalej komunikuje „ako s priateľmi“. To vám môže pomôcť rozhodnúť sa, či ste pripravená na zvrat, alebo či chcete nájsť muža, ktorý je ochotný vzťah po rozchode ukončiť.

V čom sa o vás ľudia najčastejšie mýlia??

Otázka, ktorá môže poukázať na rôzne varovné signály. Váš spoločník vám napríklad povie, že mnohí ľudia si myslia, že je príliš kategorický a nepružný. Prirodzene, stojí za to sa opýtať, prečo majú ľudia takýto názor. Na oplátku si môžete vypočuť zábavný príbeh, o ktorom bude zaujímavé diskutovať. Oplatí sa však pozorne počúvať, pretože môžete počuť veci, s ktorými sa vo vzťahu nemôžete zmieriť.

Práca, ktorú by ste nikdy nemohli robiť

Pomáha identifikovať hodnoty, záujmy a stereotypy človeka. Ak napríklad povie, že by nikdy nemohol učiť tanec, pretože je to ženské povolanie, naznačuje to stereotypné myslenie, ktoré by mohlo spôsobiť ťažkosti v komunikácii. Mohol by tiež povedať, že nemôže pracovať v službe na odchyt zvierat – jasný dôkaz jeho láskavosti a lásky k našim menším bratom.

Tvoje obľúbené miesto, kam chodíš cez týždeň večer a kam si ochotný ísť kedykoľvek, keď máš voľnú chvíľu

Otázka, ktorá vám môže pomôcť nájsť spoločnú reč alebo naopak pochopiť, že vzťah bude ťažký. Každý uprednostňuje relaxáciu rôznymi spôsobmi, napríklad ak je pre vás najlepšie stráviť večer doma a pre neho ísť do klubu, je nepravdepodobné, že by ste sa navzájom cítili pohodlne.

Ako ste spoznali svojho najlepšieho priateľa??

Staré príslovie, že priateľ je dobrým odhadcom charakteru človeka, nikdy nestráca na aktuálnosti. Z odpovede sa môžete dozvedieť viac o jeho charaktere, zvykoch, pohľade na rôzne veci. To všetko vám pomôže predpovedať vyhliadky vašej komunikácie.

Môžete tiež povedať, že neveríte v priateľstvo alebo že ste nikdy nenašli skutočného priateľa. Prvé svedčí o nedostatku dôvery vo svet a druhé možno o prehnaných požiadavkách na druhých.

Najživšia spomienka z detstva

Možno sa tak dozviete niečo o jeho rodine, jej tradíciách a výchove. Napríklad, ak ho matka vždy kontrolovala, môže ho kontrolovať aj naďalej.

Na druhej strane, detstvo je obľúbené takmer u každého. Táto otázka vám tiež pomôže vrátiť sa späť do tohto obdobia a dozvedieť sa viac o jeho pohľade na život.

Takže aj na prvom rande sa môžete o človeku veľa dozvedieť, ak správne štruktúrujete rozhovor. Kladenie navádzajúcich otázok a rozhovor vám môžu pomôcť dozvedieť sa veľa o osobe, s ktorou sa rozprávate, a dať vám možnosť zhodnotiť váš vzťah.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: