Ako dešifrovať sny

Sny vždy priťahovali pozornosť ľudí. Od nepamäti existuje túžba odhaliť tajomstvo snov, pochopiť, čo znamenajú. Mystické proroctvá, predpovede, ktoré sa božské bytosti ponáhľajú odovzdať človeku prostredníctvom nočných môr, sa zvykli vidieť v snoch. Neskôr sa o túto otázku začali zaujímať vedci. Touto otázkou sa zaoberalo mnoho mysliteľov, ale dlho sa nedarilo nájsť základ pre logické uvažovanie. S objavom psychoanalýzy sa prístup k snom zmenil. Sigmund Freud a jeho nasledovník Carl Gustav Jung sa snažili o hĺbkový pohľad na túto tému, pričom odhalili silné asociačné väzby medzi udalosťami v reálnom živote a nočnými vizionárskymi scenármi. Iný výskumník, Stanislav Rajewski, navrhol, aby sme sa ponorili do nevedomia a pochopili podstatu snov. Trval tiež na potrebe rozvíjať schopnosť sebapozorovania, pričom veril, že intuitívne videnie pri odhaľovaní snov je prvou vecou.

Ako interpretovať sen

Analýza emócií dňa

Dôležitý je emocionálny prvok. V podstate je to pozadie, na ktorom sa maľuje nevedomý nočný obraz. V každodennom živote sme často nútení skrývať svoje emócie hlboko v sebe, pretože ich prejavovanie v spoločnosti považujeme za neprijateľné a zahanbujúce. Ale prežívané pocity nevymiznú ani sa nerozplynú vo vzduchu. Postupne sa hromadia v podvedomí a vyžadujú si odtok. Aby ste pochopili spánkové vzorce, musíte si uvedomiť, čo sa deje vo vašom živote. Bude to aspoň dočasný oddych od vyčerpávajúcej reality.

Identifikujte udalosti posledných dní, myšlienky, ktoré sa objavili. Do úvahy treba brať všetko, čo v nás vyvolalo radosť, smútok, prekvapenie – skrátka, čo v nás vyvolalo nejakú emocionálnu reakciu. Úzkosť a depresia spôsobujú nepokojné sny. V takýchto sneniach človek často od niekoho uteká alebo padá do priepasti. Niektorí ľudia snívajú o psovi, ktorý šteká a hryzie priamo do tváre – môže to naznačovať konflikt so šéfom a pocity s ním spojené. Takíto ľudia sa často boja zmeniť prácu, pretože sa obávajú prepustenia, hoci sami pociťujú značný morálny diskomfort.

Nahrávanie sna

Bolo by pekné pamätať si každý sen, ale žiaľ, je to nemožné. Sny ustupujú do nevedomia, ale ovplyvňujú náladu človeka. Vo väčšine prípadov si ľudia po odlepení hlavy z vankúša pamätajú len niekoľko útržkov. Nie je nezvyčajné, že sú po sne sklamaní, strácajú ducha a ešte viac pochybujú o pozitívnom výsledku osobnej záležitosti. Je známe, že sa pamätajú len tie najživšie sny so stabilným emocionálnym zafarbením. Ak sa vám stane, že sa vo sne rozplačete alebo rozosmejete, je veľmi pravdepodobné, že si to budete pamätať aj po prebudení. Zvyškové dojmy môžu pretrvávať celý nasledujúci deň. Niektorí ľudia sú dokonca schopní napísať celú báseň v spánku, ale ráno si na svoju veľkú ľútosť nedokážu spomenúť ani na jeden verš. Boli také úžasné prípady, keď ľudia urobili vedecké objavy – všetci poznáme príklad Dmitrija Ivanoviča Mendelejeva.

Aby bolo možné správne dešifrovať sen, je potrebné si uvedomiť. Hneď ako sa zobudíte, skúste si to zapísať. Zapíšte si všetko, na čo si spomeniete. Každý najmenší detail môže zvrátiť vaše chápanie príbehu; môžete rozpoznať ďalšie alternatívy. Vždy je lepšie, keď si môžete vybrať, ktorou cestou sa chcete vydať. Výsledky svojho úsilia nemusíte ukazovať niekomu inému: robte to predovšetkým pre seba, aby ste harmonizovali svoje pocity a rozvíjali svoje intuitívne schopnosti.

Obráťte sa na združenia

Túto metódu navrhol Sigmund Freud. Vedec si dal za úlohu preniknúť do tajného významu nevedomých nočných vízií a spojiť ich s hlbšími osobnými poznatkami. Keď neviete, ako si sen vysvetliť, najlepší spôsob, ako to urobiť, sú jednoduché asociácie. Je pravdepodobné, že si s niečím spojíte každodenné pojmy. Ak často snívate o stromoch, slnku, oblakoch alebo školskej lavici alebo o akomkoľvek atribúte sociálneho prostredia, sú to náznaky potreby vyriešiť tieto oblasti života. Venujte pozornosť svojim pocitom. Budú ukazovateľmi toho, ako sa cítite na psychologickej úrovni.

Najlepšie je pokúsiť sa zapísať si detaily sna hneď po prebudení, kým sú ešte čerstvé. Potom napíšte svoje asociácie pre každú časť. Dlho neváhajte, napíšte všetko, čo vám napadne, aj keď sa to zdá byť najväčší nezmysel. Neskôr si budete môcť vytvoriť intuitívny obraz sna a pochopiť, na čo sa vzťahuje.

Nevyriešené konflikty

V živote každého z nás je mnoho protirečení. Všetko preto, že nie je možné vyriešiť veľa problémov naraz, postupovať príliš rýchlo. Ak sa bojíte zlyhania, sny budú plné úzkosti. Keď sa príliš sústredíme na to, čo by sa mohlo stať, sny sú rušivé, krátke a desivé. Niekedy nás nevyriešené konflikty trápia v alegorických obrazoch. Ale po chvíli premýšľania môžete nájsť jednu alebo dve stopy, a tak rozpliesť celú „guľu“

Nesplnené očakávania

Patria sem aj sny a vnímané túžby. V snoch sa určite odohrávajú tie zápletky, ktoré by ste chceli vidieť v realite. Nie je na tom nič prekvapujúce. Náš mozog je postavený tak, že úspešne reprodukuje želané udalosti. Ak napríklad snívate o očarujúcej kariére, môže sa vám snívať o obchodných rokovaniach, formálnych oblekoch, elegantných šatách, podpisovaní zmlúv atď.. Nenaplnené očakávania v osobnom živote spôsobia, že vám podvedomie „ukáže“ črty milovanej osoby a s tým súvisiace zážitky.

Symboly a značky

Riešenie snov môže byť ťažké. Najmä ak sú prítomné určité symboly. Nie je to teda len doslovný význam, ktorý sa oplatí hľadať, ale ešte viac práce. Ale nie vždy je význam snov jasný ako na dlani, na tom nie je nič zlé. Naopak, je dokonca zaujímavé cítiť sa ako výskumník, preniknúť do tajomstiev vlastnej psychiky. Napríklad darovaný prsteň vo sne nemusí predstavovať manželstvo, ale niečo trvalé a silné. Mačka môže znamenať potrebu mäkkého a huňatého priateľa.

Hodnoty a priority

Z pochopiteľných dôvodov ľudia zvyčajne snívajú o niečom, čo je pre nich prvoradé. Nesnívajte o veciach, o ktorých v každodennej realite neuvažujete. Niekedy si ľudia vďaka nočným morám uvedomia, ktoré veci sú pre nich v súčasnosti prioritné a najdôležitejšie.

Opakujúce sa sny

Opakované sny sú rozšíreným javom, ktorý sa často vyskytuje. Spravidla sú dobre zapamätané a nútia ľudí hádať, čo snívali a prečo. Sny zvyčajne naznačujú niečo, čo vás trápi na hlbšej úrovni, nie v každodennom živote. Môžu odrážať vnútorné konflikty a rozpory týkajúce sa osobného naplnenia, súkromného života a práce.

Prorocké sny

Táto otázka si zaslúži samostatnú úvahu. Niekedy snívame o veciach, ktoré sa stanú. Dôvod je jednoduchý: intuitívne cítime, že sa blížia určité udalosti, a reagujeme na ne vopred. Väčšinou sa to stáva tým, ktorí majú prorocké alebo mystické sklony a majú zjavnú alebo latentnú mimozmyslovú schopnosť.

Pokúsiť sa rozlúštiť sny môže byť ťažké, ale celkom fascinujúce a zaujímavé. Dôležité je neponáhľať sa, ale pristupovať k tejto záležitosti dôkladne a zodpovedne. Je užitočné využiť špeciálne znalosti, spojiť intuíciu. Vo väčšine prípadov dochádza k pochopeniu snov na intuitívnej úrovni. Pretože ak má človek záujem o odpoveď, dostane ju.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: