Ako sa pohnúť ďalej po nevernom manželovi

Bolesť zo zrady, šok z porušenia sľubu vernosti, strach z budúcnosti – to je škála emócií, ktoré prežíva žena, ktorá sa dozvie o manželovej nevere. Pokúsme sa zistiť, ako v tejto situácii konať, odpustiť alebo odpustiť manželovi.

Podvádzanie manžela.jpg

Faktory ovplyvňujúce cudzoložstvo

Tím vedcov z Floridy uskutočnil štúdiu s cieľom zistiť dôvody, prečo manželia vstupujú do mimomanželských vzťahov. Počas 3,5 roka sa 233 párov, ktoré boli zosobášené menej ako rok.

Štúdia zistila, že častejšie podvádzajú muži, ktorí:

 1. mladší ako 35 rokov;

 2. nespokojní so svojím manželským vzťahom;

 3. ženatý so ženami s nevýrazným vzhľadom;

 4. mali veľa sexu pred manželstvom.

Okrem potenciálneho obrazu podvádzajúcej manželky výskumníci zistili 5 bežných dôvodov, prečo muži majú sex bokom.

Sexuálna frustrácia

Je to najprirodzenejšia príčina podvádzania. Fyziologicky chcú muži pravidelne uspokojovať svoje potreby a chcú rozmanitosť v intímnom živote. Nenachádzajú ho v manželstve, hľadajú ho na boku.

Aby si manželia udržali vzájomný sexuálny záujem, musia na sebe a na vzťahu neustále pracovať.

Sebapotvrdenie

Muži majú tendenciu súťažiť, ak nie s niekým iným, tak sami so sebou. Každá intriga je vnímaná ako ďalšie víťazstvo na sexuálnom fronte a pomáha cítiť sa sebaisto.

Ak chcete vylúčiť tento dôvod nevery, stojí za to zvážiť, čo je pre vášho manžela symbolom sebapotvrdenia? Možno chce mať najkrajšiu ženu. Alebo je dôležitý intelekt či konkrétna vlastnosť, napríklad obchodný talent?

Premýšľajte o tom, na čo je váš manžel hrdý, že ste jeho manželka?

Znehodnotené hodnoty

Ďalším dôvodom, prečo muži hľadajú aféru na strane, je nesúlad hodnôt v rodine. Dokážete vymenovať 5 dôležitých hodnôt v rodinnom živote vášho manžela/manželky? Kladná odpoveď svedčí o zrelosti a vzájomnej úcte.

Ak nedokážete odpovedať, možno spolu dostatočne nehovoríte? Nezabudnite, že je dôležité splniť záujmy a hodnoty svojho milovaného, aby to neurobil niekto iný.

5 otázok, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či odpustiť podvádzanie alebo nie

Ak sa zrada už stala, musíte sa sami rozhodnúť, či ste ochotní odpustiť a pokračovať v živote s ním, alebo to už nie je možné. Neexistuje jednoduchá odpoveď, všetko závisí od situácie a vašich pocitov voči partnerovi.

Skúste si odpovedať na nasledujúcich 5 otázok, aby ste zistili, čo robiť ďalej.

Čo si myslíte o svojom manželskom partnerovi??

Nevera je znakom narušenej manželskej rovnováhy, za ktorú ste zodpovední obaja. Premýšľajte o tom, čo viedlo k tejto situácii? Naozaj milujete svojho partnera a trpíte jeho zradou?? Alebo hovorí zranené ego? Alebo možno obaja stratili vzájomné city a manželský partner urobil prvý krok k odlúčeniu?

Čo sa stane, ak odpustíte??

Informácia o tom, že jej manžel má aféru, rozdeľuje život na pred a po. Premýšľajte o tom, aké bude manželstvo ďalej? Čo musíte vo svojom živote zmeniť, aké nové pravidlá musíte dodržiavať? Ak máte deti, zvážte, aký vplyv bude mať rozvod na ne. Nerozhodujte sa však len na základe toho. Šťastní, ale emocionálne stabilní rodičia žijúci oddelene dajú viac ako rozháraný pár žijúci spolu s každodennými škandálmi.

Čo sa stane, ak sa rozvediete??

Skúste si predstaviť život bez manžela. Do popredia sa skôr dostáva strach z neznámeho a z drastických zmien vo vašom živote. Ale skúste zistiť, aké príležitosti prinesie nová etapa, ak sa rozhodnete rozviesť.

Môžete naozaj odpustiť?

Spoločný život po afére je náročný. Počas prvého obdobia vás budú prenasledovať spomienky, každá maličkosť vám môže pripomenúť zradu. Napríklad film alebo titulok v časopise o mimomanželskej afére vás okamžite vráti späť a vás zaplaví odpor a hnev na človeka, ktorý vás zradil. Je to normálny spôsob obnovy psychiky, ale ste pripravená prejsť ním bez toho, aby ste svojho manžela držali v zajatí viny??

Či váš manžel dokáže oceniť hĺbku vášho konania?

Skôr než prejavíte veľkorysosť a odpustíte svojmu nevernému manželovi, zamyslite sa, či to potrebuje. Ľutuje to, čo urobil, alebo to využíva na to, aby presadil rozvod, ktorý sám nie je ochotný urobiť??

Úprimné zodpovedanie týchto otázok vám pomôže pochopiť váš stav a rozhodnúť sa, čo ďalej s rodinným životom.

6 faktorov pre zmierenie

podvádzanie2.jpg

Ak sa rozhodnete, že ste pripravení na zmierenie, zistite, či môžete kladne odpovedať na nasledujúce otázky:

 1. Svojho manžela naozaj milujete a chcete s ním žiť;

 2. Manželský partner je hodný tejto lásky (nepije, nebije, zarába peniaze, má vzťah k deťom atď.)..);

 3. iniciátor zmierenia – manžel, len v tomto prípade je šanca postupne sa zbaviť urazenosti, agresivity, depresie a znovu nadobudnúť pokoj;

 4. Úprimne pomenujte príčiny cudzoložstva – ak ich nebudete riešiť, situácia sa bude opakovať;

 5. Ste pripravení pracovať na sebe a zmeniť svoj vzhľad, správanie, sexuálne návyky atď.?..;

 6. Vy a váš manžel ste pripravení bezpodmienečne urobiť všetko, na čom ste sa dohodli.

Ak súhlasíte s týmito tvrdeniami, prejdime k praktickým krokom.

Ako sa spoločne posunúť vpred po nevernom manželovi – algoritmus krokov po krokoch

Ak chcete skutočne obrátiť list v rodinnom živote s neverou, musíte nielen vyriešiť seba a svoje pocity, ale aj podniknúť niekoľko praktických krokov, ktoré vám pomôžu zabudnúť na túto negatívnu udalosť.

Krok 1. Odstránenie stresu pomocou pozitívnych opatrení

Podobne ako v prísloví „Klin sa klinom odráža“ sa pokúste nahradiť negatívnu emóciu v pamäti pozitívnou. Vzhľadom na to, ako zle vám aféra spôsobila, spôsob, akým ju zakrývate, by mal byť super pozitívny.

 1. Najlepšie by to mali byť rituálne úkony, ktoré potvrdzujú, že v rodine bol obnovený pokoj a že sa to už nebude opakovať.

 2. Príklady takýchto činností:

 3. Ak spojenie na strane vzniklo v civilnom manželstve – zaregistrovať vzťah oficiálne.

 4. Ak existuje registrácia a manželia sú veriaci, môžete ísť do kostola na prijímanie alebo mať svadobný obrad.

 5. Ak sú financie neisté a svadba je skromná, vyberte sa na tropický ostrov a usporiadajte druhý svadobný obrad. Môžete ísť napríklad na Bali, Maldivy, Thajsko – miesta, kde sa svadby konajú na oceáne a vydáva sa osvedčenie o schválení. Slávnostne si ho zaveste na stenu ako pripomienku nerozlučiteľnosti zväzku.

 6. Výmena zásnubných prsteňov – kúpte si nové šperky a vymeňte si ich opäť v slávnostnej atmosfére.

 7. Rodinná fotografia s manželom a deťmi. Najlepšie fotografie zaveste na stenu, môžete si dokonca vytvoriť fototapetu.

 8. Urobte spolu niečo extrémne a nové: vylezte na horu, potápte sa, skočte padákom atď. Čokoľvek vás napadne, vymyslite a odvážte sa urobiť. Emócie z takýchto akcií, prežívané spoločne, ľudí oveľa viac zbližujú.

 9. Hneď po zmierení si kúpite výlet na poslednú chvíľu a na druhý deň pôjdete k moru. Ak vám to financie nedovoľujú, vyberte sa na výlet do najbližšieho mesta, prenajmite si hotel a strávte večer objavovaním nových miest. Zmena prostredia vám dodá skvelú energiu.

Existuje veľa možností, ale je dôležité robiť niečo nové spoločne a so vzájomným súhlasom, aby tento proces priniesol radosť všetkým.

Krok 2. Odstráňte všetky pripomienky aféry

Ak sa po afére rozhodnete manželovi odpustiť, prísne zakážte akúkoľvek diskusiu na túto tému. Čím častejšie o tom budete hovoriť, tým viac sa vám informácie zapíšu do pamäti a budú čoraz podrobnejšie a útočnejšie.

Manželovi bude tiež nepríjemné, že sa musí neustále ospravedlňovať za prehrešok, ktorého sa dopustil už dávno.

Ak sa teda rozhodnete prijať skutočnosť cudzoložstva a pokračovať v rodinnom živote, pripravte sa na to, že akýkoľvek rozhovor na túto tému bude zakázaný.

Krok 3. Definujte spoločné alebo aspoň blízke hodnoty

Nie je také ťažké získať manžela späť, ako ho udržať a presvedčiť ho, že rodina je na tom lepšie. je dôležité, aby sme mali spoločný cieľ nie na ďalší týždeň, ale na celý život.

Aspoň cez víkend sa rozprávajte o svojom pohľade na svet a o svojich plánoch do budúcnosti.

Keď získate manžela späť, potrebujete ho nielen ako ženu, ale aj ako partnera, ktorý podporuje jeho túžby. Pýtajte sa na budúcnosť:

 1. Ako vidí váš život o 10-15 rokov?

 2. Aký dom chce kúpiť?

 3. Koľko detí mať?

 4. Aký druh práce máte?

 5. Kde stráviť starobu?

Nájdite si svoje miesto v každej z týchto položiek, aby ste sa stali jedinou ženou v jeho živote, tou, od ktorej nemôžete odísť, pretože nemôžete odísť od seba.

Krok 4. Úplná transparentnosť finančnej časti rodiny

Sexuálne aktívnych mužov je viac ako tých, ktorí majú voľný byt na intímne stretnutia alebo skryté zdroje príjmov na zábavu a drahé darčeky.

Toto malé percento finančne slobodných mužov je pre mladé dievčatá lákadlom, ktoré zvyšuje riziko, že partner bude reagovať na explicitnú pozornosť. Aby ste túto možnosť znížili, vždy sa uistite, že viete, koľko je na účtoch a ako sú financie rozdelené.

Je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Manžel a manželka poznajú presný príjem toho druhého;

 2. Každý z nich pozná heslo k svojmu online bankovému účtu a PIN kódy k platobným kartám;

 3. Veľké nákupy uskutočňujte len po vzájomnej dohode;

 4. Dohodnite sa, koľko môžete minúť na osobné potreby toho druhého;

 5. Každú nedeľu manželia spoločne plánujú rozpočet na ďalší týždeň.

Takéto nekomplikované kroky znížia atraktivitu vášho manžela pre bohatých lovcov mužov a dodajú vám pokoj.

Krok 5. Tráviť spolu viac času mimo domova

Silný rodinný vzťah je založený na spoločných záujmoch a skúsenostiach. Páry, ktoré majú spoločné spomienky a úspechy, nie sú vystavené riziku rozvodu. Napríklad sa spolu naučte potápať alebo sa prihláste na kurz tanca. Možností je veľa, tak si vyberte niečo, čo vás oboch zaujíma.

Ak sa rozhodnete odísť

podvádzanie3 1.jpg

V prvých minútach po tom, ako sa dozviete o rozvode, sa môžete rozhodnúť, že sa chcete rozviesť okamžite. Je dôležité, aby ste tieto rozhodnutia nerobili v horúčave a zvážili okolnosti, najmä ak máte spoločné deti.

Ak sa však rozhodnete, že podvádzanie nemôžete odpustiť a rozvediete sa, musíte premýšľať o tom, ako napraviť svoj emocionálny stav.

Neporovnávajte sa so súperom

Existuje stereotyp, že muži si za milenky vyberajú ženy, ktoré sú krajšie alebo mladšie ako ich manželky. Dokonca aj oslnivé krásky, ktoré majú úspech u opačného pohlavia, podvádzajú. Preto sa netrápte a nemyslite si, že dôvodom podvádzania je to, že nie ste dostatočne krásna.

Zvýšte si sebavedomie

Venujte sa svojmu vzhľadu: zmeňte šatník, štýl líčenia, účes. Nie preto, že nie ste dostatočne krásna, ale preto, že sa budete cítiť sebavedomejšie. Ak ste sa vždy chceli ostrihať, ale vždy ste svoje vlasy ľutovali, teraz je ten správny čas dať sa ostrihať. Ak ste snívali o kurze líčenia, tá chvíľa nastala. Je tiež dobré venovať sa športom, joge a iným aktivitám, ktoré vás zaujímajú, ale vždy ste na ne nemali čas.

Veľmi skoro si všimnete, ako ste sa stali sebavedomejšími a atraktívnejšími v očiach mužského pohlavia.

Nechajte si skontrolovať svoj zdravotný stav

Akýkoľvek stres ovplyvňuje celkový stav tela a cudzoložstvo a rozvodové konanie – vážna skúška, ktorá nemôže neovplyvniť vaše zdravie. Počas tohto obdobia by ste mali venovať väčšiu pozornosť sebe a podstúpiť vyšetrenia, ktoré boli dlho odložené.

Prehodnoťte svoj postoj k manželovi a odpustite mu

Aj keď ste sa rozhodli od neho odlúčiť, nemali by ste v sebe držať negatívne emócie. Ak bol muž zamilovaný, mal to povedať. Žiť v dvoch rodinách je znakom slabosti a neschopnosti prevziať zodpovednosť.

Odpusťte jej manželovi za takéto správanie a nechajte situáciu tak. Pomôže vám to rýchlejšie dosiahnuť emocionálnu stabilitu a vnútornú harmóniu.

Napíšte svojmu bývalému manželovi list, v ktorom mu poviete o svojich starostiach a zmarených snoch. Môžete tiež napísať správu pre svoje budúce ja, v ktorej opíšete, ako sa vám darí a čo sa vám podarilo dosiahnuť.

Nájdite si podporu

V tomto ťažkom období by ste nemali byť sami. Porozprávajte sa so svojím najlepším priateľom, chatujte v skupinách a na fórach a objednajte sa k psychológovi. Nezáleží na tom, aký typ podpory si vyberiete, pokiaľ sa cítite pohodlne.

Takže len vy sa môžete rozhodnúť, ako sa zachovať po cudzoložnom manželovi – pokračovať v rodinnom živote alebo sa rozviesť. Bez ohľadu na to, k čomu dospejete, vaším hlavným cieľom je zachovať si vlastný pokoj.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: