Ako sa prestať všetkého báť a začať žiť svoj vlastný život

Strach nás sprevádza na každom kroku. A to nie je žiadne prekvapenie. Takto sa učíme prekonávať prekážky, skutočne napredovať napriek mnohým prekážkam. Strach mobilizuje jednotlivca, otvára ďalšie možnosti. Naučiť sa konať v ťažkých situáciách. Ale príde čas, keď sa vám do cesty postavia pochybnosti všetkého druhu, aby ste mohli žiť a robiť rozumné rozhodnutia. Vtedy potrebujeme praktické rady, ktoré fungujú.

Rozhodovanie

Rozhodovanie

Žiť podľa vlastných pravidiel si vyžaduje odvahu. Naučte sa rozhodovať, konať zo srdca. Prvým rozhodujúcim krokom je moment rozhodnutia. Až potom sa jednotlivec skutočne začne posúvať vpred, konať s plným nasadením. Rozhodovanie nie je jednostupňový proces; to je potrebné pochopiť. Čím silnejšie je pripútanie k strachu, tým ťažšie je. Niekedy trvá istý čas, kým sa človek spamätá, uverí si a dôveruje, že dokáže riešiť ťažké problémy. Niekto si nemôže poriadne oddýchnuť, keď donekonečna uvažuje o tom, čo sa deje. Mnohí ľudia váhajú s rozhodnutím, pretože sa obávajú zodpovednosti. Zdá sa, že sa všetko tak nezvratne zmení, že sa to len zhorší. Potom sa musíte sami seba spýtať: Čo je pre mňa v živote najcennejšie a prečo?? Ak je obáv príliš veľa, môže byť potrebný terapeut. V každom prípade je potrebné byť k sebe úprimný a nesnažiť sa klamať. Vnútorné vyrovnávanie sa s vecami nie je vždy jednoduché, ale práve to nás chráni pred tým, aby sme sa v ťažkej situácii nenechali odradiť. Pamätajte, že tento sled ťažkostí sa jedného dňa skončí. Nič netrvá večne.

Stanovenie priorít

Musíte pracovať sami so sebou, aby ste znížili strach z chyby na minimum. Musíte si byť vedomí toho, čo sa deje, zostať verní sami sebe za každých okolností. Metóda stanovenia priorít pomôže. Musíte si ujasniť, čo sa skrýva za každým krokom a prečo sa veci dejú. Potom sa objaví ďalšia sila, aby sa vyrovnala s dočasnými ťažkosťami. Nie je zakázané získať podporu našich najbližších. Len členovia rodiny sú schopní skutočne pochopiť a odpustiť. Potrebujeme podporu vo všetkých fázach. Ak si uvedomujete svoje vlastné perspektívy, oveľa lepšie sa vyrovnáte s úlohami.

Hľadanie ideálu

Všetci máme svoje vlastné ideály. Sú to obrazy, na ktoré sa spoliehame, keď chceme niečo dosiahnuť. Lebo inak sa žiť nedá, tak ako sa nedá hovoriť nadarmo. Hľadanie ideálov zaberie viac času, ale pomôže pri budovaní ďalších perspektív. Ak sú splnené všetky podmienky pre pohodlný osobný rozvoj, úroveň úzkosti sa nevyhnutne znižuje. Keď sa naozaj bojíte, povedzte si, že sa môžete báť celý život a nikdy sa nerozhodnete. Na začiatku cesty je oveľa účinnejšie aktívne sa popasovať s ťažkosťami, vziať do úvahy veľa vecí a vyrovnať sa so všetkým, čo vzbudzuje strach a hrôzu.

Nemusíte sa uzatvárať do seba a predpokladať, že vám nikto a nič nemôže pomôcť. Čím viac sa namáhate, tým ťažšie je žiť, počúvať svoje srdce. Za žiadnych okolností nezraďte svoje ideály. Aj keď sa vám ostatní smejú, aj keď vás odsudzujú a ukazujú prstom. Je dôležité vedieť skutočne obhajovať svoje záujmy, nielen slepo nasledovať spoločenské postoje. Individuálne hodnoty vás môžu ochrániť pred sklamaním, pred nekonečným sťažovaním sa na život a pred strachom vystrčiť svoju ulitu.

Urobte prvý krok

Je možné dlho hovoriť o nevyhnutnosti prijať užitočné opatrenia, ale zostane len pri slovách. Oveľa účinnejšie je jednoducho konať a snažiť sa nemyslieť na nič zlé. Pamätajte, že prvý krok je najdôležitejší a najťažší. Je to východiskový bod pre napredovanie. Ak sa zmešká, zmešká sa aj príležitosť na zmenu. Preto je také ťažké sa rozhodnúť. Často trpíme tým, že sa bojíme zmeniť svoj život. Ale už nie je možné žiť podľa rovnakých paradigiem. A tak sa ocitáme v situácii, keď sa musíme zmeniť, aj keď je to proti nášmu vlastnému presvedčeniu. Prvý krok je začiatkom dlhej cesty. Určuje, ako sa budete správať v budúcnosti. Ak so cťou prekonáte nástrahy osudu, budete dobre odmenení.

Nebojte sa robiť chyby

48093842901.jpeg

Perfekcionisti majú problémy so sebaurčením. Je to preto, lebo neznesú myšlienku, že by urobili chybu. Jednoducho už nemôžu žiť pokojne, budú donekonečna prechádzať hlavou všetkých druhov detailov. Ak však chcete byť šťastní, musíte sa tohto presvedčenia vzdať. Osobný rozvoj sa nezaobíde bez chýb. Človek nemôže naplno uspieť ani v profesii, ani v osobných vzťahoch, ak sa ohliada na minulé neúspechy. Keď sa v mysli pevne usadia pochybnosti o vlastných vyhliadkach, proaktívne kroky sú zablokované. Ukazuje sa, že jednotlivec sa obmedzuje vlastným strachom. Ak odmietate konať, skúsenosti nezískate. Aj keď je skúsenosť trpká, treba ju prijať. Len vtedy budete mať príležitosť niečo vo svojom živote zmeniť. Zmierte sa s tým, že sa nemôžete naučiť nič nové bez toho, aby ste sa dopustili chýb. Ak sa človek neustále vyhýba ťažkostiam, nevyhnutne to vedie ku sklamaniu. Pamätajte, že nie je nič horšie ako podľahnúť silnému strachu a žiť pod jeho priamym vplyvom. Keď sme príliš zameraní na emócie, všetko ostatné sa nám vymyká z rúk, akoby už neexistovalo.

Vyhnite sa sklamaniu

Pri prvých neúspechoch je príliš ľahké prepadnúť rozčarovaniu a stratiť vieru v seba samého. Ak sa človek príliš bojí, všade so sebou ťahá reťaz vlastných negatívnych programov. Tieto vnútorné postoje bránia šťastnému sebauvedomeniu, bránia nám stať sa šťastnými, realizovať zaujímavé nápady a úlohy. Preto sa nesmieme vzdať. Musíme si uvedomiť, že takto nás vesmír skúša. Silní prevažujú a stávajú sa silnejšími a slabí strácajú aj to, čo mali predtým. Ak budeme skúške čeliť so cťou, otvoria sa nám nové možnosti. Ak nie, musíme sa vrátiť do minulosti, aby sme našli podporu a inšpiráciu. Varovanie: nech už sa stretnete s akýmikoľvek neúspechmi, nikdy sa nevzdávajte svojich ambícií. Nie je nič horšie ako stratiť sám seba, pretože môžete získať späť všetko, okrem stratenej sebadôvery.

Preto je nevyhnutné pracovať s vlastnými obavami. Rozumný prístup k emóciám je potrebný v každej fáze a v každom veku. Je to jediný spôsob, ako si udržať ducha v dobe úzkosti a vysokého stresu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: