Ako sa stať odhodlaným človekom

Odhodlanie, sebadôvera, vytrvalosť – vôľové vlastnosti, ktoré do veľkej miery závisia od kognitívnych (mentálnych) a afektívnych (emocionálnych) postojov. Nie bezdôvodne sa v mnohých prípadoch hovorí: „Slovami ako Lev Tolstoj, ale skutkami ako hus“. Odhodlanie sa často vyžaduje aj v jednoduchých situáciách: zoznámiť sa s niekým, podať žiadosť, navyše sa bude hodiť, ak potrebujete požiadať o zvýšenie platu alebo požiadať o byt ako dar.

Ako sa stať odhodlaným mužom

Obloha je vysoko, ale sny sú ďaleko

Takmer každý čin alebo skutok prechádza týmito fázami rozhodovania: túžba, motív, formulácia, realizácia. Nie je ťažké vidieť, že každý je schopný prekonať prvé fázy, ale s implementáciou je to veľmi ťažké. Človek môže túžiť po javiskovej sláve, motivovaný túžbou realizovať svoj prirodzený talent, a formulovať krátkodobé a strednodobé plány na vytvorenie superrepertoáru. Realizácia sa však odkladá, je tu ďalší neviditeľný odkaz: zdvihnúť sa z pohovky a urobiť aspoň pokus v danom smere.

Ale náš šibalský mozog je oveľa mazanejší: chápe, že musíme ušetriť námahu, ak sa z poslednej námahy neplazíme k chladničke, zomrieme od hladu vo vlastnej kuchyni. A ak nenapíšeme román alebo pieseň, tak čo, nič, všetko bude rovnaké, relatívne pohodlné a uvoľnené. Najmä preto, že na hlavnú kremeľskú scénu ešte nikto nebol pozvaný.

Takže po „realizácii“ treba pridať „výsledky“, ale s tým sú problémy, nikto nemôže zaručiť peniaze, úspech, úspech. Takže aj v každodennom živote môže byť nedostatok odhodlania považovaný za nepovinnú, sekundárnu vlastnosť. Každý v sociálnom kruhu sa vyučí, nájde si prácu a založí si rodinu, alebo mu pomôžu príbuzní.

Chytrí ľudia mysleli na všetko už dávno, preto odporúčame používať fascinujúce intuície iných ľudí, aby ste vyzerali múdrejší a rozhodnejší.Zoznam literatúry v množnom čísle:

  1. Malcolm Gladwell, Sila okamžitého rozhodnutia. Intuícia ako zručnosť.“.

  2. Daniel Kahneman „Myslite pomaly… Rozhodnite sa rýchlo“.

  3. Eric Larsen „Na hranici. Týždeň bez sebaľútosti“.

  4. Jonah Lehrer, „Ako sa rozhodujeme“.

  5. Matthias Nelke „Učíme sa rozhodovať“.

  6. Anthony Robert, „Hlavné tajomstvá absolútnej dôvery.

Jednoduché pravdy sú najužitočnejšie

Ak vás však vaše nezadržateľné ambície tlačia dopredu pod kolesami verejnej mienky, začnite v pondelok, alebo ešte lepšie, začnite okamžite, aby ste rozvinuli svoju silu vôle a napumpovali svoje mužské metriky. V zásade každý dokáže analyticky alebo intuitívne identifikovať svoje „slabé miesta“, aby korigoval svoje správanie, pomôže vám však niekoľko univerzálnych rád na túto tému.

Ako sa hovorí, ak existujú jednoduché a účinné riešenia, prečo platiť marketérom, aby vynašli bicykel. Určite vedia, ako premeniť prázdnu plastovú fľašu na praktickú nádobu na uskladnenie vody alebo iných tekutín.

Fyzická aktivita

Cvičenie – môžete donekonečna tvrdiť, že je to „prežitok minulosti“, že existujú kognitívno-behaviorálne, sociálne prispôsobené, super-duper motivačné tréningy, ktoré z vás cez noc urobia lídra medzi masami.

Je však pravda, že cvičenie a športové aktivity vedú k produkcii androgénnych a „euforických“ hormónov, ktoré stimulujú všetky reakcie vrátane správania a aktivujú nervový a kardiovaskulárny systém. Odveká skúsenosť „hovorí“ mozgu, že ak sa hýbeš, znamená to, že vidíš cieľ, znamená to, že môžeš dobehnúť a dosiahnuť povestný výsledok, pre ktorý to všetko bolo vymyslené. Je naozaj najjednoduchšie vidieť výsledky v športe, ktorý zachytáva niektoré fyziologické zmeny.

Z psychologického hľadiska je cvičenie o disciplíne, o sebaobrane, o dosiahnutí cieľa. Dokonca aj samotný proces navštevovania kurzov alebo chodenia do „posilňovne“ svedčí o vašej vytrvalosti a odhodlanosti.

Kto zvíťazí v malom, uspeje aj vo veľkom. Ak ste sa dokázali prinútiť k pravidelnému cvičeniu, potom môžete násilne zmeniť svoj život a všetkým príbuzným povedať, že odchádzate do kláštora. Alebo si zoberte kredit za učenie sa programovacích jazykov, aby ste mohli pracovať na diaľku zo svojho bungalovu na Seychelách.

Samozrejme, je to náhoda, že všetky úspešné a atraktívne „hviezdy“, podnikatelia, politici majú skvelú fyzickú kondíciu. Majú jednoducho dobrú genetiku. Šampionáty v pozitívnom vnímaní tela a obžerstve lepšie odhaľujú skrytý potenciál človeka.

Zodpovednosti

ako sa stať rozhodným človekom

Sám so svojím svedomím – ak človek svedomito plní všetky rodinné a spoločenské funkcie, je nepravdepodobné, že by ho niekto obťažoval otázkami o sebarealizácii, kariére alebo tvorivých plánoch. Je dobré chodiť do práce každý deň. Živiteľ rodiny, živiteľ, dobrá duša.

Nikto sa vás nebude pýtať: Je to to, čo ste chceli?? Dosiahli ste to, čo ste si predsavzali? Nikomu nie je ľúto vekovej krízy, keď si ľudia bez ohľadu na pohlavie s hrôzou uvedomujú, že nikdy nebudú môcť uskutočniť ani polovicu snov svojej mladosti. Zostáva ešte polovica, potom ďalšia polovica a tak ďalej a vy sa môžete donekonečna klamať a odkladať tie najchutnejšie veci na neskôr.

Vezmite si list papiera a rozdeľte ho na polovicu do dvoch stĺpcov. Napíšte si 5-6 úloh na štúdium alebo prácu za jeden mesiac: aké knihy prečítať, aké kurzy začať, aké zručnosti sa naučiť, aké témy prediskutovať s vedením. Na druhej strane si zapíšte 5-6 „zbytočných“ úloh: prechádzka v lese, zostavenie polygónového modelu mývala.

Na konci mesiaca – „koncert hlásenia“ – ak sa vám podarilo dosiahnuť aspoň polovicu toho, čo ste napísali – ste jednoducho monštrum v oblasti sebarozvoja. Aj keď ste dosiahli jednu vec, ste odhodlaní a vytrvalí. Najdôležitejšie je aktualizovať zoznam a každý mesiac analyzovať výsledky

Ciele

V komunikácii – rozhodné konanie je potrebné najmä v interakcii s ostatnými, v rodine, v komunite, pri verejnom vystupovaní. Čo od neho môžete očakávať, keď nie je schopný odohnať ani mačku – ľudia okolo neho často hodnotia jeho odhodlanie vo vzťahu k slabším, bezbranným tvorom. Ide o infantilný, adolescentný model sebarealizácie a sebaprezentácie. Nemusíte nikomu nič dokazovať.

Určenie vo verejnej sféreje schopnosť stanoviť si kolektívne a spoločné ciele, nie individuálne, a podieľať sa na ich dosahovaní.V škole zorganizovať dodatočný seminár na ťažký predmet. V práci navrhnúť nový systém odmeňovania. S priateľmi a známymi organizujem triatlonový tím na Ironmana.

Teraz späť k výsledkom– objavia sa, nie hneď, nie podľa želania, ale budete mať možnosť porovnať a vyvodiť závery. Je lepšie niečo urobiť a ľutovať to, ako to neurobiť a ľutovať to do konca života.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: