Ako sa stať sebavedomejším a odvážnejším vo vzťahu k dievčatám

O mužskej skromnosti existuje ironické príslovie: „Skromnosť zdobí muža, ale skutočný muž nenosí žiadne šperky. Jaroslav hašek, český spisovateľ, použil túto vtipnú frázu, aby ukázal, že nadmerná plachosť u mužov je skôr negatívna ako pozitívna vlastnosť. Nie všetci muži sa rodia s veľkým rečníckym talentom a nezištnou odvahou. Takáto vrodená vlastnosť, ako je typ temperamentu, určuje systém vzťahov s ostatnými. Extrovertné typy osobnosti nemajú problém s komunikáciou a ľahko prekonávajú verbálne bariéry. Menej šťastia majú uzavretí introverti, stresové situácie, ktoré majú paralyzujúci účinok (rozhovor s dievčaťom, ktoré sa vám páči, je stále stresujúci).

Ako sa prestať báť dievčat

Uzatváranie sa pred konverzáciami s dievčatami je neúčinné, ale je to ľahká cesta von. Ak chcete byť sebavedomejší v interakcii s opačným pohlavím. Ak máte stále pochybnosti o tom, či máte ísť po náročnej ceste, možno budete chcieť zvážiť ďalší krokAnalyzujte nevýhody plachosti z pohľadu seba a ostatných:

 1. Strach z rozhovoru s dievčatami vám nedáva príležitosť nadviazať zaujímavé a užitočné známosti. Premýšľajte o svojej budúcej spriaznenej duši. Ako zistí, že ste pripravení na vzťah??

 2. Plachosť vás necháva osamote s vašimi myšlienkami. Extrémne zameranie na vlastnú osobnosť vám bráni rozšíriť si obzory.

 3. Neschopnosť efektívne komunikovať vedie k obavám, osamelosti a novým komplexom.

Silné argumenty hovoria, že je čas vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a stať sa najlepšou verziou seba samého. Psychológovia špecializujúci sa na medziľudské vzťahy uskutočnili výskum rozvoja komunikačných zručností. Tento článok vám poskytne účinné tipy na zvýšenie sebavedomia u dievčat.

Psychologické techniky, vďaka ktorým budete sebavedomejší

Neexistuje rýchly spôsob, ako sa z neistého, uzavretého a plachého človeka stať jeho úplným opakom. Práca na sebe si vyžaduje holistický prístup, ktorý navždy zmení vaše zmýšľanie o druhých a o sebe samom. Nasledujú techniky a metódy, ktoré komplexne pôsobia na osobnú sféru.

Vytvoriť nezávislý názor

Podľa Roberta Anthonyho – autora bestselleru „Kľúčové tajomstvá maximálneho sebavedomia“, dôvod plachosti a nedostatku pevnej vôle spočíva v absolútnej istote, že ostatní sú na rozdiel od vás kompetentnejší, šarmantnejší a vynaliezavejší. Je to nesprávna predstava o ľuďoch okolo vás, ktorá im dáva hypertrofované vlastnosti. Externý lokus kontroly (stanovenie názoru iných na seba ako dôležitého pri vytváraní vlastného názoru na seba samého). Z tohto predpokladu vyplýva, žePrvé dva tipy, ako sa stať sebavedomejším:

 1. Pri hodnotení osobných vlastností sa spoliehajte na vlastné vnímanie, pocity. Keď sa prestanete spoliehať na externé hodnotenia, získate skutočný obraz o tom, čo je pre vás správne.

 2. Pri spoznávaní dievčaťa ju spočiatku nestavajte na piedestál a nevyzdvihujte jej osobnosť. Keď sa naučíte túto zručnosť, nadväzovanie kontaktov a priateľstiev bude jednoduchšie.

Dôležité je neočakávať od ostatných odsúdenie alebo pochvalu. Vytvorte si metódy, ktorými sa budete povzbudzovať a vďaka ktorým už nebudete musieť hľadať súhlas iných ľudí.

Pracujte na reakciách svojho tela

Všimnite si, ako chodíte a sedíte. Sklopená hlava, zhrbený chrbát alebo prikrčená chôdza nie sú synonymom sebavedomého a sebestačného človeka. Zapracujte na svojich telesných svorkách, skúste kráčať po ulici s rovným chrbtom, hlavou vztýčenou a pokojnou, rozvážnou chôdzou. Keď sa vám podarí prekonať fyzickú bariéru neistoty, budete bližšie k svojmu cieľu.

Dôkladne sa naštartujte

Vytvorte si pozitívne, realistické myslenie. Vnútorný dialóg, ktorý pozostáva z urážok seba samého, myšlienky na budúce zlyhanie zásadne ničia sebadôveru.Ako si vytvoriť realistické pozitívne myslenie:

 1. Negatívny mentálny argument sa musí analyzovať. Zamyslite sa nad tým, prečo došlo k tomuto rozhodnutiu a nakoľko je úprimné. Primeranosť sa vypočíta vyhľadaním skutočných udalostí, ktoré podporujú argument. Vyzerá to ako objektívna analýza bez priestoru pre subjektívne hodnotenia a osobné prognózy.

 2. Zvážte, ako preformulovať myšlienku z deštruktívnej na konštruktívnu. Napríklad si myslíte: „Mám v práci neriešiteľný problém, s ktorým si neviem poradiť. Táto deštruktívna myšlienka sa transformuje nasledovne: „Teraz je to pre mňa ťažké, ale keď sa z toho dostanem, bude to skutočné víťazstvo.“. Teraz má osoba jasnú predstavu, že snaha napraviť veci jej dodá pozitívne pocity a väčšiu sebadôveru.

Práca na vašom myslení vám pomôže čo najviac sa priblížiť k nájdeniu sebadôvery.

Zameranie na úspech

Prijmite svoj úspech a pocíťte sladkosť víťazstva. Malé kroky, ktoré sú vnímané ako pokrok, by sa mali oslavovať. Triviálne veci, ktoré ste na sebe zmenili (športovanie, nový, poučný koníček), sú skutočným dôvodom na hrdosť.

Ako efektívne nadviazať rozhovor s dievčaťom

Ako a o čom sa rozprávať s dievčaťom, ak jej prekáža plachosť

Silne zvyšuje sebadôveru pri rozhovore s dievčaťom, ktoré nepoznáte. Najprv si precvičte zoznamovanie online a potom prejdite na stretnutia s ľuďmi offline (na ulici, v kaviarni, na podujatiach). Existuje niekoľko zaujímavých spôsobov, ako nadviazať rozhovor s dievčaťom a získať si jeho pozornosť:

 1. Nezačínajte rozhovor triviálnou frázou„Ahoj. Spoznajme sa navzájom?“ a selektívne identifikovať húževnatý detail na jej obraze a položiť otázku. Ak sa napríklad s niekým zoznámite online, pozrite si fotografie. Možno má domáce zvieratá alebo cestuje, alebo sa venuje hudbe/športu/plávaniu. Na základe toho sformulujte zaujímavú otázku a položte ju.

 2. Vyhnite sa jednostranným otázkam, Na túto otázku možno odpovedať áno alebo nie. Toto sú kľúčové otázky zaujímavého a trvalého dialógu. Ak chcete niečo vedieť, položte otázku tak, aby ste na ňu mohli podrobne odpovedať. Potom upútate jej plnú pozornosť a rozhovor bude zmysluplnejší.

 3. Byť pre ňu zaujímavý, zaujímať sa o ňu.Vaša schopnosť prilákať partnera na rozhovor je založená na vašom záujme o jeho osobnosť. Pýtajte sa na ňu: Aké má záľuby, aké filmy má rada, aké kvety má rada a podobne?.. Ak sa rozhodne hovoriť o sebe, neprerušujte ju a snažte sa ju počúvať. Túto zásadu zaviedol Dale Carnegie, autor jednej z najlepších kníh na svete, Ako získavať priateľov a ovplyvňovať ľudí, ktorá pomohla mnohým ľuďom získať sociálne zručnosti.

 4. Používanie reči tela (vhodné pre súkromné rozhovory). Telesná reakcia vám pomôže povedať jej, že máte záujem a sympatie k nej. Tiež, že ste pozorný poslucháč. Allan Pease, austrálsky odborník na komunikáciu, vo svojej knihe Reč tela vysvetlil, ako si niekoho získať. Nakloňte hlavu mierne doprava – na neverbálnej úrovni sa to interpretuje ako prejav zvýšenej pozornosti a záujmu. Častejšie sa jej pozerajte do očí, aby ste navodili romantickú atmosféru. Nie stále, ale udržujte očný kontakt. Vyjadrujete tým sympatie k vášmu partnerovi v rozhovore.

Ak použijete tieto jednoduché tipy, začnete konverzáciu s dievčaťom, ktoré sa vám páči, a budete sa cítiť oveľa sebavedomejšie.

Spôsoby, ako nadviazať na pozitívne výsledky a stať sa zaujímavým konverzátorom

Máte jej pozornosť a ona dáva najavo, že chce pokračovať v rozhovore. Výzvou je, ako udržať vzťah, ktorý sa medzi vami vytvoril. Aké sú základné zásady udržiavania zaujímavej konverzácie? Larry King, slávny americký televízny moderátor, napísal knihu „Ako hovoriť s kýmkoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek“, v ktorej sa zamýšľa nad vlastnými skúsenosťami s rozvojom svojich rečníckych schopností.Tu je krátky návod, ako môžete ľahko udržať konverzáciu s dievčaťom:

 1. Nie je potrebné predstierať a prejavovať partnerovi v rozhovore skreslené emócie. Úprimnosť je základným princípom dialógu. Ak vás ovládne vzrušenie, povedzte, ako to je. Zhruba by to mohlo vyzerať takto: „V skutočnosti som teraz dosť nervózny.“ „Snažím sa byť pre teba zaujímavý, a preto mám obavy. Úprimnosť dodáva ľuďom dobrú náladu a pred partnerom v rozhovore vyzeráte dobre.

 2. Vedieť počúvať a počúvať dievča, rešpektovať jej názor. Partner, ktorý si dokáže vypočuť „nesprávny“ názor druhého, je skvelým spoločníkom. Budete s ním chcieť naďalej komunikovať. Je však dôležité zdržať sa uštipačnej kritiky a nevhodných poznámok. Medzi ľuďmi je cítiť rešpekt a buduje sa dôvera.

 3. Kľúčom k dialógu je úprimnosť. Nepýtajte sa len otázky a donekonečna ju počúvajte. Úprimnosť k sebe samému vám pomôže lepšie vychádzať. Odstránením intríg a prelomením múrov medzi vami sa dostanete čo najbližšie k získaniu jej náklonnosti.

Záver

Ak ste si tento článok prečítali celý a ste pripravení aplikovať tipy, čoskoro sa z vás stane sebavedomý a odvážnejší konverzátor. Nabite sa silnou motiváciou a všetko sa vám určite podarí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: