Muž je odstrkovateľ: ako ho rozpoznať

Slabý človek je človek so slabou vôľou, neschopný rozhodovať a prevziať zodpovednosť. Povedzte si, aké znaky môžu rozpoznať muža na začiatku vzťahu, aby sa okamžite rozhodol, či s ním vybudovať budúcnosť alebo nie.

Mužské vrecko: ako ho rozpoznať

Značky

Radšej píše ako volá

Človek – slaboch komunikuje prostredníctvom poslov. Je preňho jednoduchšie diskutovať o čomkoľvek prostredníctvom SMS ako cez telefón, najmä keď ide o vzťahy.

Venujte pozornosť tomu, ako často vám mladý muž volá. Ak trávite viac ako polovicu času korešpondenciou, je to varovný signál.

Príliš často sa ospravedlňuje

Neistý človek sa ospravedlňuje pri akejkoľvek príležitosti alebo aj bez nej. Verí tiež, že slovo „prepáč“ vyrieši všetky spory. A tento typ človeka sa vždy snaží vyhnúť konfliktu.

Ak je teda mladý muž majstrom v ospravedlňovaní, po ktorom sa nemožno uraziť, zamyslite sa, či spĺňa ostatné znaky muža-smrteľníka.

Nedáva istotu

Jeho slovám chýba tvrdosť a sebadôvera. Vždy hovorí, že bol „donútený“, „musel“, „bol donútený“ atď.. A na priamu otázku, napríklad o schôdzke, tiež nedá jednoznačnú odpoveď, ale povie, že „sa to pokúsi stihnúť“.

V tomto prípade musíte analyzovať súvislosť medzi jeho slovami a činmi a to, ako často sa zbavuje zodpovednosti za svoje činy tým, že sa skrýva za tretie strany.

Žiadna romantika

Takíto muži sa boja opäť prejaviť svoje city. Dokonca aj ponuky na stretnutie sa podobajú skôr na plánovanie obchodnej konverzácie než na romantické rande.

Od muža sa nedozviete, že ste mu chýbali a že vás chce čoskoro vidieť. Návrh na stretnutie bude znieť neformálne, napríklad „možno sa stretneme na večeru“, „dáme si šálku kávy“ a podobne.. Zároveň by ste mali byť pripravení na to, že na stretnutie nemusí prísť sám, ale s priateľmi, ktorých ste „náhodou stretli“, alebo dokonca stretnutie zruší pod tou najabsurdnejšou zámienkou.

Takéto správanie sa vysvetľuje jeho obavou, aby nevzbudil jej nádeje v prípade, že by si myslela, že sa ožení.

Môže sa pohoršovať nad prázdnym miestom

Vždy sa riadi taktikou, že najlepšia obrana je útok. Preto môže kedykoľvek vypuknúť hádka. Ak napríklad neprišiel na rande a ani vás neupozornil, že nemôže prísť, nemôžete mu to zazlievať. Pretože odpoveď, ktorú budete počuť, je, že je muž a nemusí sa nikomu zodpovedať. Budete prekvapení, ako môže najjednoduchšia otázka, ktorá je podľa vás úplne neškodná, vyvolať hnev a ako sa pokojný mierny človek môže rýchlo zmeniť na hysterického človeka, ktorý neprijíma žiadne rozumné argumenty.

Jeho bývalá priateľka nie je známa svojou krásou

Možno sa čudujete, ako sa vôbec mohol dať dokopy s takým lajdákom, ako ste vy. Postupne sa však ukáže, že sa zoznámili práve vďaka nej a ona to dokonca iniciovala. Okrem toho by ste sa mali uistiť, že príbeh naozaj skončil, pretože muž-prach nevie, ako sa rozbiť, a možno táto dievčina ani nevie, že sa presunula do kategórie bývalých.

Je možné zmeniť muža – slabocha

Muž ako slaboch: Ako ho rozpoznať

Ak si uvedomíte, že ste vo vzťahu alebo dokonca v manželstve s mäkkým mužom bez vôle, neznamená to, že ho musíte opustiť. Môžete zmeniť typ vzťahu a dať autoritu silnejšiemu pohlaviu.

Naše tipy:

 1. Ak sa v domácnosti vyskytne problém, ktorý potrebuje mužský zásah, spomeňte ho a požiadajte ho, aby ho vyriešil. Je dôležité, aby ste to robili správne.

 2. Nech sa sám rozhodne, kedy ho odstráni. Ak je muž príliš upätý, jednoducho mu povedzte o nepohodlí, ktoré jeho rodina pociťuje kvôli tomuto problému. Napríklad sa nemôže poriadne okúpať, pretože nemá teplú vodu.

 3. Ak máte pocit, že si mladý muž nie je istý, či to zvládne, a preto sa stiahne, navrhnite mu alternatívu s vetou: „Skúsme to?“Veľa o tom neviem, ale čo keď to urobím??“ atď.. V tomto prípade je dôležité, aby ste zo seba nerobili príklad a ešte viac z iných mužov.

 4. Podporujte svojho manžela alebo priateľa v každej situácii tým, že mu veríte a on to zvládne.

 5. Nezameriavajte sa na chyby a omyly, ak nezvládol nejaký prípad, povedzte, že nabudúce všetko určite vyjde.

 6. Oslavujte všetky správne rozhodnutia a odstránené problémy, aj keď sú len malé.

 7. Nevystavujte svojho muža kritike a nedovoľte, aby o ňom iní vo vašej prítomnosti hovorili zle.

 8. Povzbuďte ho, aby prevzal iniciatívu a spoločne diskutovali o otázkach rôzneho rozsahu.

 9. Ak sa vaše túžby nezhodujú, nájdite kompromis. Ak napríklad chcete ísť v deň svojho voľna von a on zostane doma, môžete sa dohodnúť, že dnes budete robiť, čo chce jeden z vás, a ďalší deň voľna strávite tak, ako chce druhá polovica.

 10. Pri diskusiách o rôznych otázkach buďte trpezliví a počúvajte manžela; ak s ním nesúhlasíte, zdôvodnite svoj názor a netrvajte len na ňom. Namiesto toho, aby ste ho konfrontovali, skúste nájsť kompromis.

Ako nepremeniť svojho muža na handru – algoritmus akcie

Zmeniť formát vzťahu alebo zabrániť tomu, aby sa z mužov stali bezmocní pozorovatelia, si vyžaduje 4 kroky:

 1. Analyzujte svoje vlastné správanie a vnímanie manžela. Zatiaľ čo vy prejavujete hyper- a hyper-starosť, on zostane pasívny a neiniciatívny a vy vyriešite všetky problémy. Týmto spôsobom nepomáhate svojmu manželovi alebo priateľovi, ale bránite mu v plnení jeho úlohy živiteľa rodiny a príživníka.

 2. Určite hranice svojho zasahovania do jeho záležitostí. Jasne identifikujte problémy, ktoré budete spoločne riešiť, a situácie, ktoré bude musieť mladý muž riešiť. Zdôraznite tiež aspekty, v ktorých sa vaša intervencia obmedzí na poradenstvo a usmernenie.

 3. Rozhodnite sa, či ste pripravení prejsť od aktívnej účasti na týchto úlohách k pasívnemu pozorovaniu? Jednoducho nechajte muža, aby sa rozhodoval sám bez toho, aby ste ho kontrolovali. Môže si napríklad sám nájsť prácu na čiastočný úväzok, vyriešiť problém s výživným od bývalej manželky alebo jednoducho zavolať inštalatéra, aby opravil upchatie v kuchyni.

 4. Vývoj nových algoritmov, Jasne sa rozhodnite, ako chcete v budúcnosti konať, a svoje zámery podporte činmi.

Zmena správania nie je jednoduchá, spočiatku budete vždy frustrovaní a budete sa snažiť správať rovnako ako predtým. Ak ste však odhodlaní zmeniť model vzťahu, je dôležité jasne dodržiavať vybraný algoritmus a postupne muža z pasívneho pozorovateľa do poskytovateľa, poskytovateľa a silného muža, na ktorého pleciach môžete splniť všetky problémy.

Keď je muž vnímaný ako slaboch

Obraz muža so slabou vôľou, ktorý možno nazvať rohožkou, má každá dievčina svoj vlastný obraz. Prieskum sa uskutočnil napríklad v otázke, či by mal muž vykonávať domáce práce za rovnakých podmienok ako žena. Na prieskume sa zúčastnili zástupcovia oboch pohlaví a viac ako 70 % odpovedalo na položenú otázku kladne.

Podľa komentárov je však väčšina žien ochotná prijať pomoc v domácnosti len vo výnimočných prípadoch, napríklad počas vážnej choroby alebo tehotenstva. Prevažná väčšina mužov však uviedla, že na pomoci svojej partnerke nevidí nič zlé.

Výsledkom je, že mladí muži považujú domáce práce za normálne a mnohé ženy ich považujú za prejav slabosti a uprednostňujú zárobkovú činnosť pred pomocou pri domácich prácach.

Tento príklad ukazuje, že rôzne pohlavia môžu mať rôzne očakávania od slabého charakteru a mnohí mladí muži môžu byť prekvapení, keď zistia, že sú považovaní za slabochov.

Ak s ním máte vzťah, je na vás, či ho prijmete, alebo sa ho pokúsite zmeniť spôsobmi uvedenými v tomto článku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: