Muži o ženách: 12 užitočných rád od psychológa

Ako hovoria návštevníci psychologických stránok: muž-psychológ nie je celkom muž a žena-psychologička nie je celkom psychologička, čo odráža niektoré reálne trendy vo vzťahoch. Ženy majú väčší sklon uvažovať a interpretovať to, čo sa deje emocionálne, a pripisovať partnerovi neexistujúce cnosti alebo, naopak, zradné plány. Pokúsme sa zistiť, ako môžu muži lepšie pochopiť a reagovať na niektoré slová a činy žien.

Muži o ženách: 12 užitočných rád od psychológa

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše

Všetci pochádzame z rovnakej planéty, ale veľmi sa líšime v pohlavných charakteristikách v dôsledku rozdielov v štruktúre mozgu a nervových reakciách. V mužskom mozgu prevládajú intrahemisférické spojenia, zatiaľ čo v ženskom mozgu prevládajú interhemisférické spojenia, čo naznačuje oddelenie biologických a sociálnych funkcií zameraných na prežitie druhu.

Človek musí napredovať, správne sa orientovať v teréne, aby ho preskúmal a našiel miesto na život, musí nájsť a sledovať hlavný cieľ, aby získal obživu. Musíte myslieť strategicky, aby ste rodine zabezpečili potrebné zásoby.

Žena musí zariadiť svoj domov a postarať sa o racionálne rozdelenie zdrojov, je zberačkou húb a vetvičiek, takže nie je fixovaná na dosiahnutie veľkého cieľa. Má veľa operatívnych a taktických úloh, ktoré plánuje a vykonáva komplexne, nie postupne ako človek, ktorý sa radšej nerozptyľuje. Muži uvažujú a vytvárajú si motiváciu analyticky, zatiaľ čo ženy sa často spoliehajú na intuíciu a predtuchy.

Testosterón spomaľuje vývoj ľavej hemisféry u mužov a prevažuje v pravej hemisfére, takže ženy majú viac verbálnych schopností (ľavá hemisféra) a muži majú vizuálno-priestorové schopnosti (pravá hemisféra). Preto dievčatá začínajú rozprávať a čítať skôr a aktívnejšie, aby s tým nemohli prestať do konca života.

Podľa Davida Levyho, amerického psychológa a profesora na Pepperdine University’s Graduate School of Psychology (Kalifornia), tieto evolučno-sociálne mechanizmy viedli k monolitickej, súdržnej ľudskej kultúre, ktorá umožnila ľuďom dominovať vo všetkých sférach planéty. A tie isté faktory sú zodpovedné za mnohé osobné, rodinné napätia.

Nie bezdôvodne mnohí evolucionisti a futurológovia predpovedajú úplný zánik rodiny ako spoločenskej inštitúcie v nasledujúcich storočiach, keď reprodukčnú a výchovnú funkciu bude plne kontrolovať štát alebo iný kontrolný systém. Preto sa postupne upravia a vyrovnajú rozdiely medzi pohlaviami, pričom stačí počkať niekoľko storočí.

Muži si lepšie rozumejú, pretože môžu hovoriť otvorene, bez narážok a skrytých urážok, zatiaľ čo ženy nemusia povedať ani polovicu toho, čo chcú povedať, ale veľmi dobre si rozumejú, alebo sa v prípade potreby hádajú celý život. V stresových situáciách si muži pamätajú sled a obsah udalostí, zatiaľ čo ženy si pamätajú konanie a reakcie ľudí; dôležitejšie pre ne nie sú dôsledky, ale postoj iných: „Bože môj, čo povie kňažná Marija Alexejevna?!..“.

Muži vnímajú udalosti diskrétne, jednu po druhej, analyzujú ich a hodnotia rovnakým spôsobom, zatiaľ čo ženy majú tendenciu interpretovať ich takmer od počiatku ľudstva. Ak muž na ďalšom rande neprinesie kyticu, pre neho to znamená, že najbližší stánok bol zatvorený, ale pre ňu to znamená, že na poslednom rande sa naňho v poslednej chvíli pozrela v zlom uhle a teraz sa planéta nevyhnutne odkloní od svojej obežnej dráhy.

Populárny psychológ John Gray začiatkom 90. rokov minulého storočia vydal knihu s názvom „Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“, ktorá vyvolala ďalšiu vlnu polemík o rodových stereotypoch a rozdieloch. Ak stručne načrtneme obsah, je tu rozdiel na úrovni vnímania, motivácie, myslenia a správania. Ak muž nezvládne úlohu, žena sa mu snaží pomôcť. On to však berie ako nedostatok dôvery v jeho schopnosti a ona to berie ako svoje sväté poslanie. Nakoniec ste obaja nešťastní. A stačilo len trochu počkať a nezabudnúť pochváliť jej usilovnosť a dosiahnuté výsledky.

Počas obdobia randenia

Ak je okolo ženy viacero mužov, nevyhrá ten najsilnejší, ale ten najtrpezlivejší. Človek musí znášať nedochvíľnosť, mrzutosť, nepochopiteľné narážky, flirtovanie s inými, početné sviatky a výročia od chvíle, keď sa stretnú alebo keď spolu prvýkrát mrknú, na čo sa nesmie zabúdať.

Nezabudnite si tiež zachovať správny odstup: ak jej budete často volať a posielať SMS, povie, že je to otravné. Ak budete trpezlivo čakať pol hodiny po rande, bude si myslieť, že ste na ňu už zabudli. Celkovo je to jemná astrálna rovina, ktorej poznanie pomôže dosiahnuť duchovné osvietenie.

 1. Ak dievča odmietne návrh na zoznámenie alebo návštevu kaviarne,to znamená buď „nie“ alebo „áno“ alebo „neviem“, skúste to znova, nezabudnite byť trpezliví. V každom prípade udržujte rozhovor neformálny, potom žena začne pochybovať o tom, že nie je dosť dobrá na to, aby ju dlho presviedčala, a začne prijímať recipročné opatrenia.

 2. Komplimentov nie je nikdy dosť,Aj keď poviete bacuľatému, drzému dievčaťu, že sa podobá na postavu Angeliny Jolie, ocení vašu usilovnosť. Navyše, ako sa hovorí, „krása sa odráža v oku pozorovateľa“.

 3. Pýtajte sa,tisíc otázok, dievča si myslí, že je to znak zvýšeného záujmu. Mali by ste sa zaujímať o jej literárne preferencie a zručnosti pri navrhovaní nechtov.

 4. Používajte taktiku partizánskej infiltrácie, ako radia skúsení psychológovia, postupne zmenšujte vzdialenosť, skúste sa dotknúť rukou alebo chrbtom, nenápadne naznačte chúlostivé predmety. Týmto spôsobom ukážete svoju príťažlivosť a naučíte sa hranice vzťahu, dievča vždy nájde spôsob, ako ukázať hranice toho, čo je povolené.

 5. Obdobie cukrovej vaty by nemalo presiahnuť 3-4 dátumy, Inak by dievča začalo pochybovať o svojej príťažlivosti. Ak ste ochotní čakať roky na rozprávkovú intimitu, moderná žena nemôže čakať na „testovanie“ muža, aby pochopila budúce vyhliadky.

 6. Ak je dievča primerane oblečené, hovorí a správa sa primerane, môžete ukázať svoje skutočné zámery. Ak sa dievča okamžite správa ako psychopat alebo šialenec, potom sa tieto útoky budú opakovať, lepšie premýšľať dopredu, takže potom nezdieľajte spoločne získaný sprchový gél.

V priebehu dlhodobého vzťahu

Bez ohľadu na povahu vzťahu sa žena od prvých dní zameriava na dlhodobé spolužitie a snaží sa všetkými spôsobmi „viazať“ muža: vymýšľanie spoločných podujatí, predstavovanie príbuzných, manželské narážky. Ale ona môže byť v aktívnom hľadaní, nie je v rozpakoch stálym partnerom. Zatiaľ čo muži sú viac orientovaní na cieľ a keď si vyberú niekoho, kto sa im páči, rýchlo sa usadia a vedú vyrovnaný život. Preto je pre nich nečakaným prekvapením, keď žena „náhle“ zmizne zo svojho bývalého bydliska.

Muži sú rýchli a ochotní spolupracovať a dokážu organizovať spoločný postup s ostatnými mužmi, v tíme prísne dodržiavajú hierarchiu. Ženy sa neustále snažia prelomiť reťazec velenia, často si nárokujú neprimeranú pozornosť, zveličujú svoje problémy. Pri komunikácii s mužmi a plnení spoločných úloh sa snažia zúčastňovať na každej fáze, ale nesúhlasia s prevzatím zodpovednosti za výsledky a dôsledky.

 1. Je to krvná vlastnosť žien– Mentorovať, prednášať, kontrolovať, aj keď o to nie je požiadaný. V dlhodobom vzťahu preto musí muž kategoricky ukázať svoje hranice, doslova aj obrazne: toto je môj stôl, toto je moja polica, toto je môj čas, toto je môj koníček, ktorý nesmie byť narušený.

 2. Konsolidácia úsilia znamená,dievča vysloví svoje želanie a vyhodnotí výsledok, zvyšok je na vás. Ak je dievča pripravené podieľať sa na všetkých fázach domácnosti a snaží sa rozlíšiť sadrokartónové dosky od cementotrieskových dosiek, máte so svojou budúcou manželkou veľké šťastie.

 3. Naučte sa hovoriť o svojich pocitoch a pocitoch, Ide o povinnú rodinnú psychologickú zručnosť. Aj vy môžete byť zranení, nahnevaní, nervózni, podráždení, bojazliví, plachí, nemusíte skrývať alebo maskovať svoje starosti. To povedie k nevyhnutnému stresu a rozporom, najmä preto, že ženy si vysoko cenia úprimné a dôverné vyznania.

Počas konfliktov a kríz

Muži o ženách: 12 užitočných rád od psychológa

Konflikt môže vzniknúť kedykoľvek aj z bezvýznamného dôvodu, je to úplne normálne, bežné, ak to nemá za následok fyzické a psychické zranenia. A kríza je systémové zlyhanie, napríklad v stresovej situácii alebo v určitom období spoločného života, ktoré si vyžaduje premyslené a plánované zvládnutie.

 1. Ak dievča počas hádky alebo nezhody povie „všetko je jasné“, To znamená, že veci sú všeobecne zlé a zmätené, nič nie je jasné a blíži sa apokalypsa. Nechcete slovné potvrdenie, ale zmenu jej emocionálneho stavu, aby sa usmiala, ponúkla kávu a celkovo sa vrátila k svojej normálnej základnej existencii.

 2. Ženský odpor nemá časové ani obsahové hranice– Môže vás uraziť zlomený necht, zlé počasie, nízke mzdy alebo napätá geopolitická situácia a vy ste za to zodpovední. Je možné, že vás urazí niečo, čo sa stalo práve teraz alebo asi pred pol rokom, ale nejako sa vám to vybaví.

 3. smerovať konflikt od emócií ku konkrétnym činom, V opačnom prípade sa rozhovor pretiahne do nákazy zombie. Pýtajte sa: „Čo sa vám nepáči??“Čo som ti urobil??“Čo môžem urobiť, aby som situáciu napravil??“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: