Čo robiť, ak je vzťah na mŕtvom bode??

Je zvláštne, že tento vzťah nikam nevedie. Sú to páry, ktoré sa ocitli v slepej uličke a nevedia, ako z nej vyjsť. Všetko sa dá vyriešiť, ak viete bojovať, robiť kompromisy, pochopiť a prijať jeden druhého, vybudovať si silné citové puto. Ako to urobiť, povie psychológ.

Čo robiť, ak je vzťah v slepej uličke?

Pokračovať alebo sa rozísť?

Bez ohľadu na to, aká opojná je aféra, vášeň vyprchá. Nahradí ho pokojný vzťah založený na dôvere a pohodlí. Každý vie, že na tom musí pracovať, inak by prvá kríza mohla viesť k rozvodu.

Od prvého momentu, keď im prestanete venovať pozornosť, vznikajú konflikty. Týka sa to prideľovania rolí, sťažností, bojov o dominanciu v páre, rôznych perspektív. Namiesto toho, aby sa rozhodovali ako dospelí, každý si začne uplatňovať osobné práva. Neschopnosť hovoriť a počúvať, nekonečné vzájomné sťažnosti vedú do slepej uličky. Uzatvárate škrupinu obmedzení, citovo sa odpútavate, zväčšujete odstup a stávate sa cudzincami.

4 príznaky zastaraného vzťahu

Všetko na svete je cyklické a láska nie je výnimkou. Nájdite odvahu priznať si zjavné veci a rozhodnite sa hneď. Ak vás spoločný život neuspokojuje, je načase riadiť sa radamipsychológ Jeffrey Bernstein. Povedal

Ako sa vyhnúť toxickým vzťahom, ktoré vedú k rozvodu. Existuje niekoľko priamych a nepriamych príčin, ktoré naznačujú, že je čas na zmenu.

 1. Keď ste v depresii a emocionálne vyčerpaní, je to prvé znamenie, že sa zmenili k horšiemu. Neexistuje žiadna intimita, a ak je sex prítomný, nie je príjemný.

 2. Ako často sa hádate a z akého dôvodu?? Ak sa neustále hádajú o tých istých veciach, v budúcnosti sa nič nezmení. Ak nie ste ochotní akceptovať názory svojho partnera, nemôžete sa pohnúť ďalej.

 3. Rozčuľujú vás zvyky, na ktorých vám predtým nezáležalo? Existujú spoločné témy na diskusiu alebo sa komunikácia obmedzuje na rozhovory o domácich záležitostiach? Ak je to tak, vzťah je v hlbokej kríze.

 4. Ak vás neustále prenasleduje nepríjemný pocit, že sa všetko kazí, intuícia naznačuje, že romantika sa blíži k svojmu logickému koncu.

Ak neexistuje láska a porozumenie, pokusy oživiť vzťah manželov v manželstve pod rúškom pocitu povinnosti zriedka vedú k dobrým výsledkom. Rozchod je vždy ťažký, ale ešte ťažšie je žiť s niekým, ku komu nič necítite. Nie je však potrebné sa ponáhľať. Problémom je, že nikto neuznáva hodnotu manželstva, kým nedôjde k rozvodu. Keď sa ľudia vzďaľujú, uvedomujú si stratu.

Špirálový mŕtvy bod

Existuje však aj iný druh neúspešnej interakcie. Dochádza k hádkam, sporom, ale obe strany konfliktu sa navzájom priťahujú. Krik, každý sa snaží dať najavo svoju pravdu, chce byť vypočutý. Napriek scénam cítia magnetizmus a sú ochotní odpustiť všetko. Najčastejšou príčinou nedorozumení je potreba posunúť sa na lepšiu úroveň. Najprv sa spýtajte sami seba, na čo je vzťah potrebný? Možno to nie je také zlé a potrebujete si dať ďalšiu šancu. Je možné, že prejdú od degradácie k vývoju.

Ako napraviť vzťah?

Čo robiť, ak je vzťah na mŕtvom bode?

Každý problém má riešenie. Uznanie, že neexistuje slepá ulička, je upokojujúce. Keď hovoríte o nových obzoroch, nezabúdajte na umenie malých krokov a zdokonaľte svoje komunikačné schopnosti. Budete ich potrebovať ako vyjednávač. Vedieť, ako zvoliť správnu formu interakcie, vám umožní nájsť a opraviť chyby.

Výber správnej stratégie

Ženy sú citlivejšie na medziľudské problémy. Sú emocionálnejší a závislejší na partnerovi a ako prví hľadajú východisko. Urazení muži zostávajú dlhšie nahnevaní a čakajú, kým urobia prvý krok. Ak ste vzťah rozobrali a rozhodli ste sa, že vám tento pár vyhovuje, konajte podľa toho.

Ak sa posledných niekoľko mesiacov nieslo v znamení hádok a obviňovania, nečakajte rýchlu idylku a lásku až do krajnosti. Výčitky a urážky sa nerozplynú v priestore duše a ležia ako bremeno. Krokom k zmiereniu je pokúsiť sa vypočuť partnera bez obviňovania a vysvetliť mu, čo mu chcete povedať. Mnohí ľudia niekedy presne neformulujú návrhy v domnení, že partner odhadne ich podstatu. Vzhľadom na to, že informácie prechádzajú rôznymi filtrami vedomia, význam je často skreslený a stáva sa nejednoznačným. Snažte sa byť konkrétni vo svojich myšlienkach, vynechajte vedľajšie veci a zdôraznite to hlavné a neprenášajte zášť z minulosti.

Držte sa jednoduchej komunikácie

Ide o psychologické priateľské „pohladenia“, ktoré vytvárajú pozitívne komunikačné podnety, vyrovnaný emocionálny stav. Syntóny zahŕňajú nielen disponujúci tón, ale aj príjemné drobnosti v rozhovore. „Bola som tak rada, že sme sa dostali k životu namiesto. Chcel by som, aby sa veci vrátili do pôvodného stavu!“

Správne reagujte na kritiku

Ak má váš manžel veľa sťažností, počúvajte až do konca. Neútočte slovne, ale ponúknite fakty. Keď nie je konkrétny, odpovedzte: „Vieš, aké sú. Bez toho, aby ste prešli k veci, položte otázky, ktoré vám pomôžu prísť na koreň problému: „Nepáči sa ti, že nemám čas uvariť večeru?“ Vymenujte všetky veci, ktoré vám napadnú. Prijať spravodlivý podiel kritiky. Ak chcete prejaviť reakciu, povedzte: „Áno, máte pravdu a ja som sa rozhodol. Takto ho odzbrojíte a dialóg sa bude uberať zvládnuteľným smerom. Nezabudnite ovládať svoje emócie. Ak je jeho srdcová frekvencia vyššia ako 100 úderov za minútu, diskusia je zbytočná. Narastajúci konflikt tento problém ešte zhorší.

Pristupujte ku kritike ako k analýze chýb. Vyrozpráva sa a už o tom nebude hovoriť. Ak si myslíte, že kritika je nespravodlivá, obráťte ju na obvinenie. Odpoveď začína tvrdením: „Príliš veľa rozprávaš.-Ano, som komunikatívny. Uveďte svoje vlastné opodstatnené sťažnosti. Ak sú konštruktívne, váš manžel to nebude popierať a vyvodí z toho závery.

Vyjadrite svoje pocity

Čo robiť, ak je vzťah v slepej uličke?

Ženy a muži vyjadrujú emócie prudko, ale o pocitoch hovoria len zriedkavo. Prečo sa ľudia vyhýbajú priznaniu toho, čo cítia k druhým, zostáva záhadou. Mnohí ľudia potrebujú viac odvahy ako pri zoskoku padákom. Buďte úprimní a povedzte, že milujete danú osobu, ale jej správanie považujete za nevhodné, že vás niektoré veci hnevajú. Prekvapenie, ale aj na vás sa hromadia sťažnosti. Prediskutujte ich hneď a vyvodzujte správne závery. Vyhlásenia: „Som žena/muž, dokážem všetko…“ Nechajte si to pre seba. Šovinistický prístup k problému ho neposunie na vyššiu úroveň.

Nadviažte očný kontakt, častejšie sa dotýkajte rukou, skúste sa objať. Spýtajte sa sami seba, ako dobrý je dotyk vášho partnera: objatie, pohladenie, bozkávanie? Napriek hádkam vyvolávajú rovnaké pocity? Ak si uvedomíte, že vám chýbajú, naozaj stojí za to bojovať za vzťah.

Pochváľte sa

Mnohí ľudia podceňujú magickú silu pochvaly. Ak táto metóda nie je zakotvená vo vašom referenčnom rámci, naučte sa hovoriť od srdca od začiatku. Nepoužívajte hrubé lichôtky, inak bude účinok opačný. Aby slová nezneli pochybne, povedzte zjavné veci, poukážte na cnosti alebo charakterové vlastnosti, ktoré má daná osoba rada.

Ak sa nepovažujete za majstra slova, vyslovujte skrytú pochvalu, keď sa nedá zamaskovať, že ste neúprimný: „Keď poznám vašu zodpovednosť a pracovitosť, môžem len hádať, ako ste v práci unavený. Nepriamy kompliment pomáha vyjadriť uznanie: „Môžem sa na teba spoľahnúť. Pochvala v spoločnosti priateľov: „Áno, môj manžel má vynikajúci vkus.

Vyvíjajte vzájomné úsilie

V ženských časopisoch píšu, že na dosiahnutie harmónie vo vzťahu by mal každý z páru investovať 50 % energie. Ak všetko robíte polovičato, je nepravdepodobné, že to prinesie želaný výsledok. Neriskujte a investujte na 100 %. Vo vašom prípade rozhodne nepôjde o nadmernú pozornosť. Rodinný terapeut Bert Hellinger sa venoval výskumu Zuluov v Afrike. na rozdiel od ľudí z civilizovaných spoločností vládne v rodinách harmónia.

Psychoterapeut identifikoval v takýchto vzťahoch istý vzorec. Ukázalo sa, že všetko je o dávaní a prijímaní. Každý z dvojice investoval toľko, koľko jeho partner. Ak si uvedomil, že dostal viac, cíti sa povinný vrátiť viac. Tento druh dávania vytvára začarovaný kruh energie, ktorý chráni vzťah. Toto pravidlo bude fungovať aj vo vašej rodine. Keď si jeden z partnerov intuitívne uvedomí, že mu niečo dlhuje, kompenzuje to pozornosťou alebo darčekmi.

Konajte ako tím

Čo by ste mali robiť, ak je váš vzťah v slepej uličke?

Ak ste si odpustili zášť, nemá zmysel si navzájom protirečiť a dokazovať si nadradenosť. Vo vzťahu je vhodnejšia zmierovacia politika. Diplomacia ešte nikdy nikoho nezastavila. Obe strany sú zodpovedné za zohľadnenie rôznych názorov. Nejde o to, kto je „v práve“. Ak nie je názor uspokojivý, pripusťte myšlienku, že daná osoba vidí situáciu inak. Opýtajte sa, čo viedlo k rozhodnutiu, a vyjadrite svoj názor. Takto sa rodia spontánne nápady. Táto zásada sa vzťahuje aj na sny. Hovorte viac o budúcnosti a plánujte dopredu. vzájomne sa podporovať vo všetkých snahách, aj keď je projekt alebo koníček mimo okruhu osobných záujmov.

Prestaňte kontrolovať

Sotva má niekto rád, keď má okolo seba kontrolóra. Je to prvý znak toho, že človek je plný obáv a snaží sa zvládnuť život. Harmónia prichádza len v pároch založených na dôvere a rešpektovaní spoločných záujmov. Prenasledovanie a kontrola sa skončili hádkami. Ak svojmu partnerovi až tak veľmi nedôverujete, prečo ho potom potrebujete?? Alebo sa vopred pripravte na nepriaznivý vývoj udalostí a pokúste sa mu zabrániť?

7 faktorov silného vzťahu

Psychoterapeut John Gottman hovorí, že kľúč k šťastiu nie je v schopnosti hasiť škandály a urovnávať nezhody a v postoji po vyjasnení vzťahov. Vytvoril teóriu „Domu silných vzťahov“, ktorý sa skladá z dvoch stien: dôvery a záväzku. Stavajú na základoch silného vzťahu zo 7 súm:

 1. Karty lásky– Informácie o túžbach a ašpiráciách vášho partnera, ktoré ste získali z rozhovorov o jeho snoch a plánoch.

 2. Náklonnosť a obdiv.Šťastní ľudia sú známi svojou schopnosťou pochváliť, starať sa, poďakovať a povedať lásku.

 3. Rozhovory z očí do očí.Nevynechávajte chvíle intimity, choďte do kontaktu, odložte veci bokom, reagujte na dotyk svojej duše a tela.

 4. Pozitívny prístup.Nevyhýbajte sa konfliktom – vedú k rozvoju a pomáhajú nám lepšie sa spoznať. Ale správajte sa k nemu s porozumením a láskou.

 5. Práca s konfliktom.Prijmite skutočnosť, že bez nich nemôžete byť, a berte to ako samozrejmosť.

 6. Posilnenie emocionálneho spojenia. Odmietnuť dôkaz o oprávnenosti a postavení obete. Komunikujte svoje pocity, dodržujte sľuby, povzbudzujte slovami.

 7. Naučte sa odpúšťaťa spoločne nájsť východisko z ťažkých situácií.

Tieto pravidlá pomôžu komunikovať prostredníctvom dialógu, riešiť problémy okamžite a nehromadiť ich roky, hľadať kompromisy a pravidelne neprivádzať vzťah do slepej uličky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: