Čo robiť, ak máte nedostatok

Tínedžeri a dospelí majú problém so svojím vzhľadom. Ak sa neviete zbaviť svojich komplexov a frustrácie z nízkeho vzrastu, pozrite sa na tento problém z rôznych uhlov s časopisom Expertology.

Čo robiť, ak ste malí?

Genocard

Výška je daná a nemožno ju zmeniť. Je to skôr problém pre mužov. Pre ženy je to jednoduchšie, pretože je pre ne jednoduchšie korigovať hendikep pomocou čapov. Niekedy však trpia rovnako. Komplexy začínajú v puberte. Na strednej škole sú dievčatá vyššie ako chlapci a vyvolávajú v nich pocit menejcennosti. Nikomu nenapadne vysvetliť, že silné vlastnosti nezávisia od lineárnej veľkosti tela. Nedostatočné centimetre nakoniec u mladých mužov vyvolajú komplex menejcennosti. Niektorí ľudia, ktorí merajú 170 cm, sa považujú za trpaslíkov a trpia tým celý život.

Genetika určuje 80 % lineárnej telesnej výšky. Je spôsobená odchýlkami v DNA 300 alebo viac génov. Vedci predpokladajú, že existujú aj iné príčiny, ktoré ovplyvňujú chrupavku dlhých rúrkovitých kostí zodpovedných za lineárne parametre. Mutácie vedú k spomaleniu rastu, spôsobujú zriedkavé genetické ochorenia, ktoré vedú k nedostatku rastového hormónu. Výživa, zlé návyky matky počas tehotenstva, iné faktory nie je možné vylúčiť.

Je možné „dohnať“ výšku??

Tvorba kostí je ukončená do veku 25 rokov. Tento proces zahŕňa hormóny v hypofýze, endokrinnej žľaze. V prípade oneskorenia je potrebné vylúčiť ich choroby. Vyvážená výživa je dôležitá, aby telo dostalo správne množstvo bielkovín a tukov, ktoré sa podieľajú na tvorbe hormónov, vitamínu D, zinku na reguláciu fosforu a vápnika, metabolizmu kostí.

Ak lekári nepovažujú nízky vzrast za vývojový dôvod, nebojte sa prijať svojich ± 152-165 cm ako biologickú danosť – naučte sa žiť bez komplexov. Zvyknite si na to, že každý má nejaké výhrady k vášmu vzhľadu: niekto môže chcieť mať vlasy krivé, iný narovnané, väčšie alebo tenšie líca, väčší alebo menší zadok… Ale ani plastická chirurgia nedokáže pridať centimetre. Zakrpatenie nie je abnormalita, ale biologická mutácia génu. Najlepšie je priznať si to hneď a prijať sa.

Problémy žien

Pre dievčatá je drobnosť skôr výhodou ako nevýhodou. A nehádajte sa so zakladateľom psychoanalýzy Carlom Jungom, ktorý povedal, že „príroda je aristokratická“. Pozrite sa na svoj odraz v zrkadle, zhodnoťte svoje fyzické vlastnosti. Nemyslite si, že keď ste vysokí, nie ste dokonalí. Ak vyrastiete, vaša postava nebude dokonalá a vy nebudete šťastní. Je to mylná predstava, ktorá znepríjemňuje život. Noste vysoké podpätky a pridajte si 7-9 cm k výške. Podpätky vám dodajú sebavedomie, ale nie šťastie. Vždy hľadáme chyby na svojom vzhľade a snažíme sa byť čo najlepší.

Áno, nebudete modelkou. Uvoľnite miesto ženám, ktoré merajú 175 cm. Ale oni, rovnako ako vy, majú komplexy. Posmievali sa im ako deťom, posmievali sa im ako „spáčom“, hovorili im, že sú vychrtlí. Pre dievčatá je ťažké prispôsobiť si veľkosť topánok a dĺžku oblečenia s tým rozdielom, že niekedy musíte skrátiť lemy a nosiť krátke nohavice a sukne. Ale na miniatúrnych nohách vyzerajú skvelé topánky a nevyzerajú ako plutvy. Existujú aj ďalšie výhody:

  1. Vďaka svojej zmenšenosti zostanete dlhšie mladší.

  2. Môžete si dovoliť akékoľvek podpätky a byť nižšia ako váš partner.

  3. Pohodlne sa nosia na rukách.

  4. Prinúťte mužov, aby sa chceli starať.

Nepodliehajte mylnej predstave, že si chlapci vyberajú vyššie dievčatá. Brutalisti venujú viac pozornosti tvári, postave, duši. Ak si myslíte, že byť vysoký je pre vašu kariéru zlé, mýlite sa. Edith Piaf má len 147 cm, Lady Gaga 155, Aguilera 156, C. Svetiková má 157 rokov. Shakira vyrástla na 150 cm, Kylie Minogue je o 2 cm vyššia. Sarah Jessica Parkerová meria 180 cm, ale má komplex, ktorý ju celý život drží na vysokých podpätkoch. Na zozname je tucet ďalších slávnych mien, ktorým sláva nestačí. Ak chcete vyzerať vyššie, vyberte si správne oblečenie. Z nízkej postavy sa stane výhoda.

Komplexy krátkych chlapcov

Mladí ľudia trpia kvôli svojej výške a ovplyvňuje to ich správanie. Uvedomte si, že problém je len vo vašej hlave kvôli stereotypom, ktoré sú vám vnucované. Filmy a lesklé časopisy naznačujú, že ženy priťahujú len vysokí, atletickí a brutálni muži. Ak porovnáte tvrdenia médií a médií so skutočnosťou, ukáže sa, že slávni ľudia nie sú Gullivermi. Aj keď to znie ironicky, Daniel Red Cliff sa so svojimi 180 cm dostal na vrchol. Robert Downey sa nedostane do basketbalového tímu, pretože meria meter deväťdesiat, ale o ženy nemá núdzu.

Sexi Tom Cruise vyrástol na meter deväťdesiat. Komik Danny DeVito je vysoký 152 cm. A v politike, športe, vede je veľa ľudí nižších ako vy. Žiadni slávni módni návrhári, slávni parfuméri ani fotografi medzi gigantmi. Tvrdá práca a vytrvalosť im umožnili stať sa v určitých kruhoch známymi osobnosťami.

Ste si istí, že problémom je výška??

„Dievčatá ma neprijímajú, pretože som nízky!“Vážne si myslíte, že ženy sa spoliehajú len na fyzické parametre a počítajú abs? Možno preceňujete svoje rečnícke schopnosti, neviete rozprávať, ste nudní a dievčatá sa nudia? Áno, chcú vyššieho chlapa, ale ľahko si zošliapnu podpätky a nosia nízke topánky.

Chlapci s výškou 167-170 cm sa sťažujú, že ich na Tinderi alebo Badoo rýchlo „vyhodia“. Nepíšte dievčatám, že váš nedostatok centimetrov znamená, že vás nevnímajú ako muža? Pri poznaní požiadaviek, ktoré ženy kladú na silnejšie pohlavie, je nepravdepodobné. Oceňujú osobnosť, starostlivosť, vzhľad je na konci zoznamu. Vysoký príjem, inteligencia, charizma môžu ľahko kompenzovať chýbajúce centimetre. Ak je váš komplex silný, budete provokovať cudzích ľudí, aby sa vás pýtali na vašu výšku. Tým, že ho spomeniete, nevedomky vyvoláte negatívnu reakciu.

Skúste klamať, ako ste to urobili s cenou. Keď na visačke napíšu 9, 99 namiesto 10 Euro, rozdiel penny je mysľou vnímaný inak. Ak meriate 169 cm, pre psychologické pohodlie povedzte 170. Nebojte sa, ak na prvé rande príde cudzinec s meradlom a začne objasňovať postavu. Ak ju očaríte, bude k vám vzhliadať.

Prečo si inteligentné dievčatá vyberajú nízkych chlapcov?

Je to jednoduché: majú viac ambícií, odhodlania a pevnej vôle. Mladí muži sa snažia dokázať svoju mužnosť, vynakladajú veľké úsilie na vzdelávanie a profesionálnu činnosť. Na rozdiel od vysokých brutálov musia na sebe pracovať, naučiť sa byť šarmantní, komunikatívni, sebavedomí… Príklady dokazujú, že ich snaha nie je márna a v mnohých ohľadoch prekonávajú súperov od 175 cm vyššie.

Muži, ktorí sú nižší ako priemer, sú od prírody bojovníci. Ich potreba presadiť sa vedie k tomu, že sa usilujú o vedúce pozície a dominujú vo vzťahoch. Môžete sa na ne spoľahnúť vo všetkých situáciách. „Chlapci s nízkymi ramenami sú predmetom vtipov o „výške pri koreni“. Ak sú ľudia v páre približne rovnako vysokí, otvára to intímne vyhliadky v posteli.

Ako chodiť s vyššou dievčinou?

Čo robiť, ak máte nedostatok?

Ak je žena vo dvojici vyššia a má podpätky, okoloidúci sa otáčajú. Presvedčenie, že chlap by mal byť vyšší, vám bráni využiť váš potenciál ako páru. Dnes sa v mysliach ľudí stierajú rodové normy a stereotypy a väčšina ľudí nemá žiadne predsudky o vzhľade. Mnohí muži sú žiarliví. Nie každý má šancu ísť na rande s dlhonohou kráskou. Ak sa dievča rozhodne chodiť s mužom nižšej výšky, znamená to, že má vlastnosti hodné muža.

  1. Nedovoľte, aby vám posmech zničil život.Odvážte sa pozvať dievča, ktoré sa vám páči, na rande a pokúsiť sa nadviazať vzťah.

  2. Ak sa cítite nepríjemne, prehodnoťte svoje hodnoty.Uvedomte si, prečo sú názory iných ľudí dôležité a aký vplyv majú na vašu sexuálnu túžbu.

  3. Ak vás odmietnu, pripíšte to hlúposti a nepochopeniu. Nič ste nestratili. Nie je možné vybudovať silný vzťah s niekým, kto je závislý na stereotypoch.

  4. Situáciu vnímajte s humorom.Podrazte svoju vysokú spoločníčku, keď sa opýta na počasie na poschodí. Navrhnite jej, aby sa pridala k basketbalovému tímu a hádzala obruč priamo na ihrisku. Ona vám odpovie v dobrom, ale humor vám nedovolí, aby ste sa zaoberali rozdielmi v dĺžke riadkov a robili z toho veľkú vec.

Neukazujte jej komplexy

Nežiadajte, aby ste nosili topánky bez podpätku. Nemusíte stáť vyššie na schodoch eskalátora, choďte ruka v ruke po obrubníku. Dievča si uvedomí, že sa cítite nepríjemne. Sebavedomý človek je ľahostajný k názorom okoloidúcich a priateľov. Nezabudnite, že vo vás našla vlastnosti, ktoré sú dôležitejšie ako vzhľad. A to by malo zvýšiť sebavedomie a dodať sebadôveru.

Ako vyzerať vyššie?

Ak zistíte, že sa kvôli svojmu výškovému rozdielu cítite nepríjemne a priťahujete pozornosť, podvádzajte na svojom oblečení. Vyberte si topánky a tenisky s vysokou platformou, použite silikónový pásik, ktorý vám poskytne 2,5 cm navyše.

Kúpte si priliehavé oblečenie so zvislými pruhmi. Vrecovité košele spôsobujú, že vaša postava sa zdá byť kratšia a širšia. Noste vysoké vlasy s objemom na vrchu a oholenými spánkami. Rovný postoj a predĺžené ramená opticky predlžujú postavu. Tieto tipy vám pomôžu nájsť psychologickú rovnováhu, prijať seba samého, neumožnia vám pestovať malý mužský komplex.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: