Čo robiť, ak ste boli podvedení

V prvej minúte po odhalení vzťahu sa emócie rozprúdia a nie je energia na triezve zhodnotenie situácie. Tu je algoritmus postupu, ako sa spamätať a pokojne sa rozhodnúť, či s partnerom zostať, alebo vzťah ukončiť.

Čo robiť, ak ste podviedli

Štatistiky podvádzania

Podľa výsledkov štúdieAmerickí vedci, 75 % mužov a 68 % dievčat priznáva, že aspoň raz v živote podviedli svojho partnera. Ruské štatistiky ponúkajú iné údaje:

 1. 75 % mladých mužov a 25 % žien podviedlo svojich manželov;

 2. 60 % mužov a 40 % žien tak urobilo v legálnom manželstve.

Mnohí v tomto vzťahu pokračujú. Štatistiky ukazujú, že viac ako 70 % manželiek, ktoré vedia o záletoch svojho manžela, odpúšťa a udržiava manželstvo. Rovnako sa správa aj 50 % opýtaných mužov.

Takéto štúdie ukazujú, že mnoho ľudí podvádza, ale je zaujímavé, že im partner odpúšťa a pokračujú s ním vo vzťahu.

Príčiny cudzoložstva

Hoci muži aj ženy podvádzajú, robia to z úplne odlišných dôvodov. Analyzujme, čo je príčinou takéhoto kroku, aby sme vedeli, ako takémuto činu zrady zabrániť.

Prečo muži podvádzajú

Štatistiky ukazujú, že väčšina mužov podvádza impulzívne. Je zaujímavé, že väčšina z nich nepovažuje zradu za zradu, pretože naďalej milujú svoje manželky.

Medzi ďalšie časté dôvody aféry patria.

Nedostatok sexu

Nesúlad temperamentov skôr či neskôr vedie k mužovi s vyšším libidom, ktorý hľadá spojenie na strane. V tomto prípade sa nevera vyskytuje často, s rôznymi partnermi, ale bez vážneho vzťahu s milenkami.

Je dôležité poznamenať, že aj keď sú manželia v intímnom zmysle v poriadku, podvádzanie môže začať počas tehotenstva manželky, keď nie je fyzicky alebo psychicky pripravená na intimitu.

Rozmanitosť

Niektorí muži si myslia, že prichádzajú o niečo dôležité, keď sa nesnažia mať vedľajšiu aféru. Aj keď je v rodine všetko normálne, takáto aféra sa často vyskytuje počas krízy stredného veku, keď manželský partner prehodnocuje život a môže sa domnievať, že v starobe nebude mať na čo spomínať.

Nehoda

Príležitostný sex môže byť:

 1. Pod vplyvom alkoholu;

 2. kvôli nadmernému množstvu adrenalínu;

 3. Na pozadí špecifických emócií, negatívnych aj pozitívnych.

Je dôležité, aby muži nevnímali tento druh intimity ako zmysluplný, a preto veria, že sa nedopustili cudzoložstva.

Sebapotvrdenie

Pre mnohých mladých ľudí je promiskuita spôsobom, ako ukázať sebe aj ostatným, že sú atraktívni a dôležití. Takže budú neustále podvádzať, aj keď je rodina hladká a tichá.

Trvanie na návrhu

Nie vždy vychádza iniciatíva od muža, často sa stáva, že sa jednoducho podvolí naliehaniu žien. Aj v tomto prípade sa zriedka cítia vinní a tvrdia, že zradu neplánovali.

Prečo ženy podvádzajú

Rozdiel medzi podvádzaním žien a mužov spočíva v tom, že zriedka ide len o fyzickú príťažlivosť. Na to, aby manželka mala aféru na boku, potrebujete dobrý dôvod – vážne manželské problémy alebo skutočné pocity k inému mužovi. Dôležitým aspektom je, že ide o zriedkavo prechodný vzťah, ale o vážny vzťah.

Tu sú hlavné dôvody, ktoré vedú ženy k podvádzaniu.

Snaha o vyššie sebavedomie

Presadiť sa môžu nielen muži, ale aj dámy. Na rozdiel od manželov sú však manželky náchylnejšie podvádzať, keď sa zhoršia rodinné vzťahy. Takto sa snaží opäť cítiť žiadaná a milovaná – získať pocity, ktoré už s manželom nezažíva.

Zvedavosť

Rutina rodinného života často vedie k túžbe vyskúšať vzrušenie. Tento motív sa častejšie vyskytuje u dievčat, ktoré nemali búrlivý osobný život a komunikujú len s manželom. Keď starnete, máte pocit, že vám niečo chýba, a aby ste si to vynahradili, žena sa vydáva za cudzoložstvom.

Kariéra

Žena môže podvádzať, aby získala povýšenie alebo výhodu v zamestnaní. Ak jej nadriadený prejavuje známky náklonnosti, kancelársky románik môže byť odrazovým mostíkom k osobnému a profesionálnemu postupu.

Pomsta

Ak má žena podozrenie, že jej manžel je neverný, môže podvádzať, aby sa pomstila. V takom prípade môže byť vzťah prchavý a nezahŕňa žiadne city.

Čo robiť, ak zistíte, že podvádzate – čo robiť

Čo robiť, ak ste boli podvedení

Keď sa dozviete informácie o afére, uistite sa, že sú dôveryhodné. Ak máte len podozrenie alebo nepodložené klebety, počkajte, kým sa to vyjasní, a až potom konajte.

Analyzujte situáciu

Zistite čo najviac podrobností, aby ste získali prehľad o tom, čo sa stalo.Získajte odpovede na nasledujúce otázky:

 1. Partner naozaj išiel na rande alebo došlo k flirtu?

 2. Existujú city a vzťah, alebo ide len o fyzickú intimitu??

 3. Aké sú okolnosti aféry? Bola pod vplyvom alkoholu alebo je v dlhodobom vzťahu? Jedna vec je, ak sa partner cielene zaregistroval na zoznamke, a druhá, ak ide o opilecký bozk na večierku.

 4. Koľko času uplynulo od aféry??

 5. Ide o ojedinelý prípad alebo o dlhodobý vzťah??

A samozrejme je dôležité pochopiť, či chce muž zachrániť vaše manželstvo alebo vzťah. Možno ani nebudete musieť premýšľať, čo ďalej.

Nezabudnite skontrolovať, či váš partner prijal opatrenia na vašu ochranu. Samozrejme, že to neovplyvní vaše rozhodnutie o tom, čo robiť ďalej, ale budete vedieť, či musíte urýchlene ísť k lekárovi.

Urobte si prestávku

V prvých týždňoch po tom, ako sa dozviete o afére, môžu emócie brániť triezvemu posúdeniu, preto sa neunáhlite s rozhodnutím. Po rozhovore povedzte partnerovi, že potrebujete čas, aby ste sa zotavili a zistili, čo ďalej. Môžete uviesť čas, kedy ste ochotní odpovedať, alebo povedať, že im to poviete sami.

Dajte si silu na zotavenie

Kým ste chradli, snažte sa čo najviac získať späť svoju duševnú silu.Požiadajte o voľno v práci a venujte sa len sebe:

 1. Stretnite sa s priateľmi;

 2. Choďte často von;

 3. Cvičenie;

 4. Viac spánku.

Vo všeobecnosti robte to, čo vás baví a čo vám dáva silu. Môžete ísť k terapeutovi, aby ste sa nezbavili len negatívnych pocitov, ako je to pri rozhovoroch s priateľmi, ale aby ste skutočne pracovali na probléme.

Rozhodnite sa

Čo robiť, ak ste boli podvedení

Keď sa budete cítiť pripravení, rozhodnite sa, čo budete robiť ďalej. Je veľmi dôležité, aby to bolo vedomé rozhodnutie, ktoré vedie k zlepšeniu kvality vášho života, a nie naopak.

Majte na pamäti nasledujúce nuansy:

 1. Či sa zrada naozaj stala, alebo váš partner len ušiel;

 2. Je to prvýkrát, čo ste mali aféru, alebo sa situácia opakuje – v druhom prípade môžete len ťažko očakávať, že sa váš partner zmení;

 3. Ak ste spolu už dlho, môže byť jednoduchšie to ukončiť. Ak ste spolu už dlho, minulosť môže prevážiť nad činom;

 4. Či váš vzťah stojí za záchranu – ak je odpoveď záporná, prečo strácať čas a energiu;

 5. Či má váš partner výčitky svedomia – ak nie, je zrejmé, že odpustenie nepovedie k ničomu dobrému;

 6. Ste pripravení spoločne pracovať na svojom vzťahu – len vtedy môžete očakávať, že veci budú fungovať.

Najdôležitejšie je úprimne si odpovedať, či ste pripravení zradu úplne odpustiť. To znamená, že nebudete partnerovi pripomínať, čo sa stalo, a nebudete sa znova rozčuľovať. Ak na to nie ste pripravení, nebudete môcť zachrániť svoj pár.

Pokračujte ďalej

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, obráťte list a pokračujte vo svojom živote. Ak odídete, urobte to až do konca, nehromadte zášť, nenasledujte svojho bývalého partnera a nerobte tragédiu života.

A ak sa rozhodnete zostať – pracujte na svojich pocitoch, aby ste obnovili intimitu, ktorú ste mali predtým, a obnovili harmóniu.

Práca na vzťahu

Opätovné nadviazanie vzťahu po afére je bolestivý proces, ktorý si vyžaduje veľa duševnej energie. Je dôležité, aby ste sa v tejto fáze navzájom podporovali.

Tu sú naše tipy, ako zvládnuť toto ťažké obdobie.

Spoločné stretnutie je účinnejšie ako samostatné stretnutie. Na stretnutiach sa porozprávate o svojich problémoch, určíte body, na ktorých potrebujete pracovať. Zistiť príčinu aféry by bolo jednoduchšie aj s profesionálom, čím by sa minimalizovalo riziko, že sa to bude opakovať.

Dajte priechod svojim emóciám

Pripravte sa na to, že emocionálna bolesť nezmizne tak rýchlo, ako by ste chceli. Aj keď sa zdá, že ste pokojní, k výbuchu emócií môže dôjsť kedykoľvek. Nebuďte preto prekvapení, ak uvidíte starší pár, ktorý sa drží za ruky a výdatne plače.

Je dôležité, aby ste v sebe neukladali negatíva a dali im odtok. Môžete si viesť denník a písať do neho všetko, čo vás napadne, aby ste vyplavili jeho emócie a prežili túto ťažkú fázu.

Nechajte situáciu tak

Netreba sa zaoberať tým, čo sa stalo, a snažiť sa nájsť príčinu problému. Takéto nevedomé úsilie chrániť sa pred opakovaním situácie v budúcnosti by neprinieslo nič, len by zabránilo človeku odísť a prejsť do ďalšej fázy.

Pripravte sa na sexuálne zmeny

Ťažko sa zbavíte myšlienky, že sa v posteli porovnávate s niekým iným, a budete si neustále myslieť, že ju strácate. Preto sa pripravte na to, že môžete mať problémy s intimitou, ktoré môžu zájsť až k úplnému odmietnutiu intimity. Dajte si čas na prežitie tejto fázy a berte ju ako podnet na experimentovanie a spestrenie sexuálneho života. Ak sa problém nevyrieši, musíte vyhľadať odbornú pomoc.

Nezačínajte úplnú kontrolu

Čo robiť, ak ste boli podvedení

Po afére sa zdá, že niekde sa prehliadlo a niečo chýbalo. Chcete sa chrániť pred opakovaním situácie prostredníctvom kontroly. Niektorí začnú kontrolovať partnerov telefón, iní volajú priateľom, aby ich vypočúvali, ďalší kontrolujú hodinky, aby zistili, kedy prídu domov. Takéto správanie vedie len k zhoršeniu vzťahu, pretože svedčí o nedostatku dôvery. Aj keď si váš partner uvedomuje svoju vinu za aféru, vykonávanie úplnej kontroly povedie k hnevu a konfliktom.

Prijmite nový vzťah

Nevera je niekedy spôsobená vonkajšími okolnosťami a inokedy signalizuje koniec vzťahu. Keď bolesť pominie a vy dokážete racionálne uvažovať, znovu prediskutujte, čo sa stalo, aby ste pochopili dôvody. Je možné, že vášmu partnerovi vo vzťahu niečo chýba alebo sa vaše názory na vzťah jednoducho nezhodujú. Keď pochopíte, prečo sa aféra začala, môžete sa snažiť minimalizovať riziko jej opakovania.

Nevera sa ťažko znáša, ale ak sa milujete a myslíte si, že váš vzťah je hodný pokračovania, zachráňte ho. Najdôležitejšie je, aby ste sa sami rozhodli, či ste pripravení odpustiť a zabudnúť na to, čo sa stalo? Len ak je odpoveď kladná, začnite pracovať na vzťahu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: