Prečo nechce chlap predstaviť svojich rodičov?

Vo väčšine prípadov, keď mladí ľudia začnú spolu chodiť, strávia nejaký čas vzájomným spoznávaním sa. Ak sa v páre objaví harmónia a vzniknú plány na spoločný život, obe strany sa zvyčajne ponáhľajú predstaviť vybraného človeka najbližším ľuďom – svojim rodičom. Existujú však aj výnimky. Niekedy sa chlap správa, akoby nemal v úmysle povedať svojej rodine, čo má v úmysle urobiť. Podľa psychologičky Anetty Orlovej dievča takéto správanie určite uráža. Chce sa cítiť chránená, cítiť sa bezpečne v budúcnosti. Je to jediný spôsob, ako spoločne plánovať, tešiť sa z prítomnosti milovanej osoby. Tu je dôležité pochopiť, prečo sa to deje, a pozrieť sa na situáciu podrobne. Je potrebné poznamenať, že dôvody môžu byť veľmi rôznorodé.

Prečo sa ten chlapec nechce stretnúť s jej rodičmi?

Nedostatok cieľov

Problémom je, že mladý muž nemá s touto dievčinou konkrétny zámer. Ešte nevie, aký bude ich vzťah a kam povedie. Nedostatok ambícií možno pozorovať v počiatočnom štádiu randenia, keď sa záľuba ešte len rodí. V tejto fáze je hlúpe čakať na stretnutie s rodičmi, robiť krásne vyhlásenia lásky a robiť veľké výkony v mene veľkého citu. Ak sa dievča zamilovalo ako prvé, malo by trochu počkať, pokračovať v očarení mladého muža. Ak sa jej podarí na neho zapôsobiť, môže dúfať v reciprocitu. Nedostatok ambícií u chlapca v ranom štádiu známosti sám o sebe nič nenaznačuje. Od tejto chvíle môžu pocity prudko vzplanúť. Je dôležité pochopiť, v akom štádiu vývoja sa vzťah nachádza. Netlačte na partnera príliš, pretože by ste ho mohli vystrašiť, vytvoriť zlý dojem a spôsobiť rozpaky a nedorozumenia.

Voľný vzťah

Niektorí ľudia si niekedy z toho či onoho dôvodu budujú takzvané voľné vzťahy. Samozrejme, o preferenciách sa nedá polemizovať. Takýto zväzok však často neznamená spoločné bývanie, ani vernosť partnerovi. Voľný vzťah je pre tých, ktorí si cenia svoju nezávislosť a nie sú ochotní sa jej vzdať bez ohľadu na okolnosti. Z tohto dôvodu môže mladý muž dospieť k záveru, že nie je potrebné predstavovať svoju milovanú jej rodičom. Prečo to robiť, keď môžete žiť pokojne, bez komplikácií a užívať si život?? V živote sa nezriedka stáva, že jeden z partnerov je do niekoho hlboko zamilovaný, zatiaľ čo ten druhý nie je pripravený na vážny vzťah. Vtedy láska trpí, keď nastáva čas veľkého utrpenia a bolestného premýšľania… Ak chlap uprednostňuje vzťah bez záväzkov, môže byť ťažké zmeniť jeho názor. Aj keď dievča prejaví nevôľu, nenájde silu na zmenu. Je nepravdepodobné, že by chcel niečo obetovať. Tento typ človeka zvyčajne uprednostňuje žiť len pre seba. Ich mottom je: nikomu sa neprispôsobovať a na nikom nezávisieť.

Plachosť

Prečo sa ten chlap nechce stretnúť so svojimi rodičmi?

Ďalší dôvod, prečo môže byť spoznávanie rodičov odsunuté na vedľajšiu koľaj. Nezáleží na tom, ako dlho sa poznajú. Dievča môže čakať mesiace alebo roky a striedavo dúfať a zúfať. Plachý mladý muž je v prítomnosti dievčaťa nesmelý. Nie je pre neho ľahké urobiť odvážny krok. Neustále sa kontroluje, bojí sa odmietnutia, bojí sa, že urobí nesprávny dojem. Takýto človek si donekonečna vymýšľa výhovorky, hľadá najrôznejšie výhovorky, len aby nekonal. Samozrejme, že plachosť je veľkou prekážkou pri budovaní harmonického a pevného vzťahu. A dievča môže čakať celé mesiace, kým nesmelý mladý muž dozreje a odváži sa požiadať ju o ruku a srdce. Niekedy sa dokonca dostaví zúfalstvo: zdá sa, že sa to nikdy nestane. Ak mladý muž nie je odvážny, treba ho dotlačiť k rozhodnému kroku. Nemalo by sa to však robiť nenápadne. V opačnom prípade existuje veľké riziko, že potenciálneho nápadníka vystrašíte. Ak pociťujú emocionálny tlak, môžu sa dokonca úplne stiahnuť.

Implicitný zámer rozísť sa

Niekedy je naozaj ťažké pochopiť, čo sa skrýva v mysli vášho milovaného a aké myšlienky ho trápia. Ak mladý muž nevidí vo vzťahu budúcnosť a už sa rozhodol zmeniť názor, je veľmi ťažké zmeniť jeho rozhodnutie. Niekedy sa chlapík zdrží, aby zistil, ako sa zo vzťahu potichu dostať. Niektorí sú citliví a nerozhodní, iní sa len nechcú uraziť, premýšľajte o tom, ako povedať dôležité slová, aby nezneli príliš tvrdo. Samozrejme, žiadne predstavenie rodičom neprichádza do úvahy. Muž, ktorý sa rozhodol opustiť hru, je úplne zbytočný. Je možné, že už má ďalšie. Môže sa stať, že určitý vzťah jednoducho nepovažuje za prospešný a chýba mu potrebný elán. Niekedy je potrebná nezvyčajná udalosť alebo nepríjemný podnet, aby sa vzťah plne pochopil. Nájsť zmysel v mnohých prípadoch nie je jednoduché. Ak vec smeruje k rozchodu, stane sa to tak či tak. Vzniknuté podráždenie a nevôľu nemožno dlho skrývať.

Prítomnosť konkurenta

Prečo chlap odmieta založiť rodičov

Nanešťastie, táto situácia nie je zriedkavá. Ak má priateľ vzťah s inou osobou, určite to bude mať vplyv na vzťah. Neúprimnosť sa dá ľahko odhaliť, interakcia nikdy nebude hlboká, nikdy nepovedie k šťastiu. Keď má muž inú ženu, vždy bude nervózny, pretože sa obáva, že pravda skôr či neskôr vyjde najavo. Žena vždy intuitívne cíti, že nie je jediná… To ju znepokojuje, donekonečna hľadá výhovorky a potvrdzuje svoju vlastnú príťažlivosť. Súper je silným dôvodom na odloženie predstavenia rodičov na neurčito. Po čase sa ukáže, že nemá zmysel konať rázne.

Flegmatik

Niektoré črty temperamentu sa vyznačujú nadmernou vyrovnanosťou a pokojom. Ak je človek flegmatik, bude pre neho ťažké urobiť rozhodnutie, konať v súlade s vnútornými impulzmi duše. ➜ V niektorých prípadoch bude ochotný vzdať sa vlastných zámerov v prospech spoločnosti. Ak napríklad vie, že jeho rodičia by takéto spojenectvo neschvaľovali, urobí všetko pre to, aby im dievča čo najdlhšie nepredstavil. Všetko preto, že sa bojí odsúdenia, negatívneho hodnotenia, trvalého odmietnutia svojich rozhodnutí. Nie sú schopní bojovať za svoje šťastie, len nedokážu nájsť silu urobiť správnu vec. Flegmatickosť ako charakterová črta môže byť v niektorých prípadoch veľmi deštruktívna.

Takže existuje veľa dôvodov, prečo chlapec nechce predstaviť dievča svojim rodičom. Musia sa na človeka pozrieť zblízka, aby pochopili, čo ho motivuje. Ak chcete rozvíjať vzťah, musíte si ujasniť riziká, ktoré s tým súvisia. Minimálne musíte stratiť veľa času čakaním, kým sa situácia obráti iným smerom. Dievča si musí uvedomiť, či ho potrebuje alebo nie. Ak sú výdavky na interné zdroje príliš vysoké, musíte ešte raz zvážiť všetky pre a proti. Nezabudnite vopred posúdiť riziká, aby ste netrpeli zbytočne. Bez nej nie je možné byť šťastný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: