15 spôsobov, ako sa rýchlo naučiť anglicky

Znalosť medzinárodnej angličtiny je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá, ale ako sa naučiť hovoriť? Je potrebný komplexný prístup. Žiadne zázraky ani „zázračné pilulky“, používajte niekoľko metód súbežne!

Nájdite si dobrú online školu

Prvým a najlogickejším spôsobom, ako sa rýchlo naučiť jazyk, je nájsť školu, ktorá ponúka dlhodobé alebo krátkodobé kurzy. Jazykovú špecializáciu si vyberiete sami podľa úrovne znalostí a očakávaných výsledkov. Aktivity v triede s učiteľom, domáce úlohy – školy poskytujú systematické vzdelávanie.

Jednoznačnou výhodou prezenčnej výučby je efektívnosť, konzistentnosť a prístup orientovaný na výsledky. Medzi nevýhody patrí potreba nájsť si čas na dochádzku do školy.

Online škola

Ak nie je možné navštevovať bežnú školu, odporúča sa online forma. Školy ho poskytujú vo forme špecializovaných kurzov v podobe nahraného alebo plánovaného elektronického vzdelávania. Online učenie vyžaduje stabilné internetové pripojenie, ale jazyk sa môžete učiť kdekoľvek na svete bez toho, aby ste museli chodiť na konkrétnu adresu a bez toho, aby ste museli navštevovať hodiny. Okrem toho v tomto formáte nie je potrebné získavať tradičnú literatúru – školy, ktoré ponúkajú službu dištančného vzdelávania žiakov, poskytujú učebné pomôcky vo forme elektronických dokumentov a súborov.

Ako sa učiť angličtinu

Služby tútora

Nie každý má čas na systematické štúdium, niektorí využívajú online služby. V oboch prípadoch je stále potrebná odborná pomoc. Hodiny s učiteľom vám pomôžu systematizovať vaše vedomosti, sledovať váš pokrok, udržať si motiváciu a naučiť sa ťažké otázky. Učiteľ tiež skontroluje správnosť vašej výslovnosti a opraví ju. Národnosť učiteľa nie je dôležitá, dôležité je, aby mal pedagogické vzdelanie – ak budete hovoriť napríklad s inžinierom z Veľkej Británie, nebudete schopní systematizovať učivo, pretože rodení hovoriaci a učiteľ sú odlišné pojmy.

Dôležité: Ak ste začiatočník v učení angličtiny, vyberte si rusky hovoriaceho lektora. Je ľahšie nadviazať kontakt s niekým, koho poznáte a viete nájsť tie správne slová na vysvetlenie, podporu a upokojenie. Rodený hovorca (učiteľ) vám to môže uľahčiť, pretože sa s ním môžete rozprávať vo svojom jazyku, ktorý je optimálny pre úroveň Upper Intermediate a vyššiu.

Začleňte učenie do svojho života

Ak vám to slovná zásoba dovoľuje, zaraďte okrem hodín aj hudbu v angličtine, podcasty, čítanie anglických spisovateľov v ich pôvodnom jazyku, komiksy, časopisy, zahraničné blogy, rozhovory. Google Chrome vám tiež pomôže naučiť sa. Nájsť ľubovoľnú webovú lokalitu v angličtine s príponou domény .com/.eu atď. Sú napísané v kvalitnej angličtine, preto si ich prečítajte a pokúste sa im porozumieť. Vyskúšajte si to tak, že na ikonu prekladača nabehnete myšou a prehliadač vám ponúkne nedbalý, ale viac-menej zrozumiteľný preklad.

+ 5 slov denne

Určite si, koľko slov potrebujete denne prečítať. Vytvorte si slovník a zapíšte si doň nové slová. Vytvorte si malý formát, ktorý sa vám zmestí do kabelky, aby ste si ho mohli nahrať kedykoľvek – na ulici, v dopravnom prostriedku, v práci, na stretnutí s obchodnými partnermi alebo priateľmi. Dôležité je, aby ste si nové slová nielen zapisovali do zápisníka, ale aby ste ich aj povedali, zapamätali si ich a vyskúšali si ich.

Pozrite si filmy

Pozrite si filmy

Samozrejme, filmy v anglickom jazyku. Ich sledovanie je ucelenou učebnou skúsenosťou: počúvanie s porozumením, vizuálne vnímanie obrazu ako spôsob, ako pochopiť, o čom sa hovorí. Zvážte známe filmy, ktoré ste niekoľkokrát videli v ruštine, aby ste mohli začať. Použite službu na sledovanie filmov v angličtine a najprv si zapnite film s titulkami, ale snažte sa mu nevenovať príliš veľkú pozornosť. Zmeniť tému filmov tak, aby sa vyvíjala nenápadným a zaujímavým spôsobom.

Aktuálne články v práci

Nezáleží na tom, kde alebo u koho pracujete. Ak máte čas pozerať filmy so slúchadlami na ušiach alebo sa hrať bez toho, aby ste pustili smartfón z ruky, nahraďte tieto procesy niečím užitočnejším. Vyhľadajte si na internete články a publikácie týkajúce sa vašej profesie alebo aktuálnych tém. Tiež je zaujímavé čítať správy o svetovej politike, kultúre. Ak chcete skontrolovať svoje preklady, pozrite si metódu uvedenú v bode 6.

Nezanedbávajte svoje domáce úlohy

Aj keď máte pocit, že ste učivu porozumeli a látka nie je náročná, robte to, čo od vás učiteľ žiada. Online platformy poskytujú študentom interaktívne hry, testy a iné úlohy, pri ktorých môžete okamžite vidieť výsledok a rýchlo odstrániť nedostatky. Niektoré aplikácie vyberajú témy alebo jednotlivé učivá naraz, aby doplnili prípadné nedostatky vo vedomostiach žiaka. Úlohy vo forme esejí a písania viet kontroluje tím učiteľov alebo administrátorov.

Na podporu domácej úlohy sa za správne odpovede na vety udeľujú body, ktoré možno neskôr vymeniť za bonusy.

Informácie o filtri

Nesústreďte sa na informácie, ktoré v praxi nepotrebujete. Napríklad pri príprave na cestu do Európy pravdepodobne nebudete venovať pozornosť téme záhradkárstva alebo jemnostiam pracovného pohovoru. Nepíšte si slová, ktoré nepoužijete.

Hovorte s rodenými hovorcami

Spolupracujte s rodenými hovorcami

Existuje mnoho stránok, na ktorých komunikujú ľudia z celého sveta. A to prostredníctvom e-mailov aj videohovorov. Tento spôsob učenia je vhodnejší pre tých, ktorí už majú určité vedomosti a konverzačné zručnosti. Na druhej strane je to aj skvelý spôsob, ako nadviazať nové priateľstvá, a to aj pri cestovaní. Couchsurfing ako možnosť komunikácie je nielen zaujímavý, ale aj užitočný – môžete pozvať priateľov zo zahraničia, môžete cestovať do inej krajiny a byť tam hostiteľom za nominálny poplatok, ale častejšie zadarmo.

Predsudky preč!

Myšlienkové bloky sa stávajú prekážkou na ceste k učeniu angličtiny a iných cudzích jazykov. Príliš neskoro“, „je už neskoro“, „som príliš starý“, „nedokážem to“ alebo „mám zlú pamäť“ sú predsudky, ktoré podvedome bránia vášmu úsiliu dosiahnuť ciele. Dovoľte si učiť sa a odhoďte všetky pochybnosti. Cítite sa ostýchavo pri nácviku rozprávania? Cvičenie pred zrkadlom, účasť na stretnutiach s podobnými študentmi. Nedokáže si dobre zapamätať slová? Začnite postupne zvyšovať množstvo slov a informácií.

Zmena jazyka rozhrania v telefóne a počítači na angličtinu

Ako často sa to stáva: ak sa jazyk z nejakého dôvodu nainštaluje sám (alebo zlyhanie systému, deti, vtip priateľa), určite budete musieť niečo zmeniť, nájsť ho, ale cesta k správnemu súboru nie vždy zostáva vo vašej pamäti. Práve tu sa hodí znalosť nových slov. Zlepšuje tiež vašu pamäť.

Nálepky s názvom

Všade, kde môžete, v dome a v práci, nalepte nálepky s názvami okolitých predmetov, dokonca aj frázy, ktoré sa potrebujete naučiť. Cesta je vhodná na vizuálne vnímanie a zapamätanie.

Vizualizujte

Učenie sa nových slov nemusí byť len učenie sa naspamäť, asociatívna metóda je pre mnohých najúčinnejšia. Pri hľadaní slova v prehliadači používajte skôr obrázky ako prekladače. Dávajú jasne najavo, čo hľadané slovo znamená, oči fixujú obraz. Je to tiež príležitosť pochopiť podstatu slova, pretože, ako viete, v angličtine môže mať jedno slovo niekoľko významov.

Stanovte si cieľ

Samotné učenie sa angličtiny je široký a nejasný cieľ. Zúžte ho tak, že si určíte svoju konečnú potrebu (cestovanie, pracovný pohovor, každodenný život, pracovné témy). Robte to systematicky a pravidelne a výsledky sa dostavia okamžite!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: