Čo kúpiť pre svoje dieťa v škole

Príprava do školy je pre rodičov aj deti vzrušujúcim a náročným obdobím. Výber vecí do školy by mal byť založený nielen na primeranej potrebe, ale mal by tiež podnecovať deti k ich používaniu.

Prostredníctvom sympatií k materiálnemu aspektu budúceho procesu učenia sa rodí a náklonnosť k samotnému procesu. To však nie je všetko, je dôležité, aby vybrané predmety a doplnky boli funkčné, čo najpohodlnejšie a, čo nie je nepodstatné, bezpečné pre zdravie dieťaťa. Táto voľba bude predmetom tohto článku.

Školská uniforma

Ako si vybrať školskú uniformu

V súčasnosti sa zvažuje zavedenie jednotného štandardu pre všetky školy.

Školy majú zatiaľ zo zákona právo zaviesť vlastné požiadavky na oblečenie, v ktorom musia ich žiaci chodiť:

Napriek tomu je od staroveku oblečenie pre väčšinu škôl pomerne typické:

 1. Chlapci –Oblek pozostávajúci z nohavíc, saka alebo svetra rovnakej farby, biela košeľa na slávnostné príležitosti (línie, oslavy), košele tmavej farby na bežné nosenie.

 2. Dievčatá– Prijateľné sú sukne, klasické nohavice alebo spoločenské šaty, ako aj jednofarebné šaty. Na formálne príležitosti biela blúzka alebo košeľa, na každodenné štúdium jednofarebná blúzka s dlhým rukávom alebo rolák.

Tóny celého sortimentu školského oblečenia by mali byť pastelové alebo tmavšie.

Najlepšie je kúpiť si oblečenie krátko pred vyučovaním. Deti rýchlo rastú, najmä v lete, a ak batoh vytiahnete koncom jari, je veľmi pravdepodobné, že koncom leta bude pre dieťa príliš malý. Pripravte sa aj na zimné oblečenie, ktoré je teplejšie, a jarné oblečenie, ktoré je letnejšie. To znamená, že si budete musieť kúpiť dve sady oblečenia na školský rok. Košele, blúzky, roláky atď.. kúpiť si ich niekoľko – aspoň tri – aby ste ich nemuseli prať každý deň.

je potrebné venovať pozornosť zloženiu tkaniny – čím je materiál prirodzenejší, tým lepšie. Uniforma by mala dobre sedieť a neobmedzovať v pohybe. Dieťa by v ňom malo pohodlne sedieť, skákať, behať a pohybovať sa. Pri ich skúšaní sa oplatí absolvovať „skúšku v pohybe“. Existujú určité požiadavky Rospotrebnadzoru na školské uniformy a je dobré, aby si ich dospelý preštudoval.

Batoh

Najdôležitejším prvkom školskej budúcnosti je v očiach prevažnej väčšiny potenciálnych študentov batoh alebo ruksak (ako to kto radšej nazýva). Deti by si túto položku určite radi vybrali spolu s rodičmi. Hlavným „čipom“ je tu obrázok na cenenom školskom doplnku, pre chlapcov sú to superhrdinovia alebo autá, dievčatá sú pekné Disneyho krásky alebo roztomilé mačky a podobné tvory fauny, skutočné aj rozprávkové.

Pre dospelých je však pri výbere dôležitá funkčnosť a kvalita. Zvážte, že šírka batohu by mala byť užšia ako šírka ramien dieťaťa. keď vaše dieťa rastie, musíte kupovať nové batohy. Pre deti na prvom stupni základnej školy by sa vyžadovala pevná základňa batohu, ktorá umožňuje rovnomerné rozloženie hmotnosti batohu na chrbát. Existujú aj odporúčania Rospotrebnadzor pre batohy.

Oblečenie na fyzické cvičenie

Ak vaše dieťa nechodí do športovej školy, míňanie peňazí na drahú teplákovú súpravu je zbytočné. Po prvé, dieťa z nich určite vyrastie v ďalšom roku a po druhé, telesná výchova v nižších ročníkoch má všeobecný posilňovací a rozvojový charakter a nevyžaduje si žiadne špeciálne vybavenie.

Od septembra do nástupu chladného počasia sa vyučovanie organizuje vonku. Na tieto aktivity sú vhodné tepláky a mikina. je potrebné konzultovať s dieťaťom nákup športového oblečenia – ak to škola nezakazuje, potom bude situácia s obrázkami na ňom podobná ako v prípade batohu. Chlapci uprednostňujú superhrdinov alebo obrázky športovcov a atlétov, dievčatá viac priťahujú kreslené postavičky.

Tenisky by mali byť pohodlné a ich podrážka by mala byť pružná a odolná proti pošmyknutiu. Vyberte si priedušné materiály, aby sa nohy počas vyučovania nepotili.

Vymeniteľná obuv

Vo väčšine škôl nie sú povolené tenisky, ako aj náhradná obuv; sú vyhradené len na hodiny telesnej výchovy. Pri výbere obuvi by sa mal zohľadniť aj názor dieťaťa – deti v tomto veku pripisujú dôležitosť farbe a tvaru.

Dospelí by sa mali riadiť týmito kritériami

 1. pevná fixácia chodidla;

 2. Materiál je prírodná koža;

 3. Topánky majú pružnú a protišmykovú podrážku;

 4. Obuv by nemala byť príliš tesná.

Výber pohodlnej a pohodlnej prezúvky je veľmi dôležitý. V opačnom prípade bude pre vaše dieťa ťažké učiť sa, ak sa bude celý deň cítiť nepohodlne v nepohodlnej obuvi.

vrece na prezúvky

Optimálnou voľbou je taška z odolného, dobre spracovaného nepremokavého materiálu so sťahovacou šnúrkou. Veľkosť by sa mala vybrať na základe potreby prispôsobiť sa zimnej obuvi.

Kancelárske potreby

Čo kúpiť dieťaťu do školy

Je bežnou praxou, že učiteľ pred začiatkom vyučovania poskytne zoznam pomôcok. Je rozumné určiť, čo potrebujete na štúdium v tomto roku, aby ste si nebrali zbytočné veci.

Štandardný zoznam vyzerá takto

 1. Ceruzky.

 2. Farebné ceruzky.

 3. Pastelky.

 4. Ostrúhadlo.

 5. Guma.

 6. Akvarely.

 7. Střapce.

 8. protišmykový pohár

 9. Album s kresbami.

 10. Farebný papier.

 11. Kancelárske lepidlo.

 12. Nožnice.

 13. Riadok

Pre všetky tieto „dobroty“ by sa mal kúpiť priečinok na písacie potreby, kde bude pre školáka vhodné uchovávať všetky pomôcky na výučbu kreslenia a vyšívania. V mnohých školách je zvykom nechať takýto priečinok v triede, aby ste ho nemuseli nosiť domov a späť. Aby bol súbor bezpečnejší, oplatí sa naň uviesť meno dieťaťa a názov triedy. To sa dá úhľadne popísať fixkou alebo nálepkou.

Púzdro na ceruzky

Najvhodnejšie je puzdro na ceruzky z mäkkého materiálu, ktoré sa dá umyť, aby sa odstránili stopy po fixkách a perách.

Tuhé plastové a drevené rámy sú nepohodlné, ťažkopádne a v batohu zaberajú zbytočne veľa miesta.

Stojan na učebnice

Mal by sa neustále nosiť do triedy, takže by nemal byť ťažký a objemný. Materiál by mal byť najlepšie kovový, pretože plastové sú nespoľahlivé a často sa lámu.

Notebooky

Na základnej škole budete potrebovať sadu zošitov s lomkami a medzerami. Vezmite si 10 kusov z každého zo začiatku roka a podľa potreby ich doplňte.

Pre detské vnímanie sú na rovnakej úrovni (ak nie dôležitejšej ako) brašňa zošity. Osobitnú pozornosť venujú svojmu vzhľadu dievčatá. Nech sa stane ich osobnou a nezávislou voľbou na začiatku školy. Neskôr bude potrebné prejsť na klasiku, aby obraz neodvádzal pozornosť od predmetu. Ale teraz – Disneyho princezné, jednorožce, víly a samozrejme super hrdinovia „vládnu“.

Notebook

V súčasnosti sa forma vzdelávania posúva smerom k používaniu elektronických diárov. V školách, najmä na základnej úrovni, sa však môže duplikovať v klasickom papierovom formáte.

Je lepšie, ak je v tvrdej väzbe, pretože to zaručuje jej „výdrž“ a zvyšuje šancu, že sa so žiakom dostane do konca školského roka. Samotné stránky by mali byť biele, aby sa minimalizovalo poškodenie zraku.

Fľaša na vodu

Vaše dieťa potrebuje vždy so sebou čistú pitnú vodu. Dokonca sa oplatí trvať na tom, aby dieťa vypilo všetku vodu, ktorú bude mať počas školského dňa vo fľaši.

Materiál by mal byť pevný plast (sklo je nespoľahlivé a nebezpečné), veko by malo byť uzatvárateľné a vzduchotesné. Inak sa zošity a učebnice nesmú nechať vyschnúť.

Nádoba na potraviny

Deti sa môžu stravovať v školskej jedálni, ale ak majú mimoškolské aktivity, je pre mladého génia veľmi dôležitá desiata.

Batoh žiaka prvého ročníka je plný najrôznejších dobrôt a ďalšej hmotnosti je lepšie sa vyhnúť, kúpiť najľahší a najkompaktnejší obed – box. Hlavnou požiadavkou je, aby veko tesne zapadlo do nádoby s jedlom, inak sa zvyšky „rozptýlia“ po batohu.

Antiseptiká

Stali sa všadeprítomnými v našom každodennom živote a sú určite užitočné, ak sa vyberú rozumne. Deti si nie vždy umývajú ruky v umývadle, či už v jedálni, alebo po behaní a zašpinení sa o prestávke.

Dezinfekčný gél alebo sprej je skvelým vynálezom ľudstva v boji proti vírusom a baktériám, je potrebné naučiť dieťa, že. Na druhej strane by si dospelý mal pozorne prečítať zloženie, aby sa uistil, že je pre malého žiaka čo najbezpečnejšie.

Inteligentné hodinky, „inteligentné“ hodinky so snímačom GPS

Čo kúpiť dieťaťu do školy

Čoraz viac škôl zakazuje žiakom používať smartfóny a iné pomôcky. Stúpajúca vlna digitálnej závislosti a s ňou spojená „funkčná negramotnosť“ a „porucha pozornosti s hyperaktivitou“ nútia pedagógov prehodnotiť svoj postoj k digitálnym zariadeniam, ktoré sú voľne dostupné deťom, a prijať príslušné opatrenia. Komunikácia s dieťaťom, ak je to potrebné, môže byť zabezpečená prostredníctvom učiteľa, ale inak smartfóny len poškodzujú proces učenia. Stanovisko k odporúčanému času strávenému pred obrazovkou pre deti nájdete v usmerneniach WHO.

Inteligentnejším riešením, ako poskytnúť dieťaťu technológie, by bolo kúpiť inteligentné hodinky. Slúžia na lokalizáciu dieťaťa, určenie jeho celkového fyzického stavu a na prijímanie mobilných telefonických hovorov. Ak sa vaše dieťa stratí na prechádzke, hodinky majú funkciu núdzového tlačidla, aby mohlo upozorniť rodičov.

Ako pripraviť dieťa na školu a ušetriť nervy, peniaze a energiu

Ako pri každom veľkom a dôležitom podniku sa oplatí plánovať školu vopred. Dospelý, ktorý koná náhodne, vyčerpá seba aj svoje dieťa dlhým a únavným nakupovaním. Zaručene miniete viac, ako ste chceli, a nekúpite si presne to, čo chcete.

Preto môžete deň predtým pred sedením spolu s dieťaťom na pohodlnej pohovke, v domácej atmosfére, s hrnčekom voňavého čaju otvoriť internet a vybrať si jediné miesto, kde bude k dispozícii všetko, čo potrebujete. Nevybočujte zo svojej komfortnej zóny – pomer cena – kvalita – dizajn sa dá úspešne zladiť. V mnohých mestách ide služba ešte ďalej, existuje systém dodávok, bonusov, zliav a ďalších výhod. Čas predškolského vzdelávania tak môže byť pre dospelých aj deti radostným zážitkom z nakupovania, a nie stresujúcim obdobím.

Tento článok je zostavený z materiálov z webových stránok: who.int/ru, cons

  a výchovná prax zamestnancov Detského domova Solnyško RK domsolnyshko.kz/o-nas/o-detskom-dome/.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: