V akom veku je bezpečné nasadiť skokany

V súčasnosti sa každý snaží držať krok s dobou. Mladí rodičia nie sú výnimkou a snažia sa pre svoje dieťa kúpiť tie najlepšie výrobky na súčasnom trhu, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu a úplnejšiemu rozvoju ich obľúbeného dieťaťa.

Detské skokany sa považujú za moderný cvičebný stroj pre deti. Posilňuje svaly a kosti dieťaťa, ako aj vestibulárny systém a rozširuje jeho rozhľad. Okrem toho na chvíľu zamestná deti, čo rodičom uľahčuje život.

Zariadenie má však svojich priaznivcov aj odporcov. Ktorý z nich má pravdu??

V akom veku je bezpečné nasadiť ich na skokanský mostík

Výhody a nevýhody používania prepojok

Vaše dieťa sa ešte nemôže pohybovať samo, ale pomáhajú mu rodičia, ktorí ho nosia po dome alebo na ulici. Počas týchto vzrušujúcich ciest dieťa zvažuje všetko okolo seba, snaží sa dostať do rúk a ochutnať veci.

Nie všetci rodičia majú na tieto prechádzky dostatok času a mnohí nachádzajú riešenia v podobe detských chodítok, ohrádok a skákadiel.

Pretože podľa mnohých lekárskych názorov sú najmenej škodlivé pre vyvíjajúcu sa chrbticu dieťaťa. Ale v porovnaní s inými zariadeniami tohto druhu sa detské skokany považujú za oveľa lepšie pre fyzický vývoj dieťaťa, pretože.. Pomáhajú rozvíjať vestibulárny aparát dieťaťa a posilňujú kosti a svaly.

Ak má vaše dieťa vývojovú poruchu, skákanie sa považuje za obzvlášť prospešné.

Dôležitá je aj stimulácia vestibulárneho aparátu: počas týchto „prechádzok“ sa dieťa učí ovládať svoje telo, koordinovať pohyby a tiež trénuje rýchlosť pohybu. Tieto aktivity ponúkajú dieťaťu veľa pozitívnych zážitkov a pomáhajú mu rýchlejšie objavovať vonkajší svet, takže rodičia majú viac voľného času na oddych.

Podľa lekárov však používanie detských skokanov má aj nevýhody.V prípade nadmerne emotívnych batoliat môže mať príliš veľa toho, čo prežívajú, negatívny vplyv na pohodu dieťaťa. Môže nasledovať strata spánku a čiastočná strata chuti do jedla.

Všeobecne sa uznáva, že pre dieťa je efektívnejšie naučiť sa plaziť ako tráviť čas na švihadle, takže.. Podporuje najrýchlejší vývoj dieťaťa. Za nevýhodu sa považuje aj obmedzenie pohybu po byte na rozdiel od plazenia. Hoci väčšina rodičov je s týmto rozdielom spokojná, pretože nie vždy je možné sledovať pohyby dieťaťa.

Aký je teda problém s detskými svetrami?. Po prvé, dieťa sa ešte neučí ovládať polohu tela. A práve v nich je poloha tela neprirodzená. Počas pobytu na detskom odrážadle dieťa neudržiava rovnováhu podľa rovnakých zákonov ako bez neho. To znamená, že dieťa sa stále učí byť vzpriamené. A ťažisko nie je umiestnené rovnako, ako keď dieťa chodí.

Okrem toho, keď je dieťa v nosiči, odtláča sa od podlahy prstami na nohách, čo znamená, že mechanizmus chôdze dieťaťa nie je úplne taký, aký by mal byť. Podpora celého chodidla.

Detské skákanie nie je príliš zdravé. Iba odďaľujú rozvoj primeraných pohybových zručností v dome. Napriek tomu je toto skákanie pre dieťa skutočným zážitkom.

Preto detské skokany nie sú ničím iným ako spôsobom, ako poskytnúť rodičom oddych.

Ak sa používajú maximálne 30 minút denne, nie je to na škodu.

V akom veku sa môžu používať detské skokanské mostíky??

Veľmi často výrobcovia v návode na použitie výrobku uvádzajú, v akom veku sa odporúča dieťa vložiť do skokanov. Hovorí sa, že by sa to malo urobiť už vo veku 3-4 mesiacov.

Ale v takom ranom veku má dieťa veľmi slabú oporu chrbta a slabú chrbticu. Preto je podľa názoru pediatrov príliš skoro uvažovať o. Veria, žeNemal by sa používať pred dosiahnutím veku 6-7 mesiacov, V čase, keď je dieťa schopné samostatne sedieť.

A od 9 mesiacov, keď sa dieťa začne trochu prechádzať, je najlepšie zavrhnúť skákaciu kolísku vôbec. Dieťa sa počas hry odráža od podlahy oboma nohami a to isté robí aj počas prvých krokov, čo spôsobuje časté nehody a pády.

Ale keď úplne prestanete používať skokanský mostík, vaše dieťa vám „povie“. Keď sa naučia pohybovať samostatne, táto činnosť ich už jednoducho nebude zaujímať.

Svetoznámy pediater Evgeny Komarovsky sa tiež vyjadruje k skokanským mostíkom. Podľa jeho názoru je to skvelý darček k narodeninám dieťaťa. A ak sa dieťa vo veku 3 mesiacov už naučí samostatne držať hlavu, môžete ho skúsiť postupne vkladať do skokanov. Tiež jasne uvádza, že čas, ktorý dieťa strávi na skákacej postieľke, by mal byť minimálny.

Pre istotu, aby nedošlo k traumatizácii chrbtice vášho dieťaťa, však lekár odporúča používať dupačky až po 4 mesiacoch.

Typy prepojok

V akom veku je bezpečné používať skákaciu kolísku?

Existuje niekoľko klasických skokanov. Dieťa sa v nich môže hojdať ako na hojdačke. Veľké vzrušenie a veľké množstvo pozitívnych emócií u dieťaťa je pocit úniku. Tento dizajn bol vynájdený pre bábätká. Ak má dieťa dobrú podporu hlavy, môže sa používať od 4 mesiacov.

Pre staršie deti sa odporúča hopsadlo s mäkkou obručou. Dobre sa prispôsobuje a rozkladá hmotnosť dieťaťa, čím znižuje tlak na vyvíjajúcu sa chrbticu dieťaťa.

Problém pomôže vyriešiť aj skákacia postieľka s podperami. Pripevňujú sa pod ramená dieťaťa. Dieťa môže stáť pokojne a pozorovať, čo sa deje okolo neho. Tento skákací rošt sa používa pre deti od šiestich mesiacov do dvoch rokov.

Ďalším zaujímavým poddruhom je lietajúci skákavý riasnik. Sú skôr ako letecká sedačka a sú vhodné pre dospelé deti vo veku od 3 do 10 rokov. Používajú silný gumový postroj, ktorý je pripevnený vo výške približne 3 metrov v dvoch paralelných bodoch.

Kedy nepoužívať prepojku

Používanie skokana je individuálne rozhodnutie každého rodiča. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo je používanie tohto zariadenia prísne zakázané:

  1. ak dieťa ešte nedokáže samostatne držať hlavu;

  2. Ak má vaše dieťa začervenanú pokožku alebo rany od remienkov;

  3. Pri všetkých ortopedických a neurologických ochoreniach.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené skutočnosti nie je možné dať jednoznačnú odpoveď na otázku užitočnosti jumperov. To, či do nich svoje milované dieťa dajú alebo nie, je individuálne rozhodnutie každého rodiča.

Najdôležitejšie však je, aby ste svojmu dieťaťu nijako neublížili. Pred použitím by ste sa mali najprv poradiť so svojím pediatrom a zvážiť výhody a nevýhody. Je potrebné dodržiavať všetky pravidlá používania skákacích podložiek. A potom vám budú skvelým pomocníkom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: