Achimez: VLASTNOSTI, TYPY, DRUHY A PRAVIDLÁ POSTUPU

Prakticky každý fanúšik exotickej flóry v zelenej zbierke možno nájsť Rickened Plant – Achimens. Vzhľad tejto dekoratívnej trvalky počas obdobia kvitnutia produkuje nezmazateľný dojem, zasiahnite nepokoj farby a rôzne farby. Čo je to nezvyčajná rastlina? Aký druh typov a odrôd sú populárne s kvetinovou vodou? Aké podmienky musia byť dodržané v pestovaní tohto exotionu doma?

Zvláštnosť

Achimens je príbuzným Uzambar fialovým (Senpolia), patriacim, ako ona, na rodinu Gesnery. Taký úzky vzťah vo veľkej miere určuje podobnosť týchto požiadaviek týchto zariadení k podmienkam zadržania a starostlivosti.

Byť zástupcom tropickej flóry južnej a strednej Ameriky, Tento kvet potrebuje pohodlnú existenciu. Avšak, počas zimného mieru sa Achimens stáva menej náročným, čo sa na to veľmi zjednodušuje.

Charakteristická zvláštnosťou tejto rastliny je jej špecifický prechod do fázy zimnej odpočinku. Počas tohto obdobia, Achimensov zomrie z nadzemnej časti, ktorá v neskúsených kvetoch kvetu spôsobí alarm a dokonca paniku.

Skutočne, na prvý pohľad, sušenie a vyblednutie listov v tomto štádiu môže byť mylne vnímané ako príznaky smrti rastliny. Tieto procesy pre achimens sú však úplne prirodzené.

Po premiestnení nadzemnej časti, z ktorej sa rastlina zbaví nákladovo efektívnej spotreby zdrojov, rhizoma (rizóm) sa ponorí do spiaceho stavu. S príchodom systému jarného koreňa sa prebudí a začína tvoriť nové výhonky. Ak v tejto dobe poskytneme plnohodnotnú závod, môže potešku svojho majiteľa s hojným kvetom dvakrát v jednej sezóne.

K dnešnému dňu majú chovatelia rôzne hybridné odrody Achmeny z najneobvyklejších farieb a odtieňov. Známe odrody s jednoduchými a frotickými, veľkými a malými kvetmi.

Ak sa pestovanie vnútorných achimens vykonáva v súlade so všetkými požiadavkami na starostlivosť, \ t V prvom fáze Bloom vstúpi, môže a môže potešiť jeho elegantný vzhľad takmer celé leto. Druhý fáza Bloom sa zvyčajne vyskytuje v neskorom lete a začiatkom jesene. V tomto štádiu rastlina tvorí menšie kvety av malých množstvách, ale neovplyvňuje jeho krásu a dekoratívnosť.

Kvety tohto úžasného exotypu sú pozoruhodné pre jeho lievik tvarovaný alebo zvončekový tvar, rôzne farby, šťavy a rôzne odtiene. Farebná paleta Achmesis je veľmi rozsiahla. Má mlieko-biela, karamel-žltá, bledá a tmavá ružová, fialová, fialová, karmín-červená, lila, ľahké a tmavo modré tóny. Veľmi časté v interiérových plodinách Achimesis s dvoma tónovými kvetmi pruhované a škvrnité.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou týchto rastlín je ich relatívne dlhé kvitnutie. Napriek tomu, že priemerná dĺžka života kvetov nie je príliš veľká, nové púčiky ich prichádzajú včas nahradiť. Vzhľadom k tomu, kvet sa zdá nielen dlhý, ale tiež takmer nepretržite.

Najobľúbenejšie Fleewoods sú Ampel Forms Achimenov, pozoruhodné pre ich flutter a padajúce výhonky. Avšak, na pestovanie tohto kvetu môže byť reprezentované a kaskádové.

Typy a odrody

V prírode existuje asi 25-30 druhov Achimesis, ktoré dnes úspešne používajú chovateľmi na odstránenie nových originálnych odrôd. Najobľúbenejšie odrody a typy týchto rastlín sú uvedené nižšie.

 • Antirrhina alebo ENTRAINE (nepravidelný formulár „Anti-Rochene“) – Lionic Druhy Achimens, získavanie veľmi veľkolepého výhľadu počas kvitnutia. Napriek tomu, že jeho kvitnutie nie je rozlíšené špeciálnym pompom, pôvodný vzhľad kvetov dáva celú rastlinu pôsobivú dekoratívnosť. Kvety sú malé, chlpaté, majú malé hrany. Farbenie kvety – karamel-žltá s osím početným škvrnami vínnej červenej. Listy – mäkké, potiahnuté priesvitné chĺpky.

 • Flava alebo Flava – pohľad na veľmi elegantný Achimes, spoločné na výrobe plodín. Počas obdobia kvitnutia je rastlina pokrytá niekoľkými citrónovými žltými kvetmi zvončeka. Veľkolepé žlté kvety vyzerajú veľmi harmonické na pozadí jemných zelených pubescenčných listov.

 • MISERA ALEBO MISER – DRAHE ACHIMENS, pozoruhodné, že jeho flutter strieľa s načervenalými stonkami. Počas kvitnutia, mnohé malé, ale veľmi krásne kvety s ľahkým lila alebo bielym klinom a tmavým lilacovým bodom v jadre.

 • „Tropical DASK“ – exkluzívny a veľmi veľkolepý stupeň s malými frotickými kvetmi. Tónová paleta je veľmi rôznorodá a zahŕňa karamel-ružové, svetlé žlté a bledé fialové tóny. Priemer kvetu sa líši od 3 do 4 centimetrov.

 • „Nero“ – miniatúrne a kompaktné odrodové ahimeny s fantastickými frotickými kvetmi nasýteného a červeného tieňa. Rastlina je rekúta, má bohaté smaragdové lístie s vyrezávanými hranami.

 • „Sabrina“ je relatívne nenáročný stupeň, pozoruhodný pre mnohé malé kvety bledého rubínového maľby a jasne žltého jadra. Priemer kvetov v priemere je asi 2 centimetre.

 • Anastasia – priemerná trieda, charakterizovaná kompaktnými veľkosťami a úmerným štruktúre kríka. Počas obdobia kvitnutia početné malé kvety froté alebo polo-orol tvaru jemnom koralovom tieni.

 • „DOT“ – Luxusné odrodové Achimens, oprávnene sa tešilo miláčikom a popularitou v kvetinovej vode pre hojný a dlhý kvet. Počas obdobia kvitnutia, veľké lievikové bledé levanduľové farby s tmavým fialovým jadrom. Pestuje sa ako polopriepustná rastlina, ale môže tiež vziať butový formulár.

 • „Glori“ – klasická odroda, pozoruhodná veľmi svieža kvitnúca. Jednoduchá forma kvetov je kompenzovaná ich hojnosťou a nasýtenou farbou. Priemer kvetov v priemere dosiahne 3-3,5 centimetrov.

 • „NCTURN“ – krásny bojový kompaktný stupeň, ktorý bol široko používaný vo výrobe plodín miestnosti. Rastlina je pozoruhodná hojnosť smaragdových listov s špicatou top a rôzne nasýtené-burgundové kvety strednej veľkosti. Navrhuje sa na pestovanie ako ampel rastliny, ale môže byť vytvorená vo forme kríka.

 • „Dvojitá ružová Rose“ – odrodové kompaktné achimens, získavanie fantastickej dekorácie počas kvitnutia. Počas tohto obdobia je rastlina pokrytá množstvom froté kvety svetlej ružovej farby zahusťovania do jadra. Stredne veľké kvety, s husto zmontované v strede okvetných lístkov. Rozmanitosť môže byť pestovaná a oba puta, a ako ampel rastliny.

 • „Petit Fadetta“ – veľmi frézovaný malý stupeň, ktorý bol rozšírený kvôli svojmu úžasnému kvetu. Počas tohto obdobia tvorí rastlina mnoho rubínovo červených kvetov, účinne kontrastuje s tmavými emaragdovými listami.

Funkcia odrody je sfarbenie kvetov: nasýtená červená na vonkajšej strane a ľahkú ružovú alebo bielu – s interným.

 • Alter ego – luxusná Achimensa trieda s veľkými kvetmi m². Závod sa vyznačuje nezvyčajnou dekoratívnosťou, ktorú dáva kompaktnosť a proporcionalitu kríka. Dark Lilac Kvety majú pevné veľkosti, siahajú až 7 centimetrov v priemere.

 • „Zlatá dáma“ – semi-veterinárna odroda Achimensa, počas obdobia kvitnutia, ktoré tvoria množstvo kvetov jemného pastelového tieňa. Farbenie okvetných lístkov sa líši od ružovej broskyne, svetlo žlto až bledá levanduľový tón, zahusťovanie okolo okrajov. Stredne veľké kvety dosahujú 3 centimetre v priemere.

 • „Hot Spot“ – dvojfarebná frotická odroda, pozoruhodná pre nezvyčajne krásne kvety citrónovej žltej farby s ľubovoľnými malinami škvrnami a rozvodmi. Sýtosť farby lístkov závisí od teploty vzduchu (teplejšie počasie, jasnejšia farba). Je to výsledok chovnej práce slávneho rumunského biológa a kolektora Serzh Saliba.

 • „Ice Ty“ – Kompaktné odrodové AhIMEMS s nasýtenými fialovými kvetmi s jasným žltým jadrom. Najčastejšie sa pestuje flowerfish ako ampel rastliny, ale môže tiež vziať butový formulár.

Pristátie

Ako hlavný výsadný materiál, kvety materiály uprednostňujú použitie rhizomas. Jedná sa o šupinatá rizóms, druh, tvar a maľovanie, ktoré závisia od rôznych rastlín.

PlantaVodeVesodes odporúčame na rastlinné odnože po zimnom pokoji alebo skladovaní od konca februára do marca. Ak sú rhizomas vysadené na konci zimy, je potrebné sa postarať o skutočnosť, že rastliny môžu ďalej dostávať dostatok svetla. Toto je vybavené fytolamps alebo luminiscenčnými zdrojmi osvetlenia.

Pre pristátie, podľa kvetu, je najlepšie využiť klíčený Riesome. Ak začínajú klíčiť pred plánovanými termínmi, pristátie môže vyrábať uprostred zimy. Ale v tomto prípade budú musieť zabezpečiť.

Ak rhizomas nemali čas, môžu byť tiež zasadené v plánovanom období, ale zalievanie pristávacieho materiálu v tomto prípade bude musieť byť menej hojný.

Pri výbere kapacity pristávacieho kapacity je žiaduce uprednostniť veľmi veľké hrnce alebo kontajnery. To ušetrí priestor na Windows a poskytuje dostatok osvetlení všetkým pristátiam. Malé rozmery potrieb by sa nemali nazývať, pretože pestované rastliny v neskorom jari budú stále musieť transplantovať.

Pred nástupom na dno sa hrniec zaspí drenáž, čo zabráni prehĺbĺniu pôdy. Ako drenáž, môžete použiť SPHAGNUM alebo CLUCHED CLY. Na vrchole drenáže sa rozloží ľahká a živná pôda s vysokým obsahom rašeliny. V prípade potreby môže byť zmes obohatená humusom.

Riesoma ležal horizontálne v malých vybraniach v pôde. Na konci práce je pristávací materiál posypaný malým vrstvou voľnej terénu s hrúbkou približne 1-1,5 cm. Zemný sprej z postrekovača teplou vodou a odstráňte hrniec do svetla a teplého miesta, kde sa teplota udržiava na úrovni 23-25 ​​°. Cez kapacitu pristátia, nainštalujte lampu na sprchu.

Na požiadanie môže byť nádoba s odnože pokrytý polyetylénovým filmom. Niektoré výrobky kvetov však nerobia, čo umožňuje prirodzene odpariť vlhkosť z povrchu pôdy.

Zavlažovanie by sa malo vykonávať opatrne, aby sa nalejel na odrezku. Ak bude vlhkosť v pôde uvedená, satrací materiál sa otáča. Mliečky v zavlažovaní sa musia dodržiavať k vzhľadu prvých zárodkov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú po 2-3 týždňoch. Keďže mladé rastliny rastú, môže sa zvýšiť zalievanie. V horúcom počasí, nasleduje vodné klíčky.

Ak sa výhonky neobjavujú dlho, výsadný materiál môže byť stimulovaný na klíčenie pomocou jediného zavlažovania veľmi teplej vody (asi 60 °). Akonáhle sa objavia výhonky, film z nádrže musí byť odstránený.

Starostlivosť

Doma, je veľmi ľahké poskytovať AchmenSam Full Care. Zabezpečuje vytvorenie takýchto podmienok pre rastliny ako:

 • Mäkké a dostatočné osvetlenie počas celého dňa;
 • optimálna teplota;
 • pravidelné, ale mierne zalievanie;
 • Dostatočná vlhkosť a vetranie vzduchu;
 • kŕmenie komplexných hnojív počas obdobia intenzívneho rozvoja;
 • Vysoko kvalitný základný náter.

Svetlo

Achimenes bolestne prenášajú nedostatok svetla, takže najlepšie miesto pre nich sú parapety v západných a východných častiach bývania. Na okne v severnej časti, závod nebude dostatok svetla a v južnom – môže sa stať obeťou priameho slnečného žiarenia.

Svetlé a rovné slnečné svetlo často vedie k popáleniu jemných lístkov, ktoré môžu zničiť amimenes.

Teplota

  Tieto exotické rastliny milujú srdečne a zle tolerovať chladenie, ako aj kvapky teploty. Dokonca aj pokles teploty vzduchu na 20 ° je schopný dodať Achimensam na hmatateľné nepohodlie.

  Optimálny teplotný rozsah pre obsah týchto jemných rastlín sa považuje za medzeru 22-25 °. S touto teplotou sa dosiahne, a na balkóne a na otvorenej terase. Avšak, keď je rastlina udržiavaná na balkóne alebo na ulici, je dôležité monitorovať meteorologické prognózy. S prvou hrozbou nočných chladiacich kvetov, sú potrebné kvety do domu.

  V zime, keď sú rastliny v zvyšnej fáze, odporúča sa udržiavať pri 18-19 °. Ahimezov, v stave zimného spánku, tento teplotný interval stresu nespôsobí.

  Zalievanie

  Tieto krásne miešacie trvalky sú zle vnímané a sucho a prebytočná voda. Deficit vlhkosti v ich prípade môže zastaviť kvitnutie a prebytok v pôde – spôsobiť hnijúce a smrť koreňov.

  Pravidelne, ale podľa potreby. Počas obdobia intenzívneho vývoja (po opustení fázy zimnej spánku) sú rastliny dostatočné dostatočné a s miernym zavlažovaním. Maximálne rezacie farby počas ich pobytu v fáze zimného odpočinku. Počas tohto obdobia sú rastliny napojené maximálne 1-2 krát mesačne. Počas zavlažovania je vodný prúd nasmerovaný pozdĺž okraja hrnca.

  Vlhkosť

  Napriek tomu, že tieto krásne tečúce trvalky neukladajú zvýšené požiadavky na vlhkosť, nemajú radi suchý vzduch. Aby sa rastliny mohli cítiť pohodlne, Kvety odporúčajú, aby sa v blízkosti hrncov široká kapacita naplnená vodou.

  Sprej a zavlažovanie s vodou Tieto kvety nepotrebujú. Vlhkosť, ktorá padla na listy a púčiky, môže nepriaznivo ovplyvniť krásu a dekoratívnosť rastlín.

  Tiež pre tieto farby naozaj potrebné Vysoko kvalitné vetranie vzduchu. Návrhy sú však kontraindikované. Je mimoriadne dôležité poskytnúť mierne vetranie v miestnosti v období veľmi horúceho počasia.

  Podriadený

  Pre mladých, aktívne vyvíjanie a kvitnúce Achimenov, včasné kŕmenie. Najčastejšie sa konajú každých 7-10 dní, Použitie špeciálnych komplexných hnojív pre farby miestností. Veľmi dobré výsledky dávajú kŕmenie prostriedkom „Firth Suite“.

  Počas tvorby budov púčikov sa odporúča napáliť hnojivá, obsahujúce fosfor a draslík. Vysoké kŕmenie dusíka by malo byť vykonané opatrne, pretože nadbytok tohto prvku v pôde môže vyvolať násilný rozvoj zelenej hmoty a slabej bootonizácie.

  Pre veľmi mladé achiemes sa odporúčajú zvýšenie koreňovej hmotnosti, hnojivá na báze fosforu. Tento prvok hrá dôležitú úlohu v správnej tvorbe koreňov. Zvyčajne, v tomto štádiu, kvetové produkty používajú prostriedky „Štart Raikat“.

  Primárny

  Tieto kvety sú najpohodlnejšie pocit voľných a nutričných pôd s dobrou vlhkosťou a priedušnosťou. Je možné pestovať ahimeny v substrátoch pripravených na základe rašeliny. Vhodné a obyčajné Zem, zmiešané s hrubým pieskom alebo perlitom.

  Štruktúra pôdy by mala prispieť k prirodzenému prideľovaniu nadmernej vlhkosti z hrnca. Stagnácia vody v zemi je zničená pre korene týchto jemných rastlín.

  Reprodukcia

  Vynásobenie týchto tropických trvalkov môže byť niekoľko metód. Ako pristávací materiál pre tento postup môže byť použitý nielen risoma (šupinatý rhizomes), ale aj:

  • Air Rhizes (vytvorené v jednotlivých odrodách);
  • odrezky;
  • listy;
  • semená.

  Chov so vzduchovými rhizomas sa vzťahuje len na niektoré odrody, ktoré tvoria. Vizuálne sú tieto časti rastliny podobné podlhovastým nazelenalým nárazom malých veľkosti. Oddelili ich od stopky po tom, čo rastlina schováva v predvečer zimného spánku. Po oddelení rhizoma sme uložení až do jari, a s jeho výskytom – zasadené pri uvoľňovaní.

  Svieti – jedna z najbežnejších metód reprodukcie Achmesis. Pre postup sa použijú vrcholy, ktoré sú narezané na tvorbu kvetinových zásob. Po rezaní sú odrezky zakorenené v nutričnej pôde obvyklým spôsobom.

  Listy – vynikajúci pristávací materiál pre chov sochenín. Na rezanie sa vyberie len silné a zdravé kópie, ktoré koreň v zemi, vybavenie improvizovaného skleníka. Technológia zakorenenia v tomto prípade je rovnaká ako listy Uzambar fialovej.

  Reprodukčné semená sa považujú za najviac časovo náročnú metódu pre chov Achimensov. Semená v týchto krásne miešania trvalých sú veľmi malé, takže sa zmieša s pieskom, aby ich zmiernil pieskom a uložili na povrchu pôdy. Na konci práce je piesok zvlhčený a pokrytý polyetylénovým filmom. Prvé výhonky sa zvyčajne objavujú po 1-2 týždňoch.

  Choroby a škodcov

  Medzi chorobami, ktoré sú najčastejšie ovplyvnené Achimensa, kvety produkty oslavujú, ako napríklad:

  • Ring spot, chloróza;
  • Pravívne choroby;
  • Bakterióza.

   Chloróza a kruhový spinty sa zvyčajne vyvíjajú v rastlinách na pozadí porušenia podmienok podmienok. Zbavte sa problému v tomto prípade umožní korekciu povolených chýb (normalizácia teploty vzduchu, úroveň vlhkosti, osvetlenie).

   Pravívne choroby sú často spôsobené pôdou horúčkou. Zvyčajne, korene rastlín trpia kvôli oživeniu vlhkosti. Hlavným spracovaním je použitie fungicídnych prípravkov a obnovenie normálnej úrovne vlhkosti substrátu.

   Bakterióza – skupina chorôb sa vyvíjajú v dôsledku poškodenia rastlín patogénnymi mikroorganizmami. Hlavnými dôvodmi rozvoja bakteriózy sú porušovanie pravidiel starostlivosti, kontaktu zdravých rastlín s infikovanými. Liečebný plán v tomto prípade je založený na použití antibakteriálnych liekov („GAMIIR“, „ALORIN 5“).

   Najčastejšie škodcov, ktoré predstavujú hrozbu pre Achimesis TLL, černoši, farby. Rastliny pestované v balkónoch, lodživách alebo na ulici, často sa stávajú obeťami čmeliakových, škodlivých súťažných kvetov a budov.

   Na boj proti väčšine škodcov sa takéto vysoko účinné lieky používajú ako „Aktellik“, „PhyToverm“, „Krestzit“, „Aktara“, „istý“. Prípravky a ich koncentrácia sú vybrané v súlade s typom škodcu a stupňom poškodenia rastlín.

   Počas liečby rastlín z chorôb alebo škodcov sa obetiam vyžaduje, aby sa izolovali zo zdravej zelenej zbierky. Počas tohto obdobia potrebujú postihnuté sudy najviac uvoľnene stavy existencie.

   To umožňuje umiestnenie pacientov na mieste s tlmeným, ale hojným osvetlením, vhodnou teplotou a vlhkosťou.

   Informácie o tajomstvách starostlivosti o Achimension nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár