Aké sú minimálne a maximálne rýchlosti MOTOBLOCK a ako ich regulovať?

Dnes sú MOTOBLOCKS snáď najbežnejší typ poľnohospodárskej mini technológie. Stáva sa, že používatelia niektorých modelov prestanú spĺňať rýchlosti a výkonnostné ukazovatele agregátu. Získať nový model celkom konzistentný. V tomto prípade sa môžete pokúsiť aktualizovať zariadenie.

Typy

MOTOBLOCK je druh mini-traktor, nabrúsený pre rôzne poľnohospodárske operácie na relatívne malých oblastiach pôdy.

Jeho stretnutie – výkon ornej práce na pozemkových pozemkoch malých a stredných veľkostí, spracovanie Zeme s pomocou brána, kultivujúceho, rezačky. Zariadenia na motorovanie môžu tiež zvládnuť zemiaky a repa, kosenie trávy, dopravného nákladu (pri používaní prívesu).

Je tiež možné použiť ďalšie prídavné zariadenia na rozšírenie zoznamu úloh vykonávaných týmto výkonným, nepostrádateľným v mnohých prípadoch jednotkou: prívesný vozík na prepravu nákladu vážiaceho poltón, frézy, brány a t. D.

Tam sú benzínové a dieselové odrody motorových blokov. Z veľkej časti sú dieselové jednotky silnejšie ako jeho benzínový kolega. V cenovej kategórii sme vyhrali zariadenie na benzín – sú lacnejšie. Ale voľba v mnohých smeroch závisí od veľkosti pôdy a frekvencia používania tejto techniky, pretože nafta nafty je k dispozícii na benzín.

Zariadenia na blokovanie motorov sú dvoj- a štvorkolesová konfigurácia. Nie všetky zariadenia majú spätnú funkciu – reverzné.

Najrýchlejšie modely

Ak chcete začať, zistíme, aký druh motoblocks sú považované za najvyššiu rýchlosť? Existujú nejaké výhody od domácich výrobcov alebo Palm Championship bezpodmienečne vo vlastníctve zahraničných konkurentov?

V.

Číslo a indikátory rýchlostí blokových blokov závisia od motora a prevodovky nainštalovaných v jednotke.

V MOTOBLOKOV MTZ-05, MTZ-12 4 Rýchlosti sú poskytované pri pohybe dopredu a 2 – späť. Minimálne rýchlosti zodpovedajú prvého prenosu, pri prechode na ďalšiu rýchlosť sa zvyšuje. Pre vyššie uvedené modely, minimálna rýchlosť pri pohybe dopredu je 2,15 km / h, počas spätného pohybu – 2,5 km / h; Maximum na prednom kurze – 9,6 km / h, vzadu – 4,46 km / h.

V MOTOBLOKA „Mobile-K G85 D CH395“ / Grillo Maximálna rýchlosť priameho pohybu je 11 km / h, obrátené – 3 km / h. V tomto prípade prevodovka poskytuje možnosť prepínania medzi tromi prednými a dvoma zadnými rýchlosťami. Nezabudnite, že všetky tieto ukazovatele sú správne pre nepotlačené modely.

„Mobile-K Ghepard CH395“ – Motoroblok ruskej výroby, má prevodovku 4 + 1, môže urýchliť až 12 km / h.

Ukrajinský MOTOBLOCK „Motor Sich MB-6D“ môže vyvinúť rýchlosť 16 km / h, gesto prevodovku (4 + 2).

Jednotka „Centaur MB 1081D“ Ruská, ale vyrobená v čínskych továrňach. Považovaný za najrýchlejší motoblock v ťažkej triede. Maximálna rýchlosť jeho pohybu je až 25 km / h! Vzťahuje sa na motorové motory na rozdiel od modelov uvedených vyššie – tieto práce na benzíne.

Ako nastaviť rýchlosť?

Niekedy sa ukázalo, že chcem zmeniť rýchlosť pohybu vášho zariadenia motora: zvýšiť alebo čo sa stane úplne zriedkavo, znížte ho.

Na zvýšenie rýchlosti pohybu jednotiek blokových blokov sa zvyčajne používa jedna z dvoch nižšie uvedených metód:

  • výmena kolies do veľkého priemeru;
  • Výmena dvojice prevodového stupňa.

Zvyčajný priemer kolies takmer všetkých MOTOBLOCKS je 570 mm. Najčastejšie pri výmene pneumatík s priemerom, ktorý je viac ako približne 1,25 krát, je 704 mm. Aj keď je rozdiel vo veľkosti relatívne malý (len 13,4 cm), rýchlosť pohybu sa výrazne zvyšuje. Samozrejme, ak vám dizajn umožňuje dať väčšie pneumatiky, môžete sa pokúsiť zvýšiť zisk rýchlosti.

Pár prevodov, inštalovaný v kolese, zvyčajne pozostáva z dvoch prevodov s počtom zubov 12 v malom a 61 vo veľkom. Tento obrázok môžete zmeniť o 18 a 55, resp. (Len od špecialistov v centrách poľnohospodárskych strojov), potom zisk rýchlosti bude približne 1,7 krát. Nepokúšajte sa nezávisle správať operáciu na výmenu prevodovky: Je veľmi dôležité si vybrať nielen vysoko kvalitné detaily s minimálnymi chybami, ale aj zodpovedajúcou kladkou. Dôležitú úlohu sa hrá upevňovacia doska hriadeľa prevodovky.

Logicky argumentovanie, zníženie rýchlosti pohybu MOTOBLOCK je možné dosiahnuť vykonaním diametrálne protiľahlých akcií – zníženie priemeru pneumatík alebo počet zubov na pároch prevodov.

Možné riešenie na zvýšenie rýchlosti spočíva v nastavení spínača plynu: Keď sa zariadenie zapne, zadná časť z prvej polohy na druhú. Ak chcete znížiť rýchlosť pohybu, vráťte sa do východiskovej polohy. Samozrejme, že špeciálne diminátori nie sú potrebné na zmenu rýchlosti v menšej strane – nie na prepnutie na vysoké prevody.

Tiež možné riešenia problému zvýšenia rýchlosti MOTOBLOCK – Výmena motora na výkonnejšie a aktualizácie alebo nainštalujte systém spojky (v niektorých zastaraných modeloch nie je k dispozícii).

Môže pomôcť zvýšiť rýchlosť (najmä na nerovnomerné reliéf alebo ťažké pôdy, kde sú frekvencie zariadenia v dôsledku nedostatočnej hmotnosti jednotky) a inštaláciu váhových činidiel. Môžu byť vyrobené z oboch kovových častí. Vážené návrhy sú inštalované na ráme motoblock a kolies. Kovové rohy budú potrebné pre rám, z ktorých je vytvorený domáci vymeniteľný dizajn, to znamená, že ho môžete ľahko odstrániť v neprítomnosti potreby. K tomuto odnímateľnému sú pripojené ďalšie zaťaženie predradníkov. Na kolesách potrebujete disky z oceľových a plnohodnotných železných prázdnôt s prierezom vo forme šesťuholníka. Tieto detaily sú zvárané a vložené do náboja. Pre spoľahlivú fixáciu sa používajú, ktoré sú inštalované v špeciálne pripravených dierach.

Samozrejme, ak neexistuje žiadna okrúhla oceľové prvky, môžete ich nahradiť takmer každou priateľkou: Produkty zo železobetónu alebo dokonca sploštených okrúhlych bánk z plastu, vo vnútri pokrytého piesku.

Nezabudnite na rovnovážny súlad: Zaťaženie na kolesách by mali byť rovnaké, a na ráme – rovnomerne distribuované, inak bude rozpad, z dôvodu, ktorý môže vaša jednotka spadnúť pri výkone otočných manévrov.

Ak chcete urýchliť MotoBlock s vozíkom so zlými poveternostnými podmienkami – Sneh, Slush, riskovanie z silných dažďov pôdy – môžete dať húsenice (ak dizajn umožňuje). Táto metóda vyžaduje inštaláciu dodatočného páru kolesa a nadobudnutie zubov z gumy pomerne veľkú šírku. Zo vnútra húsenice húsenice pripájajú obmedzovače pre spoľahlivú fixáciu gumy a varovania, aby ste ho posunuli z kolesového páru.

Aj na tento účel môžete nahradiť svoj natívny prenos na podobné zariadenie so zníženou prenosom – na uľahčenie prekonávania prekážok.

A nezabudnite na prevenciu: častejšie sa mení olej, pravidelne mazajte všetky uzly vášho mechanického priateľa, postupujte podľa stavu sviečok, zmeňte opotrebované položky do nových.

Ak ste starostlivo starajte o jednotku, uchovávajte všetky pokyny na prevádzku zariadenia, vykonajte pravidelné profylaktické technické prehliadky, potom motor-blok vydá maximálne svoje schopnosti týkajúce sa rýchlosti a výkonu.

O MOTOBLOCK MOTION POTREBY RÝCHLOSTI RÝCHLOSTI Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: