Ako a keď Hydrangea kvety?

Hortensia sa považuje za hrdý na akýkoľvek záhradník. Strorný ker sa vyznačuje bohatou palete odtieňov. Z materiálu tohto článku sa dozviete o tom, kedy a ako Hydrangea kvety. Okrem toho budeme mať na vedomie, prečo sa niekedy jej kvety stanú nezvyčajnou zelenou.

Zvláštnosť

Hydrangea je iná, vzhľadom na to, ktoré rastú vo forme liany, malého kríka alebo kompaktného stromu. To vysvetľuje rôzne časy kvitnutia. Vyzdvihnúť kvitnúce odrody dlhodobého kvetu takým spôsobom, aby ste vyhladili kvitnúce kvapky v záhrade, poskytuje nepretržitý farebný posun.

Niektoré odrody v tomto čase nevylučujú arómu, vzhľadom na ktoré včely nepriťahujú. Môžete ich pristáť v blízkosti vchodu do domu a pod oknami.

Hydrangea vlhkosť vo všetkých štádiách rastu a vývoja, pred vzhľadom pukov, rastie čo najrýchlejšie. Väčšina odrôd sa môže nazvať tepelno-milujúci trvalky. Riaste dobre a hojne kvitnú predovšetkým v južných regiónoch. Studené podnebie nie sú všetky odrody, ale niektoré odrody môžu byť dosť pestované na severe.

Medzi mnohými rôznymi odrodami kvitnutia Hydrangea Gardens dávajú pozor na niekoľko odrôd.

  • Odolný voči dubovým mrazom, Pridržiavanie teplôt do -29 ° C. Má priemer kvetov do 3 cm.
  • Pilulka s nízkym nárastom – ker typu šírenia s kvetmi až 8 cm v priemere.
  • Najväčší záhrada, s výškou 120-130 cm, s veľkosťou kvetov až 3 cm a s drevenými výhonkami.
  • Cherry alebo kučeravé, charakterizované korenistou arómou schopnou dosahovať 20 m a viac.
  • Sprostý, Rastúca výška na 2.5 m, odolný voči mrazu, charakterizovaný podlhovastrannou formou sviežiacich kvetenstiev.
  • Stopa, Tolerantný do chladu, zvýraznenie sviežosti kvetenstiev malých kvetov.

Kvety Hydrangea rôznymi spôsobmi. Jej Krone môže byť rozšírený, ako aj sférický s priemerom až 1,5 m. Kvetenstvo sú slnečníky, kužeľ. Ich veľkosť závisí od rozmanitosti samotnej rastliny. Napríklad vo veľkom meradle trvalky je množstvo kvetenstiev v priemere 15-17 cm.

Kvetenstvo pyramídy môžu dosiahnuť dĺžku 25 cm. Priemerná trvanie kvitnutia je 1-1,5 mesiace.

Rozmazaný Hydrangea však svietí svieži kvetenstvo 3-3,5 mesiace (od polovice júna do októbra), strom – 4 (od začiatku leta do októbra).

Aký rok kvitne?

V otvorenej pôde Hydrangea vysadená na jar. So vhodnou starostlivosťou a včasným výrobou kŕmenia je mladá rastlina schopná po prvý raz šťastná kvetina v polovici leta. Ale ak mu včas neplatíte dostatočnú pozornosť, odrezky sa stáva slabým, nie je možné posilniť. Z tohto dôvodu, Hydrangea nie je schopný kvitnúť aj v druhej sezóne. Najčastejšie sa kvet zmení na svieži kvitnúce kvetinu LAS na 3. rokov po pristátí.

Trvanie

Vo svete je asi 80 odrôd záhradnej hydriancov. V našej krajine sa pestuje asi 35 druhov. Zvyčajne kvitnúci trvá od začiatku leta pred začiatkom jesene a zastavuje až do prvej mrazy. Samostatné odrody kvitnú až do októbra mesiaca, kvitnúce v polovici leta, prosím, prosím, kvetín kormidlá s bohatými a svieže kvetinové dáždniky.

Obdobie kvitnutia a jeho trvania závisí od špecifickej oblasti disemobarkingu, ako aj rôznorodosť kvitnúceho viacročného kvetu. Ak je to žiaduce a správna starostlivosť dnes, môžete nielen zvýšiť obdobie kvitnutia, ale tiež urýchliť jeho čas začiatku. Pre záhradné a vnútorné rastliny majú záhradníci svoje vlastné techniky.

Pre sadoch

Aby bol Bush, vysadený v otvorenej zemi, kvitnúce na dlhú dobu a hojne, môžete sa uchýliť k skorému prerušeniu rastu. Ideálny čas môže byť koncom novembra – začiatkom decembra. Pozastavenie rastu v tomto časovom období vedie k tomu, že trvalka začína kvitnúť v záhrade na začiatku marca. Ak chcete urýchliť vývoj trvalších, aby ste videli rozkvitých kvetinových dáždnikov rýchlejšie, môžete vodu vodu s teplou vodou. Teplota by mala byť aspoň 35 ° C.

Okrem toho môžete často striekať závod hneď, ako sa objavia prvé listy.

Pre miestnosť

Aby sa kvety objavili skoro, potrebujeme tepelné kúpele. Ak to chcete urobiť, môžete dať hrniec s kvetinou v nádobe s teplou vodou asi 10 hodín denne. Teplota vody by mala byť 35-37 ° C. Doba kvitnutia závisí od starostlivosti, súladu s režimom zalievania a umiestnenia hrnca. Ak sa kvet dostane rozptýlené slnečné svetlo, bude to kvitnúť dlhšie.

„Kvetinová sezóna“ miestnosti závodu trvá od júla do septembra. Pečené odrody, ktoré sú za záhradou s kvetinovými čiapkami od júla do augusta. Hydrangea netoleruje suchý a horúci vzduch: Byť v blízkosti chladiča, nemusí to kvitnúť vôbec. Tak spolu s listami môže kvapkať a púčiky.

Prečo sa nekvitne a čo robiť?

Niekedy záhradníci čelia, že kvety sa nezobrazujú. Stáva sa to, že púčiky nemožno otvoriť, začína vyblednúť a klesať. Dôvodom pre to môžu byť:

  • Nesprávna starostlivosť;
  • Prípravky na kvitnúce stimuláciu;
  • kyslosť pôdy;
  • Vyčerpanie rastlinných síl.

Liečba rastlín

Kvôli procesom, ktoré používajú bezohľadní predajcovia kvetinárstva, kvety sa nemusia objaviť niekoľko rokov. V tomto prípade je potrebné pomôcť kultúre, zavádzanie aktivátora rastu. Prispieva k posilneniu a rozvoju koreňového systému, pomáha rozvíjať stonky a vetvičky, účinné pri raste zelene, umožňuje urýchliť rast kvitnutia trvalého.

Nesprávna orezanie

Zarodali sa ďaleko od vždy záhradníci správne vykonávať prerezávanie. Orezať trvalky na konci októbra. Zároveň je potrebné opustiť výhonky pre niekoľko párov obličiek. Obvykle sú kríky tvarované o 2-3 roky. Podmienka môže byť ľahká, pri ktorej je Bush eliminovaný zo suchých kvetenstiev a nadmerných útekov.

Ak vynecháte tento okamih, rastlina pod snehovým krytom sa môže rozložiť.

Keď príde jar, stonky sú skrátené, prispieva k viac svieži kvitnúce. Urobte to pred zálohou. Každý typ Hydrangea má svoje vlastné orezávanie nuansy. Napríklad veľké kríky potrebujú sanitárne orezávanie. V tomto prípade, znižuje mrazené, zlomené výhonky a stonky, ktorých rast zahusťuje kroviny.

Strom je eliminovaný z oslabených a výhonkov výhonkov, ako aj stonky, ktoré sú viac ako 3 roky. Čerstvé prírastky rezané, skúmajú sa samotné stonky. Ako sú slabšie, tým viac orezávania. Typ make-upu potrebujú jemné orezávanie. V tomto prípade odrežte výhonky, ktoré rastú vnútorné koruny, mladé rasty rozrezali na 1-3 párov obličiek.

Poškodenie obchádzania

Stáva sa to, že dôvodom nedostatku kvetov spočíva v poškodení obličiek, čo sa deje v nepriaznivom počasí. Fenomén je častý a charakteristický pre hydrangeľu typu rozsiahleho meradla. Zvyčajne tieto trvalky, kvitnúce obličky sú položené na vrcholy stoniek tvoril pred rokom. Trvalé kvety na minuloročnom raste, počas svojho prístrešia na zimu je potrebné udržať stopky úplne.

Nie je možné povoliť obličku v zime zmraziť. Ak sa to už stalo, musia odstrániť. V tejto sezóne, kvety nestojí, avšak po niekoľkých rokoch bude trvalka poteší záhradníci s náplňovými kvetenstva a dlhé kvitnúce. Prístrešok z trvalých sa odstráni len vtedy, keď teplota v noci bude aspoň -5 ° C.

Ak je ulica chladnejšie, obličky zmrazia.

Aklimatizácia odrôd

V našej krajine Hydrangea vypadla zo strednej Ázie. Jej klimatické podmienky sa výrazne líšia od podnebie rôznych regiónov Ruskej federácie. Iné odrody jednoducho nemajú čas na získanie nových kvitnúcich obličiek. Z tohto dôvodu, nekvitnú po zime. V niektorých prípadoch je kvitnutie celkom skromné, púčiky sú pomaly, nemajú dostatok sily na zverejnenie.

Nesprávna výživa

Slabé trvalky nemusí kvitnúť niekoľko rokov. Aby ste pomohli dekoratívne rastliny sily, nesmiete zabúdať na to, aby ste ho poskytli správnou a vyváženou výživou. Zároveň sa nedá rozbiť s organizáciou, pretože tiež znižuje pravdepodobnosť príchodu sviežosti kvetenstva. Ako na preplnenú záhradu alebo krásu miestnosti, je lepšie dávka kŕmenia. Dusík na jar v malom množstve. Draslík a fosforu robia až po ňom.

Nadmerné osvetlenie

Väčšina odrôd Hydrangea nie je schopná vylučovať záhradkárov s sviežou kvitnutím, ak sú zasadené nesprávne. Ľahká miluje len niekoľko odrôd Hydrangea, hoci to potrebujú viac ako 6-8 hodín denne.

Tak, že trvalka kvitnú v otvorenom priestore, záhradníci sa nachádzajú na rôzne triky. Napríklad zastávajú rastlinu pod hladinou pôdy o 10 cm, pokrývajúca valcovaciu kruhu mulčovania (piliny alebo rašeliny). Tiene okolo kríka by nemali byť veľa. Hydrangea potrebuje neprítomné slnečné svetlo, môže sa vyrovnať s polovicou.

Bush pestovanie na slnku nemôže kvitnúť dlho, jeho okvetné lístky horia veľmi rýchlo.

Nevýhoda alebo prebytočná vlhkosť

Miesto na výsadbu trvalky sú správne zvolené, je dôležité poskytnúť Hydrangea na dobrú drenáž. Záhradná rastlina zdvihne miesto s podmienkou, aby sa v ňom mohlo uviesť, že tavenina (dážď) vody. Je nemožné zasadiť Hydrangey v blízkosti záhradných stromov. V tomto prípade bude rastlina testovať deficit vlhkosti.

Ak nie sú žiadne farby, mali by ste nájsť iné miesto pre záhradnú krásu.

Je potrebné pravidelne vodu, ale správne. Nie je možné navlhčiť trvalky v popoludňajších hodinách v horúčave, zavlažovanie sa musí vykonávať večer buď ráno, ale nie viac ako 3-krát týždenne. Ak nie je horúci na ulici, stačí na vodu Bush 1 krát týždenne. V závislosti od veľkosti kríka na zavlažovanie, možno budete potrebovať od 1 do 1,5 lyžíc vody. Ak je pôda piesčitá, miešaná častejšie, ak hlinka – menej často.

Prečo kvitne zelená?

Stáva sa to, že rozbaľovacie púčiky namiesto bielej alebo ružovej maľovanej zelenej. Toto je normálny fenomén, charakteristika začiatku a konca kvitnutia. Pravidlo, po zverejnení, kvety získavajú farbu prírodného odtieňa určitej odrody. Ale ak sa menia farby nestane, môže hovoriť o neúspešnom mieste pristátia.

Ďalším dôvodom môže byť nesprávna starostlivosť o trvalky. Zelený odtieň môže byť dôsledkom posunu hnojiva, ak sa domy kvety začali oplodniť iné látky. Tiež zelený kvet môže s nedostatočným zavlažovaním a ťažkými dažďami. Pokiaľ ide o iné odtiene, farba scenérie Hydrangea sa líši v závislosti od typu pôdy. Rovnaká trieda môže kvitnúť s ružovými alebo modrými tónovými kvetenstvami.

Ker, pristál v kyslej pôde, kvitne modré klobúky. Keď je pôda mierne alkalická, stojí za to očakávať vzhľad ružových kvetov.

Ak kvety zostávajú zelené, je potrebné zmeniť kyslosť pôdy a urobiť živiny. Napríklad, ak ste vodu Bush s hlinízdovým kamencom alebo použite kyselinu citrónovú, kvety sa stanú modrou. Menu zástanca Prírodný odtieň môže veľké druhy Hydrangea, ale pre to je potrebné si vybrať kvet ružového odtieňa („Hayes Starberst“, „Snehová vločka“, „LAMLIGHT“). Tam sú takéto odrody, ktoré majú zelené – to je prirodzená farba.

Ďalšie video povie o tom, ako dosiahnuť dobré kvitnutie Hydrangea.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: