Ako často a správne vodné ľalie?

Rast a dlhodobé kvitnúce llies závisí od mnohých faktorov, ako je zloženie pôdy, vplyv vonkajších poveternostných podmienok, určitú dobu vegetatívneho rozvoja. Vzhľadom k tomu, jeho zdravie a vitalita závisí od zavlažovania kultúry, je potrebné vedieť, ako voda.

Vlastnosti zavlažovania

Kdekoľvek lily rástla – v otvorenej pôde alebo v kvetináči – Určité požiadavky sú prezentované ich zavlažovaním.

 • Frekvencia zavlažovania je spojená so stavom Zeme, preto, ak je mokrá, o približne 20-30%, v prídavnom zavlažovaní nemusí. Záleží na teplote okolia. A tiež potrebujú pravidelne kontrolovať pôdu.
 • Čistí kultúru v skorých ranných alebo večer, pretože v iných hodinách, slnečné lúče sú schopné rýchlo absorbovať (odpariť) vodu.
 • Keď zavlažujú vodu by nemala padať na korunu a kvety, ale s horúcim počasím je dovolené striekanie nadzemnej časti, ale nie s intenzívnym slnkom, takže nie na spálenie jemných greenov.
 • Ak je v zime žiarovky vlhkosti kvetu takmer nie je potrebné, potom v inom čase by malo byť zavlažovanie pravidelné: na jar a leto – 2-3 krát za 7 dní, na jeseň – 1 krát za 7-10 dní.
 • V podstate sa zvýšená potreba vody oslavuje na začiatku vegetatívnej sezóny a pri vytváraní púčikov.

Určité požiadavky sú tiež prezentované na kvalitu vody – mali by byť pomerne mäkké, výhodne filtrované alebo aspoň odhadnuté do dvoch dní. Vodná voda obsahujúca chlór a škodlivé nečistoty nie sú vhodné na jemný ľalia, pretože opustí pôdu, postupne tvorí hustú kôru, ktorá bráni toku kyslíka k koreňom. teda Skúsení záhradníci sa odporúča, keď je možné vyrábať rieku, dažďovú alebo taveninu.

Aby sa vlhkosť nie je uložená, je potrebné najprv premýšľať o vytvorení dobrej drenáže, čo znamená výber najviac voľnej ľahkej pôdy.

Zavlažovanie v otvorenej pôde

Relatívna, koľko llies by chcel zalievanie, možno argumentovať jednu vec – je lepšie byť odobratá pre nich ako pretekanie, to znamená, že potreba zavlažovania vždy závisí od stavu pôdy, takže pravidelnosť v ich prípade je koncepcia príbuzného. Zloženie pôdy je ovplyvnená na frekvenciu zavlažovania – Zem s prevahou hlinky a rašeliny je hustá, A voda z nej pomaly, takže množstvo zavlažovania môže byť znížené, na rozdiel od voľnejších druhov pôdy, v ktorom je piesok lepší ako iné prvky.

Bohatá hydratačná môže byť deštruktívna pre rastlinu, pretože nadbytok vody vytesňuje kyslík z pôdy, vedie k otáčaniu koreňového systému a vývoj plesňových ochorení.

V záhrade ľalie zavlažovaná, keď sa povrchová vrstva pôdy stáva – pre to skontrolujú zem, ktorá ho nakupuje o 15 cm hlboko do. Aj po malom daždi v hĺbkach môže zostať suchý a potom bude potrebovať zvlhčovanie.

Zavlažovanie v lete má svoje jemnosti.

 • V jasných slnečných dňoch, večerné zavlažovanie výhodnejšie, od rána s vzostupom slnka dochádza rýchle odparovanie vlhkosti, ktorá nemá ani čas dostať koreň. Ak nie je možné vo vode kvety vo večerných hodinách, pôda pod krídlami ľalie by mala byť inšpirovaná čerstvými skosenými bylinkami – uloží zem od rezania.
 • Je dôležité, aby sa rastliny krátko pred dňom dňa ležali, takže až do tohto bodu sa voda podarilo absorbovať, pretože trvalé zavlažovanie v súmraku v priebehu času vedie k zvýšeniu patogénnych baktérií.
 • Pri opustení záhradných rastlín nemôžete zabudnúť na pravidelné uvoľnenie a burinu, prevenciu vodnej opatrnosti.

Vo svojom pozemku pre ľalie môžete vytvoriť automatický zavlažovací systém, vzhľadom na niektoré chvíle.

 • Povrch a dažďová metóda pre túto kultúru je vhodná len v teplom počasí, v noci a večer. Pokiaľ ide o väčšinu ostatných záhradných kvetov, kvôli postriekaniu na kvety a listy na nich sú slnečné vrecúška.
 • Vzhľadom k tomu, že úroveň zvlhčovania vrstvy pôdy je ťažké kontrolovať, pre takú cibuľovú rastlinu, ako ľalia, nebude zapadnúť intravenózne zavlažovanie.
 • Zostáva použiť komplex kvapiek zavlažovania, ktorý je systémom so zahrnutím plotovej a filtračnej jednotky, ako aj šľachtiteľských odkvapových línií, ktoré budú tiež užitočné na výrobu tekutých hnojív.
 • Môžete vodu kvetinové postele z pravidelného zavlažovania s tryskou helperujúcou vodou. Zároveň neexistuje žiadny silný tlak, a pôda pod ľavými nie je rozmazaná.

Na jeseň, po dokončení kvitnutia, týždenné zalievanie je zastavené, s výnimkou príliš horúceho počasia, a po ťažkej zrážkovej piesku v zemi, varovanie jeho vytvrdzovania.

Na zimu, žiarovky vľavo v zemi sú chránené prístreškami z ihličnatej chuti a neuskutočňujú sa na konvergenciu snehu. Iba vtedy, keď sa pôda mierne zahrieva, je povolená postupne av malých množstvách začať zalievať rastlinu.

Doma

Črestné kvety vyžadujú dodržiavanie rovnakých pravidiel zavlažovania, ale malo by byť známe, že v kvetináčoch sa vlhkosť udržiava dlhšie ako v otvorenej pôde, preto ich nepoškodzovali menej často – nie viac ako dvakrát týždenne v jarných a letných dňoch a 1 Čas za dva týždne – na jeseň.

Domáce ľalie sú napojené v zime, ale veľmi zriedkavé – asi 1-2 krát za 30 dní, ale ak prinesiete hrniec s žiarovkou na chlad, potom nebude potrebovať zavlažovanie.

Udržiavanie vlhkosti počas kvitnutia

Lilie majú kvety neuveriteľnej krásy a jedinečnej arómy a každý záhradník chce hojne kvitnúť svoje obľúbené rastliny. Avšak, mnohí sú známe, ako môžu byť nezbedné ľalie. V tomto ohľade je veľmi dôležité nielen kompetentne zasadiť kultúru, ale aj zabezpečiť optimálnu starostlivosť počas ich vegetácie, najmä v záložke púčiky a kvitnúcich farieb.

Jedným z dôležitých faktorov ovplyvňujúcich blahobyt, trvanie a intenzitu kvitnutia, je kompetentným zavlažovaním. V skutočnosti, všetky odrody potrebujú mierne zalievanie, hoci množstvo vlhkosti pre rôzne druhy sa môže mierne líšiť.

Počas vzhľadu púčikov sa však vyžaduje ťažké zavlažovanie zeme pod krídlami a voda by mala byť vylievaná priamo pod koreňom rastliny.

S nedostatkom vody, kvety ľalie môžu mať nesprávny tvar, zmenšujú sa. Ak počas tohto obdobia do vody príliš veľa, korene sa otáčajú a farby, vo všeobecnosti, nemôžete čakať. Prekážka sviežej kvitnutia môže byť v tomto čase zavedenie čerstvého organického, absolútne neprijateľné. Vzhľadom na takéto kŕmenie, zelená hmotnosť koruny rastie rýchlo, okrem toho, že žiarovky sú náchylné na hniezdnutie a môžu zomrieť ešte pred tvorbou pukov.

ALE Treba tiež pripomenúť, že rastliny vysadené v tieňovaných miestach potrebujú menej často, a majú tendenciu sa natiahnuť do rastu, na úkor farieb. Keď sa Lilie, naopak, sú vysadené na otvorenom mieste, a sú neustále vystavení agresívnej expozícii slnku, môžu kvitnúť, ale bez veľkorysého zavlažovania, budeme rýchlo oslabiť, poistky a úplné kvety v krátkom čase.

Po partii musíte naďalej naďalej vodu kultúru tak, aby žiarovky podarilo rásť a získať zásoby základných živín, ale objemy vody sa znižujú na 1 čas za 15 dní. Pôda je potrebné navlhčiť do hĺbky 25-30 cm a stále sa vyhnite vlhkosti vniknutiu letákov.

S náležitou starostlivosťou, ktorá zahŕňa pravidelné uvoľnenie, burinu, robiť mulčovanie a zavlažovanie, môžete dosiahnuť vzhľad veľkých farieb a skutočne, dlhé kvitnutie.

O starostlivosti o llies doma sa dozviete z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár