Ako kosiť tráva zastrihávač?

Uprostred letnej sezóny v ľuďoch, ktorí majú svoje vlastné stránky, vzniká problém. Leží v tom, že po zime a jari na týchto miestach rastú trávu a inú vegetáciu veľmi rýchlo rastú. Dnes považujeme možnosti pre útočisko. Je napríklad lepšie rozobrať bežné triméry, pretože poskytujú muža väčšieho priestoru pre kroky z dôvodu priameho pohybu s touto technikou a sú relatívne lacné.

Všeobecné pravidlá pre použitie

Všeobecné pravidlá pre použitie musia byť pripomenuté tým, ktorí najprv premýšľať o tom, ako odstrániť trávu s zastrihávačom a nevie, ako ho používať. Je to tieto základy, ktoré pomôžu začať vysoko kvalitné odstrániť vaše stránky.

Medzi letnými obyvateľmi, trend používania tridlov sa zvyšuje, pretože Na rozdiel od kosačiek na trávu vám umožnia odstrániť trávu v ťažkostných miestach a profesionálne modely môžu dokonca spracovať pobočky stromov. Ďalšou výhodou zastrihávača je Schopnosť pracovať vo výške a znížiť pobočky, ktoré môžu byť tiež dôrazne pomohla pri čistení na jeho území.

Vyčistite trávu od outsiderov. Pred prácou sa uistite, že v tráve nie sú žiadne kamene, laná, oceľové a iné tvrdé materiály. Ak sa vám umožní poškodiť rezný prvok, budete ho musieť opraviť alebo zmeniť.

Ďalším dôležitým bodom je bezpečnosť. Keďže motocos majú vysokú rýchlosť rotácie (dosahujú niekoľko tisíc otáčok za minútu), aj malý kameň môže lietať vysokou rýchlosťou a spôsobiť poškodenie pracovnej osobe.

Všetky časti zastrihávača Pred začatím práce skontrolujte a zobrazte. Poskytnite prácu zastrihávača. Vzhľadom k tomu, že sú elektrický a benzín, potom budete musieť organizovať svoju prácu v závislosti od typu zariadenia. Elektrická, ktorá stojí za to zapnúť napájanie a nabitie, ak nie je nabitý a v prípade potreby plnenie benzínu.

Keď prvý spustíte, dajte zastrihávač „pracovať“. Ak ste si kúpili nové zariadenie, musíte ju dať pracovať niekoľko minút bez zaťaženia, aby sa motor, nože, rybárčenie, rotačné prvky začali. To môže byť nazývané určité vykurovanie pre techniku, okrem toho môže pomôcť zabrániť niektorým problémom pred priamou prácou, pretože zostava a kvalita záhradných zariadení sú odlišné.

Trimmer Motor je potrebné spustiť vopred. Valcovanie v benzíne je nasledovné: Zapnite zastrihávač pri nečinnosti, ale najprv na malý počet otáčok a potom zvýšiť ich počet.

Elektrický trampový beh obsahuje niekoľko stupňov.

  1. Začať, spustiť a pracovať zastrihávač na krátky čas, doslova 5 minút.
  2. Potom môžete zvýšiť prevádzkový čas do 10 minút, ale musíte sledovať motor tak, aby sa neprehrieval.
  3. Po niekoľkých vzorkách prevádzky elektrického zastrihávača bude možné pracovať na priebežnom základe. Nezabudnite na chladiaci systém motora, ktorý je k dispozícii ako dodatočná funkcia v niektorých modeloch.
Prečítajte si viac  Anglické ruže: odrody, tipy na výber a starostlivosť

Ak neviete, s akou typu puzdra je lepšie začať, potom Lepšie skúste znížiť line na rybolovu trávnika. To umožní, aby motor hladko vstúpil do práce. Nie je potrebné okamžite zaťažiť veľké množstvo práce.

Ako nosiť a držať?

Kvalita vašej práce tiež závisí od toho, akú techniku ​​používate. Pre správne vybavenie musíte mať možnosť udržať si jednotku a pre pohodlie je správne nosiť. Faktom je, že nie všetky triméry sú vybavené ramenným popruhom. Ak je, potom je potrebné nosiť, aby ste mohli byť pohodlné. Existujú modely zariadení, ktorých pás môže byť nepohodlný, tak Snažte sa dať zastrihávač tak pohodlný, ako je to možné, ako to bude úspešné.

Počas dlhej práce sa stáva, že existujú bolesti v chrbte a svaly vznikajú, takže najvhodnejší nástroj môže znížiť počet takýchto problémov.

Ďalšou funkciou je nastavenie tohto pásu. Na lepších modeloch sa jeho pohodlie vyznačuje osobitnou úlohou a urobila osobitné pozície, ktoré by umožnili kontrolnú šikminu, aby nezažil nepríjemnosti. Môžete nastaviť výšku pásu výberom požadovaného.

Teraz sa porozprávajme o tom, ako udržať agregátu. Rôzne typy trimérov majú rôzne rukoväte. Niekto má to vo forme bicykla (čo zabezpečuje distribúciu zaťaženia na oboch rukách). Na niektorých jednotkách môžete vidieť rukoväť vo forme písmena D. Cyklistická možnosť sa musí uchovávať s dvoma rukami a pevne.

Napriek prítomnosti pogumovaných rukovätí je lepšie spoliehať sa na seba a nie dúfať, že nekĺzne. Rukoväť vo forme písmena D je udržiavaná jednou rukou a dlaňou, aby poskytla veľkú oblasť uchopenia. Dostane vám úplnú kontrolu nad rukoväťou, ktorá bude mať pozitívny vplyv na správu.

Pravidlá pravidiel

S cieľom odrezať trávnik kvalitatívne a rýchlo, je potrebné dodržiavať techniku ​​a poznať niektoré funkcie, ktoré šetria váš čas a silu. Môžete pracovať rýchlejšie, teraz mi povedzte, ako.

Rozdeľte svoju oblasť do zóny. To vám pomôže pochopiť, čo bude potrebné vykonať. Nebudete tiež bludy v tom, či ste tu pracovali a neštudovali sekundu znova. Prvýkrát, sezóna na trávu na 4-5 cm, postupne znižuje až 3-4. Normy POSK sa inštalujú. Môžete zanechať viac, menšie. To všetko závisí len na vás.

Prečítajte si viac  Odrody ružovej eustrácie

Nevýhodou elektrických Trimmerov je, že ak by sme kosili vegetáciu, voda sa môže dostať do motora vašej techniky.

Ak je motor umiestnený nižšie, pravdepodobnosť vlhkosti bude ešte vyššia. Neodporúča sa tiež pracovať zastrihávačom počas dažďa všetko z tých istých dôvodov. Požitie vody môže spôsobiť uzáver, ktorý môže v budúcnosti rásť do poruchy agregátu. teda Je lepšie čakať priaznivejšie počasie.

Odporúča sa pracovať v smere hodinových ručičiek. Je to taký smer, ktorý opustí trávu koste na vonkajšej strane celého pripojeného miesta. Pri práci, udržať cievku nie je nižšia ako 5 centimetrov. Ide o bezpečnú možnosť mačky, ktorá je vhodný pre tých, ktorí nedávno začali používať takýchto vynálezcov. Ak príde na prácu na plote alebo na iných miestach, kde je potrebná na kosenie len malej časti, potom použite okraj hrany. Prispieva k tomu, že motor nebude preťažený a opotrebovaný.

Pod senom

Použite ako rezací prvok, pretože lúkaná vegetácia je tajná normálna. Je lepší ako rybárska čiara pre seno, pretože to znižuje suchú trávu. Tráva sa teda nedosiahne na rybárskej línii, ktorá môže znamenať zlý prevádzku motora. Seno nemusíte znížiť malé, malo by to byť dosť vysoké, takže sa snaží kosiť seno pod koreňom.

Hladký trávnik

Ak chcete vytvoriť plochý povrch trávnika, pokúste sa zaobchádzať so zelenými zariadeniami čo najnižšie. Takže celá tráva bude rovnaká na výšku, ktorá bude pokrývať hladký a krásny. Nezabudnite na svah. Pre lepší výsledok, nakloňte zariadenie aspoň 30 stupňov na povrch trávy. Zostane trávu čo najnižšiu. Akékoľvek iné nezrovnalosti môžu byť odstránené pomocou záhradných nožníc, ak sú.

Vysoká tráva mačka

Osobitná pozornosť sa vyžaduje. Vysoká tráva potrebuje opatrnejšie spracovanie, a nie jednoduché. Faktom je, že existuje účinok navíjania vegetácie na cievku. V tomto prípade na ňom zostáva tráva a nedáva mechanizmus na otáčanie v plnej moci. To je výrazne spomaľuje proces a znižuje počet otáčok.

To sa nestalo, Prejsť cestu v niekoľkých etapách. Postupne odrežte určité množstvo na výšku, prechádzajúcu dolnú a pod stonkou.

Vysoká zeleňová základňa kmeňa je spravidla hrubšia a silnejšia, takže okrem navíjania môžete poškodiť rezný prvok s pevnými stonkami.

Potrebné vziať do úvahy čo Ak vaša technika nedávno pracuje, potom môže byť listom vysokej trávy ešte ťažší. Preto nefungujú dlhú dobu, aby nedávali motor, najmä väčšie zaťaženie. Bude to dosť 15-20 minút s prestávkou na 15 minút. Vzhľadom k tomu, že je lepšie kosiť v niekoľkých štádiách, nezabudnite na zberateľ trávy. Začne byť veľmi rýchlo upchatá, povedie k problémom s nástrojom. Čistite po celú dobu na ďalšie upratovanie nie je príliš málo času.

Prečítajte si viac  Rhododendron Kaukazský: Popis, Pravidlá vykládky a starostlivosti

Odporúčania

Pred použitím techniky budete žiaduce si prečítať pokyny od samotného výrobcu a oboznámiť sa so spoločnými funkciami a štruktúrou zastrihávača. Funkcie musia byť umiestnené na ovládacej rukoväti. Pochopiť kompozitné časti a komponenty sú užitočné v spôsobe, akým budete vedieť, ako ho môžete kontaktovať. Vyberte si zaťaženie motora, Práca pre rezacie prvky – toto všetko bude užitočné pre vás počas prevádzky.

Všimnite si nasledujúce body.

  • Po prvé, je to technika. Má havárie a poruchy. Pred prácou, starostlivo skontrolujte všetky komponenty svojej techniky, pretože strach na trávu s takýmto nástrojmi je dôležitá vec. Musíte skontrolovať filtre (ak je to potrebné na čistenie), hladina paliva, rezanie prvky (nože pre poruchy, je lepšie vziať majster), motor a iné časti. To možno urobiť po práci, ale niektorí výrobcovia to odporúčajú.
  • Na niektorých triméri je systém na chladenie motora a tlmenia vibrácií, ale nie sú prítomní všade. Takže sledujte vykurovanie motora počas prevádzky, pretože jeho prehriatie môže viesť k problémom. Niekedy venujte pozornosť skrutkam a iným prvkom. Hoci systém kalenia môže fungovať, ale na niektorých predstaviteľoch záhradných asistentov, sa svorky klipov stále postupne triatia, nakoniec to prinesie do rozbitiu.
  • Niekedy sa to stane tak, že sa otáčajú. V tomto prípade najprv skontrolujte všetky filtre a potom sa pokúste pracovať. Skontrolujte techniku ​​oveľa lepšie na priamu akciu.
  • Pri poruchách je lepšie kontaktovať technické centrum. Nesnažte sa opraviť techniku ​​sami, pretože to môže urýchliť len rozpad. Mechanika majú úplný obraz takejto techniky, lepšie ich dôveru.

O tom, ako pracovať správne s zastrihávačom, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: