Ako naliať Hydrangea na zmenu farby?

Záhrada Hydrangea je krásna voňavá kultúra, ktorá sa môže stať hlavnou dekoráciou stránky. Sférické kvetenstvo sa najprv nalial so zelenou farbou a neskôr získali viac rafinovaný tieň v závislosti od odrody. Na vytvorenie estetického kvetu je možné zmeniť farbu hydriaceho. Poďme sa pokúsiť zistiť, ako dosiahnuť zmenu farieb.

Akú farbu závisí od?

Po prvé, farba okvetných lístkov je určená odrodou. Takže, buggy odrody nie sú náchylné na zmenu tieňa, odrody stromov sú tiež prakticky zbavené tejto možnosti. Najlepšie zo všetkých zmenách farieb je veľká hydrangea. Jeho bunky obsahujú množstvo antokyanínov – komponentov, ktoré dobre hovoria na zmenu úrovne kyslosti pôdy a hliníkovú soľ obsiahnutú v substráte.

Avšak, na zmenu tieňa okvetných lístkov najväčšej odrody je možné len vtedy, keď v záhrade pristávajú „farby“. Ak má ker biele kvety, potom žiadny z spôsobov, ako zmeniť farbu, umožní dosiahnuť požadovaný výsledok. Neúspešný experiment ohrozuje nielen zlyhanie, ale aj narušenie kyslosti zeme a v dôsledku toho smrť rastliny. Ak mal veľký typ, mal ružovú alebo modrú farbu, ale časom stratil šťavnatosť tieňa, potom v tomto prípade pomôžu byť opísané nižšie.

Ako už bolo spomenuté, farba okvetných lístkov je určená kyslosťou pôdy. Ich farba môže byť súčasným indikátorom úrovne tohto ukazovateľa. Takže v kyslom prostredí (pH pod 5,5), kvetenstvo berú modré odtiene; V alkalickej a neutrálnej pôde, s ukazovateľmi pH nad 6,5, okvetné lístky sa naliata ružovou alebo dokonca šarlátovou farbou; Výsledné výsledky budú mať za následok kultiváciu pozemnej pôdy (pH 5,5-6,5).

Približné hodnoty kyslosti pôdy môžu byť definované nezávisle. Za tým, záhradníci používajú acetickú esenciu alebo hroznovú šťavu. Pri pridávaní octu sa alkalická pôda začne variť a zvýrazniť oxid uhličitý; Ak sa pozorovalo slabá reakcia, pôda má neutrálnu kyslosť; Ak vôbec neexistuje žiadna reakcia, je kyslá pôda. Keď je zem sekanie šťavy pridáva na hroznovú šťavu, keď je normálna kyslosť, farba nápoja sa zmení a objaví sa plynové bubliny. Môžete zhrubu definovať tento indikátor a vizuálne značky, napríklad, ak sú na zemi načervenalé hrdzavé odtiene, znamená to, že pôda je silne kyslá.

Keď je pôda okyslená, okvetné lístky budú pokrývať bluette s bluette, ale nie vždy, výsledkom bude úspešné, pretože základný bod zmeny farby je obsahom hliníka. Tón lístkov priamo závisí od tohto prvku. Anthociana, vstupujúce do interakcie s hliníkom, forma solí hliníka modrej farby, v tomto poradí, okvetné lístky majú rovnaké sfarbenie. Bez hliníkových kvetov, naopak, bude ružová.

V neutrálnych a alkalických podmienkach je hliník vo viazanej forme, vstupujúci do kontaktu s hydroxidovými iónmi a tvoriacim hydroxid hlinitý. V kyslej zemi, hliníkové ióny získavajú mobilitu, absorbovanú kultúrou a interakciu s anthocanmi. Výsledok takéhoto komplexného procesu sa stáva modrastých lístkov. V alkalickej a neutrálnej pôde je hliník obsiahnutý v súvisiacej forme, vďaka ktorej kvetenstvo sú „triasť“.

V jednoduchom jazyku sa kyslosť pôdy stáva sprostredkovateľom mobility hliníka, ktorá je priamo a určuje prítomnosť modrej v okvetných lístkoch kvetov. Tj Pre farbenie v modrých odtieňoch budú potrebovať kyslá pôda a mobilný hliník, A na získanie ružových lístkov, sú potrebné alkalické pôdy a pripojené hliník.

Prehliadnuť toto tajomstvo, záhradníci majú dlho prísť s tým, ako naliať alebo kŕmiť Hortensia, aby zmenili farbu. Sulfát hliníka sa teda môže stať zdrojom modrej farby a kŕmenie vápna zmení modrý kvet na ružovú. Niektoré kvety produkty sú spravované na jednej kópii, aby ste získali ružové aj modré kvety. Je možné dosiahnuť, ak sa jedna časť koreňového systému nachádza v kyslej pôde s hliníkom a druhým v alkalickom prostredí bez tejto položky.

Dôležitým faktorom, ktorý určuje farbu kvetov, je fosforu. Táto zložka viaže ióny hliníka na ťažko rozpustné kombinácie. Aby bol hliník najviac mobil a ľahko preniknutý s farbami, je dôležité, aby sa rastlil s minimálnym množstvom fosforu.

Ako maľovať Hydrangea v modrej farbe?

V prírode, modrá a modrá Hydrangea je takmer nemožná nájsť, toľko záhradníkov a prelakovaných kvetov s umelým spôsobom. Ako už bolo uvedené, na získanie modrých kvetov je potrebné znížiť kyslosť pôdy a potom uložiť hliník. Môžete využiť nasledujúce kompozície na varenie.

 • Zriedený v litrovom vode Alumokalia Alum. Táto zložka obsahuje hliník v rastline, ktorý je k dispozícii pre rastlinu a kyslý zvyšok, ktorý je navrhnutý tak, aby sa znížil kyslosť.

 • Rozpustiť vo vode fosforu, draslíka a dusíka v pomere 5: 20: 10 a striekajte rastlinu s výsledkom.

 • Rozpustiť vo vode (1 l) sulfát draslík (15 g) a nalejte kultúru pod koreňom. Takéto vodné kolesá sú potrebné počas celého obdobia rastu.

 • V vedre s vodou na rozpustenie Apple octu a kyseliny octovej (100 ml) a riadiť kvetom dvakrát mesačne od okamihu prebudenia.

 • Pridá sa kyselina citrónová do vodného vežeru (2. L.), zasahovať až do úplného rozpustenia pevných častíc, voda po štandardnom zavlačení bezprostredne po prebudení kvetu v intervaloch 1,5-2 týždňov v objeme jedného vežeru na 1 m2. Ako alternatíva k kyseline citrónovej sa nechá použiť oxál.

Pred vykonaním prijatých receptov sa odporúča rozbiť pôdu a nalejte rastlinu. Ak chcete zvýšiť množstvo hliníka v zemi, môžete použiť nasledujúce látky:

 • kompost;

 • síran hlinitý;

 • Káva (zem);

 • Hvvoy.

V prípade použitia síranu hliníka je chovaný v pomere 4. L. 4,5 litre vody. Kŕmenie pokračuje každý deň počas 2-4 týždňov.

Proces sfarbenia v modrom tóne trvá veľa času na záhradníkovi, niekedy trvá viac ako rok na dosiahnutie úspechu.

Ako urobiť kvetenstvo ružové?

Takže doma z bielej kvety, aby sa ružová, mala by sa kyslosť pôdy nastavená na úroveň 6,5. V prípade použitia na úseku príliš kyslej pôdy v ňom je vyrobená dolomitová múka alebo pozemné vápno. Ak chcete prijímať výsledný indikátor, pridajte hnojivá s AZOT a fosforu. Použitie týchto kompozícií sa pozitívne odráža na zdravie závodu, ako aj hodnotu kvetenstva.

Keď bola kyslosť pôdy na správnej úrovni, môžete začať farbenie. Na tento účel sú vhodné ľudové opravné prostriedky, napríklad Mangalls. Na dosiahnutie ponuky ružovej farby je rastlina napojená slabou maltou. Pre nasýtený, takmer fialový odtieň by sa mal roztok koncentrovať, avšak v tomto prípade by sa mala presnosť odobrať a nepreháňať ju s časťou manganistanu draselného, ​​inak môžete vyvolať brušné napálenie.

Pomocou metódy sfarbenia mangánom, musíte sa pripraviť na skutočnosť, že v tomto prípade kvet na chvíľu zmení tón. Akonáhle záhradník sa zastaví na vodu kultúru s riešením, lístky sa objavujú bielu farbu.

Pokiaľ ide o chemikálie, aby sa farby „Rumieanta“, potom falošné filmmi s vysokými zmesami fosforu a dusíka, ale malou rýchlosťou draslíka. Odporúčané proporcie komponentov N: P: K – 25: 10: 10. Môžete tiež použiť monofosfát amónny v akciách N: P: K – 11: 53: 00.

Odporúčania

Keď maľba kvety v ružových a modrých tónoch Počúvajte radu skúsených kvetov.

 • Sa nezapojte do procesu meniacich sa farieb. Neustále sa meniaca úroveň kyslosti pôdy vedie k stresu, ktoré sú kultúrou. Ak záhradník určite chce každý rok, aby rástol na pozemku kvetenstva rôznych odtieňov, odporúča sa zasadiť niekoľko kópií na určitej vzdialenosti od seba.

 • Zmeny v chemickom zložení Zeme pre zmenu vzhľadu okvetných lístkov je potrebné vykonať pred bootonizačným obdobím. To sa zvyčajne vyskytuje na začiatku jari, keď sa kultúra pohybuje do rastu, ale kvetenstvo ešte nevytvárali.

 • Pravidelne kontrolovať úroveň kyslosti pôdy na kvetine a nepreháňajte ho s týmito ukazovateľmi.

 • Pamätajte, že iba tie rozsiahle odrody sú schopné meniť farbu okvetných lístkov, ktoré sú naklonené k prítomnosti farby na lístkoch. Nestrácajte čas, silu a nervy na iných odrodách, nebudú ich tak rýchlo rozpustiť.

 • Nezabudnite počas experimentov, ktoré menia farbu lístkov s ružovou na modrej oblasti, je oveľa jednoduchšie ako opak.

 • Zníženie úrovne kyslosti pôdy, aby sa lístky ružové „červenalo“, snažte sa to preháňať. V pôde s vysokými rachičkami sa zariadenie môže cítiť nepríjemné v dôsledku nedostatku železa. Výsledkom je, že kvet stráca estetický vzhľad a niekedy to môže vyhodiť kvetenstvo a listy.

 • Ak si záhradník chce otestovať kvety na schopnosť farbenia, ale existujú aj iné rastliny vedľa kultúry, ktoré sú zle odolajúce kyslá alebo alkalická pôda, sa odporúčajú zasadiť kríky zapojené do experimentu v oddelenej veľkej pyro. Vedenie experimentov s farbením v samostatnej nádobe, záhradník sa nemusí starať o zdravie susedných plodín.

 • To isté platí aj pre situácie, keď sa zloženie čistokrvných farieb chcú zriediť ružovými kvetenstvami. Môžete stavať samostatné kontajnery na farbenie, naplňte ich substrátom určeným pre obsah ružového hydrangeasu a pestovať kvety v izolácii. V tomto prípade ružová farba dostane samostatné exempláre.

Ako naliať Hydrangea na zmenu farby, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár