Ako opraviť výkyvné brány?

Hojdačky sú najbežnejšou možnosťou vstúpiť do krajiny, v súkromnom dome alebo v garáži. Tento dizajn je veľmi pohodlný, praktický a univerzálny. Brána sa ľahko vyrába, sú úplne jednoduché inštaláciu, hlavnou vecou je, že sú vyrobené z vysoko kvalitných a odolných materiálov. Aby výrobky slúžili bez porúch, pokiaľ je to možné, musíte ich riadne monitorovať – ​​vyčistiť mechanizmy z znečistenia, mazania a nastavenia systému. Postupom času však nie je možné vyhnúť sa malým poruchám, dokonca aj na ideálnej starostlivosti, rôzne časti pevnej konštrukcie začínajú nosiť.

Zariadenie hojdacej brány

Pred dosiahnutím opravy brány je potrebné zistiť, ako je tento návrh usporiadaný.

Absolútne všetky typy swingových konštrukcií nerobia bez nasledujúcich položiek:

  • Referenčné piliere;
  • bránky;
  • Hinges;
  • Uzatváracie mechanizmy.

Niektoré návrhy sú tiež vybavené špeciálnym mechanizmom hojdačky, ktorý je zaistený v spodnej časti ráfika.

Rozpad v swingových konštrukciách Nie je príliš veľa, a opravy budete pravdepodobne schopní vykonať sa s vlastnými rukami, pre to musíte byť schopný zvládnuť hlavné opravy nástrojov.

Možnosti členenia a eliminácia

Najčastejšie zlyhania v konštrukciách s hojdačkou sú zrútené nosiče, prehnutia krídla, rušenie a poruchy, porucha blokovacieho mechanizmu.

Oprava slučiek

Rozpad dát prvkov sú pomerne časté, čo je spojené s neustálymi vysokými zaťaženiami.

Poškodenie môže byť nasledovné:

  • Môže sa vyskytnúť posunutie slučky;
  • môže uvoľniť upevnenie;
  • môže zlomiť tyč;
  • môže byť deformovaná slučka;
  • slučka môže byť poškodená koróziou.

Loop sa môže tiež zlomiť, to sa deje v prípadoch, keď bola slabo upevnená na podporné miesto. Ďalším dôvodom je továreň manželská slučka. Aby ste odstránili poruchu, bude potrebné odstrániť bránku krídla a nahradiť buď namontovanie slučky, alebo nainštalovať novú slučku (v prípade manželstva z výroby).

Ak sa vďaka dostatočne veľkému tlaku kovovej krídla vyskytla slučka alebo tyč deformácia, sú tiež lepšie, aby ich nahradili, pretože rozdelenie týchto častí bude trvať veľa času a nebude poskytovať záruky, že rozdelenie bude odstránené.

Často spĺňa problém s rušením systému. Je najčastejšie spôsobené dlhým „prestojom“ brány – obdobie, keď vôbec neboli. Loop by mohla spadnúť na slučku, usadiť kondenzátu v dôsledku teploty rozdielu, v dôsledku toho, ktorému slučky môžu stratiť svoj majetok hladkého otáčania a začnú zaseknúť. Túto chvíľu môžete odstrániť vŕtaním kvapalného pevného zariadenia do slučkového mechanizmu alebo strojového oleja, zatiaľ čo súčasne sa krídlo musí postupne smerovať, takže ich pohyb je úplne odomknutý.

Oprava podporných pilierov

V tých situáciách, keď je bránková krídlo dlhý čas v otvorenej forme, môžu sa vyskytnúť podporné piliere. Aby sa to nestalo, je potrebné vytvoriť ochranu – riadiť klin medzi zemou a okrajom tieneného.

Ak sa už vyskytla šikmo oporných pilierov, opravte túto chybu pomerne ťažká. Aby ste to urobili, budete musieť odstrániť bránku krídla s slučkami a preinštalovať podporné piliere, posilniť pôdu a obnoviť ich na cement.

Oprava SAFLIFTS

Táto porucha sa nachádza v kovovej bráne. Je to spôsobené deformáciou štruktúry, ktorá je zase spôsobená absenciou kríža v ráme klapiek.

Aby bolo možné odstrániť ustanovenia krídla, bude potrebné ich odstrániť z slučiek, odpojiť rámu z plátna, zarovnať a posilňovať ho, potom nainštalovať kríž. Ďalej môžete zálohovať handričku a nainštalovať bránky.

Oprava blokovacieho mechanizmu

Toto členenie je dosť zriedkavé, ale stále prináša mnoho nepríjemností.

V prípadoch, keď je zápcha brány dizajn výstupok a ventily – opravy nebude veľa práce. Problémom v takýchto prípadoch je curvaths jeden z prvkov. Preto je to dosť narovnanie deformovaného detailu.

Ak je v otváracej bráne, jeho opravy bude vyžadovať väčšiu silu a čas. Bude potrebné odstrániť hyladský mechanizmus a dať mu opravovať, ak nie je predmetom opravy – nahradiť nový.

Preventívne opatrenia

Ak máte v súkromnom dome, v krajine, v garáži alebo na iné miesto, kývajúce brány sú nainštalované, nezabudnite, že ich životnosť bude priamo závislá od frekvencie otvárania a zatvárania krídla. Mala by byť poháňaná čo najmenej, A ešte viac, že ​​je nemožné ponechať klapky otvorené dlhú dobu. Táto rada je univerzálna pre všetky odrody systémov.

Aby sa zabránilo mnohým škodám, je veľmi dôležité starostlivo starostlivo starostlivosť o slučky systému – namažte ich špeciálnymi prostriedkami, ktoré bránia výskytu korózie.

Zhrnutie, môžeme dospieť k záveru, že väčšina zlyhaní opuchovej brány sa dostatočne dostatočne eliminuje a môžete sa s ním vyrovnať sami. V prípade vážnejších porúch, alebo ak používate komplexné hojdačky, na ktoré obsahuje automatické pekné systémy, je najlepšie požiadať o pomoc pre profesionálov.

Ako opraviť opuchnutú bránu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár