Ako pestovať ľalie zo semien?

Väčšina záhradníkov zvažuje ľalia jedným z najviac očarujúcich typov farieb. Jemné púčiky sú prezentované v širokej škále farieb a foriem. Jasné a farebné zástupcovia flóry sú pozoruhodne vhodné ako dekorácie pre domácnosť, byty alebo záhradu. V článku vám povieme, ako správne klíčiť semená ľalia, ako aj zvážiť odrody, ktoré môžu byť zdvihnuté doma.

Zvláštnosť

Metóda chovu semien vyžaduje silu a čas. Ak chcete vidieť svieži a farebné kvety v prvom roku po pristátí, táto metóda kultivácie sa nezmestí. V tomto prípade môžu rastliny začne potešiť púčiky po 2 rokoch. V niektorých prípadoch sa prvé kvety objavia len o niekoľko rokov neskôr. Záleží na odrodách, klimatických podmienkach a iných faktoroch.

Napriek všetkým ťažkostiam tejto možnosti má metodika osiva svoje výhody. V dôsledku toho získate vysokokvalitné sadenice, ktoré boli zvýšené so všetkými pravidlami. Nákup sadeníc na trhu existuje riziko nákupu, že nie je tento stupeň alebo vynaložiť finančné prostriedky na výrobok zlyhaného kvality. Reprodukcia pomocou semien používa hlavne profesionálne kvetflowers, ale aj nováčik záhradník sa vyrovnať s náležitou starostlivosťou s úlohou.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

V procese klíčenia je potrebné dodržiavať určité pravidlá a odporúčania.

Vyberte vhodné semená

Ak chcete rásť a znásobiť zdravé a plnohodnotné sadenice, je potrebné si vybrať vysoko kvalitný sejací materiál. Na klíčenie si môžete vybrať jeden z dvoch druhov semien: zakúpené a domov. Každý z typov poskytuje vynikajúci výsledok s riadnou prípravou a klíčivosťou materiálu. V dôsledku toho sa získajú rýchlejšie čiary v porovnaní s farbami, ktoré boli získané z žiaroviek.

Domáci materiál

Doma, používajte sejací materiál zozbieraný z ranicových lilies. To sa vykonáva z dôvodu, že do polovice leta majú len semená boxy včasných stupňov. Zníženie teploty spomaľuje proces dozrievania a má negatívny vplyv na klíčenie farieb. Akonáhle si všimli, že box osiva sa už nezvýši a pokrčil trochu, môžete začať svoju zbierku. Coots jemne rezané a odchádzajú do suchej a svetlej miestnosti.

Ak je v miestnosti zvýšená vlhkosť, je možné reprodukovať formy. Semená sa odstránia, keď sa nádrže s nimi začnú zverejniť. Malo by sa venovať opatrne, aby nedošlo k poškodeniu. Ďalej vykonajte povinné triedenie. Je potrebné dohodnúť sa nad siatím materiálu Plexigla. Kvôli malým elektrickým nábojom, prázdne semená sa držia na sklo. Tento proces by sa mal niekoľkokrát opakovať. Zlomený materiál sa odhodil.

Percento plnohodnotného materiálu má približne 90%.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Obchodné semená

Môžete si kúpiť semená požadovanej odrody v obchodoch pre rast kvetu. Spravidla bol hotový výrobok spracovaný a zoradený. Vzhľadom na veľký dopyt po ľalie, trh predstavuje širokú škálu rôznych druhov. Nákup hotového tovaru, ušetríte veľa času, ale v tomto prípade nie je možné byť úplne presvedčený ako materiál a jeho súlad so špecifikovanou odrodou. Odborníci odporúčajú opustenie semien pod podozrivou nízkou cenou. Takýto materiál môže mať malé percento klíčenia v dôsledku veľkého počtu prázdnych zŕn.

Môžete si objednať výrobky online, prostredníctvom online obchodov. Vyberte si overené a známe značky, ktoré majú vynikajúcu reputáciu pre väčšinu kupujúcich. Pri nákupe nezabudnite skontrolovať životnosť.

Pamätajte si, že dlhšie semená ležia v balíku, tým silnejšie sa klíčenie zhoršuje. Ak neexistujú žiadne čerstvé semená na predaj, odporúča sa zastaviť podľa produktov, zabalený v minulom roku.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Popis a príprava sejacieho materiálu

Jazda na box na jazdoch na Brown. Semená ľalie môžu mať hnedú alebo čiernu farbu, v závislosti od odrody. Z jedného boxu je možné zozbierať až 200 zŕn. Oválny tvar, mierne predĺžený. Hrúbka – 1 milimetr, dĺžka – približne 5 milimetrov.

Osivo pristátie môže byť vykonané takmer okamžite po zbere alebo získaní. Pred začatím práce sa však odporúča vykonať vytvrdnutie. Na tento účel je materiál odoslaný do chladničky na niekoľko dní, udržiavať teplotu od 2 do 4 stupňov Celzia s podpisom plus.

Nezabudnite pripraviť zem na výsadbu semien. Najviac optimálnou možnosťou je kúpiť hotové pozemné zmesi vypočítané špeciálne pre ľalie. A môžete tiež variť sami. Na to, v rovnakých proporciách, lístie, trávnik a veľký piesok sa zmiešajú, pridá sa malé drevené uhlie.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Siatie a pestovanie

Semená je distribuovaný semenáčikmi. V spodnej časti nádoby je drenážna vrstva nevyhnutne naskladaná, potom, čo je pokrytá pripravenou pôdou. Semená opatrne ležali na povrchu zeme a zároveň udržiavajú vzdialenosť medzi nimi z 1 na 1,5 centimetrov. Siatie materiálu pop piesok vrstva. Určite sa vykonáva zalievanie. Voda naliata elegantná.

Najlepší čas na pristátie – začiatok jari. Takže mladí lili sa objavia na jeseň. Niektorí záhradníci zasiať materiál vo februári. Boxy v teplej a tmavej miestnosti pokrývajúcou hustou fóliou alebo sklom. To vytvorí skleníkový efekt, vďaka ktorým sa semená klíčia. V miestnosti, kde sa ukladajú sadenice, teplota vzduchu je od 20 do 25 stupňov Celzia nad nulou.

Nenechávajte pôdu, môže to viesť k tvorbe formy. Použite čistú alebo vynikajúcu vodu pridaním len pri sušení hornej vrstvy Zeme. Za optimálnych podmienok budú výhonky viditeľné po 20-25 dňoch.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Akonáhle sa na povrchu objavia mladé sadenice, kontajner je preusporiadaný na svetlo. Minimálny deň pre výhonky – od 10 do 12 hodín. S nedostatkom prirodzeného osvetlenia je potrebné vytvoriť ďalšie svetelné zdroje v miestnosti.

Dôležitý! Sledujte, že rovné slnečné lúče sa nechámovať jemné listy mladých rastlín.

Akonáhle sa na šarvách objavili dva listy, môžu sedieť v novom kontajneri a na neustále umiestnenie. Pri transplantácii na iné krabice sa sadenice zasadenú v minimálnej vzdialenosti v 4 centimetrov od seba navzájom. V procese potápania sa uistite, že korene a listy nie sú zranené, inak môže lily zomrieť.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Zoradiť pre domáce kultiváciu

Ak sa chystáte umiestniť domov Lily a pestovať ho v hrnci, odporúča sa zastaviť svoju voľbu na krátke zariadenia. Ázijské a orientálne hybridy sú prezentované vo forme nízkych a kompaktných kríkov, ktoré sú ideálne pre pestovanie v apartmánoch. Maximálna výška takýchto ľalií má 80 centimetrov.

Napriek malýmu rastu, vyššie uvedené odrody charakterizujú veľké kvety. Ich veľkosti sa líšia od 12 do 20 centimetrov v priemere a ešte viac. Voľba kupujúceho je široká škála farieb, od jasného a nasýteného, ​​na tmavé a svetlé odtiene. Okrem budov úžasnej krásy, dostanete príjemnú vôňu.

Ázijské odrody vyzerajú atraktívne. Rozmery kvetov takýchto druhov sa pohybujú od 7,5 do 10 centimetrov v priemere. Tieto typy llies sú zbavení arómy, čo je významná výhoda pre mnoho kvetov kvetov. Voľba farieb je tiež rôznorodý.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Názory

Zvážte najobľúbenejšie odrody.

  • Jarná romantika. Silné kvety, ktorého maximálny priemer môže dosiahnuť viac ako 20 centimetrov. Hybridná výška typu – od 50 do 60 centimetrov. Okvetné lístky sú natreté v jednorazovej farbe a pokryté malými tmavými červenými škvrnami. V strede kvetu zdobí vzor v tvare žltej hviezdy.
  • Tmavá romantika. Odroda priťahuje pozornosť nasýtenej, tmavej ružovej farby okvetných lístkov. Bližšie k bootónke hrdlo je viditeľné burgundové miesto. Výška rastliny je rovnaká ako predchádzajúci druh. Veľkosť kvetu sa môže pohybovať od 12 do 25 centimetrov.
  • Jemný romantika. Jemné ľalie s mäkkou farbou kombinujúc prášok ružové a biele farby. Stredný kvet ozdobte žlté čiary. Kvety Priemer sa líši od 18 do 22 centimetrov. Výška má od 40 do 50 centimetrov.
  • Biela radosť. Ázijský pohľad s veľkými a snehovými bielymi kvetmi. Kompaktný rast rastlín – od 30 do 40 centimetrov. Rozmery odhaleného budu – asi 15 centimetrov. Rastlina prakticky neumožňuje.
  • Slnečná radosť. Tento typ ľalia určite priťahuje pozornosť záhradníkov, ktorí si vyberajú farebné odrody. Okvetné lístky tejto odrody sú natreté v nasýtenej žltej farbe a malou červeným prílivom v strede. Maximálna výška rastliny – 50 centimetrov. Priemer kvetu dosiahne 16 centimetrov.
  • Vzácna radosť. Jasná červená ľalia s froté kvetmi bude nádherná dekorácia domu. Maximálna výška ázijského typu – 60 centimetrov. Priemer kvitnúceho budu – približne 16 centimetrov.

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

Ako pestovať ľalie zo semien?

O tom, ako klíčiť ľalia z semien, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár