Ako pestovať Dahlia zo semien?

Georgina – Veľmi krásne kvety. Obrovský bush a luxusné kytice z najdôležitejšieho tvaru a farba neopustí nikoho ľahostajným. Starostlivosť o trvalky Dahlias je však dosť komplikovaná: Každú jeseň musíte vykopať hľuzy veľkých veľkostí, spracovať ich pred chorobami, niekde na uskladnenie, nasledovať, aby sa nezmrazili a neboli sušené. Jarná opäť rastlina, a kvitnú bližšie ku koncu leta, nie dlho.

Existuje jednoduchší a jednoduchý spôsob, ako zdobiť vašu kvetinovú záhradu – do zasadiť jeden rok Dahlia. Ak správne vyzdvihnete rôzne kvety, vyzdobia z júna a na mrazu. Najmä preto, že sa dajú ľahko zvýšiť zo semien.

Ako si vybrať semená?

Ak chcete ďalej vyhnúť sklamaniu, musíte pristupovať k výberu semien. Odrody sa líšia niekoľkými značkami.

 • Čas kvitnutia: skoré, stredné, neskoro.
 • Výška rastliny: Nízke hranice, vysoké, sú tiež giganti. Jeden prvok by sa mal zvážiť: Čím vyššia je Georgin Georgin, neskôr to bude kvitnúť. Takže pre skoré kvitnutie je lepšie vybrať si nízku odrodu.
 • Tvar kvetov: Pomponny, golier, froté, kaktus, byt.
 • Farba. Existuje široká škála farieb. V predajniach môžete často vidieť pakety semien Dahlias s značkou „mix“. Ide o zmes odrôd, ktoré sú rovnaké, ale odlišujú sa vo forme a farbe púčiky. Na kvetinových postele vyzerajú takéto pristátie veľkoplošne a zdobia záhradný graf.

Ak si želáte, môže byť srdečné Dahlias sa môže pokúsiť rásť a ako trvalky. Na to, na jeseň, na konci kvitnutia, narazená časť rastlín sú narezané v nadmorskej výške 10-15 centimetrov z povrchu pôdy. Vytvorili malé hľuzy vykopať a odstrániť skladovanie. Jar zasadený v studniach (po hrozbe mrazov). Ale s touto metódou bude intenzita kvitnutia menej.

V podstate je rozdiel medzi trvalkými a ročnými Dahliami len v technológii kultivácie (semená alebo hľuzy). Vzťahujú sa na tú istú rodinu.

Kedy sa zasadiť na sadenice?

Siatie na sadenice sa vykonáva v závislosti od klímy lokality a charakteristík konkrétnej sezóny. Ale nie je potrebné ponáhľať sa, pretože rastliny sa líšia v rýchlom raste, a príliš skoro pristátie môže nepriaznivo ovplyvniť vzhľad pestovania kríkov: sú veľmi vytiahnuté, a ako výsledok, dekoratívne.

Školské domy v strede alebo v druhej polovici apríla, Georgina bude kvitnúť na začiatku júla a možno v júni.

Siatie

Georgina – Neschopné rastliny. Sadenice sa dajú ľahko zvýšiť na Wandiaill. Údržba Etapy práce približne nasledujúce.

 1. Vyberte si príbuzný kontajner – Transparentné plastové nádoby sú vhodné s vekom alebo dostatočnou výškou a objemovými riadmi. Pred použitím musíte umyť. Drenážne otvory robiť v dolnej časti.
 2. Potom sa pripraví zmes pôdy – Je lepšie si vziať pľúca, priedušné. Môžete mixovať obyčajnú zem zo záhrady s čistým pieskom, perlitom, vermikulitídou. Pôda nevyhnutne dezinfikujte: sú kalcinované v peci, alebo rozliate roztok mangánu alebo fungicíd.
 3. Výsadný materiál sa tiež dezinfikuje: nasiaknutý počas 15-20 minút v peroxid vodíka, môže byť v biopungicídi (podľa pokynov na obale). Potom položte na papieri a mierne suché.
 4. V spodnej časti kapacity, vrstva piesku, clamzit (pre drenáž), potom Zem. Mierne zhutnené, zvlhčovane z práškového zariadenia.
 5. Urobte malú prehlbovanie v pôde, vo vzdialenosti 4-5 centimetrov od seba. Položte semená a nalejte ich tenkou vrstvou pôdy. Trochu a navliečený. Z vyššie uvedeného, ​​musí byť nádoba pokrytá transparentným vekom alebo filmom a vložte dobre, teplé miesto. Výhonky sa objavujú veľmi rýchlo.

V južných oblastiach si môžete zasiať Dahliu priamo na lôžok na kvetináčoch. Ak sa objaví hrozba mrazov, je pokrytých pristátím.

Základná starostlivosť

Akonáhle sa sadenice v nádobe ruží, film sa s nimi vyčistí. Aby ste pestovali zdravé a silné kríky, musíte poskytnúť dobrú starostlivosť od prvých dní na nich: pravé zavlažovanie, bez stagnácie vody, ako aj tepelný režim.

Optimálna teplota pre vývoj rastlín – v rozsahu 23-25 ​​stupňov. Ak je deň menší ako dvanásť hodín, je potrebné zvýraznenie. Na tento účel môžete vziať phytolambu. Vhodné sú však bežné desktopy.

Po výskyte dvoch skutočných listov sú sadenice močením do samostatných jedál – jednorazové okuliare alebo plastové kazety.

Postup je normálny:

 1. Najprv je to bohaté na vylievanie pristátia;
 2. Dajte drenáž a substrát do hrnca, urobte malé vybrania;
 3. Potom opatrne vezmite každé naočkovanie vidličkou, lyžičkami, spatulasmi (pohodlnejší);
 4. preniesť ich na nádoby, mierne kompaktné;
 5. naliať rastliny (dosť trochu);
 6. V prípade potreby zapojte sklenené poháre.

V prvých dňoch po potápaní sa musia mladé Dahlias vytočiť z priameho slnečného svetla. Následná starostlivosť je včasná, nie veľmi časté zavlažovanie a v prípade potreby čítanie. Ďalším dôležitým bodom: takže kríky sú viac svieži a hojne kvitnú, sú zovretie nad štvrtým alebo piatom plechu.

Seedls pestované doma pred vystúpením, náladu, učiť na zmenu teploty a vetra, priniesť na otvorený balkón, lodžiu alebo verandu. Najprv krátko, jeden alebo dve hodiny, postupne zvyšuje čas pobytu na ulici. Keď počasie dovolí, odchádzajte na celý deň, vstupuje do domu len na noc. Zasadené po prenajatých studených.

Rastliny okamžite zasiate na trvalom mieste, samozrejme, nepotrebujete vytvrdzovanie. Ak sa príliš horí ruží, môžete sa zlomiť a transplantovať nejakú časť na inú kvetinu.

Zvážte podrobné pokyny na vylodenie a ďalšiu starostlivosť.

 1. Umiestnite pristátie je lepšie vybrať si solárne, chránené pred vetrom. Na jeseň je potrebné zintenzívniť Zem, urobte dobre ohraničený kompost a popol.
 2. Spring Re-Explod, rozpustí.
 3. Po nástupe trvalo udržateľného teplého počasia sú temperované sadenice vysadené v pripravenej kvetinovej záhrade. Existujú kríky s nízkym stupňom druhov vo vzdialenosti 35-40, a vysoké – 70 centimetrov od seba navzájom.
 4. Vykopať otvory – ich hĺbka závisí od výšky rastlín.
 5. V pozadí, pridajte lyžičku potaš-fermosforečné hnojivo, mieša sa s pôdou. Fosfor a draslík prispievajú k zvýšeniu počtu púčikov, zvýšiť dekoratívnosť.
 6. Pred odstránením zariadení z kapacít sú hojne napojené. Dahlias nie sú veľmi dobre prenášanie transplantátu, takže sa musíte pokúsiť zraniť korene čo najmenej.
 7. Skrinky sú úhľadne inštalované v jamkách a postupne prosiť zem. Mierne zhutnené.
 8. Výsadba je potom napojená a mulched s vhodnými materiálmi (napríklad nasekané suché tráva, s). Mulč bude chrániť pôdu pred rýchlym sušením, zabráni rastu burín a bude slúžiť aj ako dodatočná výživa.
 9. Ak sú odrody vysoké, musíte pripraviť kolíky pre podväzok vopred.
 10. Vodnatá nie je príliš často, v závislosti od počasia. Typicky sú rastliny celkom atmosférické zrážky. Na rozprašovač teplých dní.
 11. Tvorba sa vykonáva podľa potreby. Uvoľnenie – po daždi alebo zavlažovaní.
 12. Počas opuchu budov púčikov môžete podávať hnojivo s obsahom fosforu alebo draslíka, s polovičnou dávkou. Nepoužívajte dusíkové hnojivo. Dusík vyvoláva rastúce zelenú hmotu na poškodenie kvitnutia. Ale všeobecne je lepšie nezneužívať a minerálne prísady.
 13. Vyblednuté kvetenstvo sú odstránené, v dôsledku závodu, nestrácajú silu na dozrievanie semien, ale tvoria nové púčiky. Okrem toho sa zlepšuje vzhľad kvetinových lôžok.

Choroby a škodcov

Georgina je dosť ťažká a nenáročná, sú chorí najmä z nesprávnej starostlivosti. Hlavnou vecou je, že by sa to malo pamätať – táto kultúra úplne nevydrží kotvenie pôdy a zhrubne pristátie.

Najbežnejšie ochorenia: Rôzne hniloby a škvrnitosti, ovplyvňujúce listy, ako aj fusarióza – rotácia root. Zdá sa, že vzhľadom na nedostatok obehu vzduchu medzi krídlami a nadmerným zavlažovaním. Rovnako ako akúkoľvek chorobu, sú ľahšie varovať, než s nimi zaobchádzať. Preto potrebujete pravidelne skúmať pristátie a okamžite odstrániť poškodené listy. So silným poškodením je zariadenie pacienta úplne odstránené.

Prevencia sa uskutočňuje s netoxickými biologickými prípravkami (ako napríklad „fytosporín“, „fundazol“), podľa pokynov na obale. Uistite sa, že dodržiavajte rotáciu plodín a každý rok nealtinujte Dahlias na rovnakom mieste, rovnako ako vyhnúť ich pristáť po ASTRA.

Od škodcov na Dahlias sa môže objaviť vlnu, slimák, rôzne húsenice. V tomto prípade sú odporúčania rovnaké ako pre choroby: ak je to možné, častejšie kontrolujte rastliny a zbierajú „nezaujatých hostí“ alebo spracúvajú kríky s roztokom insekticídu s mydlom.

Ak je čas vynechaný a poškodenie je silné, takéto kríky musia byť okamžite vytiahnuté a odstrániť.

Pestovať Dahlia zo semien a starostlivosť o ne je celkom jednoduché. So vhodným pristátím a dodržiavaním agrotechniky rastlín sú zdravé a záhradník zostáva len radosť v ich kráse.

Prečítajte si viac o tom, ako pestovať Dahlias z semien, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: