Ako pestovať flocals zo semien?

Floxes dnes sa aktívne používajú v dizajne mnohých miest na vidieku. Tieto rastliny sú neuveriteľne jednoduché starostlivosť, dokonale si zvyknite na akúkoľvek pôdu a majú svieži a voňavé kvetenstvo rôznych farieb. V tomto článku sa dozviete, ako pestovať flocals zo semien doma.

Zber a príprava semien

Ak chcete pokračovať v pestovaní Phloxov, prvá potreba pripraviť pristávací materiál alebo semená. Vysoko kvalitné semená Phlox si môžete kúpiť v akomkoľvek kvetinárstve alebo ich zbierať z rastliny.

Na pristávací materiál, ktorý bol zozbieraný osobne, existujú zariadenia. Napríklad pri zbere semien z hybridných kríkov je pravdepodobnosť straty jedinečnosti určitej odrody veľká. Zároveň v obchodoch si môžete vybrať nielen určité odrody Phloxov, ale aj tašky so zmiešanými semenami rôznych odrôd – to vytvorí kvetinové postele.

Určite pripravenosť semien phloxov do montáže je celkom jednoduché – Je potrebné vyhodnotiť stav kvetinovej krabice.

Ak je odhalený alebo AJAR, zvážiť, že čas na zber semien prišiel a môžete začať trénovať výsadný materiál na pristátie.

Takýto postup ako zbierka semien, nestojí za to, inak môžu len padnúť a kopať na zemi. Ak pochybujete o stupeň pripravenosti krabice farieb, potom venovať pozornosť farbe semien – zrelé možnosti sú vyznačené hnedom zeleným odtieňom. Ak semená musia byť trochu viac, rezané poľa a umiestnite ho do obálky, kým sa nezobrazia príznaky zrelosti.

Tento spôsob zberu semien sa používa v rastúcom a ročnom a trvalšom PHLOX. Najlepšie pre zber semien Vyberte si kvetinové boxy najkrajšieho, sviežiho a zdravých rastlín.

Pripraviť semená takýchto zariadení do procesu plánovania v kontajneri, Tri dni pred pristátím by mali byť umiestnené v malej nádobe s teplotou vody.

To výrazne zvýši percento semien.

Pristátie pri sadenivách

Potom, čo ste zostavili pristávací materiál na jeseň, musíte strategické semená, aby ste si boli istí, že pôjdu. Semeno pristátie v kontajneri prechádza v prvých dňoch jari.

Floxes nie sú obzvlášť vyberané farby, pokiaľ ide o vlastnosti pôdy pre ich kultiváciu. Pre nich sú vhodné akékoľvek neutrálne pôdy s nízkou kyslosťou – v kvetinárskych obchodoch je obrovský výber takejto pôdy. Dokonca aj v alkalickom médiu sa Phlox môže cítiť pohodlne s kompetentnou starostlivosťou.

Ak máte pôdu so zvýšenou hladinou kyslosti, odporúča sa pridať nejaké vápno do jeho zloženia – To umožní zosúladiť ukazovatele pH. Ak je pôda skôr ťažká a hustá, odporúča sa zriediť malým množstvom piesku. Ak je piesok, naopak, je to príliš veľa – to by malo byť zmiešané s rašelinou.

V prípade, keď záhradník používa pôdu na pristátie, pôda sa cíti nielen rašeliniská, ale aj s kompostom alebo hnojom. Optimálna možnosť pre pestovanie sadeníc z semien FLOX je zmesou dermálnej, listovej pôdy, piesku a rašeliny (v pomere 2/2/2/1).

Pred pristátím semien v zemi by sa malo dezinfikovať – ​​zvyčajne sa tento postup vykonáva s pôdou, ktorý bol prevzatý z ulice. Ak ste si kúpili pôdu v obchode, nie je potrebné ju dezinfikovať – ​​zničiť len všetky nutričné ​​prvky. Dezinfekčný proces zahŕňa kalcináciu pôdy v peci pri teplote najmenej 200 stupňov Celzia. Alternatívne môžete umiestniť pôdu v mrazničke.

Flox akýchkoľvek odrôd sa môžu pestovať v nádobách od absolútne akýchkoľvek materiálov, ale zvyčajne sú to štandardné plastové alebo drevené nádoby s malou hĺbkou.

Po výbere pôdy a kapacity pokračujte na siatie semien.

 • Pred siatím sa uistite, že kontajner je prítomný malú drenážnu vrstvu pre vlhkosť.
 • Skúsení záhradníci nie sú odporúčané, aby silne ponorili semená Phlox, keď vylodenie v kontajneri. Výsadný materiál je chaotický rozptýlený na povrchu pôdy a na niektorých miestach mierne stlačil dlaň.
 • Potom je potrebné vykonať hojné zalievanie semien a dať ich do teplého miesta s dobrým prístupom k svetlu. Najlepšie pre to bude vyhovovať Windowsill na slnečnej strane budovy. Ak chcete vytvárať podmienky pre zimovanie, rastliny sú pokryté polyetylénovým balíkom alebo sklom – sa tiež vyhnúť slnečnému žiareniu od získania sadeníc.
 • Takže semená sa cítia čo najpohodlnejšie, je potrebné poskytnúť konštantnú teplotu v miestnosti aspoň 23 stupňov. Ak rastlina nemá svetlo, alebo ho vložíte do tieneného miesta, uistite sa, že osvetlenie so špeciálnymi fytolamps.
 • Následný proces starostlivosti osiva pozostáva v každodennom vetraní nádoby, bohaté zavlažovanie s postrekovačom, ako aj na odstránenie nahromadenej vlhkosti na vnútornom povrchu skla.
 • Ak chcete dosiahnuť maximálne rýchlosti rastu osiva, je potrebné poskytnúť vysokú úroveň vlhkosti v miestnosti, a potom, čo postupujú, znížte množstvo zavlažovania, aby sa zabránilo hnaniu svojich koreňov.
 • Aby sa sadenice mohli bez prekážkam, aby prežili pristátie do otvorenej zeme, postupne znižujú teplotu v miestnosti s +23 až +15 stupňov Celzia.
 • Film alebo sklenený prístrešok sú úplne odstránené, akonáhle si všimnete, že korene semien sa prehĺbili v pôde. Spravidla sa prvé klíčky objavujú približne v jednej a pol alebo dva týždne.

Potom, čo si všimnete, že výhonky Phlox sa objavili 2 alebo 3 plnohodnotné zdravé listy, mali by sa konať snímače. Najlepšie zo všetkých, hlboké plastové kontajnery alebo šálky sú vhodné na to, v dne, ktorého potrebujete urobiť niekoľko otvorov vlhkosti vopred.

 • Aby bol proces potápača prešiel pre rastliny bezbolestné, zem v pohároch sa spracováva vopred s rastovým stimulátorom a samotné výhonky sú hojné. Ak je Zem navlhčená, korene výhonkov nebudú poškodiť transplantáciu.
 • V 1 šálke môže byť vysadený z jedného na dva klíčky phlox. Fúkanie by mali byť ponechané na úroveň semien. Potom by sa malo udržať ešte viac zalievanie, ale neumožňuje akumuláciu vlhkosti z koreňov a kufra Rostkov.
 • Po vyzdvihnutie hrnca s klíčkami by sa mala umiestniť do teplého a tmavého miesta doma alebo bytu, a pod prirodzeným osvetlením, aby sa len večer, pár hodín pred západom slnka. To umožní, aby sa rastliny zvykli na dočasné rytmy a slnečné svetlo.
 • Zalievanie po potápaní by sa malo vykonávať len vtedy, keď bude prioritný kruh v blízkosti závodných výhonkov suchý – Phlox nemá rád nadmernú vlhkosť.
 • Pred výsadbou rastlín do otvorenej zeme, mali by byť naplnené najmenej 1-2 krát, ale samotné prvé kŕmenie sa odporúča skôr ako týždeň po procese potápača.
 • Už po tom, čo sa vaše výhonky objavujú viac ako 5 plnohodnotných listov, bude to užitočné stráviť september – to umožní rastlinu vyrastať a spomaliť rast.

Nad spôsobom prípravy sadeníc ročných phloxes sa prakticky nelíši od rastúcich kríkov rovnakých trvalých rastlín. Ich semená nie sú pripojené k zemi, ale prehĺbili sa do nej v hĺbke najviac 0,5-1 cm. Vyberanie sadenice v každom prípade nastáva 15-20 dní po pristátí.

Kým rastliny nebudú zakorenené, mali by byť chránené pred priamym slnečným svetlom.

Pristátie v otvorenom pozemku

Sadenice trvalých a ročných phloxes pristál v máji. Počas pristávacieho konania postupujte podľa týchto odporúčaní.

 • Hĺbka rastlín by nemala prekročiť 10 cm.
 • Výhonky musia pristáť s kusom pôdy z nádrže.
 • Ak je rastlina ročná, uložte vzdialenosť medzi klíčkami najmenej 15 cm. Ak máte k dispozícii trvalka, by mala byť ponechaná aspoň polovica metra medzi pristálovými krídlami.
 • Ako miesto pristátia pre flox, je najlepšie si vybrať tieňované oblasti, kde priame slnečné svetlo pôjde len v dopoludňajších hodinách a večer. Nestojí za to vložiť do úplného tieňa, inak to bude mať vplyv na množstvo kvetenstiev a jasnosti kvetov. Ak si dal túto závod pod otvoreným slnkom, jeho stonky stratia farbu veľmi rýchlo a môžu dokonca sušiť. Niektorí záhradníci radia pristáť Phlox v blízkosti záhradných stromov alebo veľkých kríkov, ale len vtedy, ak majú hlboký, a nie povrchový koreňový systém. Okrem toho, keď si vyberiete miesto pre tieto rastliny, nemali by ste si vybrať nízke oblasti, kde sa počas dažďa neustále nahromadí.
 • Pri vypovedaní je potrebné organizovať vysokokvalitnú vrstvu drenáž, takže vlhkosť nie je v koreňoch rastliny.
 • Veľmi závisí od typu pôdy na trvalom mieste pre pádu. Musí to byť úrodné, nie ťažké a dobre prejsť vzduchom. Okrem toho by mala byť pôda pravidelne oplodnená biohumusom alebo popolom dreva.
 • Počas výsadby sadenice v diere, uistite sa, že korene sú odilné v rôznych smeroch a nezasahovali do rastu seba navzájom.

Následná starostlivosť

Hlavným aspektom rastúcich Phloxes nie je riadne pristáť tieto rastliny, konkrétne v následnej starostlivosti o sadenice. V prvom týždni po vystúpení, mladé phloxes zažívajú obrovský stres a potrebujú starostlivosť o starostlivosť o starostlivosť.

Základné pravidlá pre starostlivosť o výhonky Phlox.

 • Počas adaptácie (počas prvých dvoch týždňov po vynesení v otvorenej zemi), Zem v valcovacom kruhu v blízkosti rastlín sa musí nevyhnutne rozložiť. Poskytne prístup vlhkosti k koreňom rastliny a tiež umožní odstránenie výhonkov burín alebo zničiť škodcov.
 • Zavlažovanie v prvých týždňoch by sa malo vykonávať najmenej 1 krát za 3 dni. Aby ste zabránili rýchlemu odparovaniu vlhkosti v blízkosti rastliny, mali by ste vytvoriť vrstvu mulčovania z rašeliny, slamy, ihly alebo skosenej trávy.
 • Už po prvom riadku adaptácie prešiel, rastlina by mala byť pravidelne vystavená – vytvorí si pevný a zdravý koreňový systém.
 • Počas obdobia suchého závodu by mala byť voda každé 2-3 dni aspoň 2-3 litra na phlox. Napriek tomu, že táto záhradná kultúra nemá rád nástroje vlhkosti, úplné vysušenie Zeme v valcovacom golieri nestojí za to umožniť, najmä tvorbu hlbokých trhlín. Zavlažovanie by sa malo vykonávať skoro ráno alebo večer, aby nedošlo k poškodeniu listov rastlín a umožniť vlhkosť absorbovať pôdu.
 • Takže, že Phloxes dokázali získať svieživecké kvetenstvo, musíte ich oplodniť aspoň 3 krát v sezóne s organickými a minerálnymi hnojivami. Prvé kŕmenie by sa malo uskutočniť mesiac po pristátí (zvyčajne budú vybavené vodou zmiešanou vodou). Druhé krmivo sa uskutočňuje za dva týždne – do pôdy sa pridávajú hnojivá, ktoré obsahuje superfosfát a potašovaciu soľ. Tretie kŕmenie sa vykonáva za mesiac – používa sa aj hnoja zmiešaný s vodou (25 gramov na 2 litre vody).
 • Nezabudnite pravidelne odstrániť buriny v valcovacom kruhu v blízkosti rastliny, rovnako ako ostražité, aby ste sa vzťahovali na najmenšie známky vzhľadu akýchkoľvek plesňových ochorení, vírusov alebo škodcov. Ak chcete bojovať proti druhému, použijete akékoľvek insekticídne prostriedky proti záhradným škodcom a štandardné fungicídy ako zmes Bordeaux by mali pomôcť v boji proti hubovým chorobám.
 • Na udržanie trvalého Phlox počas zimnej sezóny by sa malo konať niekoľko špecifických udalostí. Po prvé, v polovici októbra, znížiť túto rastlinu, ponechávajte viac ako 1-2 cm trupu, potom sa rozpadne a zaobchádzajte so zemou okolo krídla insekticídnych prostriedkov. Potom je organizovaná mulčová vrstva a samotná rastlina je pokrytá sweetheave, spevom alebo vetvami.

Odporúčania

     • Aby sme dosiahli najjasnejšie sfarbenie z rastlín, naplánujte ich na miestach s dobrými slnečným prístupom ráno a večer, ale bez vetra. Po tejto rastliny sa stane požadovaným miestom akumulácie opeľovačov hmyzu a silný vietor ich bude riadiť a zničiť peľu. Okrem toho, ak chcete, aby kvet phloxes bol ešte viac svieži, okamžite odrezať už vyblednuté púčiky.
     • Napriek tomu, že pre hnojivo phloxes sa používajú organické aj minerálne hnojivá, samotné rastliny patria do organického kŕmenia. Ako už bolo spomenuté, často sa používa na hnojenie Phloxes, ktoré sú zmiešané s vodou. Hovoríme o odchode a ohromení. Čerstvý hnoj doslova zničí korene a kmeň závodu za pár dní.
     • Počas čistenia záhradného pozemku by sa malo jesenné folia zbierať v jednej hromade a horieť – zabije všetky možné škodcov, ako aj ich larvy.
     • FLOXES majú dostatočne odolné a dlhé stonky a masívne, svieži kvetenstvo vo forme blizzardov, ktoré sa môžu nakloniť pod ich hmotnosťou. Aby ste tomu zabránili a chránili rastlinu pred silným nárazom veternej energie, usporiadajte pre nich pevnú zálohu.

     Tipy na kultiváciu Floxers Pozri ďalej.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: