Ako pestovať fukciu zo semien?

Rodení z Južnej Ameriky – Krása Fuchsia, má si zaslúženú popularitu po celom svete. Preto sa otázka šľachtenia kvetu osivo zaujíma mnoho, najmä preto, že ho vyrastajú na vlastnú päsť, dokonca aj začiatočník.

Vlastnosti pestovania semien Fuchsia

Fuchsia označuje trvalky a doma je najčastejšie chovu so stalou. Avšak, mnoho záhradkárov sú vhodné pre proces viac kreatívnej a rastliny zo semien. Táto metóda chovu je veľmi vzrušujúca a umožňuje vám dostať potomstvo so zaujímavými farebnými farbami inými ako materský. Je to spôsobené tým, že pestovanie Fuchsia zo semien nezaručuje zachovanie mladého závodu väčšiny odrôd, ktoré sú obsiahnuté v rodičovstve.

Ale na účely výberu je metóda osiva vhodná, pretože je nemožná, a umožňuje vám dostať kvety rôznych odtieňov.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Fázy chovu

Proces pestovania fukcie zo semien obsahuje niekoľko stupňov, z ktorých každý vyžaduje kvet dodržiavania viacerých dôležitých odporúčaní.

Zber semien

Zber a príprava semienového materiálu je veľmi zodpovedný postup, pretože úspech celej udalosti závisí od kvality semien. tak, Semená Fuchsia je možné zakúpiť v špecializovanom obchode a môžete si zbierať. Lebo to, akonáhle sú kvety púčiky kvitnú, s pomocou bavlnených tyčiniek zbierať peľ z mužského kvetu a starostlivo tolerovať na ženské, mazanie palice. Zároveň je materská kvetina oslobodená od athers, opatrne ich odstrániť s pinzetami.

Ďalej je Fuchsia mierne striekaná vodou, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť úspešného opelenia.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ak je k dispozícii len jeden BUSKO, Umelé opelenie sa vykonáva na jednej rastline. Pre to Peľ z kvetov jedného odtieňa toleruje kvety s inými odtieňmi na nosníku. Aby sa zabránilo prenosu kvety hmyz fuchsia kryt gázu a čaká na vzhľad ovocia. Po vytvorení sa gáza odstráni a sleduje zmenu farby ovocia.

V prvej fáze budú mať červený odtieň, potom sa stávajú fialovou a v poslednej fáze zrenia budú maľovať v fialovej farbe. V tomto bode sú opatrne rezané a umiestnené na suchom mieste na sušenie. O niekoľko dní neskôr, ovocie rezané a odstrániť malé svetlé hnedé semená, ktoré vyzerajú ako cesnakové klinčeky, len byt.

Sú tiež sušené na hárku papiera, ukladajú sa na tkanine alebo papierové balíky a vyberte do skladu až do pružiny.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Príprava podkladu

Ďalším dôležitým stupňom kultivácie fuchsiie zo semien je príprava výživového ventilu. Môže sa kúpiť v obchode v hotovej forme alebo variť sami. Na to trvá 3 kusy zaseknutého, mieša sa s dvoma časťami rašeliny a jednej časti piesku, potom sa kalcinuje v peci pri teplote 200 stupňov počas 20 minút. Ak sa rúra na sklade neupnela, potom sa varený substrát rozlial strmou vriacou vodou alebo teplým roztokom ružovej farby.

To umožňuje pôdu z patogénnej mikroflóry a zabraňuje riziku plesňových infekcií. Potom sa substrát nechá vychladnúť, potom, čo rozptyľujú na nízkom a dostatočne širokom kreatíve s odvodneným dnom.

Pre-v spodnej časti kontajnerov sú položené 2-3 cm hliny alebo riečnych kamienkov, čím sa vytvárajú drenážnu vrstvu.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Pristátie

Po pripravení substrátu môžete pokračovať do semien. Pre tieto semená sa zmiešajú so suchým pieskom a rozptýlím sa povrchom pôdy. Potom je pristátie zavlažované z rozprašovacej pištole, pokrytej polyetylénovým filmom alebo sklom a umiestnené na ľahkom mieste. Denné pristátie sa vykonáva počas 15 minút av prípade potreby zvlhčujú. Klíčivosť semien Fuchsia sa vyskytuje pomerne rýchlo, a po 3 týždňoch sa objavia prvé klíčky.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Dobré výsledky dávajú výsadbu semien v peat pilulky, pred uzavretými v teplej vode. Potom, čo budú dobre napučia, sú usporiadané pozdĺž varených kontajnerov a dať do každého z nich jeden semená. Kapacita môžu byť použité bunky z vajíčok. Tar s tabletmi sú tiež pokryté filmom, periodicky vetraním a zvlhčovaním.

Sprourovaný prehľadávač za mesiac vyplní svoje korene všetku pilulku, po ktorej by mal byť.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Vytvorenie podmienok

Aby sa semená Fuchsia rýchlo a spolu klíčili, je potrebné pre nich vytvoriť niekoľko podmienok. Tak, Teplota vzduchu v miestnosti, kde sú krabice s sadesami, by malo byť od 18 do 25 stupňov. Zároveň by mala byť pôda vo vlhkom stave, ale stagnácia tekutiny je neprijateľná. Ak sa v zóne semien hromadí voda, potom je substrát skrútený a semeno sa bude hniť, nemá čas na klíčenie.

Pre to Aby nedošlo k prekročeniu pôdnej vlhkosti, zalievanie sa vykonáva striekaním z postrekovača alebo inštalácie kontajnerov v palete vodou. Pozemok v rovnakom čase absorbuje len požadované množstvo vlhkosti na klíčenie semien. Ak sa všetko robí správne, výhonky sa objavia v 20-30 dňoch.

Po vzniku výhonkov sa postupne zvyšuje čas pristátia, a čoskoro rozoberajú skleník.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Vyberanie

Po 2 plnohodnotných listoch sa objavujú na Young Fuchsia, klíčky sú vyhľadávané na samostatných kontajneroch – potápania. Ako kontajner berie plastové poháre s objemom 200 ml v dni. Nutrient Substrát nalejte do nich, nezabudnite na to, aby sa na dne zasadil malý clamzite, potom, čo sa vysadzujú, snažia sa zachovať hlinenú hrudku čo najviac. Všeobecná nádoba pre-priméru, v ktorej sa šolly rástli zvlhčovače. Postup sa vykonáva na rastúcom mesiaci.

Po vychystávaní sa Fuchsia pravidelne nastrieka z postrekovača a dvakrát mesačne sa živia minerálnymi hnojivami. Ak je skrinka veľmi veľa ísť do rastu, je určite štipka, odrezať vrchol a vytváranie sviežej a krásnej kvety.

Potom, čo sa pohár stane malými, rastlina je transplantovaná do priestrannejšej nádoby, nie okamžite injikovaný koreňový krk.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Starostlivosť o výhonky

S cieľom pestovať hrubý a zdravý kvet z mladého výhonku, Je potrebné, aby sa o neho staral.

  • Takže, ihneď po vyhľadávaní, mladí výhonky sú odstránené na pár dní v tienenom mieste, čo umožňuje kvetom prispôsobiť sa lepšie v novom hrnci.
  • Zavlažovanie rastlín sa uskutočňuje fascinovanou teplotou vody, neumožňuje sušenie hornej vrstvy pôdy a tvorbu hustých kôry.
  • Ako kŕmenie, akékoľvek minerálne liečivá pre kvitnúce rastliny sa používajú alebo oplodňujú kvet s pomocou ľudových prostriedkov. Dobré výsledky dávajú použitie infúznej banánovej kôry. Na prípravu kompozície 3 skiny nalial dva litre vody a trvali na 5 dní. Potom sa získaná infúzia poškvrnená vodou v pomere 1: 1 a naleje fukciu. Môže byť tiež použitý v infúzii dreveného popola, na prípravu 2 st. L. Bohužiaľ sa naliata litrom vody a nechávajte niekoľko dní, ako aj tinktúru hôr na cibuľke šupku a troch litrov vody, naplnené do dvoch dní. Niektoré produkty kvetov poraďte občas vodu fuchsia akvarijné vody, a to môže byť vykonané len mokrou pôdou.

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ako pestovať fukciu zo semien?

Ak robíte všetko podľa pravidiel a nezanedbávate radu špecialistov, potom sa Fuchsia pestuje zo semien začne kvitnúť v druhom roku života a poteší majiteľov s jasnými farbami a nádhernými zelenými.

Viac informácií o tom, ako rásť Fuccia z domov doma, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár