Ako pestovať smrek zo semien?

Málo ľudí, ktorí boli vášniví o záhradníctve, nerastú nič nielen v oblasti krajiny, ale aj na okne alebo balkóna – petržlen, kôpier, sadenice, na konci. Ale pár „múdrych“. Je možné pestovať smrek zo semien doma? Rýchlo, ak budete sledovať neprijateľné pravidlá.

Zber a príprava

Samozrejme, semená budú musieť začať kultiváciu smreka. Môžu byť zakúpené v obchodoch. Ale ak z akéhokoľvek dôvodu, nákup nie je nemožné alebo nežiaduce, semená môžu byť získané zbúraním jedľa hrbole v každom parku. Nemali by sme však zbierať všetko v rade, iba kužele bude vhodné na pestovanie pre pestovanie, ktoré nemali čas odhaliť, ale zároveň už z stromu. Musia ich zbierať buď na konci jesene, alebo na začiatku zimy. Najlepšie kužele na klíčenie – s jedľami, ktorí nedosiahli 10 rokov, ale nie s mladými stromami.

Zber kužeľov, musia byť umiestnené v blízkosti batérie niekoľko dní. Akonáhle sa zjavia hrbole, mali by byť jemne pretrepať, odporúča sa to urobiť nad pripravenou kapacitou alebo čistou handričkou. Semená by mali byť posypané. Ak sa chcete zbaviť váhy, semená sú zložené do vrecka gázy alebo bavlnenej tkaniny a úhľadne ju spojiť medzi dlaňami. Po zoskupení všetkých stupníc sa semená umiestnia pod tečúcu vodu pre dôkladné umývanie. Ďalej prechádzajú dezinfekciou, pre ktorú sa používa slabý roztok mangánu a suší sa.

Pre stratifikáciu, ktorá je ďalšou fázou v oblasti posudzovaného algoritmu budúceho stromu, semená sú umiestnené v chladničke. Skúsení záhradníci vytvárajú skutočné prírodné podmienky pre semená, ktorým sa budúcim jedlom pod hrúbkou snehu, ale ak zvážime, ako sa zimy nedávno stali, je lepšie konať určite a stratifikovať semená v chladničke.

Pre tento postup potrebujete pripraviť vhodnú kapacitu. Vyžaduje sa určité množstvo tabliet rašeliny alebo rašeliny – počtom semien, ktoré sú plánované na pôdu. Rašelina je potrebné namočiť vo vode, potom produkuje nadbytočnú tekutinu. Rašelina pripravená týmto spôsobom je umiestnená v nádobe, semená ležia na vrchole, a potom posypeme malým počtom rašeliny.

Potom je potrebné umiestniť transparentný kryt na nádobu alebo potiahnite polyetylénový film a vložte dizajn do chladničky, kde sa skladuje až do pružiny.

Vhodné odrody a typy jedI na reprodukciu osiva

Z akého množstva odrody sú vybrané na pestovanie, závisí od toho, ako dobre pôjde semená, ako aj, v ktorej by sa mala pestovať pôda. Veľa odrôd má veľa, líšia sa vo veľkosti ihiel, tvaru a maliarskych ihiel. Ak plánujete pestovať svoj vlastný vianočný strom doma, jeden z odrôd trpaslíkov bude vyhovovať. No, tie, ktoré budú odoslané neskôr na pozemku o domácnosti, by sa mali zaobchádzať s konvenčnými odrodami. Najčastejšie je to zvyčajný zelený strom alebo modrá, aj keď to môže byť pyramídový kórejský. Treba však poznamenať, že hrbole odobraté z modrej jedli nie vždy dávajú výhonky rovnakej farby a dekoratívneho druhu. Pochopiť, akú farbu bude mať strom, môžete len po troch alebo štyroch rokoch svojho života. Potom sa stáva jasnou, modrá je smrek alebo obyčajná zelená.

Prečítajte si viac  Pine Hory Pumilio: Popis, pristátie a starostlivosť

Potrebné podmienky

Stratifikované semeno by sa nemalo zlepšiť v malom nádobe. Akonáhle to dáva výhonky, rast je celkom intenzívne. Menej hrniec, budúci vianočný strom je bližšie. Transplantácia v takom období – istý spôsob, ako ohrievať krehkú rastlinu. Takže hrniec musí byť nielen veľký, ale tiež dosť hlboký.

Zalievanie semien musia byť pravidelné, ale nie časté – raz týždenne bude stačiť. Akonáhle sa bommujú baktérie, zalievanie končí, periodický postrek výhonkov s výkrikami s vodou začína. Táto vlhkosť je dosť dosť.

Prekvapivo, jedľa je intenzívna, než celá rastie v zime. Preto by sa nemalo báť postaviť sa s mladým stromom, ale naopak, odporúča sa ho dať na glazovaný balkón alebo parapet, hneď ako zima. Takže to bude nálad a zvyknúť si na optimálne prírodné podmienky pre to.

Ale rovné lúče slnka – absolútne nie to, čo potrebujete mladého jedle. V opačnom prípade to nedá žiadnu príjemnú ihličnatú arómu, ani krásne ihly. Aby sme odolali svetlému slnečnému žiareniu, potrebujeme výšku 0,3-0,5 m a veku najmenej 3-4 rokov.

Koľko rokov dozrieva?

Prší mladý vianočný stromček v zemi, by sa nemal očakávať od jej intenzívneho rastu. Prvé tri alebo štyri roky, ihličnaté stromy rastú veľmi a veľmi pomalé.

Na klíčenie stromu je oveľa jednoduchšie ako rastie, pretože obyčajné, nie dekoratívne jedli rastú desaťročia. V siedmej ôsmej roku života sa strom už zvyčajne vytvoril, dosiahol výšku jedného alebo viacerých metrov.

Ako zasadiť?

Pristátie Stratifikované semená sa vyskytujú v tej istej pôde, v ktorej dospelé stromy rastú, ale musí sa dezinfikovať. To sa vykonáva pomocou kalcinácie v rúre. Ďalej je potrebné vyrábať priľnavosť pôdy, ale nie vodu, ale riešenie mangánu v slabej koncentrácii. Potom môžete zasiať semená. Tak, že pôda sa stáva výživnejšou, môžete ho zmiešať s malým počtom rašeliny alebo so špeciálnou pôdou na pestovanie ihličnatých stromov. Aj keď nadobudnete tento druhý a plánujete pestovať jedľa v ňom, odporúča sa ho dezinfikovať s riešením mangánu.

Prečítajte si viac  Partnerský trávnik

Pôda môže byť tiež dezinfikovaná špeciálnou prípravou na leptanie. Je potrebné pôsobiť ako presnosť podľa pokynov na jeho používanie.

Na prípravu stratifikovaných semien musia namočiť 2-3 dni. Voda by mala byť teplá. Akonáhle sú semená opuchnuté, môžu byť vysadené.

V spodnej časti kontajnera, v ktorom váš smrek rastie, mali by ste umiestniť odtokovú vrstvu – najlepšie zo všetkých kamienkových alebo malých kameňov. Ďalej je pôda položená s hustou vrstvou, je prelomená roztokom manganistanu draselného. Po jednotnom ukladaní semien, musíte ich posypať pôdu, ale jeho vrstva by mala byť tenká. Aby sa zabránilo erózii pôdy, nie je naleje a sprej vodou zo spreja. Potom je hrniec natiahnutý potravinárskym filmom a je umiestnený na okne.

Potom prichádza pomerne dlhé obdobie čakania – od 2 týždňov do niekoľkých mesiacov. Je to normálne, pretože semená jedli charakteristické pre veľmi dlhú dobu.

Odporúčania pre starostlivosť

Vzhľad prvých vianočných stromov je skutočná udalosť, pretože sa vôbec nepozerajú ako budúce stromy. Sú veľmi citlivé na infekcie, predovšetkým – na čiernu nohu.

Musia zabezpečiť správne odchod, ktoré sú nasledujúce postupy.

  1. Klíčky nemusia vodu – aby sa zabránilo vysielaniu. Periodický postrek z postrekovača s tepelnou vodou bude viac než dosť. Ak sa teplota dramaticky zmení v zime, nepoškodzuje. Jediná vec, ktorú treba vyhnúť, je zasiahnuť rovné lúče slnka.
  2. Zdravý výhonok vyzerá takto: Light Green Barrel s vyklíčeným semienkom na konci. Po analýze všetkých zárodkov, mali by ste ich zlomiť, odstrániť slabé, zakrivené a iné chybné. Akonáhle sa objavia prvé ihly na výhonke, môžete vytvoriť podávače špeciálne navrhnuté pre ihličnaté stromy, v súlade s pokynmi na použitie.
  3. V suchom a teplom vzduchu apartmány klíčky zlé, Preto budú lepšie prispôsobené na balkóne alebo lodžive. Ak príde chlad, môžu byť prenajaté späť do miestnosti. Optimálna teplota pre rast a vývoj vianočného stromu je +15. Ak zasiahnete rovné lúče slnka na výhonkoch, závod je nesprávne vyvíjajúci. Kmeň vetiev sa vyskytuje, potom môže vianočný strom zomrieť.
  4. Keď sa vytvoril výhonok, okolo ihiel, zalievanie obnovuje, ale nemalo by to byť nadmerné. Vytvorený zavlažovací strom nie je potrebný, za predpokladu, že rastie v otvorenej pôde. Uistite sa, že sa mulching. Na zimu v prvých dvoch rokoch života stromu musí byť trup inšpirovaný rašelinou. Ďalšie otepľovanie sa nevyžaduje.
Prečítajte si viac  Elektrické záhradné drviče: Odrody a populárne známky

O tom, ako pestovať smrek zo semien správne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: