Ako pestovať tulipáni 8. marca?

V čase, keď príroda dokončí svoje prebudenie po zimnom odpočinku, začnú potešiť oči filmu, jasného kvetu tulipánov. Tieto vytrvalé žiarivé kvety sú také krásne, že vždy chcú vidieť hrdzavé vlasy, a nie len na jar. Agrotechnológia tulipánov vám umožňuje rásť týchto rastlín po celý rok, dávať nielen estetické potešenie, ale aj možnosť zarobiť.

Vhodné odrody

Pestovať krásne a vysoko kvalitné kvety doma nie je tak jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad. Tento proces je veľmi vzrušujúci, ale nie menej komplikovaný. Ak chcete začať, je potrebné zvoliť stupeň tulipánov, ktoré sú maximálne prispôsobené na ich destilátu v umelých podmienkach.

Experimentálne zistili, že na tento účel sú najvhodnejšie najnižšie tulipány.

Je tiež potrebné vziať do úvahy triedu, farbenie farieb, vystavenie ich chorobám. Zo všetkých odrôd tulipánov, ktoré sú obzvlášť populárne pre zimné pastviny, kvety zručnosti urýchli to najlepšie. Tu sú ich mená.

 • Tulipový foster. Jeho rast je 12-16 cm. Rastlina má zvýšenú odolnosť proti ochoreniu.

 • Tulip Greiga. Získané uznanie vďaka krásnemu skládkam s monofónnou alebo dvojfarebnou farbou.

 • Kryštál. Odkazuje na triedu Terry TULIPS. Odtiene veľkolepých kvetov sa líšia od červenej po fialové. Odolné voči nepriaznivým podmienkam.

 • Prehliadka. Zložitý a nenáročný stupeň. Púčiky majú formulár skla. Kvety, spravidla, červená s oranžovými pruhmi.

 • Ganders RAPSODI. Výška rastliny nie je viac ako 50 cm. Púčiky postupne menia maľbu, od bohatej ružovej na mlieko-bielu s ružovým striekaním.

 • Biela elegancia. Výška kolíky – až 60 cm. Bud vo forme lily natretá vo farbe slonoviny. Okvetné lístky elegantné a sofistikované, ukázali na konce.

 • Hemisfer. Tulip-Chameleon. Ponuka kvety natreté spočiatku mliečna biela farba s ružovými ťahmi. Po nejakom čase, Bud Damsens, získava nasýtenú ružovú farbu. Odolné voči chorobám sa vyznačuje zvýšenou vytrvalosťou.

Výcvik

Aby sa TULIP podarilo krvavé do 8. marca, je potrebné správne určiť čas jej pristátia. Najvhodnejšie je niekedy na jeseň. Je dôležité, aby sa všetky potrebné materiály pripravili stredom jesennej sezóny.

Celling „Marec“ Tulipány by sa mali vykonávať v polovici októbra, ale najneskôr do konca mesiaca. Takéto skoré pristátie je potrebné, aby sa zariadenie umožnilo „relaxovať“, aby boli v období odpočinku, ktoré pokračuje od 3 do 5 mesiacov. V kvetinárskych obchodoch si môžete zakúpiť pripravený sedací materiál, ktorý už prešiel stupeň chladenia. V tomto prípade sú tulipány kvitnúce, zasadené aj v januári na ženskú dovolenku.

Príprava žiaroviek dlhodobej rastliny začína na konci leta alebo začiatkom jesene. Môžete použiť svoj výsadný materiál alebo kúpiť požadované odrody v špecializovaných kvetinárskych obchodoch.

Aby bolo budúce zariadenie zdravé a silné, je potrebné kalibrovať žiarovky:

 • Optimálna veľkosť výsadného materiálu by mala byť 35-55 mm;
 • Nemali by byť poškodené mierne elastické tyran, príznaky choroby.

Skúsené kvety produkty používajú 2 základné metódy na prípravu výsadného materiálu (chladenie), ktoré sa líšia v jeho skladovacej teplote.

 1. Pri prvej, krátkodobej metóde nie je povolená teplotou, mala by sa udržiavať na konštantnej úrovni: + 5 ° C alebo + 9 ° C. To spôsobuje ťažkosti a nepríjemnosti s domácimi pestovaním farieb.
 2. V druhom prípade sa žiarovky vyhľadávajú najmenej 4 mesiace. Teplotné oscilácie sú prípustné v rozsahu od + 6 ° C do + 12 ° C. Prvá časť tohto obdobia je uložená na chladnom mieste (suteréne, spodná polica chladničky), druhá – v špeciálnom substráte, kde sa rastliny budú ďalej obchodovať.

Ako kapacita pre pestovanie tulipánov, tulipány kvetov používajú hrnce, drevené alebo plastové boxy, špeciálne kontajnery. Preferencie je žiaduce poskytnúť prírodné materiály, ako napríklad ílu, drevo, keramika. Majú schopnosť prepravovať vzduch, ktorý zaisťuje dostatočné jedlo koreňového systému kvetu.

Konvergentné médium vedie k vzduchotesnému tulipániu žiaroviek. Preto prítomnosť drenážnych otvorov v spodnej časti nádoby.

S ich pomocou od hrnca ide mimo vlhkosti. Hĺbka hrncov a kontajnerov pre tulipáni by mala byť najmenej 15 cm.

Zakorenenie žiaroviek tulipánov sa musí vykonať v špeciálnom substráte, ktorý má normálnu úroveň kyslosti a má vysokú mieru plodnosti. Môžete si kúpiť pripravenú pôdu alebo pripraviť sami. Záhradnícke pozemky sa neodporúča v čistej forme: Po niekoľkých nezrovnalostiach je zhutnené a odosiela.

Kvety sa používajú na pestovanie tulipánov doma 2 Typy substrátu:

 • Na 2 časti záhradného pozemku účtu za 1 kusy veľkého piesku a kompostu;
 • 1 časť záhrady a humusu (kompost) na 2 kusoch drevenej piliny.

Pristátie a starostlivosť

Bezprostredne pred pristátím výsadbového materiálu v zemi je potrebné opakovať kontrolu žiaroviek. To vám umožní vybrať si najdôležitejšie kópie, bez akýchkoľvek príznakov ochorenia. Odporúča sa čistiť žiarovky z váh – to im umožní korunovať kratšie.

Bez ohľadu na spôsob pestovania tulipánov, žiarovky sú žiaduce, aby prednastavené. Na to použite slabý roztok manganistanu sodného (mangán), v ktorom je výsadný materiál nasiaknutý 20-30 minút. Okrem toho voda na namáčanie môže obohatiť akýkoľvek stimulovaný rast činidlu (napríklad „EPIC“).

Tento postup zníži riziko ochorení koreňového systému závodu a tiež urýchliť proces klíčenia.

Krok-za krokom inštrukcie pristátie.

 1. Substrát zaspáva v pripravenej nádobe na ? Z jej výšky.
 2. Žiarovky sa mierne prehĺbili do pôdy. S hmotnostným výsadbou farieb je potrebné pozorovať vzdialenosť medzi žiarovkami: vzdialenosť medzi nimi by mala byť aspoň 1-2 cm. Nie je možné, že prichádzajú do kontaktu s ostatnými alebo stenami kontajnera.
 3. Na vrchole výsadného materiálu sa naleje ďalšia vrstva substrátu a naleje hojne pripravenú vodu. Na týchto miestach, kde sa pýtala pôda alebo rozmazaná, musí byť nasávaná.
 4. Nádoba sa prenesie do chladnej miestnosti s vysokou vlhkosťou a teplotou nie je vyššia ako + 10 ° C.
 5. Pristátie zvlhčovať teplotu vody 1 krát týždenne.

Pre úplné zakorenenie závodu vyžaduje 14-16 týždňov. Potom sa vykonáva aktívne rozšírenie tulipánov. Toto je spôsob kultivácie farieb, v ktorých je plný kvet, ktorý je dosiahnutý umelo. Algoritmus akcie je nasledujúci.

 • Keď strelci dosiahli výšku 3-5 cm, sú pokryté tesným papierom, preneseným do dobre osvetleného miesta. Tak, že tulipáni kvitnú na dovolenku, táto udalosť sa musí konať začiatkom februára, ale najneskôr do polovice mesiaca.
 • Aby kvety nerastú a oslabili a púčiky neboli rozdrvené, na osvetlenie by mali byť mladá rastlina prijať postupne, od 1-2 hodín denne. Z toho istého dôvodu by sa teplota vzduchu nemala okamžite zvýšiť, ale pre niekoľko stupňov denne.

Pravidlá starostlivosti

Takže, že kvety kvitnú včas, je potrebné zorganizovať správnu starostlivosť. Skladá sa ďalej.

 • Pravidelná kontrola teploty miestnosti po vzniku púčikov. Teplotný režim sa musí nastaviť od + 15 ° C do + 20 ° C (teplotný vzostup vedie k rýchlejšiemu kvitnutiu, zníženie – k jeho spomaleniu).
 • Systematické polyV. Sušenie pôdy pre tulipány je tiež nebezpečné ako jeho konvergencia.
 • Riadenie osvetlenia. Optimálny deň by mal byť 10 hodín. Ak sa nevytvárajú púčiky, osvetlenie rastliny sa musí zvýšiť na 12 hodín s PHYTOLAMP.
 • Na začiatku februára sú tulipány kŕmené hnojivá obsahujúcimi dusík, zavádza sa do pôdy. Počet a zloženie minerálnych prísad sú regulované a označené výrobcom v závislosti od stupňa tulipánov.

Metódy pestovania

Pri pestovaní tulipánov v apartmánoch a domoch je potrebné ich vytvoriť čo najbližšie k prirodzeným, pohodlném podmienkam. Metóda kultivácie môže byť tradičná alebo alternatíva.

Klasická metóda

Táto metóda zahŕňa rastúce rastliny v skleníkoch, domoch, apartmánoch. Prítomnosť skleníkov, špeciálne vybavených konštrukcií prispieva k rýchlej klíčivosti žiaroviek, umožňuje masívne zasadiť kvety na komerčné účely – na predaj.

Avšak, dostať sa do 8. marca úžasné, očarujúce tulipány púčiky na svojich systémoch Windowsill môže byť v apartmánových podmienkach.

Hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu farieb počas kultivácie ich klasickej metódy, sú také.

 • Úroveň svetla. Trvanie denného svetla by malo byť najmenej 10 hodín.
 • Teplotný režim. Ideálne na pestovanie teploty tulipánov od + 12 ° C do + 18 ° C. Dokonca aj nevýznamné zníženie alebo zvýšenie vedie k oneskoreniu alebo zrýchleniu kvitnutia.

Pestovanie bez pozemku

Pre pestovanie tulipánov nedávno sú kvety často používané hydrogél alebo aquagront. Táto látka je polymérna zlúčenina vo forme špeciálnych granúl. Majú schopnosť absorbovať a po dlhú dobu držať veľké množstvo tekutiny, postupne dávajú rastliny.

Výhody tejto metódy sú nasledovné:

 • Technológia výsadby v hydrogéli sa nelíši od obvyklého použitia substrátu;
 • Vlhkosť obsiahnutá v granulách nesleduje a odparuje;
 • Aquant má atraktívny dekoratívny vzhľad;
 • Koreňový systém rastlín je poistený proti poškodeniu.

Ďalšia populárna metóda pestovania tulipánov bez pozemku – použitie drenážnych kameňov. Na to potrebujete:

 • vyzdvihnúť vodotesný kontajner, spodná časť, ktorá spôsobuje kamienkami alebo iným drenážnym materiálom;
 • Umiestnite predtým prešiel celým cyklom chladenia žiaroviek medzi kameňmi, bezpečne ich upevnite, posypal inou malou vrstvou drenáže;
 • Do nádoby sa naleje toľko vody, takže spodná časť žiaroviek sa nedotýka jeho povrchu;
 • Po pristátí sa nádoba umiestni do tieneného miesta;
 • Po objavení koreňového systému je potrebné pridať vodu v budúcnosti, aby neustále kontrolovala jeho úroveň, pri zachovaní jeho počiatočného stavu;
 • Po vytvorení prvého listu je zariadenie umiestnené na osvetlenom mieste a zvýšiť teplotu okolia.

Obe metódy sa používajú na už chladené žiarovky, ktoré „odišli“ 4 mesiace v chladnej miestnosti.

Na dosiahnutie kvitnutia tulipánov v marci, nasleduje ich začiatkom uprostred februára, bez ohľadu na zvolenú metódu kultivácie.

Pestovanie vo vode

Tak, že tulipány kvitnú do 8. marca, môžete použiť konvenčnú vodu. Proces kultivácie je nasledovný:

 • Začiatkom februára, žiarovky, po 4-mesačnom ochladení v chladnej miestnosti, odstrániť a dezinfikovať;
 • V nádrži s úzkym hrdlom a širokou bázou sa naleje teplota vody;
 • Žiarovka sa umiestni na chvost tak, že sa drží v krku krku, bez toho, aby sa dotýkali koreňov na povrchu vody;
 • Nádoba je ponechaná v miestnosti s rozptýleným svetlom, kým sa koreňový systém nezačne aktívne vyvíjať a objavia sa prvé listy;
 • Potom sa kvet pohybuje do dobre osvetleného miesta (Windowsill, balkón).

Odporúčania

Na pastviny tulipány korunovaných s úspechom, skúsených kvetináčoch vyvinuli niekoľko odporúčaní pre začiatočníkov. Takže môžete zistiť príčinu zlyhania v čase, eliminovať ho, keď ste dosiahli včasné kvitnutie kultúry.

 1. Ak chcete destilovať predčasné tulipány, musíte si vybrať najväčší pestovací materiál, malé žiarovky nesmú dať púčiky.
 2. Tulipány sú citlivé na vrchol. Počas chladenia a rastúceho obdobia by sa človek nemal zveriť žiarovky, inak to povedie k ich vinutiam.
 3. S nedostatkom osvetlenia tulipány majú dostatočnú zelenú hmotnosť, ale netvoria púčiky.
 4. Pomalý vývoj a zlá zelená hmota označujú nedostatok živín alebo teplotných rozdielov v pôde.
 5. Zavlažovanie sa musí vykonávať v zhovievavej teplote vody.
 6. Tulipány nemajú radi priame slnečné svetlo, osvetlenie by malo byť dostatočné, ale rozptýlené.
 7. Návrhy vedú k chorobám rastliny.
 8. Bufetové listy na rastline hovoria o zbytočných podávačoch, čo viedlo k rebrupingu v pôde živín.
 9. Po odrezaní kvetu by sa žiarovky mali zostať v kontajneri ďalších 3 týždňov. Potom sú kalibrované a posielané na chladné miesto na chladenie. Následný proces prieskumu je podobný týmto uvedeným v tomto článku.

Tulipány patria k jednej z najflexibilnejších rastlín z hľadiska kvitnutia. Vykonanie kontroly počas obdobia ich mieru a pasienkov, živých a krásnych kvetov je možné získať kedykoľvek v roku. Self-pest na dovolenkové kvety prinesie ešte viac radosti a potešenie, stáva sa predmetom pýchy. Pestovanie tulipánov – fascinujúci proces, ktorého výsledok môže byť svieža, farebné farby púčiky. Hlavnou vecou je získať trpezlivosť a počúvať všetky rady špecialistov.

Ako pestovať tulipány 8. marca, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: