Ako prerezávanie Lilac?

Lilac je jedným z najobľúbenejších kríkov ľudu Ruska, zdobia svoju krásu krajiny takmer každého záhradného pozemku. Nádherné voňavé kvitnúce a opité vône – hlavné známky tohto ker. Ale že Lilac Bushs na dlhú dobu boli skutočne elegantné podívanie, je potrebné poskytnúť správnu starostlivosť o rastliny. Jeden z prvkov agrotechnológie je orezávanie.

Typy orezávania

V stave vegetatívnych procesov vo vnútri rastliny negatívne odráža prítomnosť suchých výhonkov, nadmerných kameňov, vyblednutých kvetenstiev, nádrží, pretože koreňový systém sa nebude vyrovnať s plným rozvojom kvetenstva a silu celého kríka.

Na zlepšenie a vytvorenie koruny kríkov sa aplikuje ročná, omladzujúca, riedenie a vytváranie orezávania Lilac. Jej cieľom je vytvoriť krásny zdravý bush, aby získal bohaté svieže kvitnúce.

Výročný

Ročné orezávanie lilacových kríkov sa vykonáva najmä v oblasti sanitácie. Každý rok, na jeseň, musíte starostlivo skontrolovať kríky a plodiť všetky krivky, ktoré rastú vo vnútri Bush, zlomené, postihnuté Lichen Shots. Táto zvláštna revízia kríkov je lepšia nie je robiť na jar, aby nedošlo k poškodeniu kvetinových obličiek. Orezané jesenné kríky sú dobre pripravené na zimnú sezónu. Mnohí záhradníci si vyberú jesenné ročné orezávanie. Ale jesenný dátum ročného orezávania – nejednoznačné schválenie.

Takýto postup môže byť vykonaný skoro na jar, keď hnutie šťavy ešte nezačalo v rastlinách.

Omladzujúci

Staré Lilac Bushs vo veku nad viac ako 10 rokov, dokonca aj s náležitou starostlivosťou, sa stali škaredými, stratia tvar, tupo kvitnú. Takéto kríky sa podrobia omladzujúcemu orezávaniu. Všetky vetvy, ktoré sú na rastline, sú orezané tak, že výška z povrchu pôdy nebola viac ako 40 cm. V dôsledku toho zostane len konope na mieste kríka. Prirodzene, v nasledujúcom roku alebo dvoch, nebude kvitnúci takýto kríky. Po prvé, Bush vyzerá veľmi nevzhľadným, ale človek by nemal ľutovať: je úspešne obnovený v 2-3 rokoch.

Kompetentne strávil omladzujúci orezávanie je zárukou zachovania krásneho krídla a jeho luxusné kvitnutie.

Riedenie

Mladé kríky Lilac nepotrebujú orezávanie len prvých dvoch rokov po pristátí. Veľmi rýchlo rastú, takže neustále musíte sledovať hrúbku koruny a tvaru kríkov, aby sa nebrali na neusporiadané húštiny. Keď riedenie, nemali by sme zabúdať, že môžete odstrániť najviac 1/3 všetkých vetiev, pričom pozorovanie optimálneho pomeru mladých a rozšírených vetiev, na ktorom sú kvetinové obličky vytvorené tak, že v budúcich mladých výhonkoch nahradili staré. Hlavné orezávanie vám umožňuje zabrániť zbytočnému zhrubnutiu koruny odstránením bočných sklzov a tavení.

Nevzenovateľný prasiatok je úplne odrezaný na Zemi.

Tvarovanie

Toto je najdôležitejší typ orezávania. Metóda a schéma formatívneho orezávania závisí od toho, ktorý výsledok má byť získaný: Bush alebo stoh (cirkev), takže musíte určiť výber pred obložením. K vzniku Busha sa postupuje 2-3 roky po pristátí. Nakoniec sa vytvoril Bush za pár rokov.

Uniform Sférical Bush je tvorený klasickou schémou. S prvým orezaním mladého kríka, prvýkrát opustí 3-4 najsilnejšie úniky, striktne po smere kostrových vetiev, ktoré majú byť v rôznych smeroch zo stredu: len tak tvar kríka bude očakávať správne. Ak sa dve kostrové vetvy nachádzajú veľmi blízko a rastú v jednom smere, okamžite sa musia zbaviť jedného z nich, zanechať silnejší. Prekročenie a rušenie na každú ďalšie výhonky musia tiež odstrániť.

Všetky vetvy zostali po prvom orezaní šoku takmer polovica, snaží sa ich opustiť čo najviac, aby ste ich nechali o rovnakej dĺžke, aby sa zabezpečilo vytvorenie sviežej a hladkého kríka.

V druhom ročníku formácie musia kostrové pobočky znova skrátiť a opustiť najsilnejšie pobočky. Tretí rok prichádzajú rovnakým spôsobom ako na druhom mieste. V nasledujúcich rokoch starostlivo sleduje tvorbu koruny a v prípade potreby príslušné opatrenia na úpravu včas.

Lilac na kmeni je elegantný dobre. Tvorba takejto koruny je zložitý proces, takže nováčik záhradníci zriedka si to vyberie, že sa nebudú vyrovnať. S prvým orezaním (na tretí rok po pristátí) sú všetky vetvy úplne odrezané, takže hlavný trup je zadarmo. Počas sezóny z tohto trupu musíte odstrániť všetky novo robustné výhonky. V prvých dvoch rokoch budete musieť bojovať proti výskytu niť a znížiť všetky behy rastúce vo vnútri kmeňa. Štvrtý rok je už dostatočná výška stavu. Na pozastavenie rastu obce na výšku, vrcholy kríka sú liatie. Bush začne rásť po stranách a stane sa širšou a svieži. Taký krík bude vyzerať krásne v rôznych opatreniach krajiny: pozdĺž trate, na trávniku, na kvete.

Požadované nástroje

Pri riedení Lilac Bushes, rezanie farieb na kytice a odstránenie bieliace kvetenstvo v žiadnom prípade môžeme mať poruchy a staré kvety bez použitia nástrojov, pretože rozbité drevo sa obnoví s ťažkosťami, vlhkosť padá do štrbiny a pobočka sa začína hnilobiť. Prerezávanie musí byť vykonané konvenčnými záhradnými nástrojmi:

  • secateur (pre tenké vetvy);
  • Garden Hacksaw (pre hrubé kmene);

  • SuchKores (na odrezanie suky);
  • Záhradné nožnice (na rezanie kvetenstva).

Hlavná podmienka – nástroje musia byť bezpečné, ostré a sterilné čisté, A tak, že počas záhradnej práce neinfikuje kríky s rastlinnými infekciami a nie dať larvy škodcov. Vždy na ruke, musíte mať rukavice a povraz. Oddiely sekcií je potrebné liečiť záhradné boránci alebo živice, a môžu sa použiť aj olejovým farbou, olpohom alebo zeleným.

Ako správne implementovať?

Forma veľmi poškriabaných nezdravých kríkov v krajinnej kompozícii je nevzhľadným obrazom. Okrem toho vytvárajú hrozbu pre pohodlnú existenciu iných plantáží na pozemku. Pri výbere metódy orezávania by ste mali brať do úvahy čas roka, vek kríka a v akom stave. Všetky aktivity na orezanie Lilac sa výhodne vykonávajú v zamračenom počasí, aby sa zabránilo spáleniu slnkom orezaných výhonkov. Existujú určité schémy a pravidlá, ktoré, keď sú dodržiavanie dodržiavania dlho udržiavať zdravé kríky Lilac a vysoko dekoratívne.

Jar

Jarná sezóna – najlepší čas na orezávanie. Pri skúmaní Lilacových kríkov na jar je ľahšie diagnostikovať ich stav, pretože s dôkladnou kontrolou je ľahšie detekovať všetkých slabých pobočiek. Zvyčajne sú tenké a krehké, na nich sú neskoré listy zamietnuté. Kvetenstvo na takýchto výhonkoch sa ťažko vytvárajú, ale živiny pre ich údržbu rastliny budú musieť minúť. Jar môže byť orezaný pred kvitnutím a po kvitnutí.

Skoré jarné orezávanie pred kvitnutím (koniec marca – začiatok apríla) stimuluje rast bočných výhonkov. Najprv musíte odstrániť všetky vetvy s akýmikoľvek chybami: poškodené, rozbité, mrazené, zakrivené. Potom sa musíte zbaviť starých deformovaných vetiev s bralacingom kôry, s lišanom a holými časťami trupu. Minulé roky tiež potrebujú kontrolovať a odstrániť tých z nich, ktoré rastú v strede kríka. Nedosiahne ich v požadovanom množstve, nie sú dostatok miesta pre normálny vývoj, živiny nestačia, zhrubjú korunu a preťaženie kríka. V tomto štádiu môžete, ak nie je vykonaná na jeseň, vykonajte tvarovaciu korunku, ale je potrebné pripomenúť, že v tomto období sú uložené horné časti pobočiek, v ktorých sú kvety obličky uložené.

Jarné orezávanie Lilac po kvitnutí (koniec máj – polovica jún) je držaný na odstránenie blikajúcich kvetenstiev. Je potrebné urobiť čo najrýchlejšie po dokončení kvitnutia. Ak neodstraňujete potopenie kríkov včas, závod začne tvoriť ovocie a semená, stráviť veľa síl potrebných na vytvorenie kvitnúce obličky. V tomto prípade nie je možné čakať high-tech kvitnúce v budúcej sezóne, bude to chybné a slabé. Ak sa na mieste pestujú niekoľko typov Lilac, záhradníci držia pravidlá: najprv odrezať kefy z kríkov bežných odrôd, potom z polosvetového, potom z Terryho. Staré kefy sú odrezané so záhradnými nožnicami alebo ľahkým sekuteur na mieste, kde zelená časť kefy končí nad prvým párom listov alebo úteku obličiek. Počasné vykonanie týchto jednoduchých momentov starostlivosti Lilac rýchlo kvitne v budúcej sezóne.

V prípade potreby, na jar po kvitnutí, môžete mierne opraviť korunku v súlade s už vybraným typom (Bush alebo popruh), na skrátenie zarastených konárov, odstráňte nadmerné zhrubnutie kríka.

Na jeseň

V jesennom období môžete vykonávať formatívne alebo omladzujúce orezanie Lilac. Jesenné orezávanie Lilacs je potrebné vykonávať s extrémnou opatrnosťou, aby ste náhodne neodstránili s chybnými vetvami. Začiatočníci záhradníci zvyčajne prenášajú toto orezávanie na začiatku jari. Dostaňte sa do záhradného diela na orezanie, ktoré potrebujete na vysušenie zamračené počasie. Takáto práca by sa mala vykonať asi mesiac pred nástupom trvalo udržateľných mrazov.

V porovnaní s načasovaním orezania Lilac – jar alebo jeseň – neexistujú žiadne jednoznačné odporúčania. Záhradníci sa riadia výberom rôznych kritérií: klimatické podmienky kultivačnej zóny, stavu výsadieb na mieste, osobné skúsenosti, jeho časové príležitosti.

Úspech orezávania závisí najmä od jeho uskutočniteľnosti a na presnosť hlavných metód, pravidiel a odporúčaní na jeho vykonávanie.

Následná starostlivosť

Akékoľvek orezávanie kríkov, dokonca menšie sanitárne čistenie, je traumatický zásah v vegetatívnom zariadení. Na jeho úspešné zotavenie je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá starostlivosti:

  • Plytké tvarované (asi 10 cm) na znietenie pôdy okolo kríka;
  • aby sa potaš-fosforečné hnojivá;
  • Priechajte prioritnú zónu s pilinou alebo rašelinou pre lepšie prevzdušňovanie koreňov a ochrany vlhkosti.

Dekoratívny pohľad na stromy, farby a kríky – vizitka krajiny dizajn každej stránky. Iba so správnym agrotechnologickým orezaním Lilac Bushs existujú dlhé a poteší majiteľ stránky s elegantnou voňavou.

Tajomstvo hojného kvitnutia lilac na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: