Ako rozlišovať Alšera od Aspen?

Ospen and Alder – listnaté stromy. Majú podobnosti aj mnoho rozdielov, ale stále ich neskúsená osoba môže ľahko zmiasť. Tento článok pomôže zoznámiť sa s hlavnými rozdielmi ALDÉHO A APEPEN od seba, s tým, ako vyzerajú.

Porovnanie listov a ovocia

Môžete odlíšiť Alšom z Osina na listoch a plodoch.

USINA Fluffy Crown, dlhé, ale krehké pobočky. List Osin sa nesmie zamieňať s ničím. Listy „topoľ triasť“ triasť aj z veľmi ľahkého vánku. Sú kosoštvorcové alebo zaoblené, s nádherným-ozubeným okrajom, bývanie cigariet, drsné, majú mierne špicatý vrchol a objavili sa neskôr ako iné stromy: v máji alebo začiatkom júna. Dĺžka dosahu 3-7 centimetrov. V páde maľované v rôznych svetlých farbách. Aspen má trubok v tvare hrubého čreva, ktorý sa dostal do priemeru 35 metrov a 1 meter. Koreňový systém je hlboko podzemný. Hojne tvoria koreňové súrodencov. Žije na 70-80 rokov, ale sú tiež nájdené dlhé pečene (výnimky), žijú 100-150 rokov.

Olhi má jednoduché listy čepele, spadnú skoro s ich predhrievaním. Majú klinové tvarované základne a nudné vrcholy. Bývanie Alder – Curly. Mladé olhi letáky veľmi lepkavé. V blízkosti hornej časti stromu sú tmavšie, spodné svetlo.

Kvety Aspen Sergei. A rôzni muži a ženské rastliny sa líšia. Pánske Seelings sú červenkasté a dlhé – 15-18 centimetrov. Dámske zelené, nie tak nádherné a krátke – len 6-7 centimetrov. Obdobie ich kvitnutia pokračuje od marca do mája, a hneď po opeľovaní, ovocie je vytvorené – rodinná krabička so semenami v puhow, rozmanité vetrom. Semená sú schopné lietať do niekoľkých desiatok kilometrov.

V apríli sa včely zbierajú s Osin peľou a ich obličkami – lepidlo, z ktorého tvoria propolis.

Olhi ovocie – malé hrbole. Niekedy malé seelingy sa objavujú na Alšom, veľmi pripomínajúc brezou, s ktorým môže byť tiež znásobiť. Ovocie z nich sú jednorazové orechy umiestnené v kužele. Ich odchod začína na jeseň a končí bližšie k jari. Blossom sa vyskytuje pred alebo súčasne s rozpúšťacími listami, ktoré prispievajú k najlepším prenosom peľu. Sú rozprestreté nad vetrom, niekedy na vodu, pretože Olha často rastie v bažinách: na brehoch riek, zaplavených lúk, v rybníkoch a iných zásobníkoch. Tiež, že je možné šíriť súrodenci koreňového systému a pňa.

Prečítajte si viac  Trávnik na piesku: Vlastnosti a starostlivosť

Čo sa líši v kôre?

Šedý aspen, popol, popol, bližšie k top – zelenka. Osin kefovanie sám. Jej kôra je hladká, hladká a tenká, takže s vekom trhlín bližšie k zemi. Aspenská kôra sa používa na hádzanie pokožky, a tiež slúži ako materiál na prijímanie žltých a zelených farieb. Na jeseň sa používa ako jedlo pre zvieratá, je to najmä milovaný Moose, jeleň a zajac. Osinská kôra má antimikrobiálne, choleretické, protizápalové a anthelmintické účinky.

Kôra olcha odlišný od Osinova najprv vo farbe. Ona Tmavo sivá, to sa deje tak hladké aj drsné. Alšom rastie veľmi rýchlo a rýchlo, kvôli tomu, čo môžu byť trhliny nájsť aj na jeho kôre. Výška môže dosiahnuť viac ako 20 metrov a 70 centimetrov. OLHA žije asi 100 rokov.

Rozdiely v dreve

K dnešnému dňu je známe asi tridsať druhov stromov ako je to. Čerstvo zaslepené Alšom sa okamžite začne červenať. Je homogénny a jednoduchý. Drevo má oveľa ťažšie Aspen a dlhšie popáleniny. Ona Odolné voči vlhkosti a prakticky sa neotáča s časom, a keď sušenie nepretržite a nedeformuje vôbec. .

Aktívne sa používa v podzemných konštrukciách, ako sú bane, suterén, studne.

Olkhovy piliny sa často používajú na fajčenie rýb alebo mäsa a jeho uhlia – na výrobu prášku v loveckých puškách.

Drevo Asspen je hustá, so slabo viditeľnými ročnými krúžkami, homogénny vo vnútornej konštrukcii. Na špire aspen bielej, svetlo šedej. Vlhkosť vo svojom centre je vyššia ako na periférnych sekciách, čo je dôvod, prečo často zomrie z hniloby. Osin absorbuje vodu dobre. Má vysokú hodnotu medzi majstrami kvôli svojej homogenity, pretože je dobré spracovanie bez čipov a trhlín. Ale v porovnaní s inými stromami je Aspen Wood stále mäkké a vďaka tomu je vďaka tomu veľmi odolné voči mrazu. Široko používaný na výrobu kontajnerov a dekoratívnych čipov.

Prečítajte si viac  Všetko o secuters s mechanizmom chrápania

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: