Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Nie každý môže medzi sebou rozlišovať ihličnaté stromy, pretože majú spoločné prvky a môžu byť veľmi podobné, najmä v mladom veku. Tí, ktorí chcú ozdobiť svoj pozemok s borovicou alebo cédrom, pred výberom vhodného stromu, je potrebné študovať rozdiel medzi týmito druhmi, obráťte sa osobitnú pozornosť na takéto označenia ako výška, ihla, životnosť stromu, jeho kvet. Všetky tieto a iné nuansy, ktoré predstavujú rozdiel medzi ňou a borovicou, budú podrobne opísané v tomto článku.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Výška rozdielov

Prvé znamenie, ktoré pomáha určiť, cédr alebo borovice je pred vami, je výška stromov. Výška dospelého cédra je pomerne pôsobivá a môže dosiahnuť 50 m. V rovnakej dobe, výška borovice v priemere je 40 m a len v zriedkavých prípadoch dosiahne vyššie indikátory. Všeobecne platí, že rôznorodé ukazovatele výšky sú charakterizované presne pre borovice, pretože existuje viac druhov týchto stromov – asi 200.

Niektoré boroviny sú podobné kríkom, zatiaľ čo iní sú dosť masívne a majú prázdnu korunu. Ak zvažujeme sadenice týchto stromov, potom to vidíte Môžu byť odlišné na výšku, ale v oboch prípadoch je dôležité, aby neprekročili 80 cm. Inak bude mladý strom dosť ťažký.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Rozdiel v živote

Priemerná dĺžka života takýchto ihličnatých stromov je určená špecifickou odrodou. Táto rastlina v priemere žije 150 rokov, existujú však také odrody cédrových stromov, priemerná dĺžka života je dlhšia. Príkladom je sibírsky céder žijúci až 300 a dokonca až 600 rokov. Libanonská odroda je však schopná žiť viac ako 1000 rokov.

Ak zvážime borovice, potom obyčajný pohľad na tento strom zvyčajne žije na 300 rokov. Takéto odrody ako Cedar Siberian môžu žiť 500 rokov a európsky céder – až 1000 rokov. Ak sa tieto príznaky týkajú, potom vo všeobecnosti životnosť cédrovej dlhšie ako borovice. Avšak, podľa priemernej dĺžky života, borovice vedie.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Rozdiely na vzhľad dreva

Ak považujeme štruktúru drevenej kôry, potom môže byť tiež rozlíšený cédr z borovice. Základnou výhodou cédru je prítomnosť zdravých užitočných zložiek v jeho dreve, ktorý v priebehu času vynechá do vzduchu. Pine nemá takýto majetok.

Tiež kôra borovice toľko rýchlejšie sušia ako céder. Z tohto dôvodu je indikátor jeho sily menší, úľava vo forme hlbokých brázok sa začína objaviť na ňom. Kôra cédrových stromov je schopná udržiavať svoj pôvodný pohľad na dlhší čas. Avšak, drevo oboch týchto ihličnatých druhov je pomerne aktívne používané ako stavebný materiál.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Aký je rozdiel medzi ihlou?

Ďalším kritériom rozdielov medzi borovice a cédrom sú ich ihly. Ihly na cédrových stromoch sa nachádzajú na špirále, zatiaľ čo kombinuje do zväzkov, z ktorých každý je od 30 do 40 ihiel. Farba ihly je smaragd, ale keď má oceľový príliv. Ak považujeme samostatnú ihlu, môžete vidieť, že je to tetrahedral alebo trojuholníkový.

Borovicové ihly sa nachádzajú v lúčoch 2-5 kusov, môžu byť dlhé a krátke v závislosti od rôznych dreva. Ak je strom poškodený, potom môže byť zásuvka vytvorená na tejto stránke, z ktorej budú rásť krátke ihly. Pokiaľ ide o farbu ihiel, môže byť odlišná a zvyčajne závisí od miesta, v ktorom borovice rastú.

Tam sú stromy s šťavnatou zelenou korunou, rovnako ako s takmer šedej ihly.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Rozdiel vo veľkosti a tvare kužeľov

Bumpy týchto dvoch stromov, predovšetkým, sa líšia tvarom. Ak sú obrysy borovice podlhovasté, potom sa podobajú jadrám. Zároveň, borovicové kužele zvyčajne visia zo stromov a cédrové palice ako sviečka. Šírka cédrových kužeľov (najmä, sibírsky céder) sa pohybuje od 5 do 8 cm a dĺžka dosahuje 13 cm. Semená CEDAR (cédrové orechy) sú obsiahnuté v každom shishke v množstve od 30 do 150 kusov.

Charakteristickým znakom borovíc je ich liečivými vlastnosťami, ktoré sa aktívne používajú v medicíne. Na základe biologicky účinných látok umiestnených v mladých boroviciach sa lieky vyrábajú na čistenie krvi, zápal, cholerický vplyv.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Rozdiely v časovaní kvitnutia

Borovica zvyčajne kvitne od konca mája do júna. Singóm Kvety tohto stromu v rovnakom čase sa zbierajú v Cisets oválneho tvaru (dámske osoby) alebo hrotmi (muži). Počas kvitnutia tohto stromu je kvitnúce. Doba kvitnutia Cedar začína o niečo neskôr ako borovica. Zároveň sa hnojenie vyskytuje takmer rok po opeľovaní farieb. V procese kvitnutia sú ich mužské jednotlivci tvorené oranžové-malinové kvetenstvo, zhromaždené spolu na základni.

Blossom sa vyskytuje cez šírku, zatiaľ čo spodná vrstva vytvára rastovú vrstvu.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Ak si chcete vybrať jednu z týchto stromov pre pristátie v blízkosti vášho súkromného domova, potom Je lepšie venovať pozornosť viacerým nuansom, na základe ktorej je výhodnejšie vybrať si céder alebo borovice.

  • Pri rýchlosti rastu, s náležitou starostlivosťou, borovica často predbehne cédrový strom. Ak pre rok céder môže pridať 30 cm v raste, potom sa zvýšenie niektorých typov borovíc je 1 m.
  • Oba stromy v prvých rokoch života na mieste musia byť tieňované, ale cédr je stále veľmi rozmarný na pôdne zloženie.
  • Cedar strom rastúci bonus je príležitosťou na rummage orechy.

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

Ako rozlišovať Cedar z borovice?

O tom, ako sa riadne starať o ihličnaté zariadenia, môžete zistiť, keď sa pozriete na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár